انواع روش‌های لیفت و فرمدهی باسن برای داشتن ظاهری زیبا و متناسب

 

  • پوست افتاده و اضافیپوست افتاده و اضافی که در اطراف باسن جمع می‌شود باعث ناراحتی بسیاری از افراد می‌شود. برخی بیماران با کمک فرایندهایی مانند لیپوساکشن یا تامی تاک بافت باسن را ترمیم می‌کنند. لیفت باسن برای برداشتن پوست و بافت اضافی از اطراف باسن طراحی شده تا کانتور بین کمر تا ران‌ها بهبود یابد. تزریق چربی را نیز می‌توان برای افزایش سایز، حجم و شکل باسن به کار برد.
  •  انواع مختلف لیفت باسن

  • لیفت باسن انواع مختلفی دارد که شامل عمل جراحی لیفت باسن، لیفت برزیلی باسن و ورزش کردن می‌شود.

عمل‌های جراحی برای لیفت باسن 

عمل جراحی لیفت باسن یک عمل سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. طول مدت انجام این عمل متغیر است اما به طور متوسط حدود 2 ساعت طول می‌کشد. پزشک یک شکاف در قسمت خارجی پایین باسن ایجاد می‌کند که بعداً به راحتی به وسیله لباس‌های زیر استتار می‌شود. در برخی موارد، این شکاف ممکن است تا قسمت پایین کمر نیز ادامه یابد. می‌توان لیپوساکشن را در ترکیب با عمل لیفت باسن برای برداشتن چربی اضافی و بهبود کانتور انجام داد. زمانی که بافت‌های اضافی برداشته شدند، پوست باقی مانده روی بافت کشیده شده و کانتور جدید باسن ایجاد می‌شود.

فرایند ریکاوری پس از عمل چگونه است؟ 

تا دو هفته پس از روز بعد از جراحی، پزشکان هر 2 تا 3 روز یک مرتبه بیمار را تحت مراقبت قرار می‌دهند. پس از آن و تا مدت یک سال پس از عمل، بیمار باید به طور هفتگی و ماهیانه برای چک آپ به پزشک مراجعه کند.

پس از انجام عمل جراحی ممکن است بیمار کمی تورم، کبودی و قرمزی داشته باشد. از شما خواسته می‌شود تا پوشش‌های فشرده‌ساز استفاده کنید تا تورم شما کاهش یافته و روند بهبودی تسریع و ساده‌تر شود. بیشتر بیماران یک هفته پس از انجام عمل می‌توانند به کار خود بازگردند که به میزان فعالیت فیزیکی مورد نیاز برای انجام وظایف شغلی آنها بستگی دارد. فعالیت‌های فیزیکی شما تا دو هفته پس از عمل باید محدود شود. بیماران می‌توانند 3 تا 4 هفته پس از انجام عمل جراحی به کارها و امور روزمره و عادی خود بپردازند. در این زمان، تورم شما به میزان چشمگیری کاهش یافته و می‌توانید نتایج نهایی حاصل از انجام عمل جراحی را مشاهده کنید.

 نتایج حاصل از انجام عمل جراحی لیفت باسن 

پوست و چربی به طور دائمی از باسن‌ها برداشته شده و کانتور جدید ایجاد می‌شود که مادام‌العمر است. برای حفظ نتایج مطلوب شما باید یک سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی سالم و ورزش داشته باشید. شما باید وزن خود را ثابت نگه دارید تا از کشیده شدن پوست جلوگیری شده و لطافت و شادابی پوست حفظ شود.

لیفت باسن برزیلی چیست؟ 

لیفت باسن برزیلی چیست

لیفت باسن برزیلی نوعی عمل انتقال چربی است که در آن شکل و اندازه باسن بدون استفاده از ایمپلنت افزایش می‌یابد. چربی اضافی از باسن، شکم، قسمت پایین کمر و ران‌ها با استفاده از روش لیپوساکشن برداشته می‌شود و قسمتی از این چربی در قسمت‌هایی از باسن تزریق می‌شود.

یک جراح زیبایی متبحر می‌تواند تناسب کل قسمت پایین بدن را با عمل جراحی لیفت باسن برزیلی ارتقا دهد و به بیمار در برداشتن چربی از قسمت‌های مشکل‌دار بدن کمک کرده و ظاهر باسن را بهبود دهد به طوری که نتایج حاصله سالیان زیادی باقی بماند.

لیفت باسن به کمک ورزش کردن

لیفت باسن یک ورزش خوب برای تمرین دادن شکم است. این کار باعث تقویت عضلات رکتوس شکم (عضلات بین دنده‌ها و لگن)، اوبلیکیوس (عضلاتی که کنار بدن قرار دارند) می‌شود.

سعی کنید این تمرین را در دوست 10 تا 12 تایی با استراحت کوتاهی بین ست‌ها انجام دهید. علاوه بر انجام تمرین‌های دیگر شکم، شما می‌توانید این تمرین را چندین مرتبه در هفته انجام دهید.

موقعیت شروع 

برای شروع، به پشت بخوابید به طوری که کمر و سر شما در حالتی راحت روی زمین قرار گیرد. ممکن است شما بخواهید از یک تشک یا سطوح نرم دیگر در هنگام انجام این تمرین استفاده کنید. دستان خود را کنار بدن قرار دهید به طوری که کف دستان شما روبه بالا باشد.

پاهای خود را بلند کنید تا نسبت به بدن شما زاویه‌ای عموی پیدا کند. می‌توانید زانوهای خود را کمی خم کنید هر چند پس از این که مدتی این تمرین را انجام دادید می‌توانید زانوهای خود را صاف نگه دارید تا عضلات همسترینگ شما کشیده شوند.

پاهای خود را از مچ خم کنید به طوری که انگشتان پای شما به سمت سر شما قرار گیرند و کشش کمی ایجاد شود. سپس می‌توانید پاهای خود را به سمت عقب خم کنید و انگشتان پای خود را در طول انجام این تمرین به سمت سقف بگیرید یا به راحتی اجازه دهید که پای شما روی کف زمین به صورت عمودی قرار گیرد. بسیاری از افراد برای تمرکز بیشتر در هنگام انجام این تمرین می‌توانند انگشتان پای خود را به سمت سقف می‌گیرند.

 تمرین لیفت باسن 

 

  • در حالی که نفس خود را فرو می‌دهید باید ناف خود را به سمت ستون فقرات بکشید
  • در حالی که باسن خود را چند اینچ از روی زمین بلند می‌کنید، نفس خود را بیرون دهید و پاهای خود را بالا ببرید. باسن شما باید از روی زمین بلند شود و پاها به سمت بالا حرکت کنند. در هنگام انجام این لیفت باید عضلات پایین شکم کشیده شوند. در هنگام انجام این تمرین نباید سر خود را بلند کنید بلکه باید سر شما روی زمین قرار گیرد.
  • به آرامی باسن خود را پایین آورده و روی زمین قرار دهید و نفس بکشید
  • این تمرین زا 10 تا 12 مرتبه در یک ست انجام دهید.

پل زدن

پل زدن

پل زدن یک تمرین ساده برای لیفت باسن است. گاهی اوقات به پل زدن، لیفت باسن گفته می‌شود در حالی که این دو حرکت کمی با هم تفاوت دارند. در تمرین پل زدن تمرکز بر عضلات گلوتئوس (باسن) و همسترینگ است.

 تمرینات بالاتنه و پایین تنه 

برای تقویت عضلات قسمت مرکزی بدن، عضلات گلوتئوس، باسن‌ها و ران‌ها می‌توانید حرکات بسیار متفاوتی انجام دهید. سعی کنید این تمرینات را به طور منظم انجام دهید تا برای بدن شما جذاب و چالش‌برانگیز باشد.

می‌توانید هر دو هفته یک مرتبه برنامه ورزشی خود را تغییر دهید. زمانی که این تمرینات را انجام می‌دهید، بدن به چالش‌های ایجاد شده عادت می‌کند که دقیقاً همان چیزی است که شما می‌خواهید.

به هر حال، پس از حدود دو هفته، چالش برخی تمرینات کمتر می‌شود زیرا عضلات بدن شما تقویت می‌شود.

بدن در تنظیم خود برای تلاش کافی جهت انجام یک فعالیت بسیار عالی عمل می‌کند. اگر شما می‌خواهید تناسب اندام خود را حفظ کنید باید تمرینات خود را هر از چند گاهی تغییر دهیت تا عضلات شما کاری جدید انجام دهند. باید بدن خود را مجبور کنید که دوباره خود را تنظیم کند.

سؤالات رایج


آیا لیفت باسن به کاهش افتادگی پوست ناشی از کاهش سریع وزن کمک می‌کند؟ 

امروزه بیماران انتخاب‌های متعددی برای تغییر کانتور، سایز و پوست باسن خود دارند. بیمارانی که وزن زیادی کم کرده‌اند و افرادی که پوست آنها دچار افتادگی شده است ممکن است بتوانند از مزایای لیفت باسن استفاده کنند. به یاد داشته باشید که فرایند ریکاوری پس از عمل جراحی طولانی بوده و برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید فقط با یک جراح پلاستیک متبحر و مجرب در برجسته‌سازی باسن، لیفت باسن و کانتور باسن کار کنید. آنها قادر به ارزیابی بافت بدن و تعیین ترکیب عمل‌های جراحی برای دست‌یابی به اهداف مورد نظر هستند.

 لیفت باسن در برابر لیفت باسن برزیلی، کدام یک بهتر است؟ 

روش‌های متعددی برای تغییر شکل قسمت گلوتئال وجود دارد که به وضعیت خاص هر بیمار بستگی دارد. در برخی موارد نیز ممکن است استفاده از ایمپلنت‌های باسن توصیه شود. توجه به سوابق کاهش 50 کیلوگرم وزن این امکان را فراهم می‌کند که از مزایای ترکیب برداشتن پوست و انتقال چربی استفاده کنید. بدون عکس گرفتن یا معاینه؛ به سختی می‌توان بهترین روش درمانی که برای وضعیت شما مناسب باشد را تعیین نمود. انتخاب یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی و گواهینامه از انجام جراحان پلاستیک آمریکا که در مورد انواع مختلف تغییر شکل گلوتئال تجربه داشته باشد بسیار مهم است.

 آیا امکان لیفت باسن و سفت کردن پوست بدون به جا ماندن اسکار وجود دارد؟

ظاهر شل شده پوست در باسن به دلیل وجود پوست زیاد یا لاغری ایجاد می‌شود. راحت‌ترین راه حل برداشتن پوست اضافی است. همان طور که قبلاً توضیح داده شد ممکن است به کارگیری این روش باعث ایجاد اسکارهای طولانی شود. اگر شما پوست اضافی را برندارید، عمل دیگری وجود دارد که با چاق کردن موضعی باعث پر شدن پوست می‌شود. این کار را می‌توان با اضافه کردن چربی یا استفاده از ایمپلنت انجام داد. اگر شما شرایط قرار گرفتن تحت عمل لیپوساکشن را ندارید، استفاده از ایمپلنت به شما توصیه می‌شود. در موارد استفاده از ایمپلنت، اسکارها را می‌تواند بین چین‌های باسن مخفی کرد. به نظر می‌رسد در این موارد بهترین روش، انجام همین کار باشد.

 هزینه لیفت باسن چقدر است؟ 

همانند هر عمل جراحی دیگری، زمان مهم‌ترین عامل در تعیین هزینه لیفت باسن برزیلی است. البته، تجربه و مهارت جراح نیز در تعیین قیمت انجام این عمل جراحی تأثیرگذار است اما زمان مورد نیاز به دلیل پیچیدگی عمل و مقدار کاری که روی بیمار انجام می‌شود تأثیر چشمگیری در تعیین قیمت دارند.

  • مدت زمان انجام عمل به ساختار اولیه بدن بیمار، تعداد قسمت‌هایی که قرار است تحت لیپوساکشن قرار گیرند، روش‌های برداشت و روش‌های انتقال بستگی دارد.
  • ساختار اولیه بدن بیمار (ساختار عضلانی و استخوانی، میزان و نوع توزیع چربی) به میزان زیادی بر کار مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب و مورد انتظار تأثیر می‌گذارد. افرادی که چاق‌تر هستند ممکن است سختی‌های بیشتری برای دست‌یابی به شکل و تناسب مورد نظرشان را متحمل شوند. افرادی که لاغرتر هستند برای افزایش حجم نیاز به تزریق چربی دارند و باید به یک جراح مجرب و متبحر برای برداشت چربی مراجعه کنند تا قسمت‌هایی از بدن که تحت فرایند لیپوساکشن قرار گرفته‌اند، ظاهری لطیف، طبیعی و متناسب پیدا کنند.