چگونه برای جراحی زیبایی پلک آماده شویم؟

  1. جراحی پلک
  2. /
  3. چگونه برای جراحی زیبایی پلک آماده شویم؟

اگر به دلیل افتادگی پلک فوقانی چشم، دچار مشکلات بینایی شده باشید یا اگر از ظاهر افتادگی پلک‌های خود راضی نیستید، ممکن است با عمل جراحی بلفاروپلاستی آشنایی داشته باشید.

پس از آن که برای انجام این عمل جراحی تصمیم گرفته و برنامه ریزی کردید، زمان آن فرا می‌رسد که خود را برای عمل جراحی آماده کنید. در مورد عمل جراحی بلفاروپلاستی نیز مانند هر عمل جراحی دیگری، در صورت داشتن درک صحیح از عمل جراحی و دوره بهبودی پیش بینی شده، انتظارات واقع بینانه‌تری خواهید داشت. در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از انجام عمل جراحی پلک چشم، آنها را به خاطر داشته باشید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلینیک تخصصی پوست و مو رازی و دریافت وقت مشاوره با شماره  02145379 تماس حاصل فرمایید.

سیگار کشیدن


اگر شما یک فرد سیگاری هستید، لازم است حداقل به صورت موقتی یک ماه قبل از عمل جراحی و یک ماه پس از عمل جراحی، سیگار کشیدن را ترک کنید. سیگار کشیدن باعث ایجاد اختلال در گردش خون طبیعی در بدن شما می‌شود که این امر می‌تواند برای بهبودی شما مشکل ایجاد کند. در این صورت برش‌های جراحی با سرعت کمتری بهبود پیدا می‌کنند که این امر می‌تواند منجر به عوارض جانبی در موارد شدید شود.

بدن شما برای بازیابی ظرفیت قلبی عروقی خود به زمان احتیاج دارد که برخی از این ظرفیت‌ها حدود یک ماه پس از مصرف آخرین سیگار، بازیابی می‌شوند. به خصوص اگر عمل جراحی پلک شما به منظور زیبایی صورت می گیرد، بهتر است برای ترک سیگار یک برنامه اساسی و مناسب در نظر بگیرید. عوارض جانبی سیگار کشیدن، گذشته از سایر تهدیدات آن برای سلامتی بدن، می‌تواند باعث پیرتر شدن پوست شما شود.

کاهش درد قبل از عمل جراحی


به مدت یک تا دو هفته قبل از عمل جراحی، از مصرف آسپرین، ایبوپروفن یا هرگونه داروی ضد التهاب دیگری خودداری کنید تا مانع ایجاد هرگونه تداخل دارویی با داروهایی که پس از عمل جراحی دریافت می‌کنید، شوید. مصرف چنین داروهایی همچنین می‌تواند با فرآیند بهبودی طبیعی بدن شما تداخل داشته باشد که در مراحل اولیه بهبودی اهمیت بسیاری دارد.

  آکنه یا جوش شدید و کونگولوباتا: علائم و درمان

لطفاً مصرف سایر داروهای بدون نسخه و مکمل‌های غذایی را نیز به همین شکل متوقف کنید. اطمینان حاصل کنید که پزشک و کارکنان اتاق عمل، درباره تمام داروهای تجویز شده‌ای که مصرف می‌کنید، آگاهی داشته باشند و هرگونه دستورالعملی که در طول دوره بهبودی پس از عمل به شما داده می‌شود را به دقت دنبال کنید.

برنامه ریزی رفت و آمد


عمل جراحی لیفت پلک چشم معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بعضی از اثرات بیهوشی ممکن است مدتی طول بکشد تا کاملاً رفع شوند. بنابراین پس از عمل، شما قادر به رانندگی برای بازگشت به خانه نخواهید بود. بنابراین، بسیار مهم است که فردی را همراه خود داشته باشید تا شما را به خانه برساند و از ایمنی شما اطمینان حاصل شود.

داروهای پس از عمل جراحی


به نحوی برنامه ریزی کنید که بتوانید داروهای تجویز شده برای خود را قبل از عمل جراحی تهیه کنید تا در هنگام نیاز، آنها را در دسترس خود داشته باشید. بهتر است از قبل، یک جعبه دارو تهیه کنید تا داروهای تجویز شده را در آن جمع آوری کرده و در دسترس خود نگه دارید.

داروهای پس از عمل جراحی پلک

آماده شدن برای بهبودی


محیط خانه خود را به نحوی آماده کنید که در دوره بهبودی برای شما مناسب باشد. هر بیمار فعالیت‌های روزمره خاص خود را دارد؛ بنابر این قبل از انجام عمل جراحی، یک محیط دوستانه و راحت برای انجام این فعالیت‌ها آماده کنید. برخی از مواردی که باید در نظر بگیرید، شامل موارد زیر می‌باشند:

  • قبل از عمل جراحی، وظایف اصلی مربوط به تمیز کردن منزل را انجام دهید.
  • برای نگهداری از کودکان یا حیوانات خانگی خود با خانواده و دوستان خود هماهنگ کنید.
  • قبل از عمل جراحی، مقداری وعده‌های غذایی منجمد شده را آماده کنید تا به راحتی در دسترس شما باشند.
  • به مصرف سبزیجات و میوه‌های تازه رو بیاورید تا برای کمک به بهبودی خود، رژیم غذایی سالمی داشته باشید.
  • در نزدیکی تختی که قرار است بیشتر دوره بهبودی خود را روی آن بگذرانید، یک میز کوچک بگذارید تا بتوانید داروها، بطری آب، خوردنی‌ها و سایر موارد مورد نیاز خود را روی آن بگذارید.

از چشم‌های خود استفاده نکنید


ما توصیه می‌کنیم در طول هفته اول پس از عمل جراحی لیفت پلک چشم، فعالیت‌هایی مانند خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون را به تعویق بیاندازید. این فعالیت‌ها ممکن است باعث خشکی چشم‌های شما شوند و با فرآیند بهبودی تداخل کنند. همین موضوع برای استفاده از گوشی‌های هوشمند یا تبلت نیز صدق می‌کند. به جای آن، بهتر است از یک MP3 پلیر استفاده کنید و به موسیقی مورد علاقه خود یا برنامه‌های رادیویی و پادکست‌های مورد علاقه خود گوش دهید. اگر از لنزهای تماسی استفاده می‌کنید، تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است، از آنها استفاده نکنید. این دوره زمانی ممکن است چند هفته طول بکشد.

  شوره سر کودکان و بزرگسالان با چه روش هایی درمان میشود؟

اگرچه به نظر می‌رسد دوره نقاهت پس از عمل بلفاروپلاستی طولانی است، با مراقبت و صبر مناسب، بهبودی شما کامل خواهد شد و نتیجه آن قابل توجه خواهد بود. پس از گذشت مدتی، شما می‌توانید به آرامی از جای خود برخیزید و از ظاهر جدید چشم‌هایتان لذت ببرید.

 

 

سوالات متداول


  1. آیا عمل جراحی بلفاروپلاستی دردناک است؟

امروزه عمل جراحی لیفت پلک چشم در میان سایر جراحی‌های زیبایی، کمترین درد و ناراحتی را دارد. گذشته از مقداری ناراحتی در روز اول، دوره بهبودی شما بسیار سریع سپری خواهد شد و نتایج آن بسیار عالی خواهد بود. بنابراین این عمل جراحی چندان دردناک نیست اما ممکن است سوالات دیگری نیز داشته باشید.

  1. آیا می‌توانم قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی سیگار بکشم؟

اگر شما یک فرد سیگاری هستید، ممکن است لازم باشد حداقل به صورت موقتی، یک ماه قبل از عمل جراحی و یک ماه پس از آن سیگار کشیدن را ترک کنید. سیگار کشیدن باعث ایجاد تداخل در گردش خون طبیعی بدن شما می‌شود که این امر می‌تواند برای بهبودی شما مضر باشد. ممکن است برش‌های ایجاد شده در طول این جراحی که به تدریج و به آرامی بهبود پیدا می‌کنند، بر اثر سیگار کشیدن دچار عوارض جانبی شوند و در موارد شدید، نیاز مجدد به عمل جراحی دیگری را به دنبال داشته باشند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان