لیزر موهای زائد با الکس کندلا: مزایای، کاندیدای مناسب و مراقبت‌‌ها

 1. لیزرموهای زائد
 2. /
 3. لیزر موهای زائد با الکس کندلا: مزایای، کاندیدای مناسب و مراقبت‌‌ها

لیزر موهای زائد یکی از متداول‌ترین روش‌های رفع موهای زائد محسوب می‌شود. در این روش، انرژی پرتو لیزر وارد فولیکول‌های مو می‌شود. با جذب نور لیزر توسط رنگدانه فولیکول، مو از بین می‌رود.

دستگاه‌های متنوعی برای لیزر موهای زائد وجود دارد که الکس کندلا یکی از آنهاست . این نوع لیزر برای تمامی افراد مناسب بوده و هیچ عارضه و یا حساسیتی برای فرد ایجاد نمی‌کند و حتی اشعه این دستگاه، با طول موج 755 نانومتر هیچ ضرری برای بدن انسان ندارد و آسیبی به قسمت‌های بدن وارد نمی‌کند. برای دانستن بیشتر درباره لیزر موهای زائد با الکس کندلا، مزایای آن و مراقبت‌های پس از لیزر ادامه مطلب را بخوانید.

امروزه به جای اصلاح مداوم موها از روش‌های مناسب دیگری به منظور خلاص شدن از دست موهای زائد استفاده شده که باعث ایجاد درد نیز نمی‌شوند. در کلینیک رازی، از روش لیزر موهای زائد با الکس کندلا استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه‌های لیزر، لیزر موهای زائد با الکس کندلا و یا رزرو نوبت در می‌توانید در کلینیک رازی با شماره تلفن‌های 02188334029 – 02188353259 تماس حاصل فرمایید.

مزایای لیزر موهای زائد با الکس کندلا


مزایای لیزر موهای زائد با الکس کندل

برخی از  مزایای لیزر موهای زائد با الکس کندلا عبارتند از:

 • کمک به جلوگیری از رشد موهای زیرپوستی
 • سریع بودن روند درمان
 • دقت بالای رفع موهای زائد با لیزر
 • مقرون به صرفه بودن درمان
 • نرم شدن پوست پس از لیزر موهای زائد
 • عدم بروز جای زخم یا عوارض دردناک
 • دستیابی به نتیجه درمانی بلندمدت
 • امکان اصلاح موها بین جلسات درمانی

چه افرادی کاندیدای مناسبی جهت لیزر موهای زائد با الکس کندلا محسوب می‌شوند؟ 


کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد با الکس کندلا

تصور بسیاری از افراد این است که استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد تنها مختص به زنان است. اما در واقعیت، تقریباً نیمی از افرادی که برای رفع موهای زائد مراجعه می‌کنند، مردان هستند و ناحیه‌هایی مانند کمر، گردن، سینه یا شکم را در نظر می‌گیرند. در عین حال، زنان بیشتر از لیزر موهای زائد در نواحی مانند ناحیه بیکینی (ناحیه تناسلی)، پاها و زیر بغل استفاده می‌کنند.

  ژل لب مدل روسی: مزایا و نحوه تزریق ژل لب با متد روسی

همچنین، بسیاری از افراد باور دارند که فرد باید دارای پوست و موهای روشن یا تیره باشد تا بتواند از لیزر موهای زائد استفاده کند. با این حال، تکنولوژی لیزر الکس کندلا قابلیت تطبیق و تنظیم با پوست و موهای مختلف رنگ را دارا است. در صورت عدم وجود عفونت فعال در منطقه درمان، احتمالاً فرد کاندیدای مناسبی برای استفاده از لیزر موهای زائد است.

لیزر موهای زائد با الکس کندلا در چه قسمت‌هایی از بدن قابل استفاده است؟


در بیشتر موارد از لیزر موهای زائد با الکس کندلا در قسمت‌های بالای لب، ناحیه تناسلی، پاها، دست‌ها و کمر استفاده می‌شود. این روش در قسمت سینه و زیر بغل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت عدم تمایل به استفاده از روش‌های کندن یا تراشیدن موها و یا استفاده از موم، رفع موهای زائد با لیزر الکس کندلا گزینه بسیار مناسبی برای شخص محسوب می‌شود.

اقدامات مورد نیاز پیش از لیزر موهای زائد با الکس کندلا 


اقدامات مورد نیاز پیش از لیزر موهای زائد با الکس کندلا

شش هفته پیش از لیزر موهای زائد با الکس کندلا، بهتر است از روش‌های الکترولیز، کندن مو و از موم استفاده نشود. لیزر بر ریشه موها تأثیر می‌گذارد. استفاده از موم یا کندن موها سبب حذف موقتی ریشه موها شده و تأثیر لیزر بر موها کاهش داده می‌شود. البته افراد می‌توانند از روش تراشیدن موها استفاده کنند.

همچنین در مدت شش هفته قبل و بعد از درمان بایستی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری شود. در محیط خارج از منزل بایستی از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده و با SPF حداقل 55 استفاده شود. افرادی که پوست بسیاری روشنی دارند، بایستی از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 75 استفاده کنند. کرم ضد آفتاب بایستی هر چهار تا شش ساعت یک بار مورد استفاده قرار گیرد. بایستی توجه شود که لباس مانع تأثیر پرتو مضر آفتاب بر پوست نشده و در واقع لباس جایگزینی برای کرم ضد آفتاب محسوب نمی‌شود.

نحوه لیزر موهای زائد با الکس کندلا


پیش از آغاز جلسه درمانی، پزشک موها را به اندازه چند میلی‌متر تا بالای سطح پوست کوتاه می‌کند. جهت بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر از یخ استفاده می‌شود مگر این که متقاضی تمایل به استفاده از کرم موضعی بی‌حس‌کننده داشته باشد. پس از بی‌حس شدن ناحیه تحت درمان، لیزر با توجه به ضخامت و رنگ موها و همچنین رنگ پوست تنظیم می‌شود.

  درمان خار پاشنه پا با دستگاه شاک ویو، جهت کاهش درد و بهبودی سریع

بسته به ناحیه مورد نظر جهت رفع موهای زائد، امکان دارد از محافظ چشم جهت حفاظت از چشم‌ها در برابر پرتو لیزر استفاده شود. استفاده از این محافظ خصوصاً در زمان رفع موهای زائد در قسمت بالای لب، گردن و سینه اهمیت زیادی دارد. در صورت عدم استفاده از لیزر سرد جهت رفع موهای زائد، از ژل سرد برای محافظت از لایه‌های سطحی پوست در زمان نفوذ لیزر به لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌شود.

آیا لیزر موهای زائد با الکس کندلا دردناک می‌باشد؟


بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تمامی انواع لیزر موهای زائد سبب بروز سوختگی می‌شوند. این مطلب در ارتباط با لیزر موهای زائد با الکس کندلا صحیح نمی‌باشد. پزشک قبل و بعد از درمان در ناحیه مورد نظر از یخ استفاده می‌کند تا از عدم بروز درد قبل و بعد از جلسه درمانی اطمینان حاصل کند.

هر چه بیشتر از این روش درمانی استفاده شود، موها ظریف‌تر خواهند شد. در این حالت درمان در مدت کوتاه‌تری انجام خواهد شد. در صورت وجود نگرانی در مورد بروز درد در زمان درمان، با پزشک در ارتباط با استفاده از کرم بی‌حس‌کننده مشورت کنید. اثرگذاری این کرم به 30 تا 60 دقیقه زمان نیاز دارد.

چند جلسه برای لیزر موهای زائد با الکس کندلا لازم است؟


جهت دستیابی به نتیجه بلندمدت در مورد بیشتر مراجعه‌کنندگان به چهار تا شش جلسه درمانی نیاز می‌باشد. البته جهت رفع موهای زائد در مراحل مختلف رشد در قسمت‌های مختلف بدن امکان دارد به دوازده جلسه درمانی (با فاصله زمانی چهار تا شش هفته) نیاز باشد.

زمان مشاهده نتایج لیزر موهای زائد با الکس کندلا به عوامل مختلفی شامل تعداد فولیکول‌های موی در مرحله رشد، نوع پوست و رنگ مو بستگی دارد. لیزر موهای زائد برای افراد دارای پوست و موی روشن مناسب می‌باشد، ولی این افراد نسبت به افراد دارای پوست روشن و موی تیره به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.

هر جلسه درمانی لیز موهای زائد با الکس کندلا به چقدر زمان نیاز دارد؟


زمان مورد نیاز جهت هر جلسه لیزر موهای زائد با الکس کندلا به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین این عوامل وسعت ناحیه تحت درمان می‌باشد. در صورت رفع موهای زائد در قسمت بالای لب و زیر بغل، جلسات درمانی به زمان زیادی نیاز نخواهند داشت. در واقع رفع موی زائد در قسمت زیر بغل در مدت کمتر از یک دقیقه قابل انجام می‌باشد.

  تفاوت کاشت مو به روش SUT با روش FUT و FIT: مراحل و مزایا

بین هر جلسه درمانی حداقل چهار هفته بایستی فاصله وجود داشته باشد. بنابر این امکان دارد سه تا چهار ماه طول بکشد تا شخص بتواند اصلاح موهای زیر بغل خود را به طور کامل متوقف کند. رفع موهای زائد در قسمت سینه، شکم و ناحیه تناسلی در یک جلسه درمانی به مقداری زیادی طول خواهد کشید.

آیا نتیجه لیزر موهای زائد با الکس کندلا دائمی است؟ 


نتیجه حاصل از لیزر موهای زائد دائمی نمی‌باشد. تنها روش مورد تأیید FDA جهت رفع موهای زائد به طور کامل الکترولیز می‌باشد. البته لیزر موهای زائد با الکس کندلا، رشد مو را تا حدی کاهش می‌دهد که دیگر به اصلاح مجدد موها نیازی نمی‌باشد. از این لحاظ، لیزر موهای زائد با الکس کندلا یک روش دائمی محسوب می‌شود.

به چه اقداماتی پس از لیزر موهای زائد نیاز می‌باشد؟


پس از لیزر موهای زائد با الکس کندلا، از کمپرس سرد یا کرم ضد التهاب جهت تسکین پوست استفاده می‌شود. جلسه بعدی درمانی برای زمان چهار تا شش هفته پس از اولین جلسه برنامه‌ریزی می‌شود. روز پس از لیزر موهای زائد، استفاده از محصولات آرایشی و مرطوب‌کننده امکان‌پذیر است. در طول چهار هفته بعدی، موهایی که در طی درمان در مرحله رشد قرار داشته‌اند خواهند ریخت.  زمانی که موها پس از چند ماه دوباره رشد می‌کنند، ضخامت آن‌ها بسیار کمتر و رنگ آن‌ها نیز روشن‌تر از قبل می‌باشد.

مرحله رشد مو چقدر طول می‌کشد؟ 


چرخه رشد موی بدن انسان دارای سه مرحله به نام‌های آناژن، کاتاژن و تلوژن می‌باشد. آناژن یا مرحله رشد مو بین چهار تا شش ماه طول کشیده و مشخص می‌کند که موها به چه میزان رشد می‌کنند. در مرحله کاتاژن رشد موها آهسته شده تا این که به طور کامل متوقف می‌شود. این مرحله تقریباً دو تا سه ماه طول می‌کشد. آخرین مرحله تلوژن یا مرحله استراحت نام دارد. در طول این مرحله که تقریباً سه ماه طول می‌کشد، رشد موها متوقف شده و شروع به ریزش می‌کنند. در این زمان، مرحله رشد مو دوباره آغاز می‌شود.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان