تزریق فیلر چگونه است؟ برای چست؟ مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر چیست؟ سوالاتی است که قبل از انجام این روش زیبایی برای بسیاری از افراد پیش می‌آید.

فیلر یا ژل تزریقی از هیالورونیک اسید یا مواد دیگر تهیه می‌شود، فیلر تزریق شده زیر پوست قرار می‌گیرد تا چروک‌ها و خطوط ریز را “پر” کند و عضو تزریق شده را حجیم‌تر کند. به جز هیالورونیک اسید، کلاژن، پلی‌لاکتیک اسید، پلی آکریل آمید و چربی مواد دیگری هستند که در تزریق فیلر به کار برده می‌شوند. البته تزریق انواع فیلر در تمام کلینیک‌ها انجام نمی‌شود. فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید متداول‌ترین ژل‌های تزریقی هستند، چون هیالورونیک اسید به طور طبیعی در پوست وجود دارد و به همین دلیل به راحتی در پوست حل می‌شود.

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر بخشی مهمی از روند درمان است. پزشک شما اطلاعات کافی درباره‌ی مراقبت‌‌های قبل و بعد از فیلر تا تزریق ژل را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می‌دهد. برخی از اصلی‌ترین مراقبت‌های پس از تزریق فیلر در این مقاله آورده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع تزریق فیلر، مراقبت‌های پس از فیلر و یا ارتباط با کلینیک رازی می توانید با شماره تلفن‌های 0218833402902188353259 تماس حاصل فرمایید.

مراحل تزریق فیلر 


مراحل تزریق فیلر

پیش از انجام هر گونه درمانی لازم است که با متخصص مشاوره کنید. متخصص ناحیه‌ای را که می‌خواهید در آن تزریق کنید، ارزیابی می‌کند و بهترین نوع فیلر را برای دستیابی به نتیجه دلخواه‌تان توصیه می‌کند. همچنین متخصص روش تزریق فیلر را توضیح می‌دهد. جلسه مشاوره فرصت مناسبی برای مطرح کردن سوالات و نگرانی‌های‌تان است. متخصص برای این که مطمئن شود شرایط لازم را برای انجام تزریق فیلر دارید، پرونده پزشکی‌تان را بررسی می‌کند. همچنین برای این که متوجه تفاوت صورت‌تان پس از تزریق بشوید، عکس قبل از تزریق از صورت‌تان گرفته می‌شود.

  رفع چین و چروک صورت با رادیوفرکوئنسی RF: تولید کلاژن از طریق گرما

ناحیه مورد نظر قبل از تزریق تمیز می‌شود و با کرم به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. کرم بی‌حسی باید 15 دقیقه روی صورت بماند تا اثر کند. سپس پوست دوباره تمیز می‌شود. متخصص فیلر را با دقت و با توجه به تکنیک‌های مختلف تزریق می‌کند تا تقارن صورت حفظ شود و نتیجه دلخواه به دست بیاید.

آیا تزریق فیلر دردناک است؟


تجربه تمام بیماران از تزریق فیلر یکسان نیست. بسته به آستانه دردتان ممکن است ناراحتی جزئی احساس کنید. اگر دردتان در هر مرحله‌ای از درمان شدید شد، می‌توانید از متخصص بخواهید تا کمی دست نگه دارد. برای این که فکرتان را از تزریق منحرف کنید و به متخصص کمک کنید تا بهترین کارش را انجام بدهد، روی نفس کشیدن آهسته و منظم از بینی تمرکز کنید. ناحیه درمان پس از اتمام تزریق دوباره تمیز می‌شود و کیسه یخ برای کاهش ورم روی آن گذاشته می‌شود.

عوارض تزریق فیلر


عوارض پس از تزریق فیلر برای همه یکسان نیست. در هر حال آن‌چه مسلم است، این است که باید خودتان را برای کبودی و ورم بعد از تزریق آماده کنید. ورم و کبودی برخی بیماران بیشتر از بقیه است، بنابراین اگر صورتتان بعد از تزریق کمی کبود و بنفش شد، نگران نشوید. اگر از کبودی صورت خود ناراحت هستید و خجالت می‌کشید در جمع حاضر شوید، سعی کنید تزریق را آخر هفته انجام بدهید تا یک یا دو روز با خیال راحت استراحت کنید.

ایجاد توده و برجستگی پس از تزریق فیلرعادی است. این توده‌ها به مرور زمان از بین می‌رود. برای این که اطمینان حاصل شود همه چیز خوب پیش می‌رود و در حال بهبود هستید، متخصص زیبایی از شما می‌خواهد که چند هفته پس از تزریق برای ارزیابی نتیجه درمان به کلینیک مراجعه کنید. در این جلسه می‌توانید نگرانی‌های‌تان را با متخصص در میان بگذارید و سوالات‌تان را از ایشان بپرسید.

  درمان سلولیت (پوست پرتقالی): بهترین راه رفع سلولیت ران و باسن

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر 


مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر

مراقبت از خود پس از تزریق فیلر بسیار مهم است. متخصص اطلاعات مربوط به تزریق بعد از فیلر را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ این توصیه‌ها به روش مدیریت درد و مراقبت و تمیز کردن ناحیه درمان مربوط می‌شود.

مهم‌ترین توصیه‌های مربوط به مراقبت بعد از تزریق فیلر به شرح زیر است:

  1. کمپرس سرد برای کمک به رفع ورم و کاهش درد روی صورت گذاشته می‌شود. صورت اکثر بیماران پس از تزریق فیلر ورم می‌کند، گذاشتن متناوب کمپرس سرد روی صورت عموماً برای رفع عوارض جانبی پس از عمل کفایت می‌کند.
  2. احتمال عفونت کردن در زمانی که تزریق تازه انجام شده است، بسیار بالاتر است، بنابراین متخصص توصیه می‌کند که ناحیه تزریق را حداقل تا چند ساعت پس از عمل لمس نکنید. لمس کردن ناحیه تزریق با دست یا حتی با لوازم آرایش خطر عفونت را به شدت افزایش می‌دهد. درست است که بعد از تزریق وسوسه می‌شوید برای پوشاندن کبودی بعد از عمل آرایش کنید، اما باید در برابر این وسوسه مقاومت کنید و حداقل به مدت 6 ـ 8 ساعت آرایش نکنید.
  3. دستکاری کردن صورت حداقل تا دو هفته پس از تزریق فیلر ممنوع است. مدتی زمان می‌برد تا فیلر تزریق شده “جا بیفتد”. جا افتادن تزریق برای اکثر افراد حدوداً دو هفته طول می‌کشد. به همین دلیل صورت‌تان را در این مدت نباید به هیچ وجه دستکاری کنید. منظور از دستکاری کردن ماساژ صورت، میکرودرم ابریژن، درمارولر و حتی آرایش نیمه دائمی است.
  4. ورزش کردن به مدت 24 ـ 48 ساعت پس از تزریق فیلر ممنوع است.
  5. از اشعه ماورابنفش خورشید دوری کنید.
  6. از کرم ضدعفونی کننده و التیام‌بخش برای رفع عوارض پس از تزریق استفاده کنید.
  7. چند شب اول پس از تزریق فیلر به پشت بخوابید تا فشار به ناحیه درمان وارد نشود و ژل جابه‌جا نشود.
  8. به مدت 24 ساعت پس از تزریق فیلر از کرم‌های AHA، BHA، رتینول یا ویتامین ث استفاده نکنید.
  9. اگر از موضوعی مطمئن نیستید با متخصص زیبایی مشورت کنید.
  تقویت ریشه مو برای پرپشت کردن مو و پیشگیری از ریزش

ماندگاری فیلر 


ماندگاری اثر فیلرها بسته به سرعت حل شدن فیلر در بدن از 6 تا 18 ماه متغیر است. برای حفظ نتیجه به دست آمده توصیه می‌شود که درمان نگهدارنده هر 4 تا 6 ماه یک بار تکرار شود. ماندگاری فیلر پس از چند بار تکرار درمان بیشتر می‌شود. بنابراین در ابتدا لازم است که مبلغ بیشتری را برای حفظ نتیجه سرمایه‌گذاری کنید، اما پس از چند بار تزریق فیلر فاصله بین درمان‌ها و هزینه مورد نیاز برای حفظ نتیجه دلخواه‌تان کمتر می‌شود.

آیا تزریق فیلر برای همه‌ی افراد مناسب است؟ 


اگر به فکر انجام دادن تزریق فیلر هستید، باید با متخصص در این باره مشورت کنید. ابتلا به بعضی عارضه‌ها خطر بروز واکنش‌های شدید را افزایش می‌دهد. به علاوه تزریق فیلر برای افراد مبتلا به بیماری‌های خودایمنی، دارای سابقه ایجاد اسکار کلوئیدی یا گوشت اضافه، دچار عفونت یا التهاب پوست، آلرژی شدید، آسم یا آنافیلاکسی (واکنش آلرژیک شدید) مناسب نیست. هرچند متداول‌ترین برندهای فیلر غیرحیوانی‌ است، هنوز چند نوع فیلر وجود دارد که از منابع حیوانی تهیه می‌شود. در این خصوص نیز متخصص باتجربه و آگاه می‌تواند راهنمایی‌تان کند و فیلرهای با منبع حیوانی و غیرحیوانی را به شما معرفی کند تا با اطلاعات کافی تصمیم بگیرید.

قیمت تزریق فیلر 


هزینه تزریق فیلر به میزان و نوع فیلر استفاده شده، کلینیک محل تزریق و ناحیه مورد نظر بستگی دارد. به طور کلی می‌توان گفت که برجسته‌سازی لب‌ها فقط به 1 میلی‌لیتر فیلر نیاز دارد، اما برای برجسته کردن ناحیه‌های بزرگ‌تری مانند گونه یا فک بیش از 2 میلی‌لیتر فیلر لازم است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان