پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

  1. مقالات
  2. /
  3. پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

چانه‌ی زیبا یکی از عناصر مهم چهره‌ای جذاب است. یک چانه‌ی خوش‌تراش و برجسته می‌تواند به چهره حالت داده و به تقارن و تعادل اجزای آن کمک کند. بااینکه اکثر افراد تصور می‌کنند برجستگی چانه به دلیل وجود چربی است، در زیر برجستگی چانه ترکیبی از پوست، چربی و عضلات شل شده وجود دارد. چانه‌ی کوچک و فاقد حمایت استخوانی که نمی‌تواند اثرات جوانی را در بخش تحتانی صورت و گردن نشان دهد، زودتر دچار پیری خواهد شد.

پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

پروتز چانه بدون جراحی

پروتز چانه

عملپروتز بدون جراحی چانه


 افرادی که قصد بهبود حالت چانه‌ی خود را دارند، ممکن است مجبور به استفاده از عمل جراحی شوند. افرادی که چانه‌ی آن‌ها تنها مشکلات کوچکی دارد، ترجیح می‌دهند بدون قرار گرفتن تحت عمل جراحی و به کمک روش‌هایی مانند تزریق ژل و تزریق چربی، ظاهر چانه‌ی خود را بهبود بخشند. این روش‌ها سریعاً انجام شده و مدت‌زمان بهبودی آن‌ها بسیار کوتاه است. عمل پروتز بدون جراحی چانه، یک روش مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای افرادی است که می‌خواهند بدون قرار گرفتن در معرض خطرات عمل جراحی، ظاهری دل‌نشین‌تر داشته باشند.

افراد مناسب برای پروتز بدون جراحی چانه

هر فردی که قصد بهبود ظاهر چانه‌ی خود را دارد، می‌تواند برای انجام عمل پروتز بدون جراحی چانه داوطلب مناسبی باشد. افراد دارای چانه‌های کوچک و ضعیف، می‌توانند با استفاده از روش تزریق ژل در چانه ، تعادل ظاهری صورت خود را بهبود بخشند. همچنین افرادی که به دلایل ارثی و یا در اثر یک حادثه دچار بدشکلی‌های چانه شده‌اند، می‌توانند با استفاده از این روش، بدون تحمل درد و قرار گرفتن در معرض خطرات عمل جراحی، ظاهر چانه‌ی خود را تا حد قابل‌توجهی بهبود بخشند.

پروتز چانه با تزریق ژل

پروتز بدون جراحی و غیرتهاجمی چانه عبارت است از استفاده از یک ژل و تزریق آن به‌منظور حالت‌دهی و تراش دادن چانه برای رسیدن به ظاهری زیباتر و طبیعی در طی یک عمل سرپایی، سریع، ایمن و مؤثر. هزینه پروتز چانه با تزریق ژل بسته به مقدار ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت است.

در طول عمل پروتز چانه با تزریق ژل

در جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه، اهداف عمل و برنامه‌ی درمانی بدون جراحی ایده آل برای رسیدن به نتایج مطلوب تعیین می‌شوند. تزریق ژل در چانه به‌صورت سرپایی انجام شده و به حدود 15 تا 20 دقیقه زمان احتیاج دارد. از یک داروی بی‌حسی تزریقی نیز به‌منظور راحتی هر چه بیشتر بیمار در طول عمل پروتز استفاده می‌شود. ژل به درون چانه تزریق شده و شکل ظاهری، برجستگی و توازن آن را بهبود می‌بخشد.

عوارض جانبی

عوارض تزریق ژل به چانه ناچیز است. ناراحتی خفیف در طول عمل محتمل بوده ولی با به کار گرفتن تکنیک‌های دقیق استفاده‌شده، نباید کبودی ایجاد شود. هرگونه کبودی خفیف نیز پس از یک هفته از بین خواهد رفت. به مدت 3 روز پس‌ از انجام عمل ممکن است چانه‌ی شما نسبت به لمس حساس باشد.

  کاشت مو به روش SUT: مراحل و مزایای کاشت مو به روش اس یو تی

نتایج

بهبود ظاهر و برجستگی چانه بلافاصله پس‌ از انجام عمل پروتز بدون جراحی چانه قابل‌مشاهده خواهد بود. هرگونه تورم در عرض یک هفته از بین خواهد رفت. تزریق ژل نتایج بلندمدتی را برای بهبود حالت چانه در برداشته و اثرات آن برای حدود 24 ماه باقی خواهند ماند.

پروتز چانه با استفاده از روش تزریق چربی

داشتن چانه‌ی کوچک می‌تواند برای فرد آزاردهنده باشد. این مشکل را به کمک روش تزریق چربی نیز می‌توان حل نمود. درصورتی‌که پروتز انجام شده کوچک و متوسط باشد، می‌توان با استفاده از عمل تزریق چربی آن را انجام داد که نتایج حاصل از این عمل نیز دائمی خواهند بود.

در طول عمل تزریق چربی به چانه

در ابتدا، روش انجام این عمل شامل بزرگ‌نمایی غیرمعمول چانه است تا جذب چربی در آینده را جبران کند. در یک عمل تزریق چربی استاندارد، یک برش کوچک به طول 1 تا 2 میلی‌متر ایجاد می‌شود تا کانول‌های کوچکی از طریق آن وارد بدن شوند و چربی از طریق آن‌ها تزریق شود. چربی مورد استفاده در این روش از مناطق دیگری از بدن فرد مانند شکم، گردن، پهلوها، باسن یا ران‌ها با استفاده از یک سوزن جمع‌آوری می‌شود. قبل از تزریق چربی به چانه، آن را درون سانتریفیوژ قرار می‌دهند و فرایندهایی روی آن انجام می‌دهند. با توجه به اینکه از بافت چربی خود فرد استفاده می‌شود، نیازی به انجام آزمایش آلرژی وجود ندارد. بدن به این روش درمانی پاسخ خوبی می‌دهد و چربی را در محل مورد نظر قبول می‌کند. با این حال، تقریباً 30 درصد از چربی منتقل شده توسط بدن جذب می‌شود.

ملاحظات قبل از عمل

برای گرفتن بهترین نتایج و جلوگیری از عوارض، باید از استرس و نور خورشید دوری کرده، غذای سالم بخورید، به‌طور منظم ورزش کنید و برای 2 روز قبل از عمل و 2 هفته بعد از عمل از مصرف الکل خودداری کنید. همچنین به مدت 1 هفته قبل از عمل و 2 هفته پس‌ازآن، از مصرف سیگار نیز پرهیز کنید چراکه استعمال دخانیات می‌تواند بر روی نتایج نهایی عمل تأثیرگذار باشد.

پس از عمل تزریق چربی

مراجعات پس از عمل به پزشک اهمیت زیادی دارند، چراکه روند قبول کردن بافت چربی توسط بدن باید تحت نظر قرار بگیرد. بنابراین ما از شما می‌خواهیم تا پس‌ از انجام عمل دوباره به ما مراجعه کنید. به مدت 2 هفته پس‌ از انجام عمل باید از انجام فعالیت‌های فیزیکی سخت و ورزش‌های سنگین خودداری کنید. توصیه می‌شود که ناحیه‌ی ایجاد برش‌ها تا 2 ماه پس‌ از انجام عمل باندپیچی شوند. ما توصیه می‌کنیم که تا 48 ساعت پس‌ از انجام عمل، سوار هواپیما نشوید. مهم است که از داروهای مسکن خود استفاده کرده و مقادیر زیادی مایعات بنوشید.

نتایج

نتایج حاصل از این عمل بلافاصله پس‌ از انجام آن قابل‌مشاهده بوده و ممکن است تا سال‌ها باقی بمانند. نتایج نهایی عمل برای ظاهر شدن بین 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارند. عدم موفقیت این عمل و برآورده نشدن انتظارات بیمار، بسیار نادر است.

  تزریق چربی در پیشانی: درمان خطوط اخم و حجم‌دهی به پیشانی‌های صاف

سوالات متداول 


چه نکاتی قبل از پروتز چانه با ژل لحاظ می‌شود؟

پزشک هنگام ارزیابی میزان درمان، اندازه و خطوط صورت، ظاهر بینی و ترکیب ویژگی‌های چهره شما را در نظر می‌گیرد تا از رسیدن به تعادل و نسبت مناسب آن اطمینان حاصل کند.

فیلر پوستی چیست؟

فیلرهای پوستی از نوعی مواد پرکننده تشکیل شده‌اند که به بافت‌های نرم پوست تزریق می‌شوند. این فیلرها برای پر کردن خطوط، چین و چروک‌ها در پوست استفاده می‌شوند و همچنین می‌توانند برای جایگزینی حجم از دست رفته در صورت، تعریض ویژگی‌ها و برجسته کردن لب‌ها مورد استفاده قرار گیرند. بیشتر فیلرها از اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می‌شود و به آب متصل می‌شود و قادر است رطوبت را در پوست حفظ کند.

چه کسی کاندیدای تزریق ژل نیست؟

توصیه می‌شود هر کسی که دارای حساسیت قبلی نسبت به فیلرهای پوستی باشد، باید از این روش درمانی خودداری کند. همچنین نباید از فیلرهای پوستی در مناطقی استفاده شود که اخیراً دچار التهاب، تروما یا سایر مشکلات مربوط به پوست شده است. دوران بارداری و شیردهی زنان نیز از موارد منع تزریق ژل به حساب می‌آید.

قبل از پروتز چانه چه چیزهایی را باید در نظر بگیرم؟

پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت 2 روز بعد از عمل از مصرف رقیق‌کننده‌های خون (آسپیرین، ویتامین ای) خودداری کنید، زیرا داروهای رقیق‌کننده خون خطر کبودی را در محل تزریق افزایش می‌دهد. مصرف قرص‌های آرنیکا نیز قبل از درمان خطر کبودی را کاهش می‌دهد.

آیا تزریق ژل دردناک است؟

تزریق ژل بسته به عمق تزریق مورد نیاز ممکن است کمی ناراحت‌کننده باشند. با این حال، اکثر فیلرهای پوستی حاوی بی‌حسی موضعی هستند که ناراحتی را به حداقل می‌رساند. پزشکان همچنین می‌توانند از کرم‌های بی‌حسی نیز استفاده کنند.

چه زمانی می‌توانم نتایج را ببینم؟

شما می‌توانید نتایج را بلافاصله بعد از بهبودی طی 1 تا 4 هفته بعد از تزریق در پوست خود مشاهده کنید.

چه مراقبت هایی بعد از پروتز چانه بدون جراحی لازم است؟

اکثریت قریب به اتفاق مراجعین پس از درمان علائم خاصی را تجربه نمی‌کنند. اما در مواردی کبودی، تورم یا قرمزی مشاهده می‌شود که برای بهبود آن استفاده از کمپرس سرد را توصیه می‌کنیم.

کرم آرنیکا نیز می‌تواند کبودی را کاهش دهد. به طور کلی پزشکان توصیه می‌کنند که بلافاصله بعد از عمل  محل تزریق را به حال خود رها کرده و از تماس با آن خودداری کنید. علاوه بر این پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت 24-48 ساعت بعد از تزریق سایر درمان‌های صورت را انجام ندهید و همچنین 6 تا 10 ساعت بعد از عمل از ورزش شدید، گرما یا تماس بیش از حد با محل تزریق خودداری کنید.

ماندگار فیلرهای پوستی چقدر است؟

یکی از مزایای فیلرهای پوستی این است که اگرچه اثرات آن طولانی مدت است اما ماندگار نیستند. این اثرات به طور کلی بین 6 تا 12 ماه ماندگار هستند، اما به طیف وسیعی از عوامل مانند ناحیه تحت درمان، نوع و وضعیت پوست و همچنین متابولیسم بدن فرد بستگی دارد.

  عمل بوکال فت (برداشتن چربی دهانی) چگونه انجام میشود؟

آیا فیلرهای پوستی را می‌توان از بین برد؟

فیلرهای اسید هیالورونیک مانند Restylane و Juvdderm ممکن است به سرعت بوسیله آنزیم هیالورونیداز حل شوند. با این حال به ندرت پیش می‌آید که یک مشتری پس از انجام تزریق توسط یک پزشک ماهر و باتجربه چنین درخواستی از پزشک خود بکند.

به چند جلسه درمان نیاز دارم؟

تعداد جلسات درمانی بستگی به میزان چربی مورد نیاز برای درمان دارد. اکثر بیماران بعد از دو تا چهار جلسه درمان به نتیجه مورد نظر خود می‌رسند. برخی از بیماران برای دستیابی به بهترین نتایج به شش جلسه درمان نیاز دارند. پزشک می‌تواند به شما بگوید که چه تعداد درمان بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت.

آیا محل درمان دچار زخم می‌شود؟ 

خیر، هیچ زخمی در اثر تزریق ژل در پوست شما ایجاد نخواهد شد.

حداقل سن برای انجام یک درمان زیبایی چیست؟

حداقل سن برای انجام عمل‌های زیبایی 18 سال است.

 هر جلسه درمان چقدر طول می‌کشد؟

بسته به نتیجه مورد نظر شما، زمان درمان متفاوت خواهد بود و شما باید قبل از شروع درمان یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید. به طور معمول هر جلسه درمانی می‌تواند حدود 30 دقیقه طول بکشد.

در چه مناطقی می‌توان از تزریق چربی استفاده کرد؟

پزشک می‌تواند هر ناحیه از بدن که حجم کمی دارد این تزریق را انجام دهد، چه این کاهش حجم به دلیل روند طبیعی پیری ایجاد شده باشد چه در اثر عوامل ارثی، بیماری یا سایر عوامل.

در زیر نمونه‌هایی از مناطقی از بدن که با تزریق چربی قابل درمان هستند ذکر شده است:

  • انتقال چربی به باسن (در روشی که معمولاً به آن “لیفت باسن برزیلی” گفته می‌شود) شکل کامل‌تر و متعادل‌تری برای باسن ایجاد می‌کند.
  • تزریق چربی به سینه‌ها فرم کامل‌تری به سینه می‌دهد و می‌تواند به تنهایی یا همراه با کاشت سینه انجام شود.
  • با تزریق چربی به گونه‌ها، چهره‌ای کامل‌تر و جوان‌تر به دست می‌آید.
  • از تزریق چربی می‌توان برای پر کردن چین و چروک‌های عمیق صورت، جای جوش و زخم‌های ناشی از پارگی‌های عمیق استفاده کرد.

چه نوع بیهوشی برای تزریق چربی استفاده می‌شود؟

هم در مرحله برداشت و هم در مرحله تزریق چربی، می‌توان از بی‌حسی موضعی با آرام‌بخش سبک یا بیهوشی عمومی استفاده کرد.

آیا نتایج تزریق چربی دائمی است؟

مطالعات نشان داده است که بیشتر چربی‌های منتقل شده به طور دائم در منطقه تحت درمان قرار می‌گیرند، مگر اینکه بیمار مقدار قابل توجهی وزن از دست دهد یا بعدا در منطقه تحت درمان لیپوساکشن انجام شود. در برخی موارد، ممکن است تکرار تزریق برای به دست آوردن نتایج نهایی مورد نظر ضروری باشد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان