مزایای مزوتراپی مو برای رشد مو و پیشگیری ریزش موهای سر

 1. مقالات
 2. /
 3. مزایای مزوتراپی مو برای رشد مو و پیشگیری ریزش موهای سر

مزوتراپی روشی است که در آن از انواع ویتامین، آنزیم، هورمون و عصاره گیاهان برای جوان سازی پوست و سفت کردن آن و رفع چربی اضافی آن استفاده می‌شود. از مزوتراپی برای کاهش سلولیت، رفع چین و چروک صورت، رفع شلی و افتادگی پوست، زاویه سازی بدن، روشن کردن نقاط تیره پوست و درمان آلوپسی استفاده می‌شود. آلوپسی یک نوع بیماری است که باعث ریزش مو خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مزوتراپی یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره تلفن‌های 02188353259 – 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

 مزوتراپی مو چیست؟


  در این روش از سوزن‌های بسیار کوچک برای ارسال موادی که در بخش بالا به آنها اشاره کردیم به درون سر استفاده می‌‌شود. در افرادی که از مزوتراپی برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود پزشکان ادعا می‌کند که باعث اصلاح اختلالات هورمونی در فولیکول مو و اطراف آن می‌شود، مواد مغذی را به درون موها ارسال می‌‌کند و باعث بهبود گردش خون می‌شود. در این روش نیز مانند سایر کاربردهای مزوتراپی هنوز ثابت نشده که می‌تواند به درمان ریزش مو کمک کند. در حقیقت هنوز ثابت نشده همه ترکیباتی که به درون سر تزریق می‌شوند باعث رشد مجدد موها می‌شود. در حال حاضر سازمان غذا و داروی آمریکا این روش درمانی را تایید نکرده است. از مزوتراپی برای نزدیک کردن سلول‌های پوست به هم استفاده می‌‌شود تا نقاط خالی پوست به هم نزدیک شوند. مزوتراپی باعث سفت شدن پوست می‌شود و با نزدیک کردن فولیکول‌های مو به هم باعث می‌‌شود پوست سر پر موتر به نظر برسد. از مزوتراپی به عنوان روشی برای درمان ریزش مو یاد نمی‌شود. می‌توان از آن برای جلوگیری از ریزش مو، بهبود کیفیت موهای فعلی و فعال سازی روند رشد موهای جدید استفاده کرد. می‌توان از مزوتراپی برای پوست سر استفاده کرد و یکی از روش‌های درمانی دارویی موثر و شناخته شده محسوب می‌شود زیرا استفاده از داروها در مقادیر کم هیچ گونه عوارض جانبی را به وجود نمی‌آورد یا آنکه عوارض حاصل از آن بسیار خفیف است. حدود ۶ هفته پس از درمان بیمار می‌تواند شاهد تاثیرات حاصل از درمان از قبیل کاهش نقاط خالی و بدون مو در سر و پر پشت شدن موهای سر خود باشد. مزوتراپی در زنان با تاثیرات بیشتری همراه از معمولاً بیشتر زنان از مزوتراپی برای درمان ریزش موهای خود استفاده می‌کنند که باردار هستند، در دوران شیردهی قرار دارند، بیمارانی که سرطان دارند، بیمارانی که دیابتی هستند، افرادی که دچار بیماری ایمونوگلوبین هستند یا افرادی که تحت درمان با داروهای ضد انعقاد خون قرار دارند.

  جراحی پلک: مراحل عمل بلفاروپلاستی برای درمان افتادگی و پف پلک

 آیا مزوتراپی به جلوگیری از ریزش موها کمک می‌کند؟  


آیا مزوتراپی به جلوگیری از ریزش موها کمک می_کند-compressed

هنوز تحقیقات و بحث و جدل در خصوص تسهیلات مزوتراپی و ریزش مو ادامه دارد زیرا برخی از مطالعات انجام شده نشان داده که مزوتراپی نمی‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند این در حالی است که در برخی موارد خاص باعث شده پوست سفت تر شود یا در برخی دیگر از تحقیقات انجام شده در افرادی که دچار ریزش مو هستند نشان داده که مزوتراپی در جلوگیری از ریزش مو موثر بوده است و توانسته نتایج بسیار خوبی را پس از درمان به وجود بیاورد. به طور کلی مزوتراپی یک نوع روش درمانی خاص است که برای درمان زنان و مردانی که دچار طاسی سر هستند استفاده می‌‌شود و باعث تنظیم فاکتورهای رشد، هورمون‌ها، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها در پوست سر خواهد شد و پوست را سفت خواهد کرد. مزوتراپی بدون شک یک روش سریع برای بهبود اختلالات هورمونی و کسب نتایج فوری است اما این که شما باید تا چه مدت و هر چند وقت یک بار به تزریق بپردازید مشخص نیست. بر اساس تحقیقات و مطالعات متعددی که انجام شده است نمی‌‌توان فقط به برخی از این تحقیقات تکیه کرد برخی از تحقیقات نشان داده که مزوتراپی یک روش بسیار ایمن و موثر است حال آنکه برخی دیگر چنین چیزی را نشان نداده است. در یک تحقیق به بررسی تاثیرات مزوتراپی و برخی از مزایای آن از قبیل ایمنی آن و عدم نیاز به داروی بی حس کننده، به منظور کاهش عوارض جانبی آن از قبیل بروز آلرژی و تداخل دارویی، سریع بودن دوران بهبود و بدون درد بودن آن پرداخته شده است. بیمار باید در طول هفته یک بار به پزشک مراجعه نماید و به محض آن که بیمار شاهد بهبودی خود بود معمولاً تعداد جلسات درمانی او کمتر می‌‌شود تا سطح هورمونهای او متعادل شود. مزوتراپی برای ریزش مو یک روش نسبتا بدون درد است که در درمان افراد مبتلا به آلوپسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این افراد یا دچار درد نمی‌شوند یا درد بسیار کمی را احساس می‌کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده از می‌توان استفاده از مزوتراپی در درمان ریزش موها را به شرح زیر استفاده کرد:

 داده‌هایی که در خصوص ایمنی و کارآمدی مزوتراپی در درمان ریزش مو وجود دارد به اندازه کافی مورد بررسی قرار نگرفته است. ارزیابی داده‌ها و استفاده ترکیبی از داروهای گیاهی و مخصوص درمان ریزش مو به اندازه کافی انجام نشده است. هیچ گونه دستور العمل مشخصی وجود ندارد که دستور العمل و کارآمدی محصولات مورد استفاده در مزوتراپی را نشان دهد. مزوتراپی یک روش کاملا ایمن و بی خطر نیست و می‌‌تواند باعث بروز برخی از عوارض جانبی شود.

 

 

 

 مزوتراپی برای رشد موها  


مزوتراپی به عنوان یک روش درمانی موثر و ساده برای رشد موها، به شدت محبوب شده است. این روش به نظر می‌رسد که در افراد مختلف، نتایج مطلوب را به دست آوردن به راحتی امکان‌پذیر است. دانش فعلی نشان می‌دهد که فقدان موها در ناحیه‌ی موی سر در زنان و مردان می‌تواند به دلیل اختلالات هورمونی در اطراف فولیکول‌های مو، نقصان مواد مغذی مناسب و کاهش گردش خون در پوست سر رخ دهد. برای ترمیم موها، محلول مزوتراپی باید به درون پوست تزریق شود، که این محلول شامل ترکیبات شیمیایی، انواع ویتامین‌ها، نوکلئیک اسیدها و کوآنزیم‌ها است که با شرایط خاص بیمار سازگاری دارد. این روش درمانی منجر به تنظیم تدریجی هورمون‌ها می‌شود و با تحقق نتایج مطلوب، تعداد جلسات درمانی به طور معمول کاهش می‌یابد. پروتکل درمانی برای مزوتراپی در افراد مختلف متفاوت است و مدت زمان درمان بستگی به محدوده‌ی مورد درمان دارد و ممکن است از ۱۰ دقیقه تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. به طور کلی، حداقل نیاز است تا بیمار به یک جلسه درمانی حضور داشته باشد تا پوست سر برای رشد موهای جدید تحریک شود. درمان در اولین دو تا سه ماه اول هر دو هفته یک بار انجام می‌شود و سپس بر اساس پیشرفت و بهبود وضعیت موها، تعداد جلسات درمانی کاهش می‌یابد. برخی از بیماران ممکن است پس از چند هفته از شروع درمان، نتایج اولیه را مشاهده کنند، اما در مواردی که طاسی سر و اختلالات هورمونی شدید وجود دارد، نتایج مطلوب تا ۲ ماه پس از درمان ظاهر نمی‌شوند. به طور کلی، ممکن است حدود شش ماه طول بکشد تا تاثیرات کامل درمان مشاهده شود.

  کک و مک پوست صورت و بدن: علت و درمان آن‌ها

 مزوتراپی مو چگونه انجام می‌شود؟  


مزوتراپی مو چگونه انجام می_شود-compressed

مزوتراپی مو روشی است که طی مدت ۷ تا ۸ جلسه شما می‌توانید شاهد نتایج حاصل از آن باشید. این روش درمانی ۸ مرحله دارد که به شرح زیر می‌باشند:

 • در مرحله اول سر بیمار نزدیک بخار آب که در محدوده گاز است قرار داده می‌شود. هدف از انجام این روش کاهش سطح دردی است که بیمار قرار است احساس کند.
 • در مرحله بعدی سوراخ‌های کوچکی درون سر بیمار ایجاد می‌شود بدون آنکه بیمار دچار درد شود. سپس ترکیب خاصی از مواد مغذی برای ارسال به همه آماده می‌‌شود که حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی است. علاوه بر این مواد ترکیباتی از قبیل برخی آمینو اسیدهای خاص نیز برای تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سپس در مرحله چهارم سر بیمار شسته و خشک می‌شود به نحوی که فقط رطوبت آن باقی بماند.
 • در مرحله پنجم از روغن‌های مراقبتی خاص استفاده می‌شود و روی موها قرار داده می‌شود.
 • در آخرین مرحله ترکیبی از مواد مغذی و نکات مهم مربوط به مراقبت از مو در اختیار بیمار قرار داده می‌‌شود. این روش درمانی که از هشت مرحله ساخته شده است حدود ۴۰ دقیقه طول می‌کشد.

 مزایای مزوتراپی مو چیست؟  


 در حال حاضر افراد زیادی خواهان انجام مزوتراپی مو هستند و بزرگترین دلیل آن این است که مزوتراپی با مزایای زیادی همراه است که برخی از مزایای مهم آن به شرح زیر می‌باشد:

 • افرادی که نمی‌توانند متقاضی کاشت مو باشند می‌توانند از این روش بهره بگیرند.
 • مزوتراپی باعث متوقف شدن روند ریزش موها خواهد شد.
 • مواد مغذی را به ریشه موها که عروق خونی نیز در آنجا حضور دارند ارسال می‌کند.
 • با ارسال مواد مغذی به ریشه موها باعث تقویت آنها می‌شود و از ریزش آنها جلوگیری خواهد کرد.
 • روند سفید شدن موها را کند می‌‌کند و باعث می‌‌شود بیماران تا سالیان سال ظاهری جوان داشته باشند.
 • باعث پر پشت شدن موها می‌شود و موها ظاهری براق و سالم خواهند داشت.
 • باعث بروز هیچ گونه عارضه جانبی نمی‌شود.
 • سازمان غذا و داروی آمریکا برخی از داروهایی که در مقادیر کم مورد استفاده قرار می‌‌گیرند را تایید کرده است.
  باید و نبایدهای مراقبت از پوست چرب و روش های درمان چربی پوست

 مزوتراپی مو می‌تواند طی مدت ۷ جلسه نتایج خوبی را به وجود بیاورد و نتایج حاصل از آن تا سال‌ها باقی می‌ماند و هیچ گونه عارضه جانبی خاصی را ایجاد نخواهد کرد.

 چه افرادی می‌توانند متقاضی مزوتراپی مو باشند؟  


 • معمولاً مزوتراپی مو در افرادی انجام می‌شود که از کم پشت شدن موهای خود به علت ریزش شکایت دارند.
 • افرادی که موهای آنها ضعیف و کم پشت است.
 • افرادی که کاشت مو انجام دادند و دوست دارند موهای پیوند شده آنها تا مدت‌های زیادی عمر کند.
 • افرادی که به علت استرس یا به علت اختلالات هورمونی دچار ریزش مو هستند.
 • افرادی که موهای آنها را آنگونه که باید و شاید درخشان و براق و سالم نیست.

 چه افرادی نمی‌توانند متقاضی درمان با مزوتراپی‌ مو باشند؟  


 • افرادی که تحت درمان سرطان قرار دارند.
 • افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند.
 • افرادی که دچار عوارض جانبی برخی داروها هستند.
 • افرادی که تومور دارند.
 • افرادی که دچار اختلالات غدد درون ریز هستند.
 • افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است.
 • افرادی که دچار بیماری خونی و اختلالات خونریزی دهنده هستند.
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دچار مشکلات مربوط به لخته شدن خون هستند.
 • افرادی که دچار عفونت پوستی هستند.
 • افرادی که دچار اختلالات عصب هستند.

 مراقبت‌های بعد از مزوتراپی شامل چه مواردی است؟ 


  مزوتراپی مو یک روش مناسب برای آسیب دیدگی‌های مو است. برای این که بتوانید تاثیرات درمانی آن را افزایش دهید باید پس از درمان به چند نکته مهم که در بخش زیر به آنها اشاره می‌کنید توجه داشته باشید:

 • نباید تا ۲۴ ساعت پس از مزوتراپی دوش بگیرید.
 • پس از ۲۴ ساعت باید از آب داغ برای دوش گرفتن استفاده نکنید و فقط از آب گرم استفاده نمایید.
 • باید از همه نکاتی که پزشک به شما گوشزد می‌کند پیروی کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان