میکرونیدلینگ درمانی ایمن برای تقریباً انواع پوست است که فرایند ترمیم پوست را فعال می‌کند تا پوست شاداب‌تر، محکم‌تر و جوان‌تر شود. میکرونیدلینگ یکی از درمان‌های جوانسازی پوست است که به طور طبیعی سنتز الاستین و کلاژن را در پوست تحریک می‌کند. مجراهای بسیار ظریفی در پوست ایجاد می‌شود، بدون آن که لایه اپیدرم کمترین آسیبی ببیند. زخم‌های بسیار ظریف و کنترل شده‌ای که روی پوست ایجاد می‌شود، باعث تولید فاکتورهای رشدی می‌شود که به بدن کمک می‌کند تا تراکم و انسجام پوست را افزایش دهد. همان‌طور که هوا دادن چمن به جذب مواد مغذی کمک می‌کند، میکرونیدلینگ نیز نفوذ سرم‌های اصلاحی یا لایه‌بردارهای شیمیایی را در پوست تسهیل می‌کند تا پوستی سالم و درخشان، صاف، یک‌دست و بدون لکه و ضایعات رنگدانه‌ای پدید آید. نتایج میکرونیدلینگ مشابه نتایج جوان‌سازی با لیزر است، اما هزینه، درد، حرارت یا دوران بهبود طولانی لیزر را ندارد. روش میکرونیدلینگ مورد تایید سازمان غذا و داروست.

میکرونیدلینگ بهترین روش جوانسازی،رفع ترک،لک،اسکار و چروک پوست

فهرست مطالب

روش میکرونیدلینگ چگونه کار می‌کند؟


 میکرونیدلینگ با استفاده از ابزارهای الکتریکی شبیه مداد که حاوی تعداد زیادی سوزن است کار می‌کند. این سوزن‌ها با سرعت بسیار بالایی در سطح پوست نفوذ کرده و حالت ارتجاعی پوست را بازسازی کرده و منافذ آن را کاهش می‌دهد. سوزن‌ها بافت‌های اسکاری قدیمی را تحریک کرده و باعث افزایش سلول‌های پوست می‌شوند، نتیجه این خواهد شد که بافت جدیدی از فیبرهای ارتجاعی و کلاژن شکل گرفته و مویرگ‌های جدیدی به وجود می‌آیند که خونرسانی را افزایش می‌دهند و در نتیجه:

 • منافذ پوست جمع می‌شوند.
 • چربی پوست در پوست‌های شوره‌ای کاهش می‌یابد.
 • خطوط و چین و چروک‌ها کاهش می‌یابد.
 • اثربخشی کرم‌های پوستی افزایش می‌یابد.
 • آکنه کاهش می‌یابد.

این روش برای چه بیماری‌های پوستی به کار می‌رود؟


میکرونیدلینگ

 میکرونیدلینگ پوست برای درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی به کار می‌روند که برخی از آنها عبارتند از:

 • اسکارهای باقی مانده از عمل‌های جراحی، آکنه و سوختگی‌های حرارتی
 • پوست‌های شل شده یا کشیده شده
 • خطوط ریز و چین و چروک‌های عمیق
 • رنگدانه‌های ملاسما (لکه‌های قهوه‌ای روی پوست صورت)

از چه روش‌هایی برای این درمان استفاده می‌شود؟


انواع مختلفی از روش‌های درمانی میکرونیدلینگ را برای حصول نتایج مطلوب به کار می‌بریم که عبارتند از:

 • درمارولر
 • درماپن
 • درماپن بازسازی کننده

درمارولر

میکرونیدلینگ درمارولر

درمارولر یک ابزار تیتانیومی است که روی پوست غلتانده می‌شود تا هزاران سوراخ ریز در پوست ایجاد شود. این باعث می شود تا بدن فرایند جوان سازی و لطیف سازی سطح پوست را شروع کند.

درماپن

درماپن به وسیله مکانیزم منحصر بفردی به پزشک اجازه می‌دهد تا بر شدت درمان کنترل کامل داشته و درمان بر اساس نیازهای بیمار به بهترین نحو انجام شود. در این روش درمانی محلولی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد که حاوی اسیدهیالورانیک، مواد معدنی، ویتامین‌ها و پپتیدها است. این عمل با تحریک سلول‌ها برای تکثیر باعث بهبود ظاهر پوست و خاصیت ارتجاعی آن می‌شود.

میکرونیدلینگ درماپن

درماپن بازسازی کننده

درماپن بازسازی کننده با استفاده از مکانیزم الکترونیکی سوزن کوچکی را در لایه رویی پوست برای جوانسازی به طور عمیق فرو می‌کند. با کاهش شدت درمان، زمان بستری کمتری نسبت به درمان عمیق آن دارد در حالی که هنوز اثر بسیار خوبی برای جوان سازی پوست به همراه دارد.

  بهترین دکتر تزریق چربی برای بزرگ کردن گونه، سینه و باسن

عکس‌های قبل و بعد از درمان

عکس‌های قبل و بعد از درمان میکرونیدلینگ

عکس‌های قبل و بعد از درمان میکرونیدلینگ

مزایای این روش نسبت به سایر روش‌های درمانی مانند لیزر و درم ابریژن و لایه برداری چیست؟


 •  احتمال بروز هایپر پیگمنتاسیون و اسکار را کاهش داده و برای پوست‌های تیره رنگ ایمن و مطمئن است.
 • برای پوست‌های حساس مناسب است.
 • در مطب یا کلینیک بدون نیاز به آموزش‌های خاص و یا ابزارهای گران قیمت قابل انجام است.
 • برای بیماران قابل تحمل و پذیرش است.
 • روشی مقرون به صرفه است و برای نواحی که تکنولوژی‌های دیگر مثل لایه برداری و لیزر قادر به درمان آن ناحیه نیستند، قابل استفاده است
 • میکرو نیدلینگ به اپیدرم آسیب نمی‌رساند، بنابراین روشی مطمئن و قابل تکرار است.
 • بر خلاف روش‌های درمانی دیگر، در این روش بین ناحیه درمان شده و ناحیه درمان نشده خطی نمی‌افتد. به همین دلیل می‌تواند برای اسکارهای خاص بدون نیاز به مخلوط کردن یا پر کردن به کار گرفته شود.
 • بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا زمان بهبودی در میکرونیدلینگ کوتاه است و بیمار متناسب با عمق نفوذ سوزن‌ها در پوست می‌تواند پس از چند روز استراحت به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد. برخلاف میکرونیدلینگ در روش‌های درمانی دیگر مثل لیزر و درم ابریژن زمان استراحت بیشتری پس از عمل نیاز است.

این درمان چه قدر طول می‌کشد؟


این فرایند، روشی قابل تحمل است و مطابق با ناحیه‌ای از پوست که تحت درمان قرار می‌گیرد، درمان ممکن است بین چند دقیقه تا یک ساعت به طول بینجامد. معمولا فرایند در زمانی بین 5 تا 60 دقیقه انجام می‌شود.

آیا قبل از درمان می توان از لوازم آرایشی استفاده کرد؟


بیماران در ناحیه مورد درمان نباید از لوسیون، آرایش یا کرم‌های موضعی استفاده کنند.

آیا بی حسی انجام می‌شود؟


قبل از انجام عمل میکرونیدلینگ، پزشک از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی در ناحیه مورد درمان استفاده می‌کند.

ایجاد زخم‌های ریز چه کمکی به بهبودی پوست می‌کند؟


ابزار میکرونیدلینگ پوست برای ایجاد سوراخ‌هایی با الگوهای خاص در پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند این روش چندین بار تا حصول نتیجه مطلوب ادامه یابد.هر سوراخ در پوست باعث ایجاد یک زخم ریز می‌شود که به تکثیر سلول‌های پوست کمک می‌کند.

فاصله بین جلسات چه قدر باشد؟


توصیه می‌شود بین جلسات شش ماه فاصله بیفتد تا کلاژن‌های جدید شکل بگیرند.

آیا قرمزی و تورم بعد از درمان طبیعی است؟


بیماران به راحتی با این روش کنار خواهند آمد. به هر حال پس از عمل ممکن است پوست خشک، لایه لایه، قرمز یا متورم شود که پس از چند روز و نه بیشتر بهبود خواهد یافت.

آیا می‌توان بعد از عمل در مقابل نور آفتاب ایستاد؟


توصیه می‌شود که بیماران پس از عمل میکرونیدلینگ از پوست خود در برابر اشعه آفتاب محافظت نمایند.

آیا میکرونیدلینگ می‌تواند اسکار و جای جوش و آکنه را از بین ببرد؟


یکی از روش های موثر برای از بین بردن جای جوش، استفاده از روش میکرونیدلینگ است.زمانی که این عمل برای از بین بردن اسکارهای ناشی از آکنه به کار برده می‌شود، توصیه می‌شود که بیمار پوست خود را هر شب با پاک کننده‌ای مرغوب تمیز کند. این عمل صبح‌ها نیز باید تکرار شود. محصولات آرایشی بهداشتی و لوسیون‌ها می‌توانند به طور منظم مورد استفاده قرار گیرند.

آیا احتمال ایجاد عفونت بعد از درمان وجود دارد؟


عفونت در زخم‌های پس از عمل، به ندرت ایجاد می‌شود، زیرا زخم‌های بسیار ریز ناشی از جای سوزن بلافاصله پس از عمل بسته می‌شوند. در صورت لزوم آنتی بیوتیک و مرطوب کننده تجویز می‌شود.

چه مدت بعد از درمان نتایج قابل مشاهده می‌شود؟ و تا چه زمانی ماندگاری دارد؟


پس از دو هفته بعد از عمل، پوست جوان شده، قابل مشاهده است و به همان اندازه 6 تا 8 ماه بعد نیز قابل مشاهده است. نتایج برای درمان اسکارهای ناشی از سوختگی 6 ماه تا یک سال بعد قابل مشاهده است.

میکرونیدلینگ چند بار باید انجام گیرد؟


وضعیت پوست هر بیمار تعیین کننده تعداد دفعات مورد نیاز برای انجام میکرونیدلینگ است. اسکار آکنه‌های متوسط بین 3 تا 4 مرتبه به درمان نیاز دارند، در حالی که اسکارهای ناشی از سوختگی پوست یا علائم ناشی از کشیدگی پوست به 5 جلسه درمان نیاز دارند. وضعیت‌هایی نظیر چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن با یک یا دو جلسه در سال درمان می‌شوند.

توصیه‌ها


 •  ابزارهای با کیفیت مرغوب برای اطمینان از صحت درمان مورد نیاز است.
 • کرم‌های بیحس کننده موضعی می‌تواند از احساس درد در محل درمان پیشگیری کند
 • بیماران باید 4 تا 6 هفته بین جلسات درمانی زمان در نظر بگیرند

روش‌های جایگزین میکرونیدلینگ


 روش‌های دیگر که مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • مزوتراپی
 • لیزر درمانی و…

عوارض احتمالی میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ به عنوان یک روش ایمن و بی خطر گزارش شده است. ممکن است به صورت نادر یک سری واکنش‌های التهابی رخ دهد که آن هم معمولاً ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل از بین می‌رود. بعضی از عوارض میکروندلینگ شامل موارد زیر می‌باشد:

 •  بیمارانی که به مواد فلزی آلرژی دارند ممکن است به این درمان هم واکنش نشان دهند.
 •  قرمزی و تورم در ناحیه تحت درمان در اثر ایجاد زخم‌های بسیار ریز به خاطر ورود سوزن در پوست. این قرمزی در پوست خیلی سریع از بین می‌رود.
 •  احساس خارش یا سوزش که سریع برطرف می‌شود.
 •  ایجاد تبخال در افرادی که سابقه تبخال دارند.
  لیفت بینی: بهترین راه بالا بردن نوک بینی بدون جراحی چیست؟

هزینه این درمان چه قدر است؟


هزینه‌ی میکرونیدلینگ بسته به شرایط فرد، موضع درمان، شدت بیماری پوستی، وسعت ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. مهارت، تجربه و شهرت پزشک نیز می‌تواند در هزینه نهایی تاثیر به سزایی داشته باشد. همچنین ممکن است این درمان به صورت ترکیبی با سایر درمان‌ها مانند مزوتراپی و سابسیژن انجام شود که هزینه درمان‌های ترکیبی نیز به هزینه نهایی اضافه می‌شود.

پس از درمان چگونه به نظر می‌آیم؟


پس از درمان چگونه به نظر می‌آیم؟

پوست در اکثر موارد قرمز می‌شود و ورم مختصری می‌کند که شبیه به آفتاب سوختگی خفیف است. این عوارض ظرف 48 ـ 24 ساعت برطرف می‌شود. کبودی و یا خونریزی خفیف نقطه‌ای نیز مشاهده می‌شود. پوست یک تا دو هفته پس از میکرونیدلینگ صاف‌تر و درخشان‌تر می‌شود. نتیجه نهایی پس از چند ماه مشخص می‌شود.

آیا در صورت تزریق ژل یا بوتاکس نیز می‌توانم میکرونیدلینگ انجام دهم؟


بله. میکرونیدلینگ را قبل از تزریق بوتاکس یا فیلر انجام دهید تا پس از بهبود یافتن زخم‌ها به بهترین نتیجه ممکن دست یابید. اگر تزریق را قبلاً انجام داده‌اید، باید پس از تزریق بوتاکس و فیلر به ترتیب حداقل 48 ساعت و یک هفته صبر کنید، سپس میکرونیدلینگ را انجام دهید.

آیا میکرونیدلینگ برای تحریک رشد مو نیز کاربرد دارد؟


آیا میکرونیدلینگ برای تحریک رشد مو نیز کاربرد دارد؟

آیا این درمان برای برطرف کردن اسکار و جای بخیه موثر است؟


میکرونیدلینگ با تخریب بافت اسکار معمولا برای اسکارهای عمیق و مقاوم به درمان مانند جای بخیه استفاده می‌شود.

چگونه این درمان برای برطرف کردن ترک‌های پوستی به کار می‌رود؟


علل متعددی برای ایجاد ترک‌های پوستی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به بارداری، جهش‌های رشد در دوران کودکی و استعداد ژنتیکی اشاره کرد. میکرونیدلینگ درمانی موثر برای رفع ترک‌های پوستی است که بازسازی پوست پوشش دهنده این ترک‌های پوستی را تسهیل می‌کند تا لبه‌های سطح پوست بازیابی شود.

آیا میکرونیدلینگ برای رفع چروک‌های پوستی نیز موثر است؟


میکرونیدلینگ موثرترین روش برای تحریک یا القاء پوست جدید است. سودمندی میکرونیدلینگ در کاهش چروک‌های اطراف چشم و لب به اثبات رسیده است. این فرایند تحریکی جدید به سرعت و به راحتی انجام می‌شود و حین درمان کمترین آسیبی به لایه اپیدرم وارد نمی‌شود. به علاوه دوران بهبود میکرونیدلینگ کوتاه است و لازم نیست که بیمار مدت زیادی استراحت کند.

آیا میکرونیدلینگ برای از بین بردن سیاهی دور چشم نیز کاربرد دارد؟


مسلماً میکرونیدلینگ روشی موثر برای رفع کبودی دور چشم است. پوست زیر چشم بسیار ظریف و نازک است و انجام بسیاری از درمان‌های زیبایی بر روی این ناحیه مناسب نیست. حال آن که به روش میکرونیدلینگ می‌توان بدون کمترین نگرانی تولید کلاژن را در این ناحیه افزایش داد و پوست را تقویت کرد و کشید. تزریق PRP همزمان با میکرونیدلینگ فرایند التیام را شتاب می‌بخشد و نتیجه مطلوب را به دست می‌دهد. همچنین این روش برای رفع چین و چروک و کبودی دور چشم نیز استفاده می شود.

آیا میکرونیدلینگ برای درمان منافذ بزرگ شده پوست نیز کاربرد دارد؟


میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش‌ها برای درمان منافذ باز پوست، کاهش اسکار و رفع لک‌های آفتاب سوختگی است. میکرونیدلینگ روشی فوق‌العاده برای درمان منافذ روی بینی است که با افزایش دادن تولید کلاژن، اسکار یا جای زخم و خطوط ظریف روی پوست را به مرور زمان از بین می‌برد. اگر در این عمل از فاکتورهای رشد استفاده شود، نتایج بهتری به دست خواهد آمد. بافت، منافذ، یک‌دستی، ضایعات رنگدانه‌ای، اسکار، خطوط ظریف، آکنه یا جوش و التهاب مشکلات پوستی هستند که با بهره‌گیری از این درمان ترکیبی به بهترین وجه برطرف می‌شوند. پس از یک یا دو جلسه درمان میکرونیدلینگ منافذ معمولاً کوچک‌تر می‌شود و کمتر جلب توجه می‌کند.

آیا میکرونیدلینگ به درمان پیگمانتاسیون کمک می‌کند؟


روش‌های متعددی برای درمان لک‌های پوستی و ضایعات رنگدانه‌ای وجود دارد. میکرونیدلینگ،IPL، لیزر Genesis و لیزر فرکشنال CO2 در کنار لایه‌بردارهای شیمیایی و درمان‌های خانگی این لک‌ها را از بین می‌برد.  اما میکرونیدلینگ روشی است که این ضایعات را با موفقیت و با عوارض جانبی و هزینه کمتر درمان می‌کند.

میکرونیدلینگ ملاسما


درمان ملاسما دشوار است و گاهی اوقات پس از درمان ضایعات هیپرپیگمانتاسیون بیشتری پدید می‌آید. میکرونیدلینگ عوارض کمتری را در پی دارد و معمولاً اقتصادی‌تر از روش‌های لیزر درمانی ملاسما است. با این حال میکرونیدلینگ آسیبی جزئی به پوست وارد می‌کند که واکنش التهابی پوست را برمی‌انگیزد و ضایعه رنگدانه‌ای را تشدید می‌کند. بنابراین بهتر است که از سوزن ظریف‌تری (شماره 31) استفاده شود و عمق نفوذ (1 ـ 0.5 میلی متر) کاهش داده شود تا خطر بروز ضایعات رنگدانه‌ای به حدقل برسد.

  اصلاح خط لبخند: پرکردن خط خنده با روش های غیر جراحی

آیا میکرونیدلیگ به رشد ریش هم کمک می‌کند؟


درما رولر را می‌توان بدون مشکل بر روی ناحیه ریش به کار برد تا رشد موی صورت افزایش یابد. از آنجایی که کلاژن و کراتین دو ماده حیاتی برای رشد موهای صورت از فولیکول‌ها هستند، منطقی به نظر می‌رسد که افزایش کلاژن و کراتین در کنار بهبود گردش خون، رشد موی طبیعی ریش را نیز بیشتر کند. بسیاری از آقایان با بهره‌گیری از درمان میکرونیدلینگ توانسته‌اند رشد موی ریش را نیز مانند موی سر افزایش دهند.

آیا برای درمان کک و مک هم موثر است؟


روش‌های بسیاری برای درمان کک و مک‌ها وجود دارد. میکرونیدلینگ روشی موثر برای درمان کک و مک مقاوم به درمان است.

مقایسه میکرونیدلینگ و جوانسازی با لیزر فراکسل


در روش جوانسازی با لیزر فراکسل از لیزر غیرابلیتیو برای بازسازی موثر پوست و نفوذ زیر سطح پوست تا لایه درم استفاده می‌شود. لیزر بافت را گرم می‌کند، این حرارت فرایند التیام‌بخشی را برمی‌انگیزد که به تشکیل پوست جدید و سالم می‌انجامد. از سوی دیگر در روش میکرونیدلینگ از سوزن برای تولید کانال‌های بسیار ریز در پوست استفاده می‌شود، بدون این که خطر آسیب زدن حرارت به بافت اطراف مطرح باشد. هر دو روش فرایند التیام‌بخشی طبیعی بدن را برمی‌انگیزند، اما میکرونیدلینگ برخلاف لیزر فراکسل به لایه محافظ اپیدرم آسیبی نمی‌زند، در نتیجه خطر بروز عفونت و جای زخم کاهش می‌یابد. به علاوه تاثیرگذاری میکرونیدلینگ ارتباطی به رنگدانه پوست ندارد و به همین دلیل برای انواع پوست مناسب است، حال آن که جوانسازی با لیزر فقط برای بعضی رنگ‌های پوست مناسب است.

مقایسه میکرونیدلینگ و تزریق بوتاکس


امروزه بوتاکس یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است، چرا که بسیاری معتقداند که تزریق بوتاکس بهترین روش برای به تاخیر انداختن پیری است، با این حال باید گفت که میکرونیدلینگ جایگزین مناسبی برای بوتاکس محسوب می‌شود. میکرونیدلینگ نسبت به بوتاکس تهاجم کمتری دارد و چون در آن از سوزن‌های بسیار ظریف برای تحریک تولید کلاژن استفاده می‌شود، راحت‌تر توسط پوست جذب می‌شود. میکرونیدلینگ برای درمان انواع مشکلات سطحی ایده‌آل است، که تزریق بوتاکس کمکی به رفع آنها نمی‌کند. همچنین میکرونیدلینگ، برخلاف بوتاکس به فرایند التیام‌بخشی طبیعی خود بدن متکی است.

مقایسه میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن


میکرودرم ابریژن یکی از درمان‌های جوانسازی پوست است که با هدف کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ظریف روی پوست، لکه‌ها و ترک‌های پوستی، درمان منافذ باز پوست و جای زخم و جوش (اکنه اسکار) روی نقاط مختلف بدن انجام می‌شود. اما برای انواع پوست مناسب نیست. در حالی که میکرونیدلینگ رشد پوست جدید را تحریک می‌کند، میکرودرم ابریژن با استفاده از ماده ابلیتیوی مانند کریستال‌های بی‌کربنات سدیم، پوست سطحی را لایه‌برداری می‌کند. میکرودرم ابریژن با به‌کارگیری فراورده‌ها و تجهیزات گرید پزشکی تاثیر بیشتری بر روی پوست دارد، اما در بسیاری از مراکز زیبایی نوع ملایم‌تری از آن انجام می‌شود که چندان موثر نیست. به علاوه فراورده‌های قدیمی نیز کمترین اثر را دارند. همچنین میکرودرم ابریژن، برخلاف میکرونیدلینگ برای انواع پوست مناسب نیست.

مقایسه میکرونیدلینگ و مزوتراپی


مزوتراپی روشی غیرجراحی برای کاهش چربی و سلولیت پوست است که برای پیکرتراشی (کانتورینگ) کاربرد دارد. میکرونیدلینگ و مزوتراپی هر دو درمان‌هایی پرطرفداراند که ویتامین‌ها را به پوست می‌رسانند. شاید تاثیر هر دو درمان در نگاه نخست یکسان به نظر برسد، اما نتایج این دو با هم متفاوت است. درمان مناسب با توجه به ناحیه مورد نظر و نتایج دلخواه بیمار انتخاب می‌شود.

آیا میکرونیدلینگ در دوران بارداری ایمن است؟


پس از هر عمل زیبایی احتمال بروز عوارضی همچون عفونت وجود دارد. عفونت سلامتی جنین را به خطر می‌اندازد و حتی ممکن است به از دست دادن نوزاد منجر شود. تزریق هر گونه ماده در عمل‌های زیبایی با احتمال بروز عفونت و حساسیت همراه است، که البته به ندرت رخ می‌دهد. اما اگر این عوارض در بانوان باردار بروز یابد، فشاری که به دلیل عفونت یا واکنش آلرژیک به بدن تحمیل می‌شود، جنین را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد. سپسیس، عفونت خون، نیز عارضه نادری است که انجام عمل‌های زیبایی را برای بانوان باردار ناایمن می‌سازد. اگر باردار هستید و می‌خواهید درمان‌های زیبایی پوست انجام دهید، بهتر است این درمان‌ها را به بعد از زایمان موکول کنید.

جمع‌بندی


میکرونیدلینگ درمانی مفید برای انواع پوست است که مزایا و کاربردهای متعددی دارد که در مقاله ای تحت عنوان 7 مزیت میکرونیدلینگ ذکر شده است. از جمله مزایای آن می‌توان به تحریک رشد کلاژن و الاستین، درمان ضایعات رنگدانه‌ای و ملاسما، رفع چین و چروک‌ها و خطوط ظریف و دیگر نقص‌های پوستی اشاره کرد، به علاوه میکرونیدلینگ بدون درد است و دوران بهبود سریعی دارد. میکرونیدلینگ نسبت به دیگر درمان‌های زیبایی پوست تهاجم کمتری دارد. همچنین میکرونیدلینگ برای درمان انواع ضایعات رنگدانه‌ای مناسب است. بنابراین جای تعجب ندارد که این درمان فوق‌العاده در سراسر جهان طرفداران بی‌شماری دارد. همان‌طور که گفته شد دوران بهبود میکرونیدلینگ از درمان‌های دیگر کوتاه‌تر است و احتمال بروز عوارض پس از آن بسیار پایین است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان