تزریق ژل (فیلر) به لب برای افزایش حجم و فرم دهی به لب ها

  1. مقالات
  2. /
  3. تزریق ژل (فیلر) به لب برای افزایش حجم و فرم دهی به لب ها

زیبایی لب‌ها بخش مهمی از زیبایی صورت است و تزریق ژل به لب‌ها یکی از روش‌های محبوب است. تخصصی‌های زیبایی تأیید کرده‌اند که نسبت طلایی لب‌ها بین لب بالا و پایین آن به نسبت 1 به 1.6 است. با این حال، همه افراد به طور طبیعی با این نسبت به دنیا نمی‌آیند. استفاده از ژل (فیلر) می‌تواند به تقویت حجم ظاهری لب‌ها کمک کند، خطوط ریز در اطراف لب را کاهش داده و مرزهای لب را تعریف کند. به طور همزمان، می‌تواند تحریک تولید کلاژن طبیعی را فراهم کرده و باعث جوانتر شدن لب‌ها شود.

هر روش درمانی متفاوت است و نتایجی که در افراد به دست می‌آورد ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل، مهم است که قبل از هر تزریق، یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا درباره نتایج مورد انتظار خود صحبت کنید و بدانید چه انتظاری از تزریق ژل به لب‌هایتان باید داشته باشید. بنابراین، با پزشک خود تماس بگیرید و در مورد گزینه‌های حجم دهنده لب و نحوه تزریق ژل به لب‌ها به منظور بهبود زیبایی خود صحبت کنید.

فیلرها دائمی نیستند و ماندگاری آنها به عواملی مانند نوع فیلر و محل تزریق بستگی دارد. معمولاً مدت زمان ماندگاری آنها بین 6 تا 18 ماه است. پس از تزریق فیلر، بقیه قسمت‌های صورت شما به طور طبیعی به نظر خواهند رسید.

چرا لب‌ها برجستگی خود را از دست می‌دهند؟


لب‌ها می‌توانند به دلایل مختلفی از جمله سن، محیط و سایر عوامل، برجستگی خود را از دست بدهند. سن و چگونگی افزایش سن شما مطابق با ساختار ژنتیکتان، احتمالاً بزرگترین عامل آن است. در بیشتر افراد با افزایش سن، کلاژن و سایر بافت همبند از دست می‌روند و لبها توانایی نگه داشتن رطوبت را از دست می‌دهند. آب و هوای گرم و خشک و داشتن برخی مشاغل نیز می‌تواند سبب از بین رفتن رطوبت لب‌ها شود.

  اصلاح فرم بینی با تزریق ژل: ماندگاری، نحوه‌ی تزریق و مزیت فیلر بینی

فیلر لب چیست؟


فیلرهای لب، از جملهJuvederm ، Revanesse و Belotero می‌توانند به شما در رسیدن به ظاهری که از لبهای خود انتظار دارید، کمک کنند. این نوع عمل زیبایی پاسخ بسیار خوبی را در لب‌های نازک و یا لب‌هایی که حجم آنها به طور طبیعی از بین رفته است (که با افزایش سن بدن ممکن است رخ دهد) نشان می‌دهد. به هر دلیلی که خواستار این عمل زیبایی هستید، فیلرهای لب یک راه حل آسان برای بازیابی کامل حجم مورد نظر شما است.

تزریق در کجاها استفاده می‌شود؟


تزریق ژل به لب در کجاها استفاده می‌شود

بسته به نتیجه مطلوب شما از این روش، لب‌ها به روش‌های زیر قابل حجم دهی هستند:

  • ایجاد برجستگی کامل در لب بالا و در مرکز لب پایین
  • برجستگی و عرض بیشتر خط لب
  • برجستگی اضافی در کمان لب، بنابراین برجستگی بیشتری به شکل کلی لب اضافه می‌کند

پزشک شما همچنین می‌تواند در حین افزایش حجم و فرم دهی لب از مقادیر کمی از فیلر پوستی استفاده کند تا ظاهر خطوط لب و چروک‌های لب فوقانی را به حداقل برساند.

تزریق فیلر لب چگونه انجام می‌شود؟


تزریق فیلر لب چگونه انجام می‌شود

بعد از مشورت با پزشک خود در مورد نتیجه مورد نظر در مورد تقویت لب، آنها با سوزن‌های بسیار نازکی به داخل محل مورد نظر تزریق می‌شوند. از آنجا که این محصول حاوی ماده بی حس کننده نیز هست، این تزریق تقریباً بدون درد است.

پزشک شما ممکن است فیلر را ماساژ دهد تا از ثابت ماندن آن جلوگیری کند. ممکن است اندکی تورم یا کبودی داشته باشید، با این وجود این علائم بعد از 2 تا 3 روز از بین می‌رود. بسیار مهم است که در این زمان از دستورالعمل‌های مراقبت‌های ارایه شده توسط پزشک خود اطمینان حاصل کنید تا بهترین نتیجه را از عمل افزایش حجم لب خود داشته باشید.

  دلایل کاشت موی ناموفق برای زنان و مردان چیست؟

نتایج حاصل از تزریق ژل به لب شما می‌تواند 4 تا 9 ماه ادامه یابد. لطفا توجه داشته باشید که نتیجه مشاهده شده از در بیمار نسبت به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. پس از گذشت این مدت، فیلر بدون ایجاد زخم و ضرر در بدن حل می‌شود و پس از گذشت 4 هفته می‌توان مجددا تزریق لب انجام داد.

 

 

از تزریق ژل به لب چه انتظاری دارید؟


اگر اینکه به فکر داشتن استفاده از فیلر یا تزریق ژل به لب بیفتید، اهداف خود را در مورد اینکه چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید روشن کنید. استفاده از فیلر در صورتی که توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، بی خطر است. بررسی کنید که فردی که تزریق ژل را برای شما انجام می‌دهد از استانداردهای تعیین شده در دوره آموزشی و مهارت کافی برخوردار است. از مراجعه به پزشکانی که فقط یک دوره آموزشی کوتاه را گذرانده‌اند، خودداری کنید.

وقتی ژل به لب تزریق می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟


ابتدا ممکن است یک کرم بی حس کننده برای بی حس کردن لب‌های شما استفاده شود. تزریق در اطراف ناحیه‌ای از لب‌های شما که قرار است تحت درمان قرار گیرند انجام می‌شود و سپس ماساژ داده می‌شوند. ممکن است اندکی احساس ناراحتی کنید اما نباید خیلی دردناک باشد. بسته به منطقه مورد نظر، این روش معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

بعد از تزریق ژل به لب


ناحیه مورد تزریق ممکن است کمی قرمز، دردناک و متورم باشد. هر گونه تورم یا کبودی باید طی چند روز برطرف شود. به شما توصیه می‌شود که دستورالعمل‌های لازم را برای کاهش عوارض جانبی انجام دهید. این موارد شامل عدم آرایش بلافاصله بعد از عمل و جلوگیری از نوشیدن الکل و قهوه و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

 

 

  پیلینگ پوست: لیزر و پیلینگ شیمیایی برای پیلینگ پوست صورت

خطرات


خطرات استفاده از فیلر پوستی به نوع فیلر مورد استفاده بستگی دارد و این که آیا این تزریق به درستی انجام شده است یا خیر. شما می‌توانید در مورد خطرات این تزریق با پزشک خود صحبت کنید.

بروز مشکلات جدی نادر است اما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • عفونت
  • زخم

اگر مشکلی داشتید باید چه اقدامی انجام دهید؟

اگر شما تزریق فیلر لب داشته اید و از نتایج آن راضی نیستید، با پزشک خود در کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید صحبت کنید. اگر مشکلی مانند ایجاد لکه داشتید، مشاوره و مراقبت‌های بعدی که توسط پزشکتان به شما داده می‌شود را دنبال کنید یا برای مشاوره در مورد اقداماتی که باید انجام دهید با آنها تماس بگیرید.

آیا من کاندید مناسبی برای تزریق ژل به لب می‌باشم؟


این یک فرایند طبیعی و غیر تهاجمی است که از مواد شیمیایی طبیعی استفاده می‌شود که در بدن انسان نیز موجود است (هرچند نسخه‌های جدیدتر منبع حیوانی ندارند). فقط در موارد بسیار نادر، خطراتی مبنی بر تحریک یا رد فیلر توسط بدن وجود دارد. با این وضعیت، شرایط خاصی وجود دارد که می‌تواند شما را فاقد صلاحیت کند. لطفاً برای پاسخ در مورد اینکه این تزریق روی شخص شما چه اثری خواهد گذاشت با یک پزشک مشورت کنید.

تزریق ژل به لب چقدر دقیق است؟


محل و موقعیت تزریق ژل بسیار دقیق خواهد بود و بر اساس نقشه لب‌ها و اینکه تزریق در چه مکانی طبیعی ترین و خوشایندترین نتیجه را خواهد داد، تعیین خواهد شد.

آیا نتیجه تزریق ژل به لب طبیعی به نظر می‌رسد؟


یک دوره ریکاوری کوتاه مدت پس از تزریق ژل وجود دارد که ممکن است شامل اندکی قرمزی و تورم در چند روز اول پس از تزریق باشد. پس از آن لب‌های شما به حالت طبیعی باز می‌گردد، اما لب‌ها توسط فیلر لب برجسته تر می‌شوند. در حالی که مردم این تفاوت را تشخیص می‌دهند، مانند تزریق‌های 10-20 سال پیش مصنوعی و غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان