مراقبت بعد از تزریق فیلر برای رفع کبودی و ورم و ماندگاری بیشتر ژل

 1. تزریق ژل
 2. /
 3. مراقبت بعد از تزریق فیلر برای رفع کبودی و ورم و ماندگاری بیشتر ژل

تزریق فیلر چگونه است؟ برای چست؟ مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر چیست؟ سوالاتی است که قبل از انجام این روش زیبایی برای بسیاری از افراد پیش می‌آید.

فیلرها یا ژل‌های تزریقی، از موادی مانند هیالورونیک اسید یا سایر مواد تهیه می‌شوند و به زیر پوست تزریق می‌شوند تا چروک‌ها و خطوط ریز را پر کنند و حجم عضو تزریق شده را افزایش دهند. علاوه بر هیالورونیک اسید، مواد دیگری مانند کلاژن، پلی‌لاکتیک اسید، پلی آکریل آمید و چربی نیز در تزریق فیلر استفاده می‌شوند. با این حال، تزریق انواع فیلر در تمامی کلینیک‌ها انجام نمی‌شود. فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید، ژل‌های تزریقی رایج‌تری هستند زیرا هیالورونیک اسید به طور طبیعی در پوست موجود است و به راحتی در پوست تجزیه می‌شود.

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر، بخش مهمی از فرآیند درمان است. پزشک شما باید اطلاعات کافی درباره مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق فیلر را به شما ارائه دهد. در این مقاله، برخی از مراقبت‌های اصلی پس از تزریق فیلر ذکر شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع تزریق فیلر، مراقبت‌های پس از فیلر و یا ارتباط با کلینیک رازی می توانید با شماره تلفن‌های 0218833402902188353259 تماس حاصل فرمایید.

مراحل تزریق فیلر 


مراحل تزریق فیلر

قبل از انجام هر نوع درمانی، مهم است که با یک متخصص مشاوره کنید. متخصص ناحیه مورد نظر که قصد دارید در آن تزریق فیلر انجام دهید، را ارزیابی می‌کند و بهترین نوع فیلر برای دستیابی به نتیجه مطلوب را توصیه می‌کند. همچنین متخصص روش تزریق فیلر را توضیح می‌دهد. جلسه مشاوره فرصتی مناسب است تا سوالات و نگرانی‌های شما مطرح شود. متخصص برای اطمینان حاصل کردن از شرایط مناسب برای انجام تزریق فیلر، پرونده پزشکی شما را بررسی می‌کند. همچنین، عکسی از صورت شما قبل از تزریق گرفته می‌شود تا تغییرات پس از تزریق را مشاهده کنید.

  جراحی زیبایی چانه: انواع عمل و تزریق برای بزرگ و کوچک کردن چانه

قبل از تزریق، ناحیه مورد نظر به دقت تمیز می‌شود و با کرمی به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. کرم بی‌حسی باید حدود ۱۵ دقیقه روی صورت باقی بماند تا اثر خود را نشان دهد. سپس، پوست دوباره تمیز می‌شود. متخصص با دقت فیلر را با استفاده از تکنیک‌های مختلف تزریق می‌کند تا تقارن صورت حفظ شود و نتیجه مطلوب به دست آید.

آیا تزریق فیلر دردناک است؟


تجربه تمام بیماران از تزریق فیلر یکسان نیست. بسته به آستانه دردتان ممکن است ناراحتی جزئی احساس کنید. اگر دردتان در هر مرحله‌ای از درمان شدید شد، می‌توانید از متخصص بخواهید تا کمی دست نگه دارد. برای این که فکرتان را از تزریق منحرف کنید و به متخصص کمک کنید تا بهترین کارش را انجام بدهد، روی نفس کشیدن آهسته و منظم از بینی تمرکز کنید. ناحیه درمان پس از اتمام تزریق دوباره تمیز می‌شود و کیسه یخ برای کاهش ورم روی آن گذاشته می‌شود.

عوارض تزریق فیلر


عوارض پس از تزریق فیلر برای همه یکسان نیست. در هر حال آن‌چه مسلم است، این است که باید خودتان را برای کبودی و ورم بعد از تزریق آماده کنید. ورم و کبودی برخی بیماران بیشتر از بقیه است، بنابراین اگر صورتتان بعد از تزریق کمی کبود و بنفش شد، نگران نشوید. اگر از کبودی صورت خود ناراحت هستید و خجالت می‌کشید در جمع حاضر شوید، سعی کنید تزریق را آخر هفته انجام بدهید تا یک یا دو روز با خیال راحت استراحت کنید.

ایجاد توده و برجستگی پس از تزریق فیلرعادی است. این توده‌ها به مرور زمان از بین می‌رود. برای این که اطمینان حاصل شود همه چیز خوب پیش می‌رود و در حال بهبود هستید، متخصص زیبایی از شما می‌خواهد که چند هفته پس از تزریق برای ارزیابی نتیجه درمان به کلینیک مراجعه کنید. در این جلسه می‌توانید نگرانی‌های‌تان را با متخصص در میان بگذارید و سوالات‌تان را از ایشان بپرسید.

  کاشت ابرو برای زنان: مراحل و مزایای کاشت ابروی زنانه

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر 


مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر

مراقبت از خود پس از تزریق فیلر بسیار مهم است. متخصص اطلاعات مربوط به تزریق بعد از فیلر را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ این توصیه‌ها به روش مدیریت درد و مراقبت و تمیز کردن ناحیه درمان مربوط می‌شود.

مهم‌ترین توصیه‌های مربوط به مراقبت بعد از تزریق فیلر به شرح زیر است:

 1. کمپرس سرد برای کمک به رفع ورم و کاهش درد روی صورت گذاشته می‌شود. صورت اکثر بیماران پس از تزریق فیلر ورم می‌کند، گذاشتن متناوب کمپرس سرد روی صورت عموماً برای رفع عوارض جانبی پس از عمل کفایت می‌کند.
 2. احتمال عفونت کردن در زمانی که تزریق تازه انجام شده است، بسیار بالاتر است، بنابراین متخصص توصیه می‌کند که ناحیه تزریق را حداقل تا چند ساعت پس از عمل لمس نکنید. لمس کردن ناحیه تزریق با دست یا حتی با لوازم آرایش خطر عفونت را به شدت افزایش می‌دهد. درست است که بعد از تزریق وسوسه می‌شوید برای پوشاندن کبودی بعد از عمل آرایش کنید، اما باید در برابر این وسوسه مقاومت کنید و حداقل به مدت 6 ـ 8 ساعت آرایش نکنید.
 3. دستکاری کردن صورت حداقل تا دو هفته پس از تزریق فیلر ممنوع است. مدتی زمان می‌برد تا فیلر تزریق شده “جا بیفتد”. جا افتادن تزریق برای اکثر افراد حدوداً دو هفته طول می‌کشد. به همین دلیل صورت‌تان را در این مدت نباید به هیچ وجه دستکاری کنید. منظور از دستکاری کردن ماساژ صورت، میکرودرم ابریژن، درمارولر و حتی آرایش نیمه دائمی است.
 4. ورزش کردن به مدت 24 ـ 48 ساعت پس از تزریق فیلر ممنوع است.
 5. از اشعه ماورابنفش خورشید دوری کنید.
 6. از کرم ضدعفونی کننده و التیام‌بخش برای رفع عوارض پس از تزریق استفاده کنید.
 7. چند شب اول پس از تزریق فیلر به پشت بخوابید تا فشار به ناحیه درمان وارد نشود و ژل جابه‌جا نشود.
 8. به مدت 24 ساعت پس از تزریق فیلر از کرم‌های AHA، BHA، رتینول یا ویتامین ث استفاده نکنید.
 9. اگر از موضوعی مطمئن نیستید با متخصص زیبایی مشورت کنید.
  درمان طاسی سر با کاشت موی طبیعی و روشهای تزریق برای تقویت پیاز مو

ماندگاری فیلر 


ماندگاری اثر فیلرها بسته به سرعت حل شدن فیلر در بدن از 6 تا 18 ماه متغیر است. برای حفظ نتیجه به دست آمده توصیه می‌شود که درمان نگهدارنده هر 4 تا 6 ماه یک بار تکرار شود. ماندگاری فیلر پس از چند بار تکرار درمان بیشتر می‌شود. بنابراین در ابتدا لازم است که مبلغ بیشتری را برای حفظ نتیجه سرمایه‌گذاری کنید، اما پس از چند بار تزریق فیلر فاصله بین درمان‌ها و هزینه مورد نیاز برای حفظ نتیجه دلخواه‌تان کمتر می‌شود.

آیا تزریق فیلر برای همه‌ی افراد مناسب است؟ 


اگر به فکر انجام دادن تزریق فیلر هستید، باید با متخصص در این باره مشورت کنید. ابتلا به بعضی عارضه‌ها خطر بروز واکنش‌های شدید را افزایش می‌دهد. به علاوه تزریق فیلر برای افراد مبتلا به بیماری‌های خودایمنی، دارای سابقه ایجاد اسکار کلوئیدی یا گوشت اضافه، دچار عفونت یا التهاب پوست، آلرژی شدید، آسم یا آنافیلاکسی (واکنش آلرژیک شدید) مناسب نیست. هرچند متداول‌ترین برندهای فیلر غیرحیوانی‌ است، هنوز چند نوع فیلر وجود دارد که از منابع حیوانی تهیه می‌شود. در این خصوص نیز متخصص باتجربه و آگاه می‌تواند راهنمایی‌تان کند و فیلرهای با منبع حیوانی و غیرحیوانی را به شما معرفی کند تا با اطلاعات کافی تصمیم بگیرید.

قیمت تزریق فیلر 


هزینه تزریق فیلر به میزان و نوع فیلر استفاده شده، کلینیک محل تزریق و ناحیه مورد نظر بستگی دارد. به طور کلی می‌توان گفت که برجسته‌سازی لب‌ها فقط به 1 میلی‌لیتر فیلر نیاز دارد، اما برای برجسته کردن ناحیه‌های بزرگ‌تری مانند گونه یا فک بیش از 2 میلی‌لیتر فیلر لازم است.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان