لیپوماتیک صورت: لاغر کردن غبعب، گردن و گونه با لیپوماتیک

 1. مقالات
 2. /
 3. لیپوماتیک صورت: لاغر کردن غبعب، گردن و گونه با لیپوماتیک

کانتورینگ صورت به آسانی کانتورینگ بدن نیست. در حالی که رژیم غذایی و ورزش می‌تواند تا حدودی باعث بهبودی در مناطقی مانند قسمت میانی بدن و لگن شود، اما در صورت وجود چربی اضافی در صورت، اقدامات کمی برای اصلاح شکل صورت وجود دارد. گونه‌های پر، خط فک گرد و پری صورت مشکلاتی هستند که توهم اضافه وزن را ایجاد می‌کنند. خوشبختانه این‌ها مشکلاتی هستند که با لیپوماتیک صورت به سرعت قابل حل می‌باشند.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک، که این روزها کاربرد برجسته فن‌آوری جراحی زیبایی است، به برداشتن بافت‌های چربی که در مناطق خاصی از بدن جمع می‌شوند، اشاره دارد. به عبارت دیگر، لیپوماتیک روند شکل دادن به بدن با از بین بردن چربی اضافی توسط لوله‌ها و ابزارهای خلا است.

برخلاف روش کلاسیک لیپوساکشن، پزشکان از دستگاه ارتعاشی به نام لیپوماتیک برای انجام عمل استفاده می‌کنند. نام این دستگاه از فناوری بکار رفته در این روش گرفته شده است. با یک جلسه لیپوماتیک می‌توانید از شر 3-4 کیلو بافت چربی خلاص شوید. در نتیجه، استفاده از این روش می‌تواند شما را از شر چربی‌های اضافی خلاص کند و ظاهر محکم‌تری در صورت شما ایجاد کند.

این روش در قسمت‌های فوقانی بازو، پستان، شکم، باسن، مفصل ران، پاها، پهلو، چانه و ناحیه گردن قابل استفاده است. این مناطق، نقاطی هستند که مردم بیشترین مشکل را در ارتباط با تجمع چربی دارند زیرا سرعت چربی سوزی در آن‌ها به کندی پیش می‌رود.

اگر نتیجه‌ای از برنامه‌های رژیم غذایی که هفته به هفته تغییر می‌کنند، یا از تمرینات روزانه خود نگرفته باشید، می‌توان از روش لیپوماتیک استفاده کرد. این عمل تقریباً در هر قسمت از بدن، به ویژه قسمت‌هایی که در بالا ذکر کردیم، قابل انجام است. حذف چربی با لیپوماتیک روشی تایید شده و قابل اعتماد از طرف FDA است. علاوه بر این  این، یکی از معتبرترین دستگاه‌هایی است که امکان حذف حساس و با حجم زیاد چربی را در تمام مناطق بدن فراهم می‌کند. به گفته مقامات در جراحی زیبایی، حذف ذخایر چربی و فرم دهی به بدن با لیپوماتیک بهترین روش در جهان است.

لیپوماتیک صورت چیست؟


لیپوماتیک صورت روشی کم تهاجمی است که برای ایجاد زوایای ایده‌آل در فک، چانه و ناحیه گونه انجام می‌شود. این روش سلول‌های چربی اضافی را که باعث غبغب و لپ‌های بسیار متورم می‌شوند، هدف قرار می‌دهد. در بیشتر موارد این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. لیپوماتیک صورت مسیر مستقیمی را به سمت صورت زاویه‌دار و تمیزتر فراهم می‌کند.

  درمان پای پرانتزی کودکان ناشی از بدشکلی و زاویه نامناسب زانوها

لیپوماتیک صورت ممکن است بر موارد زیر تمرکز کند:

 • گردن. از بین بردن چربی اضافی از ناحیه گردن می‌تواند باعث کاهش افتادگی و پری این ناحیه شود.
 • چانه. لیپوماتیک چانه معمولاً برای کاهش دائمی پری زیر چانه انجام می‌شود. وقتی چربی اضافی از زیر چانه برداشته شود، ممکن است خط فک تیزتر و برجسته‌تر شود.
 • گونه‌ها. گونه‌های بزرگ می‌توانند عدم تعادل در نسبت صورت را ایجاد کنند. لیپوماتیک دقیق صورت از برجستگی گونه‌ها برای ایجاد حس تقارن بهتر می‌کاهد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک هستند 


چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک هستند

لیپوماتیک یک روش مناسب برای هر دو جنس (زنان و مردان) است. این روش درمانی در افرادی با وزن متوسط ​​و پوست سالم و انعطاف‌پذیر بسیار موثر است. در صورتی که شما بیش از ۱۸ سال سن دارید، می‌توانید بلافاصله از این روش برای کاهش چربی خود استفاده کنید. با این حال، توصیه می‌شود قبل از اقدام به درمان، پزشک خود را در مورد شرایط خطر و وضعیت سلامتی خود مشاوره کنید و معاینه شوید.

مزایای لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش‌ها


لیپوماتیک صورت در مقایسه با درمان‌های غیر جراحی مانند کیبلا، فواید قابل توجهی در سرعت نتایج دارد. محلول تزریقی می‌تواند موثر باشد اما به چندین جلسه تزریق چندگانه در ناحیه زیر شکم نیاز دارد. سایر اقدامات غیر جراحی، مانند اولتراپی، برای سفت شدن بافت در نظر گرفته شده و در صورت وجود، ممکن است حداقل اثر را بر کاهش چربی داشته باشد.

از آنجا که روش عملکرد لیپوماتیک حذف برای چربی حرکات ارتعاشی است، هیچ گونه آسیب بافتی در بدن ایجاد نمی‌شود و بهبود آن در مدت زمان کوتاه‌تری امکان پذیر است.

در روش لیپوماتیک، بعد از خارج شدن بافت چربی، فرآیند کانولا به طور خودکار متوقف می‌شود، که به وقوع آسیب‌های داخلی جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، یکی از مزایای قابل توجه این روش حذف چربی لیپوماتیک، کاهش قابل توجهی در احتمال ورم و کبودی است.

استفاده از این روش، باعث کاهش قابل توجهی در زمان بازگشت بیمار به فعالیت‌های روزمره می‌شود. به همین دلیل، شما می‌توانید سریع‌تر به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید. طی ۲ تا ۴ هفته پس از درمان، سطح لاغری به بهترین حالت می‌رسد. برای دستیابی به لاغری حداکثر، بهتر است حدود ۲ تا ۳ ماه صبر کنید.

قبل از درمان 


قبل از لیپوماتیک

درمان‌های زیبایی روز به روز متنوع‌تر شده و کاربردهای آن‌ها نیز بسیار آسان‌تر می‌شود. با اینکه داشتن ظاهری زیبا برای همه ضروری است، اما یکی از روش‌های پزشکی داشتن اندام متناسب، استفاده از لیپوماتیک برای حذف چربی است. اگر می‌خواهید با چربی اضافی که زیبایی بدن را مختل می‌کند مبارزه کنید و بر آن غلبه کنید، می‌توانید روش از بین بردن چربی با لیپوماتیک را انتخاب کنید.

  لیزر الکساندرایت برای رفع موهای زائد تیره و روشن

پس از ترسیم انتظارات زیبایی‌شناسی بیمار، مناطقی که برنامه لیپوماتیک قرار است روی آن انجام شود و همچنین میزان بافت چربی با ارزیابی‌های پزشک تعیین می‌شود. سپس، پزشکان در مرحله برنامه‌ریزی، نوع بیهوشی را تعیین می‌کنند.

در مواردی که قابلیت ارتجاعی پوست کم است، در صورت انجام بیش از حد لیپوماتیک، ممکن است افتادگی در پوست ایجاد شود. برای جلوگیری از این امر، پیروی از توصیه‌های پزشک قبل از عمل مفید است.

اگر دچار مشکلات مزمن سلامتی هستید یا احتمال دارد در نتیجه این برنامه با مشکلات سلامتی روبرو شوید، پزشک باید این مورد را از قبل تعیین کند و در این مورد به شما هشدار دهد.

در طول درمان 


در طول درمان با لیپوماتیک

برداشتن چربی به روش لیپوماتیک یکی از آخرین پیشرفت‌های تکنولوژیکی در جراحی حذف چربی است و این روزها کاملاً رایج شده است. لرزش با فرکانس بالا و امواج مادون صوت تابشی که در بافت چربی اعمال می‌شود، باعث انحلال سریع و بدون آسیب چربی می‌شود. در نتیجه، می‌توانید سریع‌تر به زندگی روزمره خود بازگردید.

یکی از مهمترین مزایای لیپوماتیک، سفت شدن پوست در حالی است که بافت چربی زیر آن را از بین می‌برید. با این کار احتمال افتادگی پوست بعد از جراحی در افرادی که کیفیت پوست پایین و مقدار زیادی چربی دارند، به حداقل می‌رسد.

مدت زمان جراحی با استفاده از لیپوماتیک به طور قابل توجهی کوتاه است و نتایج بسیار بهتری را به همراه دارد.

بعد از درمان 


این فرآیند با ترمیم پوست پس از برداشتن چربی، به طور کامل پوست را سفت می‌کند. چند ساعت پس از استفاده از این روش، فرد می‌تواند بسته به شرایط خود، به سرعت به خانه برود و در عرض 1 یا 2 هفته به کار خود بازگردد.

در اوایل دوره به دلیل ادمی که پس از جراحی برداشتن چربی در بدن ایجاد می‌شود، کاهش وزنی انتظار نمی‌رود. این یک روش لیپوساکشن است که ممکن است حداقل تورم و کرختی موقتی در مناطق هدف داشته باشید. این مشکلات در مدت زمان کوتاهی از بین می‌روند. روند بهبودی کوتاه‌تر از سایر فرآیندهای حذف چربی است. با این حال، روند بهبودی پس از لیپوماتیک با توجه به بیمار متفاوت خواهد بود.

نکاتی وجود دارد که باید بعد از عمل در نظر بگیرید:

 • پزشکان به بیماران هشدار می‌دهند که  7-10 روز از ورزش کردن خودداری کنید. در این مدت می‌توانید ورزش‌ها و تمرینات سبک انجام دهید. همچنین می‌توانید در طول روز پیاده‌روی کنید.
 • می‌توانید یک روز بعد از به راحتی دوش بگیرد.
 • کسانی که می‌خواهند شنا کنند باید حداقل 15 روز بعد از لیپوماتیک صبر کنند. به یاد داشته باشید که برای فعالیت‌هایی مانند آب گرم یا سونا نیز باید حداقل یک ماه صبر کنید.
 • در صورت امکان، نمک و چربی را از رژیم غذایی روزانه خود حذف کنید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، می‌توانید روغن و نمک بسیار کمی مصرف کنید.
 • توجه به استفاده از شکم‌بند ضروری است.
 • از داروهایی که متخصصان توصیه نمی‌کنند، مانند مسکن‌ها، نباید استفاده کرد. بیماران می‌توانند در چنین مواردی بدن خود را با نوشیدن چای گیاهی آرام کنند.
 • حذف مکرر چربی با فواصل 4-6 ماه انجام می‌شود.
  درمان افتادگی پلک با تزریق بوتاکس و جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

همه این‌ها اطلاعات کلی برای روند بهبودی بعد از لیپوماتیک است. شما باید توصیه‌های پزشک را بعد از عمل دنبال کنید زیرا نیازهای هر بیمار متفاوت است.

نتایج 


نتایج بعد از لیپوماتیک صورت

نتایج بعد از لیپوماتیک صورت پس از فروکش تورم آشکار خواهد شد که ممکن است یک هفته طول بکشد. برش‌ها به ندرت به بخیه نیاز دارند و به طور معمول هیچ جای زخمی وجود ندارد. نتایج لیپوماتیک طولانی مدت است، مگر اینکه بیماران افزایش قابل توجهی در وزن صورت خود داشته باشند.

خطرات 


شایع‌ترین عوارض جانبی بعد از لیپوماتیک صورت، تورم و کبودی است. هر دوی این عوارض را می‌توان با یک لباس فشرده سازی کنترل کرد و کمپرس سرد را به آرامی بر روی ناحیه جراحی قرار داد. علاوه بر خطرات مرتبط با هر روش جراحی، یک سری خطرات نادر مربوط به لیپوماتیک وجود دارد:

 • شلی پوست
 • عدم تقارن
 • بی‌نظمی کانتور
 • بی‌نظمی رنگدانه

سوالات متداول 


سوالات متداول درباره لیپوماتیک صورت

آیا می‌توان لیپوماتیک صورت را با سایر روش‌های جراحی ترکیب کرد؟

چندین روش ممکن است به خوبی لیپوماتیک صورت را تکمیل کند. لیپوماتیک صورت ممکن است با تعدادی از روش‌های دیگر جراحی از جمله لیفت صورت یا گردن، بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی بینی یا کاشت صورت همراه باشد. به طور خاص، کاشت صورت می‌تواند تفاوت چشمگیری در شکل‌گیری چانه، گونه‌ها و خط فک ایجاد کند.

آیا می‌توان لیپوساکشن را با روش‌های غیر جراحی ترکیب کرد؟ 

ممکن است ترکیب لیپوماتیک صورت با روش‌های خاص، از بوتاکس گرفته تا درمان‌های سفت کننده پوست، بسته به بخشی از صورت که به درمان نیاز دارد، همراه شود. پزشکان متعهد به مراقبت بیمارمحور هستند و کلیه مراحل را مطابق با نتیجه مطلوب هر شخص تنظیم می‌کنند. در بعضی موارد، ممکن است لازم باشد یک یا دو هفته بعد از انجام لیپوماتیک صورت، درمان‌های تکمیلی برای کاهش تورم و کبودی صورت گیرد.

آیا لیپوماتیک یک عمل دردناک است؟ 

نه. لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش‌های حذف چربی عمل دردناکی نیست.

چه زمانی می‌توانم به زندگی روزمره خود برگردم؟ 

طی چند روز پس از عمل می‌توانید به زندگی روزمره خود برگردید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان