هزینه کاشت ریش: هزینه تقریبی کاشت هر گرافت ریش چقدر است؟

 1. کاشت ریش
 2. /
 3. هزینه کاشت ریش: هزینه تقریبی کاشت هر گرافت ریش چقدر است؟

کاشت ریش یک روش پیشرفته است که امروزه معمولاً در آقایانی که عدم پر بودن ریش و سیبیل دارند، برای افزایش ضخامت ریش و سبیل به کار می‌رود. این عمل شامل پیوند مو از پوست سر به نواحی مورد نظر دیگر در صورت می‌باشد.

این روش پیوند معمولاً برای پنهان کردن جای سوختگی و زخم و در مواردی شکاف لب ترمیم شده و همچنین برای بهبود تراکم ناحیه ریش و سیبیل بسیار مفید است. این موها به طور طبیعی رشد می‌کنند و می‌توانند تراشیده یا مدل داده شوند. این امر با برجسته‌تر کردن و تاکید بر ویژگی‌های مختلف چهره و ظاهر مردانه، به افزایش جذابیت کمک می‌کند. از آنجا که کاشت‌ریش می‌تواند از پر کردن یک ناحیه کوچک برای اصلاح شکل ریش آغاز شده و تا پر کردن نواحی بزرگ انجام گیرد، می‌تواند هزینه مختلفی داشته باشد. بهترین راه برای محاسبه قیمت، مراجعه برای مشاوره است تا پزشک به شما بگوید چه تعداد پیوند برای ناحیه مورد نظر خود نیاز دارید و این پیوندها باعث افزایش قیمت می‌شوند.

از دست دادن ریش


موهای صورت دو بخش مهم از ظاهر مردان هستند و بیشتر به عنوان نشانه مردانگی دیده می‌شوند. بنابراین ریزش موهای صورت می‌تواند حتی از لحاظ روانی نیز فرد را تحت تأثیر قرار دهد. موی صورت به دلیل وراثت، افزایش سن، زخم، بیماری‌های خود ایمنی یا ریش تریکوتیلومانیا، کم پشت شده یا به صورت تکه تکه خالی می‌شود یا حتی ممکن است به طور کامل ناپدید شود. برای مردانی که با ریزش ریش مواجه می‌شوند و دوست دارند چهره آن‌ها استایل خاصی داشته باشد، بهترین راه‌حل دائمی کاشت ریش است.

کاشت ریش چیست؟


این نوع از ترمیم مو روزبه‌روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و یک روش زیبایی است که تهاجمی نیست. انجام آن زمان زیادی نمی‌برد و دوره بهبودی نیز بسیار کوتاه و راحت است.

کاشت مو به طور ساده، کاشت فولیکول مو در قسمت‌های بدون موی صورت است. فولیکول‌های مو به صورت جداگانه از قسمت پشتی پوست سر برداشته می‌شوند زیرا موهای این ناحیه پر پشت‌تر می‌باشد. بنابراین جراح هر فولیکول را در ناحیه‌ای از صورت که نیاز به تراکم بیشتر مو دارد، قرار می‌دهد. این عمل در صورت لزوم، باعث پرتر شدن و کامل‌تر شدن ریش و سبیل می‌شود. اگر با پیوند معمولی مو آشنا هستید باید بدانید که کاشت‌ریش نیز همان تکنیک را دنبال می‌کند.

بعد از اتمام مراحل کاشت فولیکول، ریش باید به سرعت شروع به رشد کند و نتایج سریع و قابل قبولی را به همراه داشته باشد. به طور معمول، مردانی که این روش را تجربه می‌کنند، می‌توانند پس از چهارده روز موهای صورت خود را تراش کنند و موهای جدید را به هر استایلی که می‌خواهند تنظیم کنند. با این حال، اگر متوجه شوید که موهای جدید شما پس از ۲ تا ۳ هفته ریزش می‌کنند، باید بدانید که این ریزش، اگرچه به نظر ممکن است نشانه‌ای از عدم موفقیت عمل باشد، در واقع یک فرآیند طبیعی است و نشانه‌ای از پاسخ مثبت بدن به فرآیند کاشت مو می‌باشد. با ریزش مو، موها به صورت دائمی مجدداً رشد می‌کنند. اگرچه ممکن است طول بکشد تا فرآیند رشد موهای جدید به پایان برسد؛ زیرا پاپیل‌ها بعد از شوک کاشت، زمانی برای تنظیم و رشد ریشه‌ها نیاز دارند. به طور کلی، می‌توان انتظار داشت که رشد کامل موها حدود شش تا هشت ماه طول بکشد. با این حال، میزان موفقیت در این روش‌ها بسیار بالاست و علاوه بر آن، موهای جدید به طور کامل دائمی هستند. این موها همان بافت و ویژگی‌های موهای طبیعی را دارند و می‌توانند به همان شکل و استایل موهای طبیعی شما مدل شوند و اصلاح شوند.

  افتادگی پا (مچ پا ) : درمان با فیزیوتراپی، ورزش و بریس و جراحی

چه کسانی می‌توانند کاشت موی ریش داشته باشند؟


پیوند ریش می‌تواند برای مردانی که فاقد مو هستند راه حل مناسبی باشد. تفاوتی ندارد که فقدان مو به شکل ریش نازک و کم پشت، وجود نقاط خالی، خالی بودن طرفین صورت یا هر قسمت دیگری از ریش باشد، در هر صورت این فقدان قدرت رشد می‌تواند در اثر عوامل مختلفی مانند ژنتیک و عوامل ارثی، زخم‌های جراحی، سوختگی یا هر مشکل دیگری ایجاد شده باشد. برای انجام عمل کاشت لازم نیست حتماً کاملا فاقد مو باشید. کاشت ریش همچنین می‌تواند راه حلی برای مردانی باشد که دارای نقاط خالی در ریش خود هستند و دوست دارند ریش پرتر و انبوه‌تری داشته باشند.

مزایای کاشت ریش


مزایای کاشت ریش

مزایای کاشت ریش عبارتند از:

 • نتایج دائمی
 • روش جراحی بی‌خطر
 • انجام از طریق بی‌حسی موضعی
 • عمل بدون درد (درد آن تنها به صورت نیشگون های کوچک احساس می شود)
 • موهای کاشته شده درست مانند موهای طبیعی عمل می‌کنند.
 • ریش جدید را می‌توان مثل همیشه اصلاح کرد و مدل داد.
 • می‌توان در صورت لزوم برای پوشاندن زخم‌ها و سوختگی‌ها به صورت دائمی از آن استفاده کرد.
 • می‌توان استایل‌های مختلف و قابل تغییر ریش را از طریق آن امتحان کرد.

کاشت ریش چگونه انجام می شود؟


کاشت ریش چگونه انجام می شود؟

تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان در پیوند ریش از آنها استفاده کرد. تفاوت در روش استفاده شده برای استخراج فولیکول مو و کاشت آنها در محل رشد جدید است. رایج‌ترین روش‌ها FUE و FUT هستند.

FUE : استخراج واحد فولیکولی 

این تکنیک رایج‌ترین روش برای کاشت ریش است. جراح فولیکول‌های موی فرد را از ناحیه اهدا کننده (معمولاً در پوست سر) برمی‌دارد و آنها را به نقاطی از صورت که نیاز به پر شدن دارد منتقل می‌کند. سپس جراح برش‌های بسیار کوچکی در ناحیه دریافت کننده پیوند ایجاد می‌کند. این یک فرایند، بسیار ماهرانه و ظریف است زیرا جهت، تراکم و زاویه هر یک از موهای جدید را تعیین می‌کند و کاملا به تخصص و تجربه پزشک منتخب شما بستگی دارد. مهارت و صلاحیت پزشک شما بعدها در میزان طبیعی بودن ظاهر ریش جدید شما و ترکیب این موها به نحوی که به هیچ وجه مانند موهای پیوندی به نظر نرسند، بلکه کاملاً سمبل اصالت و زیبایی موهای طبیعی صورت باشند، کاملاً قابل مشاهده خواهد بود. البته کیفیت عالی باعث بالا رفتن قیمت می‌شود . کاملاً ساده است؛ شما همان چیزی را دریافت می‌کنید که هزینه آن را پرداخت کنید.

بسته به اندازه ناحیه دریافت کننده پیوند، تخمین زده می‌شود که برای ترمیم ریش، حدود ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ فولیکول مو مورد نیاز است. این روش جراحی معمولاً در حدود ۲ تا ۵ ساعت زمان می‌برد و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش، زخم‌های بسیار کوچکی در ناحیه برداشت فولیکول مو ایجاد می‌شود، اما این زخم‌ها قابل توجه نیستند زیرا موهای باقیمانده به آنها پوشش کافی می‌دهند. برخی از جراحان این روش را به صورت دستی انجام می‌دهند، در حالی که دیگران ممکن است از وسایل مکانیکی استفاده کنند.

استخراج واحد فولیکولی نسبت به تکنیک‌های دیگر، زمان بهبودی سریع‌تری دارد و در بیشتر موارد درد یا ناراحتی حاصل از آن کمتر است یا در بعضی موارد به‌طور کامل نیست. این روش برای کاشت ریش و سبیل هر دو نتایج بسیار رضایت‌بخشی را به ارمغان می‌آورد.

FUT: پیوند واحد فولیکولار

این روش که عمل نوار نیز نامیده می‌شود، به این شکل است که جراح انجام دهنده روش FUT، نواری از پوست حاوی موهای سالم را از ناحیه اهدا کننده (که باز هم معمولاً پوست سر است) برمی‌دارد و آن را در قسمت‌هایی از صورت که نیاز به درمان دارد، می‌کارد. ناحیه اهدا کننده کوچک بوده و بخیه زده می‌شود و خیلی سریع توسط موهای اطراف پوشانده می‌شود و قابل تشخیص نیست.

  پیلینگ پوست: لیزر و پیلینگ شیمیایی برای پیلینگ پوست صورت

در روش FUT نیز مانند روش FUE، برش‌های ریزی در ریش ایجاد می‌شود و موهای جمع‌آوری‌شده، کاشته می‌شوند. موهای جدا شده به صورت منفرد کاشته نمی‌شوند؛ بلکه در گروه‌های ۴ فولیکولی که واحد فولیکولار نامیده می‌شوند، کاشته می‌شوند. یکی از دلایل اینکه در روش FUT ریش پر پشت‌تر به نظر می‌رسد نیز همین است که موهای بیشتری در ناحیه پیوند وجود دارد. این روش جراحی، بسته به ناحیه‌ای که باید تحت پوشش عمل قرار بگیرد و تعداد واحدهای پیوندی، بین ۴ تا ۱۲ ساعت طول می‌کشد. این عمل نیز به طور طبیعی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

زمان بهبودی در روش FUT از روش FUE طولانی‌تر است و برای پنج روز اولی که بخیه‌ها در پوست اهدا کننده فولیکول قرار دارند، نباید پوست سر را لمس کرد. همچنین ممکن است در ناحیه جابجایی اندکی تورم وجود داشته باشد اما محصولاتی وجود دارند که دوره ریکاوری و درمان را کوتاه‌تر می‌کنند. روش FUT نیز مانند تکنیک FUE، ریش جدیدی به شما می‌بخشد که مانند موهای طبیعی به نظر می‌رسد و پیوند آن قابل تشخیص نخواهد بود.

هزینه کاشت ریش


قیمت پیوند ریش، بسته به وسعت مشکل و محل ناحیه نیازمند پیوند، متفاوت است. یعنی به عنوان مثال زخم‌های کوچک یا نواحی بزرگتر مانند سبیل، یا پیوند به نواحی جانبی صورت یا بازیابی کامل ریش، قیمت متفاوتی دارند. همچنین هزینه، متناسب با مدت زمان عمل و انتخاب یک جلسه درمانی FUE بدون تراشیدن (یعنی امکان رفتن زیر عمل پیوند بدون تراشیدن ناحیه اهدا کننده) تعیین می‌شود و افزایش پیدا می‌کند.

 

 

هزینه کاشت هر گرافت ریش


کاشت ریش، ارزان نیست. قیمت‌ها می‌توانند بسته به تعداد فولیکول مورد نیاز برای پیوند، کیفیت عمل، اعتبار کلینیک و موقعیت جغرافیایی آن متفاوت باشند. ضرورت دارد که هنگام تحقیق درباره هزینه، از نحوه شارژ خود اطلاع پیدا کنید: هر جلسه؛ هر فولیکول؛ هر گرافت (یک گرافت حاوی دو تا چهار مو است) و غیره. این فرمول: هزینه کل = تعداد گرافت‌ها × قیمت هر گرافت، می‌تواند در یک ارزیابی اولیه از صورت حساب مالی به شما کمک کند.

هزینه هر گرافت متفاوت است. شاخص متوسط برای استایل‌های مختلف یا نواحی صورت عبارت است از:

 • ۵۰۰ تا ۸۰۰ گرافت در هر سبیل
 • ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ گرافت در ریش کم پشت
 • ۲۰۰ تا ۳۵۰ گرافت در هر طرف صورت
 • ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت در ریش گونه

چرا هزینه‌ها متفاوت هستند؟


هزینه پیوند، بسته به عوامل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی کلینیک محل جراحی، جراح و سطح طاسی متفاوت است. در بیشتر عمل‌هایی که بر حسب گرافت انجام می‌شوند، هر قدر شدت فقدان مو شدیدتر باشد، هزینه بیشتر است.

چرا هزینه کاشت ریش بسیار بالا است؟


اگر چه ممکن است هزینه عمل کاشت ریش گران به نظر برسد، شما باید پیچیدگی این عمل را نیز در نظر بگیرید.

روش‌های پیوند، پیشرفته‌تر می‌شوند و این امر برای نتایج بسیار عالی است. با این حال تکنیک‌های پیشرفته‌تر، از جمله پیوند واحد فولیکولار FUT و استخراج واحد فولیکول FUE، زمان و تخصص بیشتری را می‌طلبند.

در حقیقت FUT می‌تواند در هر جلسه، ۵ تا ۷ ساعت به طول بیانجامد و در عمل FUE می‌توان زمان بیشتر (و همچنین جلسات بیشتر) را انتظار داشت.

آیا این عمل ارزش انجام دادن را دارد؟


پاسخ این سوال این است: «بستگی دارد» برای بسیاری از افرادی که دچار کم پشتی و بی‌مویی ریش هستند، کاشت ریش می‌تواند اعتماد به نفس و عزت نفس بالاتری به ارمغان بیاورد. با این وجود، این عمل خطراتی را نیز به همراه دارد که ممکن است ارزش انجام دادن را نداشته باشد.

جراح خوب به شما کمک می‌کند تا خطرات و مزایای عمل جراحی را بررسی کنید و مشخص کنید که این روش برای شما مناسب است یا خیر. علاوه بر این، مشاوره با یک جراح خوب به شما کمک می‌کند تا از شانس موفقیت خود در این عمل آگاه شوید.

  تزریق چربی به صورت برای جوانسازی پوست و حذف چین و چروک

 

 

اهمیت مراقبت در دوره نقاهت برای کاهش هزینهها


اهمیت مراقبت در دوره نقاهت برای کاهش هزینه‌ها

عمل کاشت ریش نیز مانند عمل کاشت موی معمولی، روند بهبودی طولانی دارد و به صبر و مراقبت شما برای بهبودی سریع و کامل نیاز دارد.

روند بهبودی بلافاصله پس از کاشت مو آغاز می‌شود و طی ۵ تا ۷ روز بهبود قابل توجهی در صورت مشاهده می‌گردد. اگر چه بهبودی کامل ممکن است چند ماه به طول بیانجامد، بسیاری از آثار جراحی تا چهاردهمین روز پس از عمل کاشت ریش از بین می‌روند. در این جا یک راهنمای روز‌به‌روز درباره روند بهبود کاشت موی صورت ارائه شده است:

یک روز پس از عمل

در روز کاشت شما شاهد عوارض زیر خواهید بود:

 • ناحیه دریافت کننده پیوند: ناحیه دریافت کننده پیوند را به آرامی اما کاملاً شستشو دهید تا مطمئن شوید هیچ خونی روی نواحی تحت درمان باقی نمانده است.
 • ناحیه اهدا کننده: از ناحیه اهداکننده انتظار می‌رود دچار درد، خارش و سفتی باقی بماند. بی‌حسی نیز یکی از عوارض احتمالی است.

روزهای دوم تا سوم

شما در روز دوم و سوم بعد از کاشت ریش عوارض زیر را خواهید دید:

 • ناحیه پیوند شده: زخم و قرمزی متوسطی دیده می‌شود. ممکن است در مناطق درمان شده و اطراف آن مقداری تورم ظاهر شود.
 • ناحیه اهدا کننده: احساس ناراحتی در ناحیه اهدا کننده به تدریج شروع به از بین رفتن می‌کند. با این حال ممکن است مقداری بی‌حسی باقی بماند.

روزهای چهارم تا ششم

در روز چهارم تا ششم بعد از کاشت شما شاهد عوارض زیر هستید:

 • ناحیه دریافت کننده پیوند: تورم به تدریج شروع به از بین رفتن می‌کند و این ناحیه به سرعت شروع به بهبودی می‌کند.
 • ناحیه اهدا کننده: پوسته پوسته شدن ناحیه اهدا کننده کم کم از بین می‌رود. هر گونه زخم یا پوسته باقی مانده را می‌توان از طریق ماساژ ملایم در حین شامپو زدن از بین برد. جاری شدن مستقیم آب روی آن نیز کمک می‌کند.

پایان هفته اول

در پایان هفته اول بعد از کاشت ریش شما شاهد مسائل زیر خواهید بود:

 • ناحیه پیوند شده: تورم باید کاملاً از بین رفته باشد و قرمزی و سایر نشانه‌های عمل باید تا پایان هفته اول کاملا بهبود یافته باشند.
 • ناحیه اهدا کننده: برای اطمینان از بهبود کامل ناحیه اهدا کننده، به استفاده از داروهای تجویز شده ادامه دهید.

روز دهم

در روز دهم بعد از کاشت ریش:

 • ناحیه پیوند شده: گرافت ها به طور کامل در محل خود ثابت شده‌اند و از بین نمی‌روند. شما باید تا این زمان به روال عادی روزمره زندگی خود بازگشته باشید.
 • ناحیه اهدا کننده: در صورت مراقبت صحیح و رعایت درست دستورالعمل‌های پس از عمل، ناحیه اهدا کننده تا این زمان باید بیش از ۷۰ درصد بهبود یافته باشد. اما همچنان باید از آن در برابر هرگونه آسیب و صدمه محافظت شود.

مراقبت‌های پس از عمل کاشت موی صورت

رعایت مراقبت‌های زیر برای رسیدن به نتیجه مطلوب الزامی است:

 • در شب پس از عمل و شب‌های بعدی آن، سر خود را مقداری بالاتر قرار دهید و بخوابید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از عمل صورت خود را نشویید.
 • پس از ۲۴ ساعت بسیار آرام و با دقت ریش خود را شامپو بزنید.
 • به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز از لمس کردن ناحیه پیوند شده خودداری کنید.
 • حداقل تا ۱۰ روز پس از عمل ریش خود را ماساژ ندهید.
 • حداقل به مدت دو هفته از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید.
 • از مصرف هرگونه رقیق کننده خون به مدت ۷ تا ۱۰ روز پس از کاشت موهای صورت خودداری کنید.
 • به مدت ۲ تا ۳ هفته پس از پیوند، باید موکداً از مصرف سیگار خودداری کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان