تزریق ژل (فیلر) به لب برای افزایش حجم و فرم دهی به لب ها

  1. مقالات
  2. /
  3. تزریق ژل (فیلر) به لب برای افزایش حجم و فرم دهی به لب ها

لب‌ها بخش مهمی از زیبایی صورت بوده و یکی از مناطق محبوب برای تزریق ژل هستند. متخصصان زیبایی تشخیص داده‌اند که نسبت طلایی لب‌ها نسبت 1 به 1.6 برای لب بالا به پایین است. با این حال، همه با این اندازه طبیعی متولد نمی‌شوند. تقویت لب با استفاده از ژل (فیلر) پوستی می‌تواند به افزایش حجم ظاهری لب کمک کند و همچنین می‌تواند به کاهش خطوط ریز رو و اطراف لب کمک کند و در تعیین مرز خط لب کمک کند. آنها همچنین می‌توانند به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک کنند و منجر به جوانتر شدن لب‌ها می‌شوند.

هر روش درمانی متفاوت است و نتایج متفاوتی را از فردی تا فرد دیگر ایجاد می‌کند. به همین دلیل، مهم است که ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا در مورد نتایج مورد نظر خود صحبت کنید و بدانید که از تزریق خود چه انتظاری باید داشته باشید. پس حتما با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد گزینه‌های حجم دهنده لب و اینکه چگونه تزریق ژل به لب می‌تواند به شما در تحقق افزایش زیبایی شما کمک کند، صحبت کنید.

فیلرها دائمی نیستند. ماندگاری آنها بستگی به مواردی از قبیل نوع فیلر و محل تزریق آن دارد. آنها معمولاً بین 6 تا 18 ماه می‌مانند. اگر فیلر تزریق کرده‌اید، بقیه صورت شما به صورت عادی به نظر خواهد رسید.

چرا لب‌ها برجستگی خود را از دست می‌دهند؟


لب‌ها می‌توانند به دلایل مختلفی از جمله سن، محیط و سایر عوامل، برجستگی خود را از دست بدهند. سن و چگونگی افزایش سن شما مطابق با ساختار ژنتیکتان، احتمالاً بزرگترین عامل آن است. در بیشتر افراد با افزایش سن، کلاژن و سایر بافت همبند از دست می‌روند و لبها توانایی نگه داشتن رطوبت را از دست می‌دهند. آب و هوای گرم و خشک و داشتن برخی مشاغل نیز می‌تواند سبب از بین رفتن رطوبت لب‌ها شود.

  تفاوت هایفو و ژل پروفایلو چیست؟ کلاژن سازی و سفت کننده پوست

فیلر لب چیست؟


فیلرهای لب، از جملهJuvederm ، Revanesse و Belotero می‌توانند به شما در رسیدن به ظاهری که از لبهای خود انتظار دارید، کمک کنند. این نوع عمل زیبایی پاسخ بسیار خوبی را در لب‌های نازک و یا لب‌هایی که حجم آنها به طور طبیعی از بین رفته است (که با افزایش سن بدن ممکن است رخ دهد) نشان می‌دهد. به هر دلیلی که خواستار این عمل زیبایی هستید، فیلرهای لب یک راه حل آسان برای بازیابی کامل حجم مورد نظر شما است.

تزریق در کجاها استفاده می‌شود؟


تزریق ژل به لب در کجاها استفاده می‌شود

بسته به نتیجه مطلوب شما از این روش، لب‌ها به روش‌های زیر قابل حجم دهی هستند:

  • ایجاد برجستگی کامل در لب بالا و در مرکز لب پایین
  • برجستگی و عرض بیشتر خط لب
  • برجستگی اضافی در کمان لب، بنابراین برجستگی بیشتری به شکل کلی لب اضافه می‌کند

پزشک شما همچنین می‌تواند در حین افزایش حجم و فرم دهی لب از مقادیر کمی از فیلر پوستی استفاده کند تا ظاهر خطوط لب و چروک‌های لب فوقانی را به حداقل برساند.

تزریق فیلر لب چگونه انجام می‌شود؟


تزریق فیلر لب چگونه انجام می‌شود

بعد از مشورت با پزشک خود در مورد نتیجه مورد نظر در مورد تقویت لب، آنها با سوزن‌های بسیار نازکی به داخل محل مورد نظر تزریق می‌شوند. از آنجا که این محصول حاوی ماده بی حس کننده نیز هست، این تزریق تقریباً بدون درد است.

پزشک شما ممکن است فیلر را ماساژ دهد تا از ثابت ماندن آن جلوگیری کند. ممکن است اندکی تورم یا کبودی داشته باشید، با این وجود این علائم بعد از 2 تا 3 روز از بین می‌رود. بسیار مهم است که در این زمان از دستورالعمل‌های مراقبت‌های ارایه شده توسط پزشک خود اطمینان حاصل کنید تا بهترین نتیجه را از عمل افزایش حجم لب خود داشته باشید.

  درمان شکستگی مچ دست و کاهش درد و ورم با فیزیوتراپی، ورزش و جراحی

نتایج حاصل از تزریق ژل به لب شما می‌تواند 4 تا 9 ماه ادامه یابد. لطفا توجه داشته باشید که نتیجه مشاهده شده از در بیمار نسبت به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. پس از گذشت این مدت، فیلر بدون ایجاد زخم و ضرر در بدن حل می‌شود و پس از گذشت 4 هفته می‌توان مجددا تزریق لب انجام داد.

 

 

از تزریق ژل به لب چه انتظاری دارید؟


اگر اینکه به فکر داشتن استفاده از فیلر یا تزریق ژل به لب بیفتید، اهداف خود را در مورد اینکه چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید روشن کنید. استفاده از فیلر در صورتی که توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، بی خطر است. بررسی کنید که فردی که تزریق ژل را برای شما انجام می‌دهد از استانداردهای تعیین شده در دوره آموزشی و مهارت کافی برخوردار است. از مراجعه به پزشکانی که فقط یک دوره آموزشی کوتاه را گذرانده‌اند، خودداری کنید.

وقتی ژل به لب تزریق می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟


ابتدا ممکن است یک کرم بی حس کننده برای بی حس کردن لب‌های شما استفاده شود. تزریق در اطراف ناحیه‌ای از لب‌های شما که قرار است تحت درمان قرار گیرند انجام می‌شود و سپس ماساژ داده می‌شوند. ممکن است اندکی احساس ناراحتی کنید اما نباید خیلی دردناک باشد. بسته به منطقه مورد نظر، این روش معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

بعد از تزریق ژل به لب


ناحیه مورد تزریق ممکن است کمی قرمز، دردناک و متورم باشد. هر گونه تورم یا کبودی باید طی چند روز برطرف شود. به شما توصیه می‌شود که دستورالعمل‌های لازم را برای کاهش عوارض جانبی انجام دهید. این موارد شامل عدم آرایش بلافاصله بعد از عمل و جلوگیری از نوشیدن الکل و قهوه و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

 

 

  برداشتن خال صورت و بدن با لیزر و هزینه

خطرات


خطرات استفاده از فیلر پوستی به نوع فیلر مورد استفاده بستگی دارد و این که آیا این تزریق به درستی انجام شده است یا خیر. شما می‌توانید در مورد خطرات این تزریق با پزشک خود صحبت کنید.

بروز مشکلات جدی نادر است اما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • عفونت
  • زخم

اگر مشکلی داشتید باید چه اقدامی انجام دهید؟

اگر شما تزریق فیلر لب داشته اید و از نتایج آن راضی نیستید، با پزشک خود در کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید صحبت کنید. اگر مشکلی مانند ایجاد لکه داشتید، مشاوره و مراقبت‌های بعدی که توسط پزشکتان به شما داده می‌شود را دنبال کنید یا برای مشاوره در مورد اقداماتی که باید انجام دهید با آنها تماس بگیرید.

آیا من کاندید مناسبی برای تزریق ژل به لب می‌باشم؟


این یک فرایند طبیعی و غیر تهاجمی است که از مواد شیمیایی طبیعی استفاده می‌شود که در بدن انسان نیز موجود است (هرچند نسخه‌های جدیدتر منبع حیوانی ندارند). فقط در موارد بسیار نادر، خطراتی مبنی بر تحریک یا رد فیلر توسط بدن وجود دارد. با این وضعیت، شرایط خاصی وجود دارد که می‌تواند شما را فاقد صلاحیت کند. لطفاً برای پاسخ در مورد اینکه این تزریق روی شخص شما چه اثری خواهد گذاشت با یک پزشک مشورت کنید.

تزریق ژل به لب چقدر دقیق است؟


محل و موقعیت تزریق ژل بسیار دقیق خواهد بود و بر اساس نقشه لب‌ها و اینکه تزریق در چه مکانی طبیعی ترین و خوشایندترین نتیجه را خواهد داد، تعیین خواهد شد.

آیا نتیجه تزریق ژل به لب طبیعی به نظر می‌رسد؟


یک دوره ریکاوری کوتاه مدت پس از تزریق ژل وجود دارد که ممکن است شامل اندکی قرمزی و تورم در چند روز اول پس از تزریق باشد. پس از آن لب‌های شما به حالت طبیعی باز می‌گردد، اما لب‌ها توسط فیلر لب برجسته تر می‌شوند. در حالی که مردم این تفاوت را تشخیص می‌دهند، مانند تزریق‌های 10-20 سال پیش مصنوعی و غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان