گاهی اوقات، علی‌رغم رعایت یک رژیم غذایی سالم و ورزش مرتب، رفع چربی‌های انباشته شده در مناطق خاصی از بدن کار دشواری است. دستگاه‌های ورزشی، کرم‌ها رفع چربی و زیرپوش‌های تنگ و چسبان، هیچ یک تأثیری بر چربی‌های نواحی به خصوصی از بدن ندارند. بسیاری از بیمارانی که برای مشاوره به ما مراجعه می‌کنند، قبلاً بعضی از این روش‌های ناموفق فرم‌دهی بدن را امتحان کرده‌اند. روش پیشنهادی ما برای لاغری شکم، پهلو، ران، صورت و گردن، لیپوساکشن است. جراحی زیبایی کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی) بالیپوساکشن تفاوت دارد، البته در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید لیپوساکشن را نیز در کنار عمل جراحی زیبایی شکم انجام دهید.

کاندیداهای مناسب برای لیپوساکشن


 اگرچه هر کسی می‌تواند کاندیدای لیپوساکشن باشد، اما وجود برخی ویژگی‌ها باعث می‌شود یک شخص کاندیدای بهتری برای این عمل باشد. لیپوساکشن بیشتر برای کسانی توصیه می‌شود که وزن طبیعی یا نزدیک به طبیعی دارند، پوستشان خاصیت ارتجاعی خوبی دارد و چربی اضافی در جاهای خاصی از بدنشان قرار دارد. لیپوساکشن چاقی مفرط را درمان نمی‌کند، اما می‌توان از آن برای رفع چربی‌هایی که به رژیم غذایی و ورزش جواب نمی‌دهند استفاده کرد.

لیپوساکشن به تنهایی درمان خوبی برای سلولیت نیست. جراحی ابدومینوپلاستی، که با کمک لیپوساکشن پوست و چربی اضافی را حذف می‌کند، گزینه مناسب‌تری برای رفع سلولیت و صاف‌تر کردن پوست است.

بخش‌هایی که معمولاً با لیپوساکشن درمان می‌شوند عبارتند از


 نواحی قابل درمان با لیپوساکشن

 • صورت
 • گردن
 • بازوها
 • کمر
 • سینه
 • شکم و اطراف لگن
 • پهلوها
 • باسن
 • ران‌ها
 • طرف داخلی زانوها
 • پشت ساق و مچ پاها

مزایای لیپوساکشن


پیشرفت وسایل و تکنیک‌های جراحی، افزایش ایمنی بیهوشی، حصول نتایج بی‌نظیر و رضایت بیماران باعث شده در طول چند سال گذشته تقاضا برای انجام لیپوساکشن به شدت افزایش بیابد. این همه رضایت از لیپوساکشن، این عمل را به شایع‌ترین عمل جراحی زیبایی تبدیل کرده است. اعمال شکل و فرم‌دهی به بدن مانند لیپوساکشن و انواع لیفت، می‌توانند چربی اضافی را رفع کرده و پوست و عضلات شل شده را سفت کنند، و شکل متناسب‌تر و خوش فرم‌تری به بدن بدهند. در نتیجه لباس‌ها برای بدن متناسب‌تر شده و اغلب، خرید لباس آسان‌تر می‌شود. معمولاً بیماران بعد از درمان اعتماد به نفس بالاتری داشته و رضایت بیشتری از شکل بدنشان دارند.

از لیپوساکشن در جراحی پلاستیک ترمیمی نیز استفاده می‌شود. این عمل همچنین به خوش فرم کردن سینه‌های زنانی که تحت بازسازی سینه بعد از ماستکتومی قرار می‌گیرند کمک بسیاری می‌کند.

مشاوره اولیه


انجام یک عمل فرم‌دهی بدن تصمیمی کاملاً شخصی است، که بر همین اساس لازم می‌دانیم به تمامی نگرانی‌ها و پرسش‌هایتان پاسخ دهیم. دکتر مشاوره لیپوساکشن را با دریافت اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه پزشکیتان و یک معاینه شروع می‌کند. در صورت داشتن سابقه هرگونه اسکاری که به خوبی التیام نیافته، انجام هرگونه لیپوساکشن یا جراحی در گذشته، سابقه خانوادگی سرطان سینه، و هرگونه نگرانی یا دغدغه‌ای در خصوص این درمان، می‌بایست موضوع را با دکتر در میان بگذارید. همچنین اگر قصد دارید وزن زیادی کم کنید یا در آینده باردار شوید، می‌بایست پزشکتان را در جریان بگذارید. به علاوه، از شما در مورد نتایجی که در نظر دارید، عادات ورزشی و رژیم غذایی‌تان سؤال خواهد شد. این اطلاعات به پزشک کمک می‌کنند تا انتظارات شما را بهتر درک کرده و مناسب‌ترین برنامه درمانی را برایتان طراحی کند.

در جلسه معاینه، اندازه و شکل دست‌ها، پاها و تنه، و همچنین کیفیت پوست و نسبت اندازه بدن، دور قفسه سینه و دست و پاها به یکدیگر ارزیابی می‌شود. در مورد سایر گزینه‌های موجود نیز صحبت می‌شود. همچنین می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران اخیر را ببینید. در صورت تمایل، می‌توانید از نظر بیماران قبلی نیز مطلع شوید. هزینه لیپوساکشن به طور تقریبی برایتان توضیح داده خواهد شد. برای تشکیل پرونده پزشکیتان از شما عکس گرفته می‌شود.

جراحی لیپوساکشن


از شما خواسته می‌شود کشیدن سیگار را متوقف کرده و از مصرف برخی ویتامین‌ها و داروها که می‌توانند باعث خونریزی شوند مانند آسپرین، ایبوپروفن و ویتامین E خودداری کنید. سایر دستورالعمل‌های لازم برای قبل از عمل به شما داده شده و داروهایی که بعد از عمل باید مصرف کنید نیز برایتان تجویز می‌‌شوند. توصیه می‌کنیم برای راحتی خودتان، داروهای تجویز شده را چند روز قبل از عمل تهیه کنید. معمولاً، لیپوساکشن یا به یک شب ماندن در بیمارستان نیاز دارد و یا سرپایی انجام می‌شود. اگر عملتان سرپایی انجام شد، باید ترتیبی بدهید که کسی شما را تا خانه همراهی کرده و شب اول بعد از درمان را در کنارتان بماند.

عمل شما در یک بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام می‌شود. پزشک، قبل از عمل (گاهی اوقات، یک روز قبل از عمل) روی پوستتان علامتگذاری می‌کند. در اکثر موارد از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. معمولاً برای نواحی کوچک یا درمان‌های تکمیلی از آرام‌بخشی وریدی استفاده می‌شود. در زمان جراحی، آنتی‌بیوتیک نیز تزریق می‌شود. این عمل ۲ تا ۵ ساعت طول می‌کشد و برای انجام آن ابتدا چند برش کوچک ایجاد شده و سپس از طریق لیپوساکشن به نواحی مورد نظر (ابتدا در طرف پشت و سپس جلو) فرم داده می‌شود. برای بستن برش‌ها از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود. روی محل درمان لایه‌ای از فوم قرار می‌گیرد که با یک پارچه شبیه به شکم‌بند که به آن باند فشاری نیز گفته می‌شود در جای خود  محکم می‌شود.

بعد از جراحی به اتاق ریکاوری برده شده و در آنجا نیز با دقت تحت نظر قرار می‌گیرید. برای جلوگیری از درد و ناراحتی، به شما مسکن تزریق می‌شود. بعد از چند ساعت مرخص می‌شوید، مگر اینکه بخواهید باشید شب را در بیمارستان بمانید.

بعد از لیپوساکشن


روز بعد از جراحی کمی احساس درد خواهید داشت. برای شما داروهای مسکن تجویز می‌شود، که البته ظرف دو هفته نیازتان به آن‌ها کمتر و کمتر می‌شود. روز بعد از عمل، مصرف داروها و مکمل‌های تجویز شده را آغاز کنید. روز دوم بعد از عمل، می‌توانید مصرف ایبوپروفن ۶۰۰ میلی‌گرم را (هر ۸ ساعت یک عدد) شروع کنید. همچنین، باید در طول یک هفته اول، و سپس هفته‌های دوم و ششم و شش ماه و یک سال بعد از عمل مجدداً به پزشک مراجعه کنید.

در صورت تمایل، می‌توانید روز بعد از عمل دوش بگیرید. البته باید جای برش‌ها را با نوار چسب‌ بپوشانید. این نوار چسب‌ها می‌بایست دو تا سه روز در جای خود باقی مانده و سپس برداشته شوند. بهتر است فوم زیر باند فشاری را تعویض کرده و تا ۴۸ ساعت بعد از عمل از آن استفاده کنید. پس از آن، می‌توانید فوم را برای همیشه برداشته و تنها از باند فشاری استفاده کنید. باند فشاری را تا سه هفته بعد نیز بپوشید.

بهترین رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن چیست؟


بهترین رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن چیست؟

یک تصور غلط رایج در مورد این عمل وجود دارد: چربی‌های خارج شده از طریق این عمل دیگر هرگز نمی‌توانند برگردند. خوشبختانه، حفظ نتایج عمل جراحی لیپوساکشن به راحتی با انتخاب رژیم غذایی مناسب و ترفندهای کوچک دیگر در سبک زندگی شما امکان پذیر است.

مواد غذایی ممنوع بعد از عمل لیپوساکشن

اگرچه رعایت رژیم غذایی شدید بعد از لیپوساکشن امری غیر ضروری است، مطمئناً غذاهایی وجود دارند که در صورت عدم اعتدال، می‌توانند بر روی نتایج عمل تأثیر منفی بگذارند. غذاهای سنگین فرآوری شده و یخ زده و همچنین نوشیدنی‌های قندی مانند را باید تا حد امکان از انتخاب‌های غذایی روزمره خود حذف کرد.

قندها، کربوهیدرات‌های ساده و چربی‌های اشباع از دیگر گروه‌های غذایی هستند که باید در طی روند بهبودی در رژیم غذایی شما به حداقل برسند. چربی‌های حیوانی به ویژه برای ماندگاری نتایج عمل مفید نیستند، بنابراین مصرف گوشت‌هایی مانند گوشت گاو، مرغ با پوست و لبنیات مانند شیر و پنیر باید بعد از لیپوساکشن با دقت کنترل شود.

غذاهایی که باید در طی دوره نقاهت لیپوساکشن استفاده شوند

به منظور دستیابی به پایدارترین نتایج حاصل از لیپوساکشن، تمرکز بر روی افزودنی‌های دائمی به رژیم غذایی شما بسیار مطمئن تر از آزمایش با یک رژیم غذایی کوتاه مدت است. راهکارهای قابل اعتماد برای وعده‌های غذایی متعادل‌تر، جایگزین کردن بخشی از گوشت با نشاسته‌ها و پروتئین‌هایی مانند برنج یا لوبیا است.

سبزیجات باید یکی دیگر از موارد تأکید شده در رژیم بعد از لیپوساکشن باشد که ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن شما را برای دستیابی به بهبودی سریع تأمین می‌کند. غلات سبوس دار می‌توانند به افزایش متابولیسم شما کمک کنند تا نتایج لیپوساکشن شما تقویت شود و میوه‌های شیرین مانند انگور و توت فرنگی می‌توانند برای آرام کردن هوس‌های غذایی ناخواسته تاثیر شگفت آوری داشته باشند.

وعده‌های کوچکتر اما در دفعات بیشتر بخورید

یکی دیگر از تغییرات آسان شیوه زندگی که می‌تواند بیشترین بهره را از عمل لیپوساکشن ایجاد کند، شکستن وعده‌های غذایی بزرگ در وعده‌های کوچکتر و خوردن آنها در طول روز است.

انجام این کار می‌تواند به افزایش متابولیسم شما کمک کند، سوزاندن کالری با سرعت بیشتر، برای جلوگیری از ایجاد چربی و همچنین جلوگیری از گرسنگی که می‌تواند منجر به انتخاب مواد غذایی ناسالم شود. هدف این است که به جای 2 یا 3 وعده غذای بزرگتر، به ویژه هنگام انتخاب غذاهای مناسب، 5-7 واحد تنقلات و وعده‌های غذایی کوچک در روز میل کنید.

آب زیادی بنوشید

نوشیدن آب نه تنها مزایای مستقیمی برای بدن شما از جمله ایجاد پوست شفاف تر و هضم کارآمدتر به همراه دارد بلکه می‌تواند به کنترل گرسنگی نیز کمک کند. بیماران لیپوساکشن باید برنامه ریزی داشته باشند که روزانه حدود نیمی از وزن خود را به اونس تبدیل کرده و به همان میزان آب بنوشند. به عنوان مثال، یک شخص 150 پوندی باید سعی کند روزانه حداقل 75 اونس آب بنوشد. مصرف آب کافی روشی آسان برای حفظ نتایج این روش و همچنین بهبود سلامت کلی شما است.

نتایج کوتاه و بلندمدت


لیپوساکشن نتیجه بسیار رضایت‌بخشی دارد، زیرا بدن شکل متناسب‌تر و خوش فرم‌تری می‌یابد. لباس‌ها بهتر به تن‌تان می‌نشینند و احساس بهتری نسبت به ظاهرتان خواهید داشت. در عین حال، برخی زنان، با اینکه سال‌ها به دنبال انجام لیپوساکشن بوده‌اند، اما تا چند هفته بعد از درمان احساس افسردگی می‌کنند، که البته ایشان بعد از این مدت به ظاهر جدیدشان عادت می‌کنند.

اگر وزن اضافه کنید، بدنتان بزرگتر می‌شود، اما از آنجا که سلول‌های چربی از نواحی درمان شده برداشته شده‌اند، فرم بدست آمده به مدتی طولانی به همان شکل باقی خواهد ماند. البته وزن نواحی درمان نشده مانند قبل افزایش می‌یابد. اگر به مرور زمان از شکل بدنتان ناراضی شدید، می‌توانید تحت درمان‌های تکمیلی قرار بگیرید. توصیه می‌کنیم برای حفظ رضایتتان از نتیجه، سالی یک بار درمان تکمیلی انجام دهید.

راه‌های حفظ نتایج عمل لیپوساکشن


راه‌های حفظ نتایج عمل لیپوساکشن

انجام لیپوساکشن باعث از بین بردن چربی‌ها و لاغری می‌شود. اما، چگونه می‌توانید شکم خود را صاف و بازوهای خود را باریک و متناسب نگه دارید؟ در اینجا راه‌های اصلی برای متناسب بودن و حفظ نتایج پس از لیپوساکشن وجود دارد.

دنبال یک رژیم منظم ورزشی باشید

اکثر افرادی که تصمیم به انجام عمل لیپوساکشن می‌گیرند به احتمال زیاد از قبل می‌دانند که ورزش به عنوان راهی برای کاهش وزن و نگه داشتن آن چقدر مهم است. فقط دو هفته بعد از عمل می‌توانید کمی ورزش کنید. حتماً از توصیه‌های جراح زیبایی در مورد اینکه کدام ورزش مجاز است استفاده کنید.

تمرینات هوازی

جراح پلاستیک شما به احتمال زیاد توصیه می‌کند که پس از مدت چهل و هشت ساعت بعد از عمل خود بلند شوید و شروع به حرکت کنید. باید در سه هفته اول بعد از عمل به بدن خود توجه کنید. شما نباید به ورزش‌های شدید مانند دویدن تا حدود سه هفته بعد از عمل بپردازید. برای حفظ نتایج پس از لیپوساکشن باید به آرامی شروع کنید و به تدریج قدرت بدنی خود را بازیابی کنید.

تمرینات استقامتی

در طول هفته دوم پس از لیپوساکشن، بیشتر جراحان پلاستیک به بیماران خود اجازه می‌دهند تمرینات استقامتی را شروع کنند. در ابتدا، لازم نیست از انجام عمل جراحی خودداری کنید. اما به محض اینکه ناحیه عمل جراحی به حالت عادی برگشت، ممکن است بتوانید برخی از این تمرینات را شروع کنید، به آرامی شروع کنید و به تدریج میزان تلاش خود را افزایش دهید. یک باند لاستیکی و وزنه‌های کوچک ابزار بسیار خوبی برای عادت به تمرینات منظم مقاومتی هستند که نیازی به وقت زیادی ندارند.

از داشتن سبک زندگی بی تحرک جلوگیری کنید

علاوه بر تمرینات هوازی، باید سطح کلی فعالیت خود را نیز افزایش دهید تا خود را فعال و در وضعیت بدنی کلی خوبی نگه دارید. نشستن بیش از حد، سلامتی شما را مختل می‌کند و ممکن است مناطقی که مایل به صاف نگه داشتن آن هستید، را گرد کنید.

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی شکستن سبک زندگی بی تحرک آورده شده است:

 • بایستید و پاهای خود را تقریباً هر 20 تا 30 دقیقه حرکت دهید، حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی باشد. در اطراف محل کار خود و راهروها راه بروید.
 • بایستید و کار کنید. یک میز ایستاده.
 • در هنگام تماس تلفنی بایستید.
 • به جای آسانسور از پله بروید.
 • هنگام دیدن تبلیغات تلویزیونی بلند شوید و کاری انجام دهید. زمان بسیار خوبی برای انجام تمرینات مقاومتی ذکر شده در بالا است.
 • مشاهده تلویزیون و زمان صرف شده برای استفاده از رایانه را محدود کنید.

کاهش استرس

استرس یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش وزن است. این بدان معنی است که برای جلوگیری از افزایش وزن، باید آرامش را یاد بگیرید.

استرس باعث افزایش سطح کورتیزول در سیستم یک فرد می‌شود که به نوبه خود هوس انواع غذاهای ناسالم را ایجاد می‌کند. برخی مطالعات حتی نشان می‌دهند که افزایش سطح کورتیزول باعث کاهش تعداد کالری سوخته شده توسط بدن می‌شود. این کاهش ممکن است در اثر غذای ناسالم در طی دوره‌های استرس زای ناشی از ترشح انسولین بیشتر باشد. سطوح بالاتر انسولین باعث افزایش ذخیره چربی می‌شود که در صورت داشتن لیپوساکشن باید از آن جلوگیری کنید.

در اینجا چند نکته برای کاهش استرس آورده شده است:

 • برنامه مداوم و قابل پیش بینی داشته باشید
 • مثبت بمانید
 • جنبه‌های معنوی زندگی خود را کاوش کنید
 • هر روز مدتی وقت بگذارید تا ریلکس شوید، یعنی صحنه‌ای آرام را تجسم کنید و به نفس خود آگاه باشید.
 • عادت کنید که مرتبا حمام کنید یا در یک وان آب گرم بنشینید.
 • از اتفاقات خوب زندگی خود سپاسگزار باشید.

سایر گزینه‌های درمانی


انجام انواع لیفت بدن و ابدومینوپلاستی برای سفت کردن پوست افتاده و شل‌ شده ضروری است. اغلب، ترک‌های پوستی با عمل لیفت رفع می‌شوند. معمولاً، لیفت و لیپوساکشن با هم انجام شده و بهترین راه برای حذف چربی‌ها، بالا بردن و سفت کردن پوست و فرم دادن به بدن هستند.

لیپوماتیک روش دیگری برای لاغری موضعی است. لاغری با روش لیپوماتیک، یا به‌اصطلاح رایج‌تر لیپوساکشن بدون درد ، نوعی از لیپوساکشن است که با تجربه نوعی احساس غلغلک در اطراف ناحیه هدف توسط بدن، این تصور را برای بدن ایجاد می‌کند که هیچ دردی وجود ندارد. خصیصه ایمن این شیوه حصول اطمینان از آسیب ندیدن بافت‌های غیر چرب است.لیپوماتیک نیز مانند هر عمل جراحی دیگر با خطرات جزئی همراه است. ازآنجایی‌که از بیهوشی عمومی و هیچ منبع گرمایی استفاده نمی‌شود، عوارض لیپوماتیک به حداقل می‌رسند.

سؤالات متداول در مورد لیپوساکشن


اگر شکمم شل شده، نیازی به لیپواسکشن دارم؟

لیپوساکشن نمی‌تواند پوست شل شده را بطور قابل ملاحظه‌ای تغییر دهد. اگر چربی زیر پوستی شما باعث کشیده شدن پوست شده باشد، لیپوساکشن ظاهر افتادگی را برجسته می‌کند. در صورت بروز این موارد، ممکن است شما بخواهید روش دیگری برای کانتورینگ بدن مانند لیفت شکم در نظر بگیرید.

خانم‌هایی که علاقه دارند بعد از بارداری، زایمان و شیردهی، ظاهر خود را بهتر کنند، اغلب جراحی شکم را انتخاب می‌کنند، زیرا می‌تواند مقداری از رسوبات چربی را از بین ببرد و پوست سست شده را محکم کند و عضلات شکمی که در دوران بارداری کشیده شده بود را برطرف می‌کند.

چطور می‌توان با استفاده از لیپوساکشن وزن از دست داد؟

درک این نکته مهم است که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست و قبل از شروع درمان باید به وزن ایده آل خود نزدیک باشید. گفته می‌شود که هیچ محدودیتی برای چربی در لیپوساکشن وجود ندارد. اما لازم است که بین کل مایعات و چربی‌های از بین رفته (به نام آسپیرات) و کل چربی‌های برداشته شده تمایز قائل شویم. جراحان پلاستیک معمولاً هنگام بحث درباره حجم، به آسپیرات مراجعه می‌کنند. به طور کلی، در صورت نیاز به حذف بیش از 6 تا 8 پوند چربی، پزشک مراحل جداگانه‌ای را انجام می‌دهد.

آیا سلول‌های چربی بعد از عمل افزایش می‌یابند؟

سلول‌های چربی که با لیپوساکشن برداشته می‌شوند هرگز برنمی‌گردند. با این حال، اگر یک بیمار وزن قابل توجهی اضافه کند، سلول‌های چربی باقی مانده بدن همچنان بزرگ می‌شوند. افزایش وزن اندک (کمتر از 10٪ از وزن بدن فرد) معمولاً یک نگرانی عمده برای سلامتی نیست، اما معمولاً منجر به بزرگ شدن سلول‌های چربی موجود می‌شود. به همین دلیل است که ایده خوبی برای بیماران است که بعد از عمل به یک سبک زندگی سالم پایدار بمانند و وزن نسبتاً ثابتی داشته باشند.

آیا لیپوساکشن کمک می‌کند تا سلولیت کاهش یابد؟

خیر، لیپوساکشن روشی برای کاهش چربی است. سلولیت توسط نوارهای فیبری ایجاد می‌شود که پوست را به سمت پایین می‌کشند. لیپوساکشن به رفع این باندها نمی‌پردازد. بیماران مبتلا به سلولیت ممکن است عمل لیپوساکشن را با سایر درمان‌ها ترکیب کنند.

آیا بعد از عمل جراحی زخم وجود دارد؟

از آنجا که لیپوساکشن از یک کانولای ریز برای مکش بافت چربی استفاده می‌کند، برش‌های لازم بسیار اندک هستند و معمولاً فقط چند میلی متر می‌باشند. اینها هیچ جای زخم مهمی را به همراه ندارند. پزشک همچنین برای قرار دادن این برش‌ها در محتاط ترین مکان ممکن کار می‌کند و تیم پزشکی دستورالعمل‌های مراقبت دقیق را برای شما فراهم می‌کند تا از بهبودی سریع و زیبایی اطمینان حاصل شود.

هزینه عمل لیپوساکشن چقدر است؟

هزینه عمل لیپوساکشن بستگی به این دارد که پزشک در چه مناطقی درمان را انجام دهد و برای برداشت چربی آیا سایر روش‌ها و عوامل دیگر نیاز است یا خیر؟ بنابراین، ارائه دقیق هزینه‌ها به صورت آنلاین دشوار است.

آیا می‌توان از لیپوساکشن برای کاهش مقدار چربی در اطراف گردن استفاده کرد؟

حتی اگر لیپوساکشن به عنوان درمان استفاده شود، برای تقویت لیفت گردن شما نیز مؤثر است. لیپوساکشن ابزاری عالی برای هدف قرار دادن رسوبات چربی در گردن و در امتداد خط فک است که منجر به ایجاد غبغب می‌شود. علاوه بر از بین بردن چربی، لیپوساکشن می‌تواند پوست شل شده گردن را محکم کند.

عوارض و خطرات جراحی لیپوساکشن چیست؟

خطرناک ترین جنبه لیپوساکشن، وضعیتی است که خطر انجام لیپوساکشن بیش از حد در یک روز نادیده گرفته می‌شود و یا در همان روزی که عمل جراحی لیپوساکشن انجام می‌شود، خطرات انجام چندین عمل جراحی غیرمرتبط را نادیده می‌گیرند. بر اساس تجربه فعلی در سراسر جهان، لیپوساکشن به طرز حیرت انگیزی ایمن است. مشکلات نادر که به طور بالقوه با هر عمل جراحی ممکن است رخ دهد شامل عفونت، خونریزی، زخم پوستی و آسیب عصبی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان