تزریق چربی به واژن: حجم دادن به واژن با تزریق چربی به لابیا

 1. تزریق چربی
 2. /
 3. تزریق چربی به واژن: حجم دادن به واژن با تزریق چربی به لابیا

لابیا ماژور یا لب‌های بیرونی فرج، قسمت قابل مشاهده‌تری از دستگاه تناسلی خارجی زنان در حالت ایستاده یا نشسته است. لابیا ماژور همچنین، مانند سایر بخش‌های بدن، نشانه‌های پیری را نمایان می‌کند، به ویژه اگر عواملی مانند تغییرات وزن، زایمان و تمایلات ژنتیکی فرآیند پیری لابیا را تسریع کنند. ظاهر لابیا ماژور که شل، آسیب دیده و آویزان است، می‌تواند بسیاری از خانم‌ها را ناراحت کند و باعث ایجاد ناراحتی یا شرمساری شود. اما خوشبختانه، روش‌های ساده‌ای برای جوانسازی لابیا ماژور وجود دارند.

تزریق چربی به واژن مشکل پیری واژن خانم‌های یائسه را بیشتر از 60 % برطرف می‌کند. تزریق چربی واژن را سفت و محکم می‌کند و به سیستم عصبی کمک می‌کند. در نتیجه تزریق چربی به لابیا و سفت شدن بافت واژن اعتماد به نفس‌تان بیشتر می‌شود، رابطه جنسی برایتان رضایت‌بخش‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود و بدن‌تان مانند زمان پیش از شروع فرایند پیری و زایمان می‌شود.

دلایل انجام دادن عمل جوانسازی واژن


دلایل انجام دادن عمل جوانسازی واژن

خانم‌ها در طول زندگی خود با تغییرات هورمونی ناشی از بالا رفتن سن یا بارداری مواجه می‌شوند، این تغییرات موجب کشیده شدن لابیا مینور می‌شود. لابیا ماژور نیز می‌تواند کشیده شود و در نتیجه کاهش میزان هورمون‌ها پس از زایمان یا به دلیل پیری تحلیل می‌رود و کوچک می‌شود. چربی زیرپوستی بدن به موازات بالا رفتن سن کم می‌شود و در نتیجه پوست نازک‌تر و ضعیف‌تر می‌شود.

لابیا ماژور یا همان لب‌های بزرگتر بیرونی واژن عمدتاً از پوست و چربی زیرپوستی تشکیل می‌شود. لابیا ماژور در اثر تغییرات هورمونی و از بین رفتن چربی زیرپوستی و همگام با بالا رفتن سن کوچک می‌شود. لابیا ماژور یک خانم جوان پر، برجسته و محکم است؛ اما لابیا ماژور خانم‌های مسن‌تر کوچک و لاغر است و به دلیل کاهش حجم غالباً شل و آویزان است.

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای جوانسازی لابیا ماژور، مانند جوانسازی صورت یا دست این است که چربی زیرپوستی از بین رفته در اثر بالا رفتن سن را جایگزین کنیم. چربی لازم برای این کار را می‌توان از نقاط دیگر بدن، مانند پهلو یا سمت داخلی ران استخراج کرد و پس از آماده‌سازی در لابیا ماژور تزریق کرد.

  افتادگی ابرو در زنان و مردان با چه راه هایی درمان میشود؟

برای این که بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید، پزشکان غالباً تزریق چربی به واژن را همراه با عمل کوچک کردن لابیا ماژور انجام می‌دهند. این عمل ترکیبی مشابه عمل بزرگ کردن سینه همراه با لیفت سینه است؛ پوست آویزان و اضافی در عمل کوچک کردن لابیا ماژور برداشته می‌شود و تزریق چربی نیز آن را نرم و پر می‌کند. لابیا ماژور در نتیجه افزایش حجم غالباً بالاتر می‌رود و ظاهر پرتر و جوان‌تری پیدا می‌کند. این عمل فقط یک ساعت طول می‌کشد و می‌توان آن را همراه با عمل‌های دیگری مانند لابیاپلاستی یا بزرگ کردن سینه انجام داد.

مزایای تزریق چربی به واژن


 • به دست آوردن نتیجه‌ای طبیعی‌تر
 • نرم‌تر شدن لابیا
 • تزریق چربی یک روش کاملاً طبیعی است و در آن از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود.
 • تزریق چربی به واژن عملی با حداقل تهاجم است.
 • دوران نقاهت عمل تزریق چربی و زمان استراحت پس از این عمل بسیار کوتاه است.
 • نتایج تزریق چربی ماندگاری بالایی دارد.
 • این عمل اعتماد به نفس بیمار را به دلیل بهبود ظاهر وی افزایش می‌دهد.

متقاضی ایدهآل تزریق چربی به واژن


متقاضی ایده آل تزریق چربی به واژن

بیمارانی که می‌خواهند عمل تزریق چربی به لابیا ماژور را انجام بدهند، معمولاً به دو گروه تقسیم می‌شوند:

 • خانم‌هایی که می‌خواهند از طریق افزایش حجم لابیا ماژور و برجستگی شرمگاهی، پایین‌تنه‌ای جذاب و خوش‌فرم پیدا کنند
 • خانم‌هایی که می‌خواهند لابیا ماژور لاغر، افتاده یا پیر را به روش تزریق چربی و احتمالاً انجام عمل کوچک‌سازی جوان‌تر کنند.

متقاضی ایده‌آل عمل تزریق چربی به واژن، مانند تمام جراحی‌های زیبایی فردی است که سیگار نمی‌کشد، وزنی نزدیک به وزن ایده‌آل دارد و بیماری‌هایش تحت کنترل است. به علاوه خانم‌هایی که می‌خواهند عمل تزریق چربی به واژن را انجام بدهند، باید ذخیره چربی مناسبی در بدن داشته باشند تا پزشک بتواند چربی مورد نیاز برای جوانسازی واژن را از بدن استخراج کند. میزان چربی مورد نیاز برای جوانسازی لابیا ماژور یا برجستگی شرمگاهی به نتیجه دلخواه بیمار بستگی دارد.

عمل تزریق چربی به واژن برای چه افرادی مناسب  نیست


خانم‌هایی که به تازگی زایمان کرده‌اند، در حال کاهش وزن شدید هستند یا بیماری کنترل نشده دارند، متقاضی ایده‌آل تزریق چربی به واژن به شمار نمی‌آیند. همچنین بیمارانی که می‌خواهند عمل جوانسازی واژن را به روش تزریق چربی انجام بدهند، باید چربی اضافی کافی در بدن داشته باشند، به گونه‌ای که تخلیه چربی به روش لیپوساکشن موجب ایجاد فرورفتگی یا بدشکلی در بدن‌شان نشود. چنانچه متقاضی عمل جوانسازی واژن چربی کافی در بدن نداشته باشد، می‌تواند جوانسازی لابیا ماژور را با استفاده از تزریق ژل انجام بدهد. پزشک معالج‌تان تمام روش‌های جوانسازی واژن را در جلسه مشاوره برای‌تان توضیح خواهند داد.

  پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

آمادگی قبل از عمل تزریق چربی به واژن


 • از شش ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.
 • مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌ها، از قبیل ویتامین E، روغن ماهی، روغن دانه انگور، عصاره جینکو و عصاره جینسینگ را از حداقل دو هفته قبل از عمل متوقف کنید.
 • سیگار را از دو هفته قبل از عمل تا دو هفته بعد از عمل ترک کنید.
 • چنانچه احتمال داشته باشد که نقص سیستم ایمنی یا ابتلا به بیماری، فرایند التیام زخم را مختل کند و موجب عفونت شود، حتماً موضوع را به پزشک معالج‌تان اطلاع بدهید تا از خطر جلوگیری کنند.
 • قبل از عمل حمام کنید.
 • انجام دادن عمل تزریق چربی در دوران قاعدگی توصیه نمی‌شود.
 • لباس زیر گشادی برای بعد از عمل همراه داشته باشید.

عمل تزریق چربی به واژن چگونه انجام میشود؟


عمل تزریق چربی به واژن چگونه انجام میشود

 • این عمل را می‌توان با استفاده از بی‌حسی موضعی و داروی آرام‌بخش یا تحت بیهوشی عمومی انجام داد.
 • جراح متخصص عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهد و چربی مورد نیاز را از شکم یا ران استخراج می‌کند.
 • جراح محل لیپوساکشن را با دقت بخیه می‌زند تا مطمئن شود که جای زخم روی بدن باقی نمی‌ماند.
 • چربی استخراج شده جداسازی می‌شود تا چربی خالص به دست بیاید.
 • جراح چربی را در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند.

جای زخم عمل جوانسازی لابیا ماژور


اگر فقط عمل لیپوساکشن و تزریق چربی به واژن انجام شود، جای زخم عمل جوانسازی تقریباً غیرقابل مشاهده خواهد بود. پزشک از کانولاهای بسیار ظریفی برای جمع‌آوری و تزریق چربی به واژن استفاده می‌کند؛ سوراخ‌های حاصل از ورود کانولا آن‌قدر کوچک است که به سختی دیده می‌شود و با یک بخیه بسته می‌شود. به علاوه پزشک سعی می‌کند که تمام برش‌ها را حتی‌الامکان در پنهان‌ترین و نامشخص‌ترین نقاط ایجاد کند. چنانچه عمل کوچک کردن لابیا نیز همراه با تزریق تزریق چربی به واژن انجام شود، جای زخم خطی دیگری در امتداد بخش داخلی لابیا ماژور باقی خواهد ماند.

دوران نقاهت


دوران نقاهت تزریق چربی به واژن

عمل تزریق چربی به واژن به تنهایی یا همراه با عمل کوچک کردن لابیا ماژور معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بیمار در طول عمل هوشیار است، می‌تواند قبل و بعد از جراحی رانندگی کند و همان روز مرخص شود؛ همچنین درد و ناراحتی پس از این عمل بسیار خفیف است و بیمار نیازی به استراحت کردن ندارد. اکثر بیماران نیازی به مصرف داروهای مسکن مخدر قوی احساس نمی‌کنند یا دردشان با مصرف یک مسکن معمولی آرام می‌شود و ظرف یک تا دو روز می‌توانند در محل کار حاضر شوند. پس از تزریق چربی به واژن نیز مانند تمام جراحی‌های دستگاه تناسلی خارجی، انجام فعالیت‌های بدنی سنگین، رابطه جنسی واژینال، استفاده از تامپون و نشستن در آب به مدت شش هفته ممنوع است. بسته به این که چربی از کدام ناحیه و به چه میزان استخراج شده باشد، ممکن است پزشک توصیه کند که به مدت شش هفته از گن‌های فشرده کننده استفاده کنید. چنانچه حجم زیادی چربی حین عمل لیپوساکشن تخلیه شده باشد، لوله تخلیه (درن) در ناحیه جراحی لیپوساکشن کار گذاشته می‌شود تا ورم و ترشحات پس از عمل کمتر شود ـ البته این مورد به ندرت ضرورت می‌یابد.

  کاشت ابرو به روش FIT: مزایا، مراحل، مراقبت ها و هزینه

خطرات تزریق چربی به واژن


یکی از مشکلات عمل تزریق چربی به واژن، مانند تمام عمل‌های تزریق چربی این است که تمام چربی تزریق شده زنده نمی‌ماند. بنابراین ممکن است بیمار از نتیجه نهایی رضایت نداشته باشد و بخواهد عمل تزریق چربی را مجدداً برای رسیدن به نتیجه دلخواه تکرار کند. برای این که نیاز به عمل مجدد پیش نیاید، پزشکان معمولاً مقدار چربی بیشتری را حین عمل به لابیا ماژور تزریق می‌کنند تا جبران چربی از دست رفته بشود. به علاوه ممکن است مشکلاتی مانند عدم تقارن، حجم اضافی یا نقص‌ها و بدشکلی‌های ناحیه اهدای چربی به وجود بیاید. پزشکان تمام نکات احتیاطی را رعایت می‌کنند و نهایت تلاش‌شان را برای دستیابی به نتیجه‌ای طبیعی و زیبا به روشی ایمن به کار می‌برند.

نتایج


 • جوان‌تر شدن واژن
 • بازیابی رطوبت و تحریک عملکرد واژن به منظور افزایش لغزندگی واژن
 • تغییر رنگ ناحیه به صورتی روشن
 • بازیابی حجم و محکم شدن پوست ناحیه واژن

هزینه تزریق چربی به واژن


هزینه تزریق چربی به واژن در صورت انجام دادن عمل‌های دیگر در کنار تزریق چربی، انجام شدن عمل تحت بیهوشی و تخلیه حجم بیشتری از چربی به روش لیپوساکشن افزایش می‌یابد. پزشک معالج‌تان تمام موارد مربوط به هزینه عمل را در جلسه مشاوره اولیه حضوری یا اینترنتی برای‌تان توضیح خواهند داد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان