لیفت ابرو: روش های جراحی و غیرجراحی برای بالابردن ابروها

  1. جوانسازی پوست
  2. /
  3. لیفت ابرو: روش های جراحی و غیرجراحی برای بالابردن ابروها

همه ما صورت زیبای زنان و مردان پیر را دوست داریم اما در دنیای امروز جوانی و شادابی صورت و پیشگیری از پیر شدن آن طرفداران بیشتری دارد. اگر چین و چروک و خطوط ریز روی صورت یا افتادگی پوست باعث نگرانی شما شده است بهتر است که بدانید می‌توانید به کمک روش‌های جراحی و غیر جراحی به لیفت صورت خود بپردازید. آیا دوست دارید اطلاعات بیشتری را در خصوص جوان سازی صورت به دست بیاورید؟ در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در خصوص نحوه لیفت پیشانی می‌پردازیم که باعث جوان سازی صورت خواهد شد.

چه عواملی باعث افتادگی ابرو یا پتوز می‌شود؟


سن، وراثت و نیروی جاذبه از جمله عواملی هستند که باعث افتادگی ابرو می‌شوند. افتادگی ابرو بیشتر در قسمت دم ابرو خود را نشان می‌دهد و به ضعیف بودن عضلات پیشانی که به بالا بردن ابرو کمک می‌کنند ارتباط دارد. در چنین حالتی ابروها به سمت گوشه پلک کشیده می‌‌شوند و باعث بدتر شدن چین و چروک پنجه کلاغی خواهند شد.

مشاوره با پزشک


 روش‌های متعددی برای لیفت ابرو وجود دارد که شامل روش‌های جراحی و غیر جراحی می‌باشند. پزشک در جلسه مشاوره و پس از ارزیابی ابروهای شما بهترین روش موجود را معرفی می‌‌کند و مزایا و معایب هر یک را به طور کامل توضیح خواهد داد. در نهایت او به ارائه نظر تخصصی خود می‌‌پردازد و روش مناسب را با توجه به وضعیت صورت شما و اهدافی که از درمان دارید معرفی خواهد کرد.

لیفت ابرو توسط روش‌های غیر جراحی


لیفت ابرو توسط روش‌های غیر جراحی

می‌توان از روش‌های غیر جراحی از قبیل تزریق بوتاکس و دیسپورت برای لیفت ابرو و جوان سازی ظاهر پیشانی و از بین بردن خطوط روی آن استفاده کرد. پزشک با توجه به چین و چروک روی صورت، به کمک بوتاکس تعادل خوبی را در قسمت فوقانی صورت شما ایجاد می‌‌کند تا چین و چروک خفیف تا متوسط پیشانی و خط اخم را از بین ببرد. از بوتاکس به عنوان یک روش موقت برای از بین بردن چین و چروک صورت یاد می‌‌شود که با نتایج دائمی همراه نیست و در صورتی که شما از نتایج به دست آمده رضایت داشته باشید باید مجدداً برای تزریق بوتاکس به پزشک خود مراجعه نمایید. شما می‌توانید در صورت تمایل برای بهبود صورت خود و افزایش شادابی آن از آی پی ال بهره بگیرید. تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است نشان داده که افراد زیادی متقاضی درمان با روش‌های غیر جراحی می‌باشند و به طور کلی لیفت غیر جراحی ابرو طرفداران بیشتری دارد. برخی از روش‌های غیر جراحی برای لیفت ابرو به شرح زیر می‌باشد:

  تخلیه ژل لب چه زمانی لازم است و چگونه انجام میشود؟

تزریق محصولات ضد پیری

لیفت ابرو با تزریق محصولات ضد پیری

بسیاری از افراد تمایل دارند با استفاده از روش‌های موجود، علائم پیری ناشی از بالا رفتن سن را کاهش دهند و به صورت خود بیشتری شادابی ببخشند. خطوطی که در منطقه ابرو و اطراف چشم وجود دارند، به طور ویژه توجه می‌کنند. در این حالت‌ها، می‌توان از محصولات ضدپیری برای کاهش چین و چروک در منطقه بالایی صورت و برطرف کردن افتادگی ابرو استفاده کرد. تزریق سم بوتولینیوم مانند بوتاکس، دیسپورت یا زئومین می‌تواند به طور قابل توجهی در لیفت ابرو و کاهش خط اخم کمک کرده و باعث باز شدن چشم شود.

تزریق ژل

لیفت ابرو با تزریق ژل

برخی از افراد ترجیح می‌دهند که برای جوان سازی صورت خود و لیفت ابرو به سراغ محصولات دیگری بروند. تزریق ژل می‌تواند نتایج مطلوبی را به وجود بیاورد و باعث لیفت پیشانی و افزایش لطافت پوست این ناحیه شود. هنگامی ‌که ژل به درون پوست پیشانی تزریق می‌گردد با افزایش حجم آن ناحیه منجر به رفع چین و چروک و افتادگی پوست خواهد شد. تزریق دقیق ژل توسط یک متخصص باتجربه می‌‌تواند به طرز قابل توجهی به جوان سازی پیشانی و چشم و رفع افتادگی ابرو کمک کند و نتایجی شبیه عمل جراحی را به وجود بیاورد. تزریق ژل در نزدیک دم ابرو باعث لیفت پیشانی خواهد شد.

لیزر درمانی و لیفت با نخ

علاوه بر تزریق ژل و بوتاکس می‌توان به کمک روش‌های دیگری از قبیل دستگاه رادیو فرکانسی و لیفت با نخ به لیفت ابرو کمک کرد. این روش‌های درمانی با نتایج مطلوبی همراه هستند و شما می‌توانید پس از درمان شاهد لیفت ابروی خود باشید. در صورتی که علاوه بر تزریق ژل و بوتاکس از این روش‌ها استفاده کنید نتایج شگفت انگیزی را به دست می‌آورید.

نتایج حاصل از درمان کِی قابل مشاهده است؟ 

معمولاً حدود ۵ تا ۷ روز طول می‌کشد تا سم بوتولینیوم شروع به اثر گذاری نماید و پس از آن شما شاهد نتایج به دست آمده خواهید بود. نتایج حاصل از لیفت ابرو با نخ فوراً قابل مشاهده است و معمولاً نتایج به دست آمده تا ۱۸ ماه باقی می‌ماند. التراپی و ترماژ با گذر زمان باعث افزایش تولید کلاژن می‌‌شوند و معمولاً نتایج حاصل از آنها حدود ۳ تا ۶ ماه باقی خواهد ماند.

لیفت ابرو توسط عمل جراحی چیست؟


لیفت ابرو توسط عمل جراحی چیست؟

لیفت ابرو که تحت عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود یک روش جراحی است که می‌‌تواند به رفع خطوط عمیق روی پیشانی کمک کند و ابرو را به سمت بالا بکشد. معمولا این روش با هدف کاهش چین و چروک و خطوط روی پیشانی و خطوط روی تیغه بینی انجام می‌گردد تا علاوه بر لیفت ابرو و پیشانی به جوان سازی صورت نیز کمک کند.

  پانچ پوست: درمان جای جوش و آکنه با روش پانچ پوستی صورت

چه افرادی می‌‌توانند متقاضی لیفت ابرو باشند؟

همه افرادی که با گذر زمان دچار افتادگی پوست پیشانی و افتادگی ابرو شده‌ اند می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای لیفت ابرو باشند. جراحی لیفت ابرو یک روش تخصصی است و ممکن است همه افراد نتوانند متقاضی انجام این روش درمانی باشند به همین دلیل باید شما به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید تا بهترین روش را به شما معرفی کند. پزشک به ارزیابی شرایط شما و سلامت عمومی‌تان می‌پردازد و سپس برنامه درمان را طراحی خواهد کرد. اگر چین و چروک اطراف چشم باعث نگرانی و ناراحتی شما شده است و جراحی لیفت پلک می‌تواند در مقایسه با لیفت ابرو نتایج بهتری را به وجود بیاورد و در صورتی که این دو جراحی در کنار یکدیگر انجام شوند صورت شما کاملاً جوان و شاداب به نظر خواهد رسید. شما می‌توانید با پزشک خود در خصوص بهترین روش برای کسب نتایج دلخواه صحبت کنید. مهمترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که اگرچه نتایج حاصل از درمان دائمی هستند فرایند بالا رفتن سن، ادامه پیدا می‌‌کند و ممکن است صورت شما علائم و نشانه‌های پیری شود و جراحی لیفت ابرو نمی‌تواند روند پیری را به تعویق بیاندازد. هرگونه تغییری که در سبک زندگی شما ایجاد می‌‌شود از قبیل افزایش و کاهش وزن پس از جراحی می‌‌تواند بر ظاهر صورت و ابروی شما تاثیر بگذارد.

روش‌های جراحی برای لیفت ابرو شامل چه مواردی است؟

روش‌های جراحی برای لیفت ابرو

هدف اصلی لیفت ابرو، بهبود ظاهر صورت و کاهش نشانه‌های پیری است. در این روش، پزشک با برداشتن پوست اضافی در منطقه پیشانی و اطراف ابرو، به بالا بردن ابرو و برطرف کردن چروک‌های روی پیشانی می‌پردازد، که باعث جوانی و شادابی صورت شما می‌شود. همچنین، لیفت ابرو باعث کاهش یا حتی حذف خط اخمی میان ابروها که تا نزدیکی بینی امتداد دارد، می‌شود و کمتر جلب توجه می‌کند.

 شاید بتوان گفت که تنها مشکلی که در ارتباط با جراحی لیفت ابرو وجود دارد این است که به ندرت بافت اسکار قسمت خارجی خط رویش مو جلب توجه می‌کند اما معمولاً شما بدون هیچ گونه مشکلی از نتایج حاصل از درمان بهره مند خواهید شد. به طور کلی سه روش رایج برای جراحی لیفت ابرو وجود دارد که به شرح زیر می‌باشند:

  • جراحی اندوسکوپیک لیفت ابرو روشی است که بخیه‌ها درون خط رویش مو ایجاد می‌‌شوند و پزشک از یک دوربین کوچک برای مشاهده بافت‌ها و عضلات زیر پوست استفاده می‌کند. پزشک به کمک یک برش دیگر وسایل مخصوص را وارد سطح زیر پوست می‌کند و به لیفت بافت پیشانی و بالا بردن ابرو کمک خواهد کرد.
  • در یک روش دیگر پزشک یک بخیه را پشت خط رویش موها و در قسمت فوقانی سر از ناحیه گوش راست تا گوش چپ ایجاد می‌کند. سپس پوست را به سمت بالا می‌کشد و به خارج کردن بافت اضافی خواهد پرداخت.
  • در روش دیگر پزشک یک برش را بین قسمت فوقانی پیشانی و قسمت ابتدایی خط موها ایجاد می‌کند و از قسمت فوقانی پیشانی به خارج کردن پوست اضافی خواهد پرداخت تا اطمینان حاصل کند که خط رویش موها به سمت عقب کشیده نمی‌شود.
  لاغری موضعی با RF (آر اف): مزایای لاغری موضعی با رادیوفرکانسی

معمولاً جراحی لیفت ابرو در کنار جراحی لیفت پلک و تزریق چربی انجام می‌شود. تزریق چربی باعث افزایش حجم ابرو و زاویه دهی به آن خواهد شد و نتایج بهتری را به وجود می‌آورد.

خطرات بالقوه جراحی لیفت ابرو چیست؟

بهتر است بدانید که جراحی لیفت ابرو یک روش در عرصه پزشکی است که همانند همه روش‌های جراحی با عوارض و خطرات بالقوه همراه می‌باشد. در برخی موارد ممکن است شما نتایج مطلوبی را از عمل به دست نیاورید و ابروی شما به اندازه کافی بالا کشیده نشود یا آنکه ماندگاری عمل جراحی طبق انتظار شما دائمی نباشد. در نهایت ممکن است نتایج حاصل از درمان غیرطبیعی به نظر برسند. در صورتی که شما قصد انجام این عمل جراحی را دارید باید به یک پزشک با تجربه و آموزش دیده مراجعه کنید تا نتایج بهتری را به دست بیاورید.

دوران بهبود پس از درمان چقدر است؟

پس از درمان شما دچار مقداری کبودی و تورم می‌‌شوید که معمولاً در ۷۲ ساعت اول پس از درمان افزایش پیدا می‌‌کند و به تدریج طی مدت یک هفته از بین خواهد رفت. پس از ۵ تا ۱۰ روز بخیه‌ها کشیده می‌شوند. معمولاً ۳ تا ۶ ماه پس از جراحی و از بین رفتن کامل تورم و کبودی می‌توانید شاهد نتایج حاصل از درمان باشید. پس از ۷ تا ۱۰ روز می‌توانید به انجام فعالیت‌های جسمانی سبک بپردازید. اکثر بیماران پس از دو هفته به محل کار خود بر می‌‌گردند اما پزشک از آنها می‌خواهد که تا شش هفته از انجام دادن کار سنگین خودداری کنند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان