زاویه سازی فک با تزریق فیلر،بوتاکس، چربی و جراحی: مزایا و معایب

  1. بوتاکس
  2. /
  3. زاویه سازی فک با تزریق فیلر،بوتاکس، چربی و جراحی: مزایا و معایب

زاویه سازی فک هر روشی است که برای بهبود ظاهر و شکل خط فک طراحی شده است. پیری، افتادگی پوست و همچنین تغییرات تحلیل استخوانی منجر به تغییر زاویه‌ی فک و یا ظاهری ناخوشایند برای بسیاری از افراد است. افراد مسن‌تر با علائم پیری صورت ممکن است به دنبال روش زاویه سازی فک باشند تا ظاهری جوان‌تر در قسمت پایین صورت خود داشته باشند. افراد جوانتر نیز برای ایجاد شکل خاصی از خط فک خود برای دستیابی به ظاهری زیبا و موردپسندتر هستند. تزریق‌های فیلر و یا پرکننده‌ها یکی از روش‌های غیر جراحی و متداول‌ترین شیوه‌ی زاویه سازی فک می‌باشند. تزریق فیلر فک ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر روش‌های تزریقی مانند تزریق نوروتوکسین به عضلات توده ای برای باریک شدن قسمت پایینی صورت یا فک  انجام می‌شود. پزشکان می‌توانند با لیپوساکشن گردن، خط فک را بهبود بخشند. در ادامه‌ی مطلب درباره‌ی روش‌های زاویه سازی فک بیشتر توضیح داده شده است.

تخصص برای زاویه‌دهی فک نیازمند داشتن یک جراح یا دکتر پوست با تخصص در جراحی پلاستیک صورت و زیبایی پوست است که بتواند آناتومی صورت را به خوبی درک کند. متخصصان در کلینیک رازی در زمینه تزریق فیلر بسیار تجربه‌کافی دارند و با توجه به ویژگی‌های آناتومیک و اهداف زیبایی هر بیمار، هر روش را به شیوه‌ای هنری و دقیق اجرا می‌کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی رزاویه سازی فک با تزریق ژل، فیلر، جراحی و یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره تلفن‌های 02188353259 – 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

خط فک ایده آل چیست؟ 


خط فک ایده آل چیست؟

در حالی که هر صورت منحصر به فرد است، خط فک ایده آل با بقیه اجزای صورت هماهنگ است. در یک صورت ایده آل زنانه، یک سوم پایین صورت از جمله فک در مقایسه با دو سوم بالایی باریک و مخروطی‌تر و به شکل هرم معکوس است. در یک صورت مردانه ایده آل، یک سوم پایین صورت شامل خط فک از یک شکل مربع‌تر پیروی می‌کند. علاوه بر این، خط فک ایده آل در ظاهر چانه نیز تاثیرگذار است. قدامی‌ترین نقطه چانه ایده آل باید در یک خط عمودی باشد که از ریشه‌ی بینی عبور می‌کند و عمود بر خط افقی است که از لبه مداری تحتانی و حد فوقانی مجرای گوش عبور می‌کند.

  تفاوت کاشت مو به روش SUT با روش FUT و FIT: مراحل و مزایا

مزایا و معایب زاویه سازی فک با و بدون جراحی 


روش‌های تزریقی به عنوان یک گزینه غیرجراحی، جذابیت بسیاری دارند زیرا کمتر تهاجمی هستند و در مقایسه با عمل جراحی، خطرات و خرابی کمتری به همراه دارند. هرچند که نتایج تزریق فیلرها معمولاً ماندگارتری دارند، اما در مقایسه با درمان‌های تزریقی مکرر، جراحی ممکن است به عنوان یک گزینه اقتصادی و مفید در نظر گرفته شود، زیرا فایده و هزینه آن را می‌توان به‌طور طولانی‌مدت تحلیل کرد.

روش‌های زاویه سازی فک


با پیشرفت علم پزشکی و دنیای مدرن، شما گزینه‌های غیر جراحی و جراحی را برای زاویه‌سازی فک در دسترس دارید.

گزینههای غیر جراحی 

گزینه های غیر جراحی برای افرادی که دارای چربی خفیف تا متوسط که باعث از بین رفتن خط فک شده است، افرادی که ناحیه چانه آن‌ها خیلی کم در زاویه‌ی فک تاثیر گذاشته است و افرادی که پوستی تقریبا شل در اطراف خط فک دارند، بهترین گزینه است. گزینه‌ها شامل پرکننده‌های پوستی، نوروتوکسین‌ها، مواد تزریقی ذوب چربی و نخ‌های جراحی هستند.

پرکنندههای پوستی یا فیلرها برای زاویه سازی خط فک 

پرکننده‌های پوستی یا فیلرها برای زاویه سازی خط فک

با تزریق فیلرهای پوستی به طور مستقیم به خط فک، لبه زاویه استخوان و فک پایین شما اضافه می‌شود. این روش در افرادی که تقریباً همیشه در کلینیک‌های زیبایی هستند و کاملاً لبه استخوانی سختی ندارند که بتوان دید بهتر است. اسید هیالورونیک متداول‌ترین نوع ماده ای است که در فیلرهای پرکننده یافت می‌شود.

به طور معمول شما به 1-4 سرنگ مواد پرکننده پوست، بر اساس آناتومی و مشخص بودن خط فک، نیاز خواهید داشت. نتایج فوری هستند و بسته به فیلر پوستی استفاده شده ماندگاری آن‌ها حدود 12-18 ماه است.

نوروتوکسین به عضلات ماستر (عضلات جویدن) 

تزریق نوروتوکسین به عضلات ماستر(یکی از عضلات صورت که توسط زاویه فک واقع شده است) یک روش تزریقی رایج در جوان سازی صورت است. تزریق نوروتوکسین همانطور که عضلات توده ای را آتروفی می‌کند، در قسمت پایین صورت اثر لاغری ایجاد می‌کند. افرادی که صورت گرد یا مربعی شکل دارند اغلب به دنبال این روش درمانی هستند تا به صورت باریک‌تر یا مخروطی صورت خود کمک کنند. تزریق ماستر نوروتوکسین نیز یک روش کمکی مکرر برای مفصل گیجگاهی فکی (اختلال عملکرد TMJ است، که به طور معمول با علائم دندان قروچه مزمن یا فشردن فک به دلیل استرس همراه است. تزریق بوتاکس توده‌ها را ضعیف می‌کند و تنش عضلانی را در این ناحیه کاهش می‌دهد.

  تشخیص زگیل تناسلی در خانم‌ها یا آقایان : پاپ اسمیر، بیوپسی و ...

از بین بردن عضله ماستر، برای دستیابی به نتایج قابل مشاهده معمولاً در حدود 30-60 واحد بوتاکس / زئومین یا 84-168 واحد دیسپورت در هر طرف احتیاج دارد. این نتایج حدود 4-3 ماه ماندگار است.

تزریق کیبلا Kybella برای گردن و چربی چانه 

کیبلا، یک روش تزریقی تایید شده توسط FDA است که برای کاهش متوسط چربی زیر زیر چانه مناسب است. این تزریق یک روش کمکی رایج در زاویه سازی فک است که به ایجاد یک خط فک مشخص‌تر در نمای پروفایل کمک می‌کند و به طور معمول قبل از دستیابی به نتایج قابل توجه، به سه جلسه‌ی درمان یا بیشتر نیاز دارد. می توان Kybella® را به عنوان یک اثر دائمی در نظر گرفت، زیرا ماده فعال اسید دئوکسی کولیک یک اسید صفراوی است که سلول‌های چربی را تجزیه و از بین می‌برد.

نخهای جراحی برای سفت شدن پوست شل 

نخ‌های جراحی را می‌توان در اطراف فک‌های خود قرار داد تا پوست شل شما کمی سفت شود. بسته به اینکه فک‌های شما بزرگ است و چقدر پوست شل دارید، احتمالاً به هر رشته از 4-8 نخ نیاز خواهید داشت. نخ‌های جراحی معمولاً 6-12 ماه ماندگاری دارد.

گزینههای جراحی  برای زاویه سازی فک 

گزینه‌های جراحی برای بیمارانی است که در نواحی گردن و خط فک، مقدار متوسط تا بیشتر چربی و پوستی شل دارند. درمان‌های اصلی، لیپوساکشن یا لیفت گردن یا هر دو است. فناوری جدید دیگر، انرژی فرکانس رادیویی است.

لیپوساکشن گردن 

اگر چربی دقیقاً زیر پوست است و زیر عضلات گردن شما نیست، می‌توان با لیپوساکشن از ناحیه گردن و خط فک، چربی را از بین برد و یک خط فک متناسب و زیبا مشخص کرد. بسته به روش استفاده شده، شما با لیپوساکشن علاوه بر زاویه سازی فک پوستی سفت نیز خواهید داشت گیرید. از زمان حذف فیزیکی چربی، نتایج سالها یا یک عمر ماندگار خواهد بود.

  عوارض کاشت ابرو: خارش، قرمزی و ریزش ابرو بعد از کاشت

لیفت گردن 

پس از ایجاد برش‌هایی در نزدیکی گوش و پشت گوش و همچنین برشی در زیر چانه، پوست گردن شما به سمت بالا کشیده می‌شود و این امر باعث می‌شود عضلات گردن، چربی و ساختارهای نگهدارنده یا گردن شما دسترسی داشته باشد. لیفتینگ گردن امکان دستیابی به بهترین نتیجه طولانی مدت را فراهم می‌کند، زیرا تمام ساختارهایی که می‌توانند خط فک شما را تعریف کنند پوست، چربی، عضله، SMAS، غدد بزاقی می‌توانند در یک روش حل شوند تا حداکثر نتیجه را به شما بدهند و سالها دوام خواهد داشت

انرژی فرکانس رادیویی 

انرژی فرکانس رادیویی می‌تواند پوست شل شده را سفت کند و در ناحیه گردن نیز می‌تواند برای سفت شدن پوست بعد روش لیپوساکشن گردن، مورد استفاده قرار گیرد. RF می‌تواند با روش‌های دیگر برای محکم کردن پوست گردن شما استفاده شود و پوست گردن اصلاح شده شما به آرامی و محکم روی خط فک شما قرار گیرد.

بیماران بعد از زاویه سازی فک چه انتظاری باید داشته باشند؟ 


روش زاویه سازی فک برای هر بیمار متفاوت است اما اکثر روش تزریق فیلر را ترجیح می‌دهند. میزان تزریق فیلر نیز برای هر فردی متفاوت است. بنابراین، میزان تورم و کبودی که پس از تزریق فیلر ایجاد می‌شود، در هر فردی  فرق دارد . ممکن است تورم یا کبودی در محل‌های تزریق یا در نواحی تحت درمان وجود داشته باشد که ماهیت آن خفیف تا متوسط ​​است. تورم و کبودی به مدت دو روز پس از انجام زاویه سازی فک به خوبی با یخ زدگی با بالا نگه داشتن سر کنترل می‌شود. محل‌های تزریق کبودی را می‌توان با کانسیلر از 24 ساعت پس از درمان پوشاند.

درد پس از درمان معمولاً قابل توجه نیست و در صورت لزوم با تایلنول قابل کنترل است. نتایج فیلر در نواحی تحت درمان معمولاً بلافاصله یا پس از فروکش بیشتر ورم فوری مشاهده می‌شود. غیر معمول نیست که عدم تقارن جزئی در ابتدا پس از یک روش تزریقی مشاهده شود که به طور معمول با تا دو هفته از بین می‌رود. پزشک دو هفته پس از هر روش تزریقی به دنبال پیگیری با بیماران خود است تا اطمینان حاصل کند که هر بیمار از نتیجه درمان خود راضی است.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان