انواع روشهای لیزر موهای زائد بیکینی(ناحیه تناسلی)

لیزرموهای زائد ناحیه بیکینی بالاخره تصمیم گرفتید که تیغ و کیت موم خود را در خانه رها کنید و به جای آن روی لیزر موهای زائد بیکینی  خود سرمایه گذاری کنید. هر میزانی که برای لیزر موهای زائد هزینه کنید ارزش دارد! دیگر خودتان را با موم نسوزانید زیرا درجه حرارت آن خیلی بالا است. دیگر روزهایی که به دلیل مناسب نبودن دمای موم قادر به کندن موم از ناحیه بیکینی خود نبودید تمام شده، و قطعاً دیگر هیچ گونه زخمی در اثر استفاده از تیغ و یا موهای زائد زیرپوستی وجود نخواهد داشت. در عوض، نتیجه لیزر موهای زائد شما پس از گذشت چند جلسه (توصیه می شود برای خلاص شدن از شر دائمی موها حداقل 6 جلسه انجام دهید) یک ناحیه بیکینی بدون مو است که به اندازه کف پای کودک صاف است. کدام نوع لیزر بیکینی مناسب برای شما مناسب است؟

کدام نوع درمان با لیزر موهای زائد بیکینی برای من مناسب است؟ 


تفاوت بین انواع لیزر موهای زائد تنها در دو مورد است:

1- میزان موهای حذف شده

2- هزینه درمان

پس بیایید شما را با دنیای لیزرهای بیکینی آشنا کنیم:

لیزر خط بیکینی 

لیزر خط بیکینی موهای خارج از خط بیکینی شما را از بین می‌برد. این روش درمانی برای نوجوانان یا مبتدیان برای لیزر موهای زائد بسیار مناسب است، زیرا کم‌ترین مقدار مو را از ناحیه بیکینی برداشته و مدت زمان آن کوتاه‌تر است و تحمل درمان را برای افراد حساس به درد بسیار راحت‌تر می‌کند.

لیزر کامل بیکینی 

همانطور که از نام آن پیداست، در لیزر کامل بیکینی نسبت به لیزر بیکینی پایه‌ای از موهای بیشتری در منطقه بیکینی خلاص خواهید شد. برای درک اینکه در این روش درمانی از چه موهایی خلاص می‌شوید، فکر کنید اگر در قسمت جلوی بدن خود یک شورت نازک هفتی شکل بپوشید، این روش درمانی حذف موها را از قسمت بالای این شورت شروع می‌کند و تا جایی پایین می‌رود که شما بخواهید. عرض آن نیز به عرض سه تا چهار انگشت بر روی ران خواهد بود، بنابراین کمی بیشتر از لیزر خط بیکینی خواهد بود، اما نه خیلی زیاد. از آنجا که این روش درمانی، زمان کمی طولانی‌تر را می‌طلبد و مقدار بیشتری از لیزر خط بیکینی را دربر می‌گیرد، هزینه بیشتری نیز دارد.

لیزر بیکینی برزیلی 

لیزر بیکینی برزیلی محبوب‌ترین روش درمانی با لیزر است. با این روش از موهای تمام نقاط پایین بدن خود خلاص می شوید. این بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند در منطقه بیکینی کاملاً بدون مو باشند. این  یک انتخاب شخصی است، اما این درمان شامل قسمت داخلی و خارجی لبه‌های واژن است. اگر درمان لیزر بیکینی برزیلی را انتخاب کنید، پزشک شما موهای زائد موجود در ناحیه مقعد را نیز از بین می‌برد. در مورد درد باید بگوییم که لیزر موهای زائد برزیلی تقریباً به اندازه لیزر کامل بیکینی دردناک است، اگرچه کمی گران‌تر است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، درمان مناسب با لیزر بیکینی برای شما بستگی به این دارد که می‌خواهید چقدر از موهای ناحیه بیکینی خود را از بین ببرید. اگر در مورد درد ناشی از هر یک از این درمان‌ها نگران هستید، به یاد داشته باشید که می‌توانید همیشه قبل از شروع درمان، از مسکن یا پمادهای بی‌حس کننده استفاده کنید.

بعد از درمان از چه کارهایی باید خودداری کرد؟ 


 لیزر موهای زائد در خط بیکینی‌، ظاهری صاف و بی‌عیب و نقص ایجاد می‌کند و مانع از ایجاد حالت زبر و سوزش و تحریک هنگام رشد مجدد مو می‌شود. به طوری که این عوارض در سایر روش‌های رفع مو مشاهده می‌شود.با این وجود، افرادی که این گزینه درمانی را انتخاب می‌کنند، همچنان باید از ناحیه تحت درمان محافظت کنند. با اینکه به طور کلی بعد از درمان به مراقبت کمتری نسبت به گذشته نیاز خواهید داشت، اما در مورد لیزر موهای زائد این مورد بیشتر صدق میکند زیرا به طور دائم تمام موهای ناحیه شرمگاهی را از بین می‌برد.

قدم بعدی چیست؟ 


اگر هنوز نمی‌توانید بین لیزر موهای زائد خط بیکینی و لیزر موهای زائد برزیلی تصمیم بگیرید، توصیه می‌کنیم که لیزر موهای زائد خط بیکینی را امتحان کنید زیرا همیشه می‌توانید به عقب برگردید و در صورت تغییر نظر، درمان‌های بیشتری را برای موهای باقی‌مانده انجام دهید. بسیاری از خانم‌هایی که نگران درد احتمالی هستند، ابتدا بخش دیگری از بدن مانند زیر بغل یا پاها را انتخاب می‌کنند. هنگامی که اطمینان یافتند که در هر جلسه لیزر درد کمی وجود دارد، به اندازه کافی احساس راحتی می‌کنند که منطقه بیکینی خود را تحت درمان قرار دهند.

پس از گرفتن تصمیم خود، وقت آن است که یک کلینیک لیزر را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد. از آنجا که با یک ناحیه حساس بدن سر و کار خواهید داشت، بهتر است با یک تکنسین پزشکی دارای مجوز مشورت کنید. متخصصان آموزش دیده پزشکی می‌توانند بهترین نتایج ممکن را برای نوع و رنگ پوست شما ارائه دهند.

نحوه آماده شدن برای لیزر موهای زائد 


برای اینکه فولیکول‌های مو اشعه‌های لیزر مورد استفاده در لیزر موهای زائد را جذب کنند، شما باید قبل از هر جلسه پوست خود را به درستی آماده کنید. برای دستیابی به نتایج بهتر، توصیه می‌شود که بیماران هرگونه محصول مانند لوسیون، پودر، عطر و یا دئودورانت را از ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار گیرند کاملاً دور کنند.