مزوتراپی جوانسازی و زیبایی پوست: آبرسانی و حفظ تعادل طبیعی پوست

مزوتراپیمزوتراپی یک روش بدون جراحی است که امکان رساندن مستقیم ترکیبات ویتامینی، پپتیدها، آمینواسیدها و سرمهای مورد نیاز برای دوباره پر کردن، تغذیه و ارتقای تولید کلاژن و افزایش متابولیزم پوست را فراهم می‌نماید. این رویه درمانی شامل مجموعه ای از میکروتزریق‌های بسیار کوچک (توسط غلتک پوستی / سوزن‌های میکرو) یا بدون سوزن (با استفاده از فناوری مافوق صوت) که امکان رساندن مواد فعال به لایه پوستی را فراهم می‌نماید، می‌باشد. مزوتراپی یک روش ایمن، ضدپیری، بسیار موثر در جوانسازی پوست و گزینه مناسبی در مقایسه با روشهای تهاجمی زیبایی است. این روش درمانی غیرتهاجمی را می‌توان به منظور توقف علادم پیری و جوانسازی بسیار موثر پوست استفاده نمود. بسته به نیازهای بیمار، ترکیبات مناسب انتخاب می‌شود.

مزوتراپی، جوانسازی و زیبایی پوست
مزوتراپی، تکنیکی جدید در رساندن مواد جوانساز پوست توسط تعداد زیادی تزرقات سطحی می‌باشد. این روش، آب رسانی و حجم پوست، و همچنین حالت چهره را بهبود می‌دهد.چهره تان راحت تر به نظر می‌رسد، چین و چروک حالت چهره‌تان کاهش پیدا نموده و بافت پوستتان بسیار جوان تر خواهد شد. این روش از استهلاک پوست با افزایش سن جلوگیری نموده و چهره را زیباتر خواهد نمود.
تقریبا بعد از جلسه اول، شما شاهد بهبودهایی در ظاهر پوستتان خواهید بود. با اینحال بهترین نتایج پس از مجموعه ای از جلسات متمادی به دست خواهد آمو به منظور دستیابی به نتایج بهینه، 4 الی 6 جلسه درمان را هر 2 تا 4 هفته و بسته به نوع مشکل، توصیه می‌کنیم. نتایج بدست آمده از 1 تا 5 سال باقی می‌ماند. برای حفظ بهترین نتایج، پیشنهاد می‌کنیم که هر 6 ماه یک جلسه درمانی را داشته باشید.

کاربردها و مزایای مزوتراپی پوست


کاربردها و مزایای مزوتراپی پوست

مزوتراپی می‌تواند به صورت مستمر پوستی را که ظاهری خسته پیدا نموده یا چین و چروک سطحی دارد را بهبود پیدا کرده، گردش خون آهسته را افزایش داد، و به بدن در متوقف نمودن سموم پیر کننده کمک نماید. همچنین از این روش درمانی در رفع مشکلات رنگدانه ای، برطرف کردن جای جوش به کار گرفته شده و می‌توان از آن در افزایش تاثیر دیگر روشهای درمان زیبایی مانند بوتاکس یا پرکننده‌ها نیز به صورت ترکیبی استفاده نمود.

نحوه عملکرد مزوتراپی به چه شکلی است؟


این دستگاه روی پوست لغزیده، و در لایه بالایی پوست و توسط سوزنهای بسیار ریز، تا عمق دو میلی متری سوراخهایی ایجاد خواهد نمود. این روند در بدن رشته‌های الاستین و کلازن جدیدی ایجاد می‌کند. در پاسخ به این تحریک ها، پوست پف کرده و ضخیم می‌شود و منجر به کاهش جای زخم و چین و چروک ریز پوست خواهد شد.

جلسات تزریق مزوتراپی پوست


معمولا این جلسات درمانی، چیزی حدود 30 دقیقه به طول خواهد انجامید و با آنکه دردی ندارد، اما برای پوستهای حساس می‌توان از کرمهای بی حس کننده استفاده نمود. با حداقل زمان دوره نقاهت – کبودی و تورم اندکی ممکن است رخ دهد که مدت زمان کمی باقی مانده و تا نهایتا 24 ساعت، رفع می‌شود – پوست، درخشان تر، دارای آبرسانی بیشتر، تغذیه شده و دارای بافت بهتر و سفت تری خواهید داشت. یک دوره 6 الی 8 جلسه ای که به صورت دو هفته یکبار و به صورت 1 تا 2 بار در سال، توصیه می‌شود.

نتیجه انجام مزوتراپی بر روی پوست صورت چیست؟


نتیجه انجام مزوتراپی بر روی پوست صورت چیست؟

پس از انجام مزوتراپی جوانسازی پوست صورت تغییرات زیر در پوست صورت مشاهده می‌شود:

  • جوان سازی پوست
  • هموار شدن خطوط و چین و چروک پوست
  • تحریک کلاژن جدید و تولید الاستین
  • آبرسانی و کمک به حفظ تعادل طبیعی پوست
  • بهبود افتادگی پوست

تزریق مزوتراپی بدون سوزن چیست؟


تزریق مزوتراپی بدون سوزنمزوتراپی بدون سوزن، یک فناوری جدید در مفهوم مزوتراپی قدیمی (به منظور بکارگیری محصولات به صورت عمقی درون پوست) به شمار می‌آید، که تکنیک سوراخ کردن توسط سوزن،با تزریق امواج الکتریکی جایگزین می‌شود. مزوتراپی بدون سوزن که تحت عنوان الکتروپوریشن نیز نامیده می‌شود، محبوب ترین گزینه میان زیبایی غیرتهاجمی به شمار می‌رود.

روش مزوتراپی بدون سوزن چه مزیتی بر مزوتراپی دارد؟

برای آنهایی که می‌خواهند، گزینه مزوتراپی بدون سوزن (  needle free mesotherapy  ) نیز وجود دارد که بدون تزریق است و با استفاده از تکنیک‌های الکتروپوریشن و الکترواسموز از امواج الکتریکی کوچک مواد مغذی را به سلول‌ها خواهند رساند. مزایای مزوتراپی بدون سوزن اینست که شما می‌تواند بلافاصله پس از درمان به روند عادی و روزانه خود بازگردید.

برخی از سوالات رایج درباره مزوتراپی پوست

مواد جوانساز، مجموعه ای از ویتامین ها، مواد معدنی آمینو اسیدها و گستره ای از پرکننده‌های بدست آمده از فرایند بیوتکنولوژی هستند.

خیر. برخی بیماران احساس سوزش کمی نزدیک به محل تزریق خواهند داشت. البته این احساس پس از چند ثانیه ناپدید خواهد شد. برای برخی بیماران حساس، می‌توان 30 دقیقه پیش از شروع جلسه درمان از بسته‌های یخ و / یا کرم بی حس کننده استفاده نمود.

باید از مصرف آسپیرین، ویتامین E، روغن گل پامچال؛ نوروفن، گیاه کهن دار، داروهای گیاهی و چینی از یک هفته پیش از جلسه درمانی خودداری نمایید. این مساله تنها به منظور حمایت شما در مقابل خطر کبودی است. پوستتان باید بدون عفونت یا تورم مانند اگزما یا آکنه باشد.

هیچ محدودیت خاصی بر هیچگونه فعالیتی پس از جلسه درمانی وجود ندارد. می‌توانید بلافاصله پس از بیرون آمدن از کلینیک زیبایی به همان کاری که داشتید می‌کردید، برگردید. با اینحال باید از فعالیتهای فیزیکی شدید برای چند ساعت بپرهیزید.

بسته‌های یخ برای کاهش تورم و کبودی، کرمهای مرطوب کننده و ضدآفتاب بلافاصله پس از آن و از ارایش در روز بعد می‌توان استفاده نمود.

برای بهبود وضعیت پوست گردن و صورت، به 10 جلسه نیاز است. به طور ایده آل، این جلسات در 2 – 3 ماه اول باید هر دو هفته انجام شود، اما پس از آن و برای سه ماه بعدی یک بار در ماه صورت می‌گیرند. وقتی نتایج مشهود شدند، می‌توانیم بین جلسات درمانی 2 – 3 – 6 ماه فاصله بیاندازیم. این بستگی به بزرگی مشکل و شرایط پوست ناحیه تحت درمان بستگی دارد. هر جلسه چیزی بین 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

پس از سه تا پنج جلسه شاهد خواهید بود که پوستتان به طرز قابل توجهی بهتر به نظر می‌رسد، بافت زیرپوستی سفت تر شده و خطوط به طور چشمگیری بهتر شده اند یا از میان رفته اند.

اگر هر دو تا شش ماه این جلسات را ادامه دهید، بهبود ایجاد شده پایدارتر و با ماندکاری طولانی تری خواهد بود. به طور میانگین، پیش از شروع به بازگشت به حالت اولیه، 5 یا 6 ماه طول خواهد کشید. بهتر است آن را در این مرحله نگاه دارید. اگر حساس هستید، 3 تا 5 جلسه درمانی می‌تواند پوست شما را به حالت ملایم و سفت خود برگرداند.

خیر. مواد استفاده شده در باززنده سازی، موادی طبیعی از خود پوست هستند. آنها غیرسمی بوده و با یکپارچه شدن درون پوست، زیست تجزیه پذیر هستند. تقریبا 3 درصد بیماران ممکن است با قرمزی ملایمی روبرو شوند که برای ساعات اندکی باقی خواهد ماند. 1 درصد بیماران ممکن است به کبودی که شاید تا 3 روز باقی بماند، مواجه شوند. واکنش‌های آلرژیک به ندرت اتفاق می‌افتد.

بله، تمامی مواد استفاده شده معمولا در پوست وجود دارند ولی با پیر شدن پوست از مقدار آنها کاسته می‌شود. مزوتراپی ایت ویتامین‌ها و مواد مغذی پوست را تعویض می‌کند.

هزینه هر جلسه درمانی، بسته به اندازه ناحیه تحت درمان و نوع باززنده سازی موارد استفاده شده در آن جلسه متفاوت خواهد بود.

بسیار زیاد، آبرسانی، درخشانی، تغذیه و سفت تر شده و بافت آن نیز بهبود می‌یابد.

کبودی‌های اندک، تورم و علائم تزریقات که به مدت کوتاهی باقی خواهد ماند. عفونت، حساسیت، زخم یا قرمز شده بسیار نادر است

برخی داروهای تجویز شده ممکن است با اجزای ترکیب روشهای درمانی تداخل پیدا کند، بنابراین لازم است تا در صورت امکان تداخل، با دکتر زیبایی مشورت کنید.