عمل پروتز باسن بهترین روش برای بزرگ، سفت و خوش فرم کردن باسن

 1. مقالات
 2. /
 3. عمل پروتز باسن بهترین روش برای بزرگ، سفت و خوش فرم کردن باسن

عمل پروتز باسن بهترین روش برای بزرگ، سفت و خوش فرم کردن باسن

در حال حاضر، روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن و شکل‌دهی به باسن وجود دارند، هرکدام با مزایا و عوارض خاص خود. با این حال، این واقعیت مشخص است که تزریق چربی به باسن نسبت به روش‌های دیگر مانند پروتز باسن، امن‌تر است.

تزریق چربی به باسن، به وسیله جراحی لیفت باسن برزیلی، روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. اگر این جراحی لیفت باسن توسط یک جراح ماهر و با تجربه انجام شود، احتمال دستیابی به نتایج مطلوب به طرز قابل توجهی افزایش می‌یابد.

پروتز باسن یک روش جراحی پلاستیک است که برای افرادی که به افزایش ظاهر، شکل و اندازه باسن خود علاقه‌مند هستند، انجام می‌شود. افرادی که باسن کوچکی دارند، با استفاده از پروتز باسن می‌توانند به شکلی متناسب‌تر و جذاب‌تر دست یابند. پروتزها از موادی مانند سیلیکون ساخته شده‌اند که دارای بافت نرم و طبیعی هستند. پروتزها جامد بوده و از نشت کردن جلوگیری می‌کنند، بنابراین در اصل دائمی هستند. اندازه پروتز بر اساس اندازه‌گیری‌های بیمار تعیین می‌شود و در صورت نیاز به بزرگ‌تر کردن، از ایمپلنت‌های بزرگتر استفاده می‌شود.

قبل از اقدام به جراحی لیفت باسن، حتماً با یک جراح متخصص مشورت کنید و درباره نتایج مورد انتظار و سوابق پزشکی خود صحبت کنید تا وی بتواند بهترین روش را برای برآوردن نیازها و انتظارات شما انتخاب کند.

تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن 


تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن

در لیفت باسن برزیلی که روشی پرطرفدار است از تزریق چربی برای سفت کردن و خوش فرم کردن باسن استفاده می‌شود.

اگر چنانچه قبلا راجع به لیفت باسن به روش برزیلی شنیده‌اید و به دنبال کسب نتایج دائمی هستید به شما توصیه می‌کنیم که بیشتر در مورد آن و پیدا کردن یک جراح متبحر و باتجربه مطالعه کنید.

در لیفت باسن به شیوه برزیلی از پیوند چربی استفاده می‌کنند تا نتایج جراحی ظاهری طبیعی به باسن بدهد. لیفت باسن به این روش شامل مراحل زیر می‌باشد:

 • معمولا در لیفت باسن برزیلی از بیهوشی استفاده می‌شود اما در مواردی که حجم چربی تزریقی کم باشد ممکن است که از بیهوشی موضعی (مواد بیحس کننده) استفاده شود. گاهی شاید لازم باشد که قبل از شروع جراحی به بیمار داروهای ضد حالت تهوع داده شود خصوصا اگر وی نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت داشته و حالت تهوع پیدا می‌کند.
 • پزشک از لیپوساکشن برای حذف چربی‌های سایر قسمت‌های بدن از جمله ران، شکم و کفل استفاده می‌کند. خود لیپوساکشن شامل برش پوست و استفاده از یک لوله کوچک برای خارج کردن چربی بدن است.
 • چربی‌های خارج شده از بدن تمیز شده و سپس آماده تزریق به باسن می‌شوند.
 • با تزریق چربی به باسن برای خوش فرم کردن، سفت کردن و گرد کردن فرآیند درمان به پایان می‌رسد. معمولا در قسمت زیرین باسن سه تا پنج شکاف یا برش ایجاد می‌شود تا از طریق آنها چربی به باسن تزریق شود.
 • در پایان لیپوساکشن و تزریق چربی جاهای شکافته شده بخیه زده می‌شود. سپس پزشک جراح یک کمپرس پارچه‌ای بر روی ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد تا خطر خونریزی به حداقل برسد.

مزایای تزریق چربی نسبت به جراحی پروتز باسن 

لیفت باسن برزیلی برخلاف سایر جراحی‌های باسن از قبیل ایمپلنت سیلیکونی باسن، به دلیل طبیعی بودن نتایج حاصل از آن و همچنین گرد کردن بیشتر باسن روز به روز بیشتر در بین افراد محبوب می‌شود.

علاوه بر این، به کمک لیفت باسن برزیلی می‌توان برخی از شرایط خاص از جمله افتادگی و از فرم افتادن باسن که بر اثر بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد را نیز درمان کرد.

همچنین اگر چنانچه نامتعادل بودن باسن باعث اذیت شدن شما به هنگام پوشیدن لباس و شلوار می‌شود می‌توان از لیفت باسن برزیلی برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرد.

  لیزر فرکشنال و جوانسازی پوست: مزایا، مراقبت ها و هزینه

یکی دیگر از مزایای لیفت باسن کم‌بودن خطر ابتلا به عفونت در مقایسه با ایمپلنت‌های سیلیکونی باسن است. تزریق چربی به باسن نسبت سایر مواد از قبیل مواد سیلیکونی که گاهی توسط افراد غیرواجد شرایط بصورت غیرقانونی به باسن افراد تزریق می‌شوند از ضریب امنیت بالاتری برخودار هستند.

دروان نقاهت و نتایج تزریق چربی به باسن

پس از تزریق چربی به باسن بایستی همچون همه جراحی‌های زیبایی به خوبی از آن مراقبت کنید. تا هفته پس از جراحی قادر به نشستن بر روی باسن خود نخواهید بود و تا زمانی که بطور کامل بهبود نیافته‌اید بایستی به پهلو و یا شکم بخوابید.

در دوران نقاهت پس از تزریق چربی به باسن، تا چند هفته باسن شما دچار ورم می‌شود.

در حالت کلی، اثرات تزریق چربی به باسن تا چند ماه و یا سال ماندگار خواهد بود.

در ابتدا به چندین جلسه درمانی نیاز است تا به نتایجی که می‌خواهید برسید. حتی گاهی ممکن است که شش ماه طول بکشد تا نتایج اولین دوره درمانی بطور کامل خود را نشان دهد.

هزینه لیفت باسن برزیلی (تزریق چربی به باسن) چقدر است؟ 

هزینه تزریق چربی به باسن باتوجه به دستمزد پزشک، تعداد روزهایی که باید بستری شوید، بیهوشی و مراقبت‌های پس از جراحی متغییر است.

مراقب شیوه‌های ارزان قیمت فرم‌دهی به باسن خود باشید. همواره در مورد پزشک جراح خود تحقیق کنید و از مجرب بودن وی در این زمینه اطمینان حاصل کنید. همچنین فراموش نکنید که تا مدتی پس از درمان قادر به رفتن به سر کار نخواهید که این مدت گاهی ممکن است یک هفته و یا شاید هم بیشتر طول بکشد.

چه کسانی متقاضیان مناسبی برای پروتز باسن با چربی هستند؟

بهتر است که قبل از اقدام به تزریق چربی ابتدا با پزشک جراح زیبایی مشورت کنید و در خصوص شرایط خود با وی گفتگو کنید. در صورت وجود شرایط زیر، پزشک به شما توصیه می‌کنید که می‌توانید از لیفت باسن به شیوه تزریق چربی استفاده کنید. اگر:

 • بنا به بالا رفتن سن و یا نوسانات وزن، باسن شما شکل طبیعی خود را از دست داده است.
 • به هنگام پوشیدن لباس احساس راحتی نمی‌کنید.
 • فردی غیرسیگاری هستید و چربی کافی در قسمت کفل و سایر اعضای بدن برای تزریق به باسن دارید.
 • وزن شما متعادل و سالم است.
 • در کل سبک زندگی سالمی دارید و بصورت منظم و مستمر ورزش می‌کنید.
 • اخیر دچار عفونت و یا عوارض ناشی از عمل جراحی نشده‌اید.

چه کسی متقاضی خوبی برای پروتز باسن با جراحی است؟


امروزه روز به روز تعداد طرفداران پروتز باسن بیشتر و بیشتر می‌شود اما این بدین معنا نیست که نبایدبه لیفت باسن به شیوه برزیلی فکر کنید. بهتر است در مورد سایر گزینه‌های پیش‌رو از جمله ایمپلنت باسن با پزشک خود مشورت کنید.

متقاضیان برای بزرگ کردن باسن معمولا حداقل 18 سال سن دارند و در سلامت جسمانی خوبی هستند. بیماران بایستی از لحاظ روانشناسی باثبات باشند و آگاه باشند که فرم دادن به باسن برای بهبود زیبایی در نظر گرفته شده است، نه کمال. در طول مشاوره اولیه با جراح، بیمار باید به طور کامل در مورد اهداف و انتظاراتش و تغییرات خاصی که می‌خواهد با پروتز باسن به دست بیاورد، صحبت کند. پس از یک معاینه کامل، جراح تعیین خواهد کرد که آیا بیمار متقاضی مناسبی برای بزرگ کردن باسن است یا خیر.

پروتزهای باسن از چه چیزی ساخته شده‌اند؟


همانند پروتز سینه پروتزهای باسن از سیلیکون ساخته شده‌اند که برای دادن ظاهر و احساسی طبیعی‌تر به بیمار طراحی شده است. علاوه بر این، در صورتی که به طریقی پروتز به علت تصادف یا آسیب پاره شود، بدن به طور ایمن سیلیکون را جذب می‌کند.

  درمان درد آرنج بعلت استفاده بیش ‌ازحد از این مفصل هنگام کار و ورزش

اقدامات قبل از عمل


در آمادگی برای بزرگ کردن باسن، ممکن است از بیمار خواسته شود:

 •  آزمایش خون انجام دهد.
 •  داروهای خاصی را مصرف کند یا داروهای فعلی خود را تنظیم کند.
 •  سیگار را ترک کند.
 •  از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی خاص اجتناب کند، زیرا ممکن است خونریزی را افزایش دهند.

فرآیند عمل پروتز باسن


فرآیند عمل پروتز باسنجراحی پروتز باسن یک عمل زیبایی تهاجمی است که از شروع تا پایاینش تقریبا 2 ساعت به طول می‌انجامد. بزرگ کردن باسن معمولا به عنوان یک روش سرپایی انجام می‌شود. اگر چه، زمانی که برای انجام این روش نیاز است متفاوت است، به تجربه‌ی پزشک، آناتومی بیمار، تکنیک مورد استفاده و همچنین سایر ملاحظات بستگی دارد. پروتز باسن از طریق برش ایجاد شده در جایی که برآمدگی باسن به پشت ران برخورد می‌کند یا در چین باسن (جایی که زخم‌ها زیاد قابل مشاهده نیستند)، قرار داده می‌شود. سپس جراح کیسه‌‌ی به اندازه کافی بزرگ برای قرار دادن پروتز باسن را ایجاد می‌کند. برای هر دو بیمار مرد و زن، پروتز باسن می‌تواند در بالا یا پایین عضله قرار گیرد. پس از قرار دادن، جراح اطمینان حاصل می‌کند که هر برآمدگی باسن متقارن است و طبیعی به نظر می‌رسد. برش‌ها بسته می‌شوند و یک لباس فشرده‌سازی استفاده می‌شود.

بهبودی


پس از عمل جراحی بزرگ کردن باسن، بیمار به منطقه ریکاوری منتقل می‌شود تا از نزدیک تحت نظارت قرار گیرد. بیمار ممکن است پس از چند ساعت مجاز به رفتن به خانه باشد. قبل از اینکه بیمار برود، دستورالعمل‌های خاصی به او داده می‌شود که ممکن است شامل چگونگی مراقبت از باسن پس از جراحی و هر ناحیه‌ای که ممکن است لیپوساکشن شده باشد، استفاده از داروها یا مصرف خوراکی برای کمک به بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونت و زمان مراجعه بعدی به جراح، باشد. بیمار برای تقریبا دو تا سه هفته پس از عمل، باید یک لباس پشتیبانی بپوشد. این به پوست کمک می‌کند تا به درستی تغییر شکل دهد و از باسن بزرگ شده پشتیبانی می‌کند. نتایج نهایی سه ماه پس از جراحی قابل مشاهده هستند. در این مرحله، بیشتر تورم از بین خواهد رفت و پروتزها در موقعیت نرمال خود قرار می‌گیرند.

در مورد نشستن چطور؟

در چند هفته اول بعد از عمل، بیمار نباید وزنش را روی باسن قرار دهد و به جای آن باید وزنش را روی ران قرار دهد. هنگامی که درد و تورم فروکش می‌کنند، بیمار قادر به نشستن و بازگشت به حالت عادی خود خواهد بود. یک بالش نرم در چند ماه اول به کاهش فشار کمک می‌کند.

نتایج


نتایج پروتز باسننتایج بزرگ کردن باسن بلافاصله قابل مشاهده هستند. با گذشت زمان، تورم پس از جراحی از بین خواهد رفت و خطوط برش محو خواهند شد. رضایت از تصویر جدید باید همزمان با بهبودی بیمار از جراحی، افزایش یابد. خطوط برش جراحی بزرگ کردن باسن دائمی هستند، اما در طول زمان محو خواهد شد. نتایج نهایی حجیم کردن باسن با پروتز در طی چند ماه بعد، با مستقر شدن پروتز، شکل باسن و موقعیت، ظاهر خواهند شد. نتایج جراحی بزرگ کردن باسن طولانی مدت خواهد بود. با گذشت زمان، اندازه و شکل باسن بیمار می‌تواند به دلیل پیری و گرانش تغییر کند.

افزایش وزن

هرگونه افزایش قابل توجه وزن پس از عمل جراحی بزرگ کردن باسن می‌تواند نتایج جراحی باسن را به خطر بیندازد. این یک نگرانی است به ویژه پس از جراحی بزرگ کردن باسن، زیرا چربی‌ها ابتدا در ناحیه باسن ذخیره می‌شوند، که شکلی که توسط جراحی به دست آمده را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بهتر است که یک شیوه زندگی سالم با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم را حفظ کنید تا از اثر طولانی مدت این روش مطمئن شوید.

  عمل بوکال فت (برداشتن چربی دهانی) چگونه انجام میشود؟

خطرات پروتز باسن

عوارض جراحی پروتز باسن نسبت به روش تزریق چربی بسیار زیاد است.

پروتز باسن و ایمپلنت آن تنها یک شیوه‌ی موقتی برای فرم‌دهی و سفت کردن آن است و بایستی در آینده مجددا از آن استفاده کنید. علاوه بر این، پروتز باسن خطرات متعددی به همراه دارد لذا همواره توصیه می‌شود که از لیفت باسن برزیلی یا همان تزریق چربی به باسن برای سفت کردن و خوش فرم کردن آن استفاده کنید.

برخی از خطرات ناشی از پروتز باسن عبارتند از:

 • عفونت
 • جابجا شدن و نادرست بودن محل قرارگیری ایمپلنت
 • درد پس از جراحی
 • انقباض کپسولی

عفونت 

بزرگترین نگرانی ناشی از پروتز باسن احتمال ابتلا به عفونت است. برش‌ها و شکاف‌های ایجاد شده برای قراردهی ایمپلنت در داخل شکاف باسن ایجاد می‌شود که ناراحتی و حالت ناخوشایندی به دنبال دارد. این قسمت از بدن مملو از باکتری است و تمیز نگه داشتن و محافظت از جای بخیه‌ها در دوران نقاهت امری بسیار دشوار است. حدود یک سوم افرادی که از پروتز باسن استفاده می‌کنند بخاطر ابتلا به عفونت و سروما (کیسه‌ای بزرگ و دردناک از مایع که در اطراف ایمپلنت شکل می‌گیرد) به ناچار ایمپلنت را خارج می‌کنند.

انقباض کپسولی 

یکی از بزرگترین خطرات ناشی از پروتز باسن این است که شئ خارجی در داخل بدن قرار می‌گیرد. از آنجا که این ایمپلنت‌ها ساخته دست بشر است لذا شباهت دقیقی به چربی خود بدن انسان ندارند. به عبارتی دیگر، همواره بایستی یک شئ خارجی در داخل بدن خود حمل کنید. هرگاه یک ایمپلنت و یا ماده‌ی خارجی در داخل بدن قرار گیرد بدن شروع به ایجاد محفظه‌هایی بنام کپسول می‌کند. این کپسول‌ها باعث می‌شوند تا ایمپلنت در جای خود قرار بگیرد. در حالت ایده‌آل، این لایه از بافت بصورت نرم و انعطاف‌پذیر می‌ماند اما گاهی پیش‌ می‌آید که به مرور زمان سفت شده و منجر به فشرده شدن ایمپلنت می‌شود و باعث می‌شود که احساس سفتی در باسن خود کنید. به این حالت انقباض کپسولی گفته می‌شود. در چنین شرایطی دیگر خبری از آن نرمی سابق نیست و نمی‌توانید که بر روی ایمپلنت‌های نرم و منعطف موجود در باسن خود بنشینید. در واقع انگار روی یک صخره محکم نشسته‌اید.

قرار گرفتن ایمپلنت در جای نادرست

کپسول‌ها ممکن است پهن و یا شل شده و منجر به جابجا شدن ایمپلنت شوند. در سال ۲۰۱۴ شایعات و تصاویر زیادی مبنی بر این که یکی از افراد مشهور از بدشکل شدن باسن خود رنج می‌برند منتشر شد. گویا این سلبریتی دچار لغزش و معکوس شدن ایمپلنت‌های خود شده بود. اگرچه معمولا این حالت به ندرت اتفاق می‌افتد اما به هر حال احتمال وقوع آن وجود دارد. علاوه بر این، پروتز باسن به کمک قرار دادن ایمپلنت یک روش نیمه دائمی برای خوش فرم کردن باسن است و فرد مجبور است که در سال‌های آتی دوباره از آن استفاده کند.

درد پس از جراحی پروتز باسن 

در دوران نقاهت یا بهبودی پس از جراحی پروتز باسن فرد درد شدیدی احساس خواهد کرد زیرا پزشک مجبور است که عضلات کفل را کش داده و بکشد تا ایمپلنت‌ها در جای مناسب خود قرار بگیرند. این امر باعث ایجاد درد شدید در این قسمت از بدن می‌شود و هرگونه حرکتی که مستلزم استفاده از عضلات باسن باشد درد شدیدی به همراه خواهد داشت. فراموش نکنید که ما در طول روز بارها و بارها از این عضلات استفاده می‌کنیم!

هزینه پروتز باسن با جراحی


هزینه جراحی باسن و خوش فرم کردن باسن می‌تواند به طور گسترده‌ای متفاوت باشد. میانگین هزینه‌ها شامل بی‌هوشی، امکانات اتاق عمل یا سایر هزینه‌های مرتبط است. هزینه‌ی جراحان برای جراحی بزرگ کردن باسن ممکن است بر اساس تجربه، نوع روش استفاده شده و همچنین محل جغرافیایی مطب متفاوت باشد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان