انواع لیزر موهای زائد برای موهای صورت، زیر بغل و بیکینی

  1. لیزرموهای زائد
  2. /
  3. انواع لیزر موهای زائد برای موهای صورت، زیر بغل و بیکینی

برداشتن مو از هر قسمت از بدن برای افراد با سلیقه های متفاوت، مختلف است. اما اگر کسی تصمیم به حذف آن گرفت، گزینه های زیادی در بازار وجود دارد. بهترین گزینه فرایند لیزر مو است. چندین روش لیزر موهای زائد مانند الکساندریت، IPL، دیود، لیزر یاقوتی و Nd: YAG وجود دارد.

چه چیزی باعث ایجاد موهای ناخواسته می شود؟ 


رشد موهای ناخواسته و زائد بیشتر به دلیل روش‌های درمانی موقت، وراثت، سن، تغییرات هورمونی و مصرف داروها رخ می‌دهد. بسیاری از خانم‌ها در دوران بلوغ، بارداری و زایمان، و یائسگی با رشد ناخواسته موهای صورت مواجه می‌شوند. رشد ناگهانی موها در صورت یک زن ممکن است نشانگر وجود یک مشکل پزشکی باشد که نیاز به مشاوره با پزشک دارد. بسیاری از مردان نیز رشد موها روی شانه‌ها و پشت بدن خود را مشاهده می‌کنند که به نظر نازیبا است. با بزرگ شدن سن، ریزش موهای منطقه تحتانی در خانم‌ها و آقایان طبیعی است و موهای بیشتری در مناطق بالایی بدنشان (به جز سر) دارند.

انواع لیزر موهای زائد 


انواع لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای زائد برای انواع مختلفی از پوست مفید است. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه همه این روش‌ها بر روی انواع مختلف پوست کار می کنند.

IPL 

این روش لیزر موهای زائد، برای پوست های کم رنگ و موهای با رنگ روشن بهتر است. این روش علاوه بر این به عنوان نور درمانی پالس شدید شناخته می شود، که معمولاً لیزر نیست. IPL بهترین روش لیزر موهای زائد Vizag است که یکی از محبوب ترین انواع فرایند حذف موهای زائد بوده که با تک پرتوی نور کار می کند.

الکساندرایت

لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد پوست های زیتونی رنگ بکار رفته که دارای طول موج کوتاهی نسبت به سایر روش های لیزر برای از بین بردن موهای زائد پوست است. علاوه بر این، این نوع لیزر موهای زائد، برای از بین بردن موهای ناخواسته قسمت‌های بزرگی از بدن مانند پاها مفید است.

دیود 

لیزر دیود، مناسب برای رنگ پوست های کمرنگ و متوسط است. این روش یک نوع کاملاً جدید از لیزر موهای زائد بدن بوده که به طول موج زیادی برای حذف موهای ناخواسته از بدن شما نیاز دارد.

  علت ایجاد ترک پوستی چیست و با چه روش هایی قابل درمان است؟

Nd: YAG 

این روش لیزر مناسب برای پوست‌های تیره یا افرادی که رنگ چهره‌شان سبزه دارند است. علاوه بر این، این روش درمانی مزایای فراوانی دارد و به طور مستقیم بر روی فولیکول‌های مو اثر می‌گذارد تا موها را از ریشه‌شان از بین ببرد.

یاقوتی

درمان موهای زائد با لیزر یاقوتی بهترین راه برای افراد است که پوستی با رنگ معمولب دارند و این اولین نوع لیزر موهای زائد بوده که بهترین نتایج را به شما ارائه می دهد. در این نوع درمان باید آزمایش پوست را انجام دهید تا قبل عمل لیزر موهای زائد، وضعیت را بررسی کنید. ابتدا باید با جراح خود صحبت کنید و او مواردی را به عنوان اقدامات احتیاطی پیشنهاد خواهد کرد.

روش لیزر موهای زائد چگونه عمل می کند؟ 


روش لیزر موهای زائد چگونه عمل می کند

در این نوع درمان، متخصص برای از بین بردن موهای ناخواسته شما از نوع خاصی از پرتو لیزر برای ازبین بردن فولیکول‌های مو استفاده می‌کند. فولیکول‌های مو نقش مهمی در رشد مو روی قسمت‌های خاصی از بدن شما دارند. علاوه بر این، خوب است که اگر واقعاً می‌خواهید در آینده نتیجه بهتری کسب کنید، ابتدا روش پرتوی لیزر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اصل ابتدایی حذف موهای زائد با لیزر این است که پرتوی متمرکز نور، فولیکول مو را از بین می‌برد. طول موج نور فقط در منطقه خاص اثر دارد و نه بافت اطراف آن. گرمایش انتخابی باعث آسیب رسیدن به رنگ دانه های تیره تر به نام ملانین موجود بر روی پوست شما می‌شود. از این رو هرچه موها تیره تر و درشت تر باشد، درمان لیزر مو مؤثرتر خواهد بود. از آنجا که جذب انتخابی وجود دارد، بنابراین فقط موهایی با رنگ های قهوه ای، سیاه، قرمز مایل به قهوه ای و کثیف بلوند بهتر به روش لیزر پاسخ می‌دهند. رنگ‌های مو مانند سفید، بلوند توت فرنگی و بلوند روشن جواب خوبی به روش لیزر درمانی نخواهند داد. ترکیب ایده آل برای لیزر موهای زائد، پوست روشن و موهای تیره بوده که مؤثرترین نتیجه را نشان خواهد داد. اما لیزرهایی مانند لیزر Nd: YAG برای بیمارانی که پوست تیره و موهای تیره دارند بسیار مفید تر خواهد بود.

ممکن است با استفاده از لیزر درمانی، فولیکول مو آسیب دیده و باعث کند شدن روند رشد موها شود اما ممکن است این اتفاق نیز نیوفتد و در بعضی موارد فولیکول ها را به کلی نابود نکند. با این حال ، مطمئن شوید که موهای زاید به مانند قبل از انجام عمل لیرز، رشد نخواهند کرد. رشد مجدد موها،شکلی نازک تر و نسبتاً کمتر قابل مشاهده تری خواهند داشت

  لیپوماتیک صورت: لاغر کردن غبعب، گردن و گونه با لیپوماتیک

آیا روند لیزر موهای زائد نتایج دائمی می دهد؟ 


بله، روند لیزر موهای زائد به شما ظاهری طبیعی تر و نتایج دائمی می بخشد. شما بعد از انجام لیزر رفع موهای زائد، نیازی به نوع دیگری از درمان ندارید. علاوه بر این، شما حتی نیازی به اصلاح موهای زائد خود در آینده نخواهید داشت. بدون شک این روند کمی زمان بر است اما نتایج بهتری به شما می دهد.

بعضی اوقات بیماران نیز بعد از سال‌ها ازآخرین جلسه خود، در مناطقی که تحت درمان قرار گرفته بودند، متوجه رشد مو شده اند. این بدان معناست که لیزر موهای زائد باعث کاهش تعداد موهای بدن می شود اما باعث از بین رفتن کامل یا دائمی تمام موها نمی شود. لیزر موهای زائد چه در کلینیک انجام شود و چه توسط دستگاه‌های در منزل انجام شود، نتایج کم و بیش مشابهی به همراه خواهد داشت.

به چه تعداد جلسه لیزر موهای زائد نیاز است؟


یک فرد معمولاً در 7 تا 10 جلسه بهترین نتیجه را کسب می کند. این روش درمانی است که زمان اندکی را از شما سلب کرده اما درعوض نتایج بهتری به شما می دهد. علاوه بر این، افرادی که رشد بیشتری از موهای زائد دارند ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری داشته باشند تا بطور دائمی موها از ریشه خارج شود. شما باید این موارد را قبل از درمان از پزشک خود بپرسید.

چگونه می توانم برای معالجه آماده شوم؟


برای داشتن یک عمل لیزر موفقیت آمیز، این یک مزیت به حساب می آید که تا جایی که ممکن است، موها در فولیکول خود باشند. توصیه نمی شود که از 5-6 هفته قبل از شروع درمان، به جز اصلاح و کوتاه کردن مو، از هیچ روشی استفاده کنید و همچنین از ترمیم کننده های شیمیایی یا سفید کننده ها، کمتر از 3 روز (حدود 4 هفته) قبل از درمان استفاده نکنید. برای جزئیات بیشتر با متخصص خود مشورت کنید.

آیا لیزر موهای زائد بعد از درمان های الکترولیز و بالعکس ایمن است؟ 


این ماده ایمن بوده و حتی توصیه می شود زیرا لیزر روی موهای بلوند، سفید یا قرمز تأثیر نمی گذارد. بسیاری از افراد در بعضی قسمت های بدن تقریباً از هر رنگ مویی دارند. معمول است که به دلیل صرفه جویی در وقت، روش‌های درمانی را برای بیمار متمرکز سازند. ادامه دادن الکترولیز بر روی نور و انتخاب لیزر برای موهای تیره امری معمول است.

دقیقاً چه تفاوتی در نحوه کار الکترولیز و نحوه کار با لیزر وجود دارد؟ 


الکترولیز مرسوم باعث ایجاد واکنش شیمیایی یا باعث گرم شدن بافت مرطوب شده که ناحیه مورد نظر را غیرفعال می کند.

  تزریق چربی به صورت برای جوانسازی پوست و حذف چین و چروک

لیزر توسط ملانین یا رنگدانه تیره مو جذب می شود و باعث ایجاد گرما می شود که در همان منطقه مورد نظر غیرفعال می شود.

تفاوت در هزینه بین لیزر و الکترولیز چیست؟


هزینه درمان اولیه لیزر موهای زائد از روش الکترولیز معمولی بیشتر می باشد، زیرا هزینه لیزر از اپیلاتورهای معمولی بیشتر است. با این حال، برخی از بیماران گزارش داده اند که ممکن است در نهایت هزینه کلی تقریباً یکسان باشد یا اینکه ممکن است لیزر به دلیل کمترین روش های درمان و هزینه های لازم، هزینه کمتری داشته باشد. عده زیادی از در دسترس بودن این فناوری جدید که راحتی و آسایش را فراهم می کند ، راضی هستند.

عوارض جانبی و خطرات 


برخی از عوارض به طور معمول نشان داده شده ی مربوط به موهای زائد لیزر، ورم فولیکول یا ادم فولیکول، ورم، تورم در ناحیه تحت درمان، خارش، قرمزی یا پوست صورتی و غیره است. این عوارض جانبی فقط برای یک یا دو روز ممکن است باقی بماند که در نهایت فروکش می کنند. شایع‌ترین عوارض جانبی جدی، تغییر رنگ پوست و آکنه است. برای جلوگیری از عوارض جانبی شدید، ابتدا توصیه می شود که قبل از انجام لیزر،بر روی کلینیک یا پزشکی که قصد انجام عمل مورد نظر را دارد، تحقیقات کاملی انجام شود. همیشه یک متخصص معتبر را انتخاب کنید و قبل از قبول پیشنهادات آنها، نقد و بررسی کارشان را بخوانید. حتی هنگام انتخاب دستگاه های لیزر مو در خانه، قابل اطمینان بودن تولید کننده دستگاه نیز باید بررسی شود. با آگاهی و احتیاط های مناسب، روش لیزر موهای زائد موثرترین راه برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته در بدن خواهد بود.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟


سطح مشخصی از درد می تواند در طول پروسه لیزر درمانی توسط فرد تجربه شود. بعضی اوقات با هزینه اضافی ، کرم های بی حسی نیز برای فرد موجود و قابل استفاده است. برخی از این کرم های بی حس کننده نیز از طریق مطب در دسترس هستند. کرم را می توان سی دقیقه قبل از درمان استفاده کرد، و یخ را می توان بعد از انجام عمل روی منطقه استفاده کرده تا عوارض جانبی کمتر به چشم آیند. اما اگر همزمان یک ناحیه بزرگ تحت درمان قرار داشته باشد، باید از استفاده کردن از هرگونه کرم بی حس کننده پرهیز کرد زیرا این امر برای سلامتی ضرر دارد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان