هزینه درمان زگیل تناسلی به روش‌های مختلف

 1. مقالات
 2. /
 3. هزینه درمان زگیل تناسلی به روش‌های مختلف

زگیل تناسلی عارضه‌ ای بسیار آزاردهنده می‌ باشد که در سنین مختلفی می‌ تواند گریبان‌ گیر افراد گردد. آگاهی از تمامی جوانب این بیماری و همچنین روش‌ های درمانی آن یکی از راه‌ هایی است که می‌ تواند از ابتلا و یا شیوع این بیماری جلوگیری کند. درمقالات دیگر سایت به روش های درمانی گوناگون پرداخته‌ ایم. درمان زگیل تناسلی با لیزر و یا استفاده از کرایوتراپی دو مورد از روش های درمانی رایج زگیل تناسلی می‌ باشد. در این مقاله علاوه بر معرفی اجمالی تمامی روش‌ های موجود به تفکیک به بررسی هزینه‌ ها و همچنین عوامل مؤثر بر آنها می‌ پردازیم. درمان زگیل تناسلی به طور عمومی به دو دسته کم تهاجم و بدون تهاجم تقسیم می شود که تشخیص استفاده از هرکدام از این روش‌ ها به عهده پزشک معالج بوده و متعاقبا در هزینه نهایی درمان تاثیرگذار خواهد بود.

هزینه ر‌وش‌ های درمان زگیل تناسلی از طریق ابلیشن فیزیکی


یکی از روش‌ های از بین بردن زگیل تناسلی استفاده از ابلیشن فیزیکی است که در این کلینیک انجام می‌ شود. شما می‌ توانید هزینه‌ روش های از بین بردن زگیل تناسلی را در ادامه مشاهده کنید:

 • کرایوتراپی

کرایوتراپی متخصص زگیل را با استفاده از نیتروژن مایع منجمد می‌ کند.

در این کلینیک قیمت استفاده از کرایوتراپی در درمان زگیل تناسلی از یک میلیون تومان آغاز می‌ شود و بسته به نوع و تعداد زگیل‌ها متغیر است.
 • جراحی بریدن زگیل

 جراحی معمولاً برای برداشتن زگیل‌ های سخت‌ تر انجام می‌ شود.

 • الکتروسرجری

 متخصص حلقه‌ ای فلزی را دور زگیل می‌ اندازد، سپس جریان برق را در حلقه برقرار می‌ کند و زگیل را می‌سوزاند. چون الکتروسرجری بسیار دردناک است، عمل گاهی اوقات تحت بیهوشی انجام می‌ شود.

 • جراحی با لیزر

 از لیزر برای جراحی زگیل‌ های دور از دسترس، مانند زگیل‌ های داخل مقعد یا میزراه استفاده می‌ شود. زگیل با لیزر سوزانده می‌ شود. جراحی با لیزر را نیز مانند الکتروسرجری می‌توان تحت بیهوشی انجام داد.

  انواع روش‌های پاک کردن تتو بصورت دائمی و موقت

هزینه‌ جراحی زگیل تناسلی با لیزر در این کلینیک از دو میلیون و پانصد هزار تومان آغاز می‌ شود و بسته به نوع و تعداد زگیل‌ ها متغیر می باشد.

هزینه روش های درمان موضعی زگیل تناسلی


هزینه روش های درمان موضعی زگیل تناسلیهزینه روش های درمان موضعی زگیل تناسلی

علاوه بر روش ابلیشن فیزیکی که در بالا به آن اشاره شد، با مشورت و تجویز پزشک متخصص، می‌توانید از روش‌های درمان موضعی برای درمان زگیل تناسلی استفاده کنید. درمان موضعی معمولاً شامل استفاده از پمادها، کرم‌ها و لوسیون‌های آماده یا دست‌ساز است. لازم به ذکر است که داروهای موضعی مخصوص درمان زگیل تناسلی را باید تنها با دستور پزشک مصرف کنید. داروهای دیگر مانند ژل سالیسیلیک اسید که در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها برای درمان زگیل عرضه می‌شود، برای درمان زگیل تناسلی مناسب نیستند و نباید به صورت خودسرانه مصرف شوند. درمان زگیل تناسلی با روش موضعی شامل انواع مختلفی است و دوز و مدت مصرف این داروها به تعیین قیمت نهایی درمان زگیل تناسلی با استفاده از پماد و کرم و داروهای موثر تأثیر می‌گذارد.

 • پودوفیلوتوکسین یکی از داروهای موضعی درمان زگیل است، این دارو به صورت محلول با اپلیکاتور یا به صورت کرم به فروش می‌ رسد.
 • کرم ایمی‌کیمود (آلدارا) برای درمان زگیل‌های بزرگتر به کار برده می‌ شود.
 • تری کلرو استیک اسید (TCA)

قیمت این داروها، پمادها و کرم‌ ها بسته به نوع و میزان و کشور تولیدکننده‌ آن‌ ها و زمان خرید شما متفاوت است.

عوامل مؤثر بر هزینه‌ های زگیل تناسلی


 • اندازه و تعداد زگیل‌ ها: هر چه تعداد و اندازه‌ زگیل‌ ها بیشتر و بزرگتر باشد به دنبال آن با افزایش قیمت روبه‌ رو هستیم.
 • معمولا زگیل‌ های مقعدی و داخل واژن به دلیل سخت‌ تر بودن فرآیند درمان هزینه‌ بیشتری نسبت به زگیل‌ های روی آلت تناسلی دارند.
 • زگیل تناسلی مسطح و زائده‌ های کوچک با برجسته یا خوشه‌ ای از نظر هزینه‌ درمانی متفاوت هستند.
 • هزینه‌ های درمانی لیزر زگیل تناسلی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نمی‌ شود اما ممکن است برخی از بیمه‌ های تکمیلی این نوع از درمان زگیل تناسلی را تحت پوشش خود داشته باشند.
 • در صورت انتخاب روش جراحی، هزینه‌ های جانبی این روش مانند بستری‌ شدن در بیمارستان به هزینه‌ اصلی اضافه می‌ شود.
 • تعداد جلسات درمان زگیل تناسلی بر هزینه‌ های درمان زگیل تناسلی مؤثر است. پیش‌ بینی تعداد جلسات و مدت زمان درمان بسیار دشوار است.
  لیفت بازو: رفع افتادگی و شلی پوست بازو با عمل جراحی لیفت بازو

هزینه ویزیت، تشخیص و نمونه برداری زگیل تناسلی


هزینه‌ های ویزیت و تشخیص زگیل تناسلی جدا از هزینه‌ های درمانی است. پزشکان از پاپ اسمیر، آزمایش HPV یا بیوپسی همراه با بررسی بالینی خود برای ایجاد تشخیص استفاده می‌ کنند و نحوه‌ غربالگری و آزمایش بر اساس جنسیت، سن و حتی گرایش جنسی شخص متفاوت است.

هزینه‌ تشخیص زگیل تناسلی در زنان

یکی از بهترین راه‌ های تشخیص عفونت HPV و زگیل تناسلی در زنان انجام تست پاپ اسمیر است. روش دیگری که برای تشخیص زگیل تناسلی انجام می‌ شود، تست HPV است که در طی آن به جای تغییرات سلول‌ های دهانه رحم، ویروس موجود را بررسی می‌ کنند. این تست در زنان 30 سال به بالا، یا در پاسخ به آزمایش پاپ اسمیر غیر طبیعی یا به عنوان بخشی از غربالگری معمول استفاده می‌ شود. می‌ تواند همزمان و حتی با همان با تست پاپ اسمیر (عملی معروف به آزمایش مجدد) انجام شود. نرخ انجام این تست ها وابسته به مواردی همچون تعرفه‌ های بخش خصوصی محل انجام آزمایش و حتی پزشک معالج متغیر خواهد بود.

هزینه‌ تشخیص زگیل تناسلی در مردان

اغلب عفونت‌های HPV در مردان با ظهور یک یا چند زگیل قابل مشاهده در آلت تناسلی، بیضه، ران، کشاله ران یا مقعد تشخیص داده می‌شوند. اما اگر زگیل درونی شده باشد، برای شناسایی آن معمولاً نیاز به بررسی کانال مقعدی با استفاده از آنوسکوپی و یا تست پاپ اسمیر مقعدی است. لازم است به خاطر داشته باشید که انجام این تست‌ها همچنین بر هزینه نهایی تشخیص و درمان زگیل تناسلی در مردان تأثیرگذار خواهد بود.

  پف زیر چشم: علائم، علت ها و درمان های خانگی

نمونه‌ برداری از زگیل‌ های تناسلی

اگر زگیل مشکوک به نظر برسد یا شناسایی آن دشوار باشد، ممکن است پزشک بیوپسی انجام دهد تا نمونه ای از بافت را برای تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه خارج کند که هزینه‌ جداگانه‌ ای نیز در پی خواهد داشت.

سوالات متداول


آیا تمامی هزینه های درمان زگیل تناسلی یکسان است؟

خیر، بسته به روش و شیوه‌ انتخابی شما هزینه‌ ها متفاوت است.

آیا بیمه هزینه های درمان زگیل تناسلی را تحت پوشش خود قرار می‌ دهد؟

 هزینه‌ های درمان زگیل تناسلی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار ندارد ولی ممکن است برخی از بیمه‌های تکمیلی آن را تحت پوشش خود قرار دهند.

به جز هزینه‌ برداشتن زگیل تناسلی چه هزینه های دیگری ممکن است برای درمان زگیل تناسلی وجود داشته باشد؟

 باید توجه داشت که قبل از شروع درمان و برداشتن زگیل تناسلی، شما باید هزینه‌ی ویزیت و آزمایشات مربوط به تشخیص زگیل تناسلی را پرداخت کنید که بسته به نوع و میزان زگیل تناسلی این هزینه متفاوت است.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان