هزینه عمل لابیاپلاستی: عوامل تعیین کننده قیمت جراحی زیبایی واژن

  1. مقالات
  2. /
  3. هزینه عمل لابیاپلاستی: عوامل تعیین کننده قیمت جراحی زیبایی واژن

لابیاپلاستی به جراحی است که بر روی دستگاه تناسلی خارجی زنان انجام می‌شود به منظور بهبود راحتی و زیبایی ظاهر آن. این یک موضوع حساس است و می‌تواند ناراحتی را که برخی از زنان از ناحیه واژن خود تجربه می‌کنند، کاهش دهد. علاوه بر تأثیرهای جسمی، آناتومی این ناحیه خصوصی بدن ممکن است برای برخی از افراد از نظر زیبایی نگران‌کننده باشد و باعث شود از شکل ظاهری آن ناراضی باشند. بسیاری از خانم‌ها با کمک جراحان پلاستیک، از طریق عمل لابیاپلاستی، کیفیت زندگی خود را بهبود بخشیده‌اند.

هزینه لابیاپلاستی بستگی به عوامل مختلفی دارد و برای هر بیمار ممکن است متفاوت باشد. بهترین راه برای تعیین میزان سرمایه‌گذاری خاص خود در جهت دستیابی به نتایج مطلوب، مشاوره با پزشک متخصص است. در جلسه مشاوره، پزشک می‌تواند به شما اطلاعات دقیقتری درباره هزینه و جزئیات عمل لابیاپلاستی بدهد و بر اساس وضعیت شما، یک برنامه درمانی مناسب را تعیین کند.

لابیاپلاستی چیست؟ 


لابیاپلاستی یک عمل جراحی است که با هدف کاهش اندازه و بازیابی ظاهر جوان به اندام‌های جنسی خارجی زن، لب‌های بزرگ و لب‌های کوچک (لابیا ماژور و مینور)، انجام می‌شود. لب بزرگ و لب کوچک “بال‌هایی” از جنس بافت نرم در دو طرف دهانه واژن هستند و گاهی اوقات به ترتیب به عنوان لب‌های خارجی و داخلی نامیده می‌شوند. لب‌های بزرگ و کوچک به دلیل عوامل مختلفی ممکن است بزرگ و کشیده شوند. در بیشتر موارد، دلیل آن ژنتیک است. در سایر مواقع، بزرگ شدن لابیا می‌تواند به دلیل اصطکاک شدید در حین ورزش یا بدنبال زایمان ایجاد شود. صرف نظر از علت، لابیای بیش از حد بزرگ ممکن است دلیل خجالت، ناراحتی در هنگام ورزش یا رابطه جنسی یا اجتناب از پوشیدن برخی لباس‌ها مانند لباس شنا و لباس ورزشی باشد.

روش جراحی لابیاپلاستی 


روش جراحی لابیاپلاستی

اهداف جراحی لابیاپلاستی بهبود اعتماد به نفس و راحتی زن از طریق کاهش اندازه و طول لب بزرگ و یا کوچک با حفظ احساس جنسی و عملکرد دهانه واژن است. در حالت ایده‌آل، لب‌های کوچک توسط لب‌های بزرگ پوشیده و پنهان می‌شوند، در حالی که لب‌های بزرگ چین‌های نازکی از پوست هستند که نزدیک به بدن قرار دارند.

اگر لب‌های کوچک بزرگ باشند و از لب‌های بزرگ بیرون زده باشد، ممکن است دچار التهاب مزمن شده و منجر به ناراحتی و درد در اثر ورزش یا فعالیت جنسی شوند. برای کاهش اندازه لب‌های کوچک، پزشک متخصص یک معاینه دقیق قبل از عمل و اندازه‌گیری‌های دقیق را انجام می‌دهد تا مشخص کند دقیقاً چه مقدار بافت را باید در طی عمل لابیاپلاستی برداشت. در طی جراحی لابیاپلاستی، یک تکه از بافت لب‌های کوچک اضافی بریده می‌شود و بافت‌های باقیمانده با خط بخیه به دور از دهانه واژن بسته می‌شوند. توجه دقیق پزشک به جزئیات و کمال‌گرایی او، بهبودی سریع بیماران با کمترین درد یا عوارض بعد از عمل را تضمین می‌کند.

  پلاسما جت برای لیفت پوست و رفع چین و چروک صورت

در صورت بزرگ بودن لب‌های بزرگ، اندازه آن‌ها ممکن است به حدی بزرگ باشد که در لباس‌های روزمره و فعالیت‌های روزانه قابل مشاهده باشد. این وجود بافت اضافی در ناحیه کشاله ران بدان معناست که لبها بزرگ و آویزان هستند و این موضوع می‌تواند برای زنان موجب خجالت و نگرانی شود. برای کاهش اندازه لب‌های بزرگ، پزشک ممکن است از روش لیپوساکشن (برداشت مستقیم چربی)، جراحی برداشت بافت اضافی، یا ترکیبی از هر دو روش استفاده کند. این جراحی‌ها به منظور کاهش اندازه لب و دستیابی به ظاهری مرتب و جوانتر پس از عمل جراحی انجام می‌شوند.

چه کسی کاندید جراحی لابیاپلاستی است؟ 


خانمی که لابیای بزرگ یا آزاردهنده دارد، کاندیدای ایده‌آلی برای لابیاپلاستی است. بیمارانی که تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می‌گیرند نباید باردار باشند و یا تحت فشار همسر یا شریک زندگی خود قرار گرفته باشند.

چه کسی کاندیدای لابیاپلاستی نیست؟


زنانی که مشکلات پزشکی پیچیده‌ای و یا بیماری‌های مقاربتی یا عفونت ادراری دارند، نباید تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار بگیرند. قبل از جراحی زیبایی لب و یا جوانسازی واژن، تمام مشکلات پزشکی باید به خوبی کنترل شود و هرگونه عفونت به طور مناسب درمان شود. زنانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند نیز باید حداقل 9 تا 12 ماه پس از زایمان منتظر بمانند و سپس لابیاپلاستی، جوانسازی واژن یا سایر جراحی‌های زیبایی دستگاه تناسلی خارجی را انجام دهند. در طول این مدت، لابیاهای بزرگ شده و متورم کوچک می‌شوند و اندازه آن‌ها کاهش می‌یابد.

تعیین قیمت عمل لابیاپلاستی پس از مشاوره


تعیین قیمت عمل لابیاپلاستی پس از مشاوره

هزینه لابیاپلاستی می‌تواند بین دو عمل و حتی بین دو بیمار با یک عمل متفاوت باشد. در طی مشاوره قبل از عمل، جراح بیمار را در مورد جنبه‌های مختلف این روش از جمله هزینه‌های تقریبی آن آگاه می‌کند.

بیمارانی که اطلاعات واضح و دقیقی در مورد این عمل جراحی دارند، می‌توانند با آگاهی بیشتر تصمیم بگیرند و همچنین از نتایج نهایی عمل خود رضایت بیشتری داشته باشند.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟


دقیقاً همانطور که زن هرگز نباید پرستار کودک و یا متخصص اطفال خود را بر اساس هزینه انتخاب کند، قیمت جراحی نیز در انتخاب جراح لابیاپلاستی نباید مورد توجه قرار گیرد. فقط باید به جراحان پلاستیکی که دارای گواهینامه آموزش هستند و در این زمینه تجربه مناسبی دارند، اعتماد کنید.

هزینه لابیاپلاستی با توجه به جراح پلاستیک و مناطق مختلف کشور متفاوت است. متوسط ​​قیمت جراحی لابیاپلاستی که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود شامل هزینه جراح، هزینه‌ بیهوشی و هزینه تسهیلات می‌باشد. این هزینه با افزایش پیچیدگی، افزایش زمان برنامه‌ریزی شده جراحی و استفاده از بیهوشی عمومی یا لیپوساکشن افزایش می‌یابد. عوامل مختلفی بر هزینه‌های جراحی لابیاپلاستی تأثیر می‌گذارند، از جمله:

  پیلینگ پوست: لیزر و پیلینگ شیمیایی برای پیلینگ پوست صورت

موقعیت جغرافیایی محل عمل

پزشکان در کلانشهرهای بزرگ یا نزدیک آن‌ها معمولاً مجبورند هزینه بیشتری از بیمار دریافت کنند زیرا هزینه آن‌ها بالاتر است.

نوع جراحی

هزینه عمل به میزان و نوع جراحی انجام شده در هر مورد و اقدامات اضافی (در صورت لزوم)  بستگی خواهد داشت.

بهترین راه برای اینکه بدانید کدام روش جراحی می‌تواند برای شما بهتر باشد این است که اهداف خود را به روشنی با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید و برای انتخاب گزینه‌ای که به بهترین وجه نیازهای فردی شما را برآورده کند، با هم صحبت کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که لابیاپلاستی بسته به آناتومی طبیعی و همچنین اهداف کلی شما می‌تواند شامل کاهش لابیای خارجی (ماژور)، لابیای داخلی (مینور) یا هر دو باشد. از آنجا که متغیرهای مختلف و بسیار متنوعی وجود دارد، بحث و گفتگوی راحت و صریح با جراح پلاستیک برای کمک به اطمینان از نتایج زیبا و طبیعی ضروری است.

هزینه‌های جراحی و بیهوشی 

جراح پلاستیک ممکن است عمل را در یک مرکز جراحی معتبر، بیمارستان یا مجموعه خصوصی جراحی انجام دهد. هزینه‌های مربوطه در هر مورد متفاوت خواهد بود و جراح بیمار را از مزایا و محدودیت‌های هر گزینه مطلع خواهد کرد.

در صورت انجام جراحی با بیهوشی عمومی، متخصص بیهوشی یا پرستار بیهوشی با توجه به تجربه خود و شرایط بیمار هزینه را افزایش می‌دهند.

هزینه جراح

هزینه جراح برای لابیاپلاستی

هزینه جراح به طور معمول به تجربه، مهارت و جایگاه او در زمینه جراحی زیبایی بستگی دارد. برخی از برترین جراحان پلاستیک چنان متقاضی زیادی دارند که طبیعتاً هزینه کار با آن‌ها بیشتر است. انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه زیاد، متخصص و دارای مدارک معتبر احتمالاً هزینه بیشتری نسبت به افرادی که تجربه کمتری دارند خواهد داشت.

بیماران باید بهترین جراح ممکن را برای نیازهای خود، به ویژه برای یک جراحی پیچیده مانند لابیاپلاستی، انتخاب کنند. ملاحظاتی مانند هزینه جراح فقط باید یک نگرانی ثانویه در این تصمیم باشد.

عمل‌های اضافی 

گاهی اوقات، شما باید عمل‌های اضافی دیگری را علاوه بر عمل جراحی زیبایی مورد نظر خود انجام دهید. این جراحی‌های زیبایی هزینه بیشتری را نسبت به نرخ پیشنهادی برای یک روش خاص جراحی پلاستیک دربر خواهند داشت.

امکانات خاص 

بعضی از بیمارستان‌ها برای کمک به جراحی‌های زیبایی و بهبود اثربخشی این عمل‌ها، امکانات خاصی را به بیمار ارائه می‌دهند. این امکانات ممکن است نیاز به هزینه بیشتری داشته باشد، اما با در نظر گرفتن بهبود کارایی درمان نسبت به روش‌های سنتی، متوجه خواهید شد که ارزش آن را دارد که کمی بیشتر هزینه کنید.

همه این عوامل می‌توانند در نرخ هر جراحی زیبایی تغییراتی ایجاد کنند. کار هوشمندانه این است که صرف نظر از تفاوت حاشیه‌ای در هزینه‌های نهایی، یک جراح پلاستیک مستعد، موفق و باتجربه‌ را استخدام کنید.

اگر فقط یک لابیای بزرگ شده باشم، آیا هزینه جراحی لابیاپلاستی کمتر خواهد بود؟ 


معمولاً پزشکان پیشنهاد می‌کنند که برای جلوگیری از لابیاهای نامتقارن، لابیاپلاستی را برای هر دو طرف انجام دهید. کار در هر دو طرف لابیا، ظاهر طبیعی و متقارنی را که پس از طی مراحل بهبودی آرزو می‌کنید، به شما می‌دهد.

  انواع روشهای لیزر موهای زائد بیکینی(ناحیه تناسلی)

محل اسکار جراحی لابیاپلاستی 


برای کاهش احتمال دید اسکار یا تحریک بعد از عمل، پزشک جای زخم لابیاپلاستی را در قسمت داخلی لب‌ها، دور از سوراخ واژن قرار می‌دهد. قرار دادن جای زخم لابیاپلاستی در نزدیکی دهانه واژن ممکن است منجر به مقاربت دردناک یا ایجاد ناراحتی در اسکار شود.

ریکاوری بعد از لابیاپلاستی 


ریکاوری بعد از لابیاپلاستی

پزشک جراح لابیاپلاستی، جوانسازی واژن و سایر جراحی‌های زیبایی اندام تناسلی زنان را در یک مجموعه جراحی خصوصی معتبر و اختصاصی برای جراحان پلاستیک انجام می‌دهد. پزشک عمل جراحی لابیاپلاستی را تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌دهد (به عنوان مثال بیمار بیدار است و تنفس می‌کند، اما محل جراحی بی‌حس شده است)، و بسته به سطح اضطراب بیمار، ممکن است داروهای خوراکی ضد اضطراب نیز به بیمار داده شود. بیمارانی که تحت بیهوشی عمومی عمل جراحی زیبایی دیگری را انجام می‌دهند، ممکن است ترجیح دهند در همان شرایط جراحی لابیاپلاستی خود را نیز انجام دهند. بسته به پیچیدگی شرایط، پزشک معمولاً می‌تواند در عرض یک ساعت جراحی لابیاپلاستی را انجام دهد. بعد از عمل، ریکاوری بیماران در یک اتاق خصوصی به همراه یک پرستار، صرفاً برای راحتی او، انجام می‌شود.

پس از عمل لابیاپلاستی، بیماران تقریباً به مدت دو هفته لباس زیر تنگ و فشرده و یک پد سبک می‌پوشند. اکثر بیماران می‌توانند روز بعد به محل کار خود برگردند. همچنین زمانی که داروهای مسکن را کنار گذاشتند، می‌توانند رانندگی کنند. بیماران می‌توانند ورزش سبک را بعد از 3 هفته و فعالیت جنسی خود را بعد از 6 هفته شروع کنند.

خطرات و مشکلات بالقوه لابیاپلاستی 


حتی اگر عمل جراحی لابیاپلاستی یک روش نسبتاً سریع و ساده باشد، بدون خطر و عارضه نیست. شایع‌ترین اثر ناخواسته جراحی لابیاپلاستی عدم تقارن یا برداشتن ناکافی بافت است. برای جلوگیری از این موضوع، پزشک با هر بیمار به طور کامل صحبت می‌کند تا اهداف و خواسته‌های خاص وی را درک کند.

یکی دیگر از مشکلات رایج مرتبط با جراحی لابیاپلاستی، تأخیر در بهبود زخم یا مشکلات ترمیم زخم است. از آنجا که این ناحیه از بدن به طور مداوم در حال حرکت است و با درجه‌های مختلف اصطکاک روبه‌رو می‌شود، کمی باز شدن زخم در قسمت جلویی یا پشتی اسکار لابیاپلاستی کاملاً طبیعی است. این زخم‌ها تقریباً همیشه بدون مشکل، بدون اسکار بیشتر یا نیاز به اقدامات اضافی بهبود می‌یابند.

سایر خطرات مرتبط با عمل لابیاپلاستی که شیوع کمتری دارد شامل خونریزی بعد از عمل، عفونت، زخم هایپرتروفیک یا رابطه دردناک است. این عوارض به ندرت ایجاد می‌شوند و معمولاً در محیط مطب و با حداقل زمان خرابی قابل درمان هستند.

جراحان پلاستیک نه تنها در لابیاپلاستی و جراحی جوانسازی واژن، بلکه در تشخیص و درمان مناسب عوارض و خطرات مرتبط با جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان نیز آموزش دیده‌اند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان