انواع فیلر(ژل) برای جوانسازی پوست و رفع چروک

  1. تزریق ژل
  2. /
  3. انواع فیلر(ژل) برای جوانسازی پوست و رفع چروک

پرکننده‌های پوستی به کاهش خطوط صورت و بازگرداندن حجم و پر بودن صورت کمک می‌کنند. هر نوع فیلر را در عمق خاصی زیر پوست تزریق می‌کنند تا فضای اضافی که ناشی از کاهش چربی زیر جلدی شما است را پر کند. این عمل باعث بهبود چین و چروک‌ها و نیز ناحیه‌های فرو رفتگی می‌شود. عمق و مساحت تزریق بستگی به نوع فیلری که استفاده می‌شود دارد. هر نوع فیلر پوستی از مولکول‌های با اندازه و قوام متفاوت تشکیل شده است. انتخاب یک پزشک آگاه و ماهر بسیار مهم است تا بتواند با اطمینان و به درستی محصول مناسب را تزریق کند. با تزریق صحیح، نتایج تزریق فیلر به طور طبیعی و زیبا به نظر می‌رسند.

چگونه چهره شما با گذشت زمان تغییر می‌کند؟


با افزایش سن، حجم صورت از بین رفته و کانتور صورت تغییر می‌کند و باعث می‌شود الگوهای چین و چروک ایجاد شود، در حالی که برجستگی‌های جوانی محو می‌شوند. درک بهتر چگونگی تغییر چهره شما با گذشت زمان، ممکن است به شما و پزشکتان کمک کند تا بهترین گزینه‌های درمانی را برای رفع نگرانی‌های فردی خود انتخاب کنید.

گزینه‌های درمانی برای رفع علائم پیری


هدف از درمان‌های زیبایی برای صورت کمک به موقع ترمیم حجم صورت و بهبود چهره شما است. با کمک گرفتن از یک مشاور برای جوانسازی پوست و برای بحث در مورد گزینه‌های درمانی برای بهبود ساختار صورت، ژنتیک و روند پیری خود برنامه ریزی کنید و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید رضایت و اعتماد به نفس خود را با داشتن چهره‌ای بهتر، افزایش دهید.

تاریخچه فیلر پوستی (یا تزریقی)


فیلرهای تزریقی، موادی نرم و ژلی هستند که به پوست تزریق می‌شوند تا به پر شدن چین و چروک صورت کمک کنند و ظاهری صاف و جوانتر را ایجاد کنند. بسیاری از نشانه‌های بارز پیری می‌توانند به وسیله کاهش حجم مشاهده شوند. با کاهش حجم بافت‌های صورت، خطوط اطراف بینی و دهان بیشتر مشهود می‌شوند و گونه‌ها به طور ظاهری خالی‌تر به نظر می‌رسند. پرکننده‌های پوستی می‌توانند حجم بیشتری را برای کمک به چین و چروک‌ها، خطوط اطراف لب‌ها و بهبود ظاهر جوانتر پوست ایجاد کنند.

  راهکارهای موثر برای پیشگیری و درمان موخوره

فیلرهای پوستی، موادی مانند ژل هستند که برای بازگرداندن حجم از دست رفته، کاهش خطوط و چین و چروک‌های ریز یا تقویت نقاط محوری صورت، در زیر پوست تزریق می‌شوند. درمان با استفاده از تزریق فیلر به صورت، یک روش مقرون به صرفه برای به نظر جوان‌تر رسیدن بدون نیاز به جراحی یا آسیب می‌باشد.

انواع عمده مواد تزریقی


در اینجا برخی از اجزاء انواع فیلرها آورده شده است:

اسید هیالورونیک (HA)

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در پوست موجود است. این ماده به حفظ حجم و آبرسانی پوست کمک می‌کند. پرکننده های HA معمولاً نرم و مانند ژل هستند. نتایج درمانی حاصل از تزریق آنها 6 تا 12 ماه یا بیشتر طول می‌کشد تا بدن به تدریج و به طور طبیعی HA را جذب کند. مارک‌های محبوب محصولات موجود شامل Juvdderm ، Restylane ، Perlane®  و Belotero Balance است.

جوودرم (JUVEDERM)

JUVÉDERM یک ژل صاف کننده با اسید هیالورونیک (HA) است که برای صاف کردن سریع و چروک‌های اطراف دهان، بینی و مناطق دیگر استفاده می‌شود. اسیدهیالورونیک داخل این محصول برای بدن طبیعی است بنابراین هیچگونه واکنش آلرژیکی وجود ندارد و آزمایش پوستی لازم نیست. فقط با یک تزریق، نتایج صاف و طبیعی به دست خواهید آورد که تا یک سال یا بیشتر طول می‌کشد. اصلاح کامل ممکن است به بیش از یک تزریق نیاز داشته باشد. این ماده هم توسط زنان و هم مردان استفاده می‌شود.

بالوترا بالانس (Balotero Balance®)

فیلر پوستی Belotero Balance® برای تزریق در عمق صورت توسط FDA تأیید شده است. این ژل برای اصلاح چین و چروک و خطوط صورت استفاده می‌شود. قدرت آن باعث می‌شود به اندازه کافی قوی باشد که نواحی عمیقی مانند لبه بینی را تحت درمان قرار دهد، اما به اندازه کافی برای درمان نواحی شدیدتر مانند خطوط عمودی لب قوی نیست.

  چگونه می توانم مشکل افتادگی و شل شدن پوست صورتم را حل کنم؟

Belotero Balance® ، مانند Juvéderm® و Restylane® ، از اسید هیالورونیک یا HA ساخته شده است. HA به طور طبیعی به عنوان جزئی از پوست شما وجود دارد و با اتصال به آب، چین و چروک‌ها را پر می‌کند و این امر باعث اصلاح سریع و صاف شدن چروکها می‌شود.

رستیلان (Restylane)

Restylane®  اولین تزریقی است که از ژل  NASHA، اسید هیالورونیک غیر حیوانی تشکیل شده است. ثابت شده است که اصلاح طولانی مدت چین و چروک‌های صورت تا خطوط شدید صورت را با نتیجه‌هایی که شش ماه یا حتی بیشتر به طول می‌انجامد را اصلاح می‌کند. از مشخصات ایمنی عالی برخوردار است و تست آلرژی لازم نیست. اسید هیالورونیک در Restylane®  با اسید هیالورونیک انسانی کاملاً زیست سازگار است.

در یک روش ساده با سوزن فوق العاده نازک، Restylane®  برای اصلاح طولانی مدت چین و چروک صورت ​​به طور مستقیم در درم تزریق می‌شود. این فیلر در زنان و مردان به همان اندازه خوب عمل می‌کنند.

پرلان (Perlane®)

Perlane یک ژل پوستی تزریقی است که برای محو کردن چین و چروک و خطوط صورت استفاده می‌شود. همچنین یک تقویت کننده محبوب برای تقویت لب، چین‌های صورت و زخم‌های روی صورت است.

Perlane از ژل اسید هیالورونیک تثبیت شده غیر حیوانی ساخته شده است و یک محصول تزریقی غیر حیوانی است و خطر آلرژیکی ایجاد نمی‌کند. اسید هیالورونیک یک ماده شیمیایی مقاوم است و می‌تواند به راحتی تزریق شده و قالب صورت را تنظیم کند. قبل از انجام تزریق، نیازی به آزمایش پوست نیست.

اسید هیالورونیک موجود در Perlane® منبع طبیعی اسیدهیالورونیک بدن را افزایش می‌دهد، که با افزایش سن می‌تواند تخلیه شود. پرلان تزریق شده جای زخم، خطوط و چین و چروک روی صورت را پر می‌کند. Perlane® یک محصول دائمی نیست و در بدن تجزیه می‌شود. اثرات آن نیز 6 تا 8 ماه طول می‌کشد.

  کرم سیکالفیت: کرم ترمیم کننده خشکی پوست، جای زخم و درمان سوختگی

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم (CaHA)

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم نیز یک ماده طبیعی است که در استخوان‌های ما یافت می‌شود. هنگام استفاده از فیلر، ذرات کلسیم در ژل صاف معلق می‌شوند. هیدروکسیلاپاتیت کلسیم همچنین به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می‌کند.

اسید پلی- ال- لاکتیک

اسید پلی ال لاکتیک یک ماده مصنوعی زیست سازگار است. سال‌هاست که در وسایل پزشکی مانند بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود. محصولات اسید پلی ال لاکتیک به عنوان ماده اصلی برای کمک به پوست شما در بازسازی کلاژن طبیعی عمل می‌کنند و”محرک کلاژن” محسوب می‌شوند.

پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) یک ماده زیست سازگار مصنوعی است که دارای کاربردهای پزشکی است. به عنوان یک فیلر پوستی،PMMA  به صورت نامحدود در زیر پوست باقی می‌ماند تا بتواند پشتیبانی مداومی از آن داشته باشد.

چگونه پرکننده‌های پوستی می‌توانند علائم پیری را بهبود ببخشند؟


پرکننده‌های پوستی می توانند خطوط صورت را بهبود بخشیده و چین و چروک‌های متوسط ​​تا شدید را پر کنند و ظاهر پوست را بهبود بخشند. انواع محصولات پرکننده پوستی برای هدف قرار دادن نیازهای خاص بیماران از جمله گونه‌ها و لب‌های برجسته و رفع خطوط خنده وجود دارد. نتایج تزریق این ژلها به طور معمول 1-2 سال طول می‌کشد.

مناطق درماني


بیشترین مناطق تحت درمان شامل نقاط زیر است:

آنچه می‌توان انتظار داشت


در طول جلسه مشاوره، شما یک برنامه درمانی جامع و سفارشی تهیه می‌کنید که تعیین میکند این تزریق در کجا بهترین نتیجه را خواهد داشت و کدام محصولات برای شما مناسبتر هستند.

بعد از تزریق ممکن است در محل تزریق کبودی، تورم، قرمزی و حساسیت وجود داشته باشد که ممکن است از 24 ساعت تا 2 هفته به طول انجامد. یخ گذاشتن روی منطقه باعث بهبود این عوارض جانبی می‌شود.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان