پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

چانه‌ی زیبا یکی از عناصر مهم چهره‌ای جذاب است. یک چانه‌ی خوش‌تراش و برجسته می‌تواند به چهره حالت داده و به تقارن و تعادل اجزای آن کمک کند. بااینکه اکثر افراد تصور می‌کنند برجستگی چانه به دلیل وجود چربی است، در زیر برجستگی چانه ترکیبی از پوست، چربی و عضلات شل شده وجود دارد. چانه‌ی کوچک و فاقد حمایت استخوانی که نمی‌تواند اثرات جوانی را در بخش تحتانی صورت و گردن نشان دهد، زودتر دچار پیری خواهد شد.

پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

پروتز چانه بدون جراحی

پروتز چانه

عملپروتز بدون جراحی چانه


 افرادی که قصد بهبود حالت چانه‌ی خود را دارند، ممکن است مجبور به استفاده از عمل جراحی شوند. افرادی که چانه‌ی آن‌ها تنها مشکلات کوچکی دارد، ترجیح می‌دهند بدون قرار گرفتن تحت عمل جراحی و به کمک روش‌هایی مانند تزریق ژل و تزریق چربی، ظاهر چانه‌ی خود را بهبود بخشند. این روش‌ها سریعاً انجام شده و مدت‌زمان بهبودی آن‌ها بسیار کوتاه است. عمل پروتز بدون جراحی چانه، یک روش مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای افرادی است که می‌خواهند بدون قرار گرفتن در معرض خطرات عمل جراحی، ظاهری دل‌نشین‌تر داشته باشند.

افراد مناسب برای پروتز بدون جراحی چانه

هر فردی که قصد بهبود ظاهر چانه‌ی خود را دارد، می‌تواند برای انجام عمل پروتز بدون جراحی چانه داوطلب مناسبی باشد. افراد دارای چانه‌های کوچک و ضعیف، می‌توانند با استفاده از روش تزریق ژل در چانه ، تعادل ظاهری صورت خود را بهبود بخشند. همچنین افرادی که به دلایل ارثی و یا در اثر یک حادثه دچار بدشکلی‌های چانه شده‌اند، می‌توانند با استفاده از این روش، بدون تحمل درد و قرار گرفتن در معرض خطرات عمل جراحی، ظاهر چانه‌ی خود را تا حد قابل‌توجهی بهبود بخشند.

پروتز چانه با تزریق ژل

پروتز بدون جراحی و غیرتهاجمی چانه عبارت است از استفاده از یک ژل و تزریق آن به‌منظور حالت‌دهی و تراش دادن چانه برای رسیدن به ظاهری زیباتر و طبیعی در طی یک عمل سرپایی، سریع، ایمن و مؤثر. هزینه پروتز چانه با تزریق ژل بسته به مقدار ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت است.

در طول عمل پروتز چانه با تزریق ژل

در جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه، اهداف عمل و برنامه‌ی درمانی بدون جراحی ایده آل برای رسیدن به نتایج مطلوب تعیین می‌شوند. تزریق ژل در چانه به‌صورت سرپایی انجام شده و به حدود 15 تا 20 دقیقه زمان احتیاج دارد. از یک داروی بی‌حسی تزریقی نیز به‌منظور راحتی هر چه بیشتر بیمار در طول عمل پروتز استفاده می‌شود. ژل به درون چانه تزریق شده و شکل ظاهری، برجستگی و توازن آن را بهبود می‌بخشد.

عوارض جانبی

عوارض تزریق ژل به چانه ناچیز است. ناراحتی خفیف در طول عمل محتمل بوده ولی با به کار گرفتن تکنیک‌های دقیق استفاده‌شده، نباید کبودی ایجاد شود. هرگونه کبودی خفیف نیز پس از یک هفته از بین خواهد رفت. به مدت 3 روز پس‌ از انجام عمل ممکن است چانه‌ی شما نسبت به لمس حساس باشد.

نتایج

بهبود ظاهر و برجستگی چانه بلافاصله پس‌ از انجام عمل پروتز بدون جراحی چانه قابل‌مشاهده خواهد بود. هرگونه تورم در عرض یک هفته از بین خواهد رفت. تزریق ژل نتایج بلندمدتی را برای بهبود حالت چانه در برداشته و اثرات آن برای حدود 24 ماه باقی خواهند ماند.

پروتز چانه با استفاده از روش تزریق چربی

داشتن چانه‌ی کوچک می‌تواند برای فرد آزاردهنده باشد. این مشکل را به کمک روش تزریق چربی نیز می‌توان حل نمود. درصورتی‌که پروتز انجام شده کوچک و متوسط باشد، می‌توان با استفاده از عمل تزریق چربی آن را انجام داد که نتایج حاصل از این عمل نیز دائمی خواهند بود.

در طول عمل تزریق چربی به چانه

در ابتدا، روش انجام این عمل، بزرگ کردن بیش‌ازحد چانه است تا جذب چربی در آینده را جبران کند. در یک عمل تزریق چربی استاندارد، یک بریدگی کوچک به طول 1 تا 2 میلی‌متر ایجاد می‌شود که کانول های کوچکی از طریق آن وارد بدن شده و چربی از طریق آن‌ها تزریق می‌شود. چربی مورداستفاده در این روش از بخش دیگری از بدن خود فرد مانند شکم، گردن، پهلوها، باسن و یا ران‌ها به وسیله‌ی یک سوزن برداشته می‌شود. قبل از تزریق چربی به چانه، آن را درون سانتریفیوژ قرار داده و فرایندهایی را بر روی آن انجام می‌دهند. ازآنجایی‌که بافت چربی خود فرد مورداستفاده قرار می‌گیرد، نیازی به انجام آزمایش آلرژی نخواهد بود. بدن به این روش درمانی پاسخ خوبی داده و پیوند چربی را در بافت مقصد قبول خواهد کرد. بااین‌حال، در حدود 30 درصد از چربی منتقل‌شده توسط بدن جذب می‌شود.

ملاحظات قبل از عمل

برای گرفتن بهترین نتایج و جلوگیری از عوارض، باید از استرس و نور خورشید دوری کرده، غذای سالم بخورید، به‌طور منظم ورزش کنید و برای 2 روز قبل از عمل و 2 هفته بعد از عمل از مصرف الکل خودداری کنید. همچنین به مدت 1 هفته قبل از عمل و 2 هفته پس‌ازآن، از مصرف سیگار نیز پرهیز کنید چراکه استعمال دخانیات می‌تواند بر روی نتایج نهایی عمل تأثیرگذار باشد.

پس از عمل تزریق چربی

مراجعات پس از عمل به پزشک اهمیت زیادی دارند، چراکه روند قبول کردن بافت چربی توسط بدن باید تحت نظر قرار بگیرد. بنابراین ما از شما می‌خواهیم تا پس‌ از انجام عمل دوباره به ما مراجعه کنید. به مدت 2 هفته پس‌ از انجام عمل باید از انجام فعالیت‌های فیزیکی سخت و ورزش‌های سنگین خودداری کنید. توصیه می‌شود که ناحیه‌ی ایجاد برش‌ها تا 2 ماه پس‌ از انجام عمل باندپیچی شوند. ما توصیه می‌کنیم که تا 48 ساعت پس‌ از انجام عمل، سوار هواپیما نشوید. مهم است که از داروهای مسکن خود استفاده کرده و مقادیر زیادی مایعات بنوشید.

نتایج

نتایج حاصل از این عمل بلافاصله پس‌ از انجام آن قابل‌مشاهده بوده و ممکن است تا سال‌ها باقی بمانند. نتایج نهایی عمل برای ظاهر شدن بین 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارند. عدم موفقیت این عمل و برآورده نشدن انتظارات بیمار، بسیار نادر است.