از تزریق فیلر و ژل به بینی می‌توان برای تغییر شکل بینی و ایجاد تغییرات جزیی در انحنا و نوک آن بدون نیاز به جراحی استفاده کرد. چنین اصلاحات ظریفی در خطوط بینی می‌تواند منجر به بهبود چشمگیر زیبایی کلی صورت شود. فیلر بینی نوعی روش درمانی است که شامل استفاده از فیلرهای بافت نرم برای اصلاح نقص‌های جزئی زیبایی در بینی است. جراح پلاستیک از این آمپول‌های بافت نرم برای پر کردن فرورفتگی‌ها، ایجاد تغییرات ساختاری و بهبودهای جزئی در ظاهر کلی بینی استفاده می‌کند. مواد فیلرتزریقی استفاده شده در این روش موقتی است بنابراین بیماران برای حفظ نتایج درمان باید به طور دوره ای درمان را انجام دهند. با این حال، بسیاری از بیماران تزریق ژل بینی را به دلیل راحتی و حداقل تهاجمی ‌بودن آن ترجیح می‌دهند.

کلینیک رازی فرآیند اصلاح فرم بینی با فیلر و ژل یا رینوپلاستی تزریقی را ارائه می‌دهد. تمام اقدامات توسط پزشکان زیبایی با تجربه ما انجام می‌شود که دانش و تخصص خارق العاده ای در این روش درمانی دارند. جراحی زیبایی بینی یکی از مطلوب ترین روش‌های زیبایی است، اما بسیاری از بیماران از عوارض احتمالی و خطر نتایج نامطلوب زیبایی ترس دارند. اصلاح بینی بدون جراحی، استفاده از فیلر، یک جایگزین ایمن و غیرتهاجمی برای جراحی زیبایی بینی معمول است. گاهی اوقات به آن عمل بینی 15 دقیقه ای می‌گویند زیرا درمان بسیار سریع انجام می‌شود!این روش یک گزینه عالی برای افرادی است که می‌خواهند شکل بینی خود را تغییر دهند اما نمی‌خواهند جراحی شوند. نتایج فوری خواهد بود. هیچ دوره نقاهت، بیهوشی عمومی ‌و بهبودی طولانی مدتی وجود ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی اصلاح فرم بینی با تزریق ژل و یا ارتباط با کلینیک رازی می‌توانید با شماره تلفن‌های 0218833402902188353259 تماس حاصل فرمایید.

مزایای اصلاح فرم بینی با تزریق ژل 


تا زمانی که نیاز پزشکی به جراحی وجود نداشته باشد، رویکرد غیر جراحی مزایای زیادی را برای بیمار فراهم می‌کند و هنگامی‌ که مسائل و نگرانی‌ها در مورد ظاهر بینی باشد، روش ایده آلی است.

  زاویه سازی فک با تزریق فیلر،بوتاکس، چربی و جراحی: مزایا و معایب

عمل بینی با جراحی اغلب شامل شکستن بینی است. این کار کاملاً شدید است و پیامدهایی دارد که برای رویکرد غیر جراحی مطرح نیست.

 • ایمن تر است – خطر عوارض کمتری دارد
 • نیازی به بیهوشی عمومی ‌نیست – که به خودی خود خطرات بالقوه زیادی دارد
 • حداقل دوره نقاهت / بهبودی دارد- در حالی که عمل بینی جراحی پیامدهای قابل توجهی دارد. بسیاری از بیماران باید به مدت یک هفته آتل / باند داشته باشند. بنابراین نمی‌توانند بیرون بروند. کبودی می‌تواند بسیار شدید باشد. به مدت یک ماه باید از ورزش خودداری شود. ممکن است یک سال کامل طول بکشد تا تمام تورم از بین برود.
 • نتایج فوری است – نیازی به انتظار برای مشاهده نتیجه نهایی نیست
 • ارزان تر است- کسری از هزینه جراحی می‌باشد
 • راحت تر است – جراحی بینی بیشتر طول می‌کشد و همچنین نیاز به بستری در بیمارستان دارد

کاندیدای مناسب برای تغییر شکل بینی با تزریق ژل 


کاندیدای مناسب برای تغییر شکل بینی با تزریق ژل

این روش می‌تواند با رفع مشکلات در ناحیه مورد توجه و ایجاد شکل متعادل و مناسب ، تفاوت چشمگیری در زیبایی چهره ایجاد کند.

 • با تزریق فیلر در بالا و یا زیر قوس بینی می‌توان ناهمواری‌ها / قوزها را صاف کرد
 • شکل بینی‌های باریک را می‌توان با پر و پهن تر کردن بهبود بخشید
 • بزرگی یا تیزی بینی را می‌توان کمتر کرد
 • فرورفتگی‌ها را می‌توان با افزودن حجم اصلاح کرد
 • می‌توان بینی‌های نامتقارن یا کج را صاف نشان داد
 • شکل نوک بینی را می‌توان اصلاح کرد تا صاف تر، سر بالا یا کمتر کج به نظر برسد

هنگامی ‌که به مشکلات بینی رسیدگی می‌شود، فرم، مشخصات و تعادل کلی صورت می‌تواند کاملاً بهبود یابد

نحوه تزریق فیلر بینی 


نحوه تزریق فیلر بینی

فیلر بینی یک عمل سریع و م موثر است که شامل برش ، بخیه یا زمان بهبودی زیادی نیست. یک فرایند ساده و سرراست شامل مراحل زیر است:

 • برای راحتی شما یک کرم بی حس کننده استفاده می‌شود
 • فیلرهای پوستی با استفاده از یک سوزن کوچک به نواحی مشخص تزریق می‌شوند تا بینی را سر بالا یا صاف کنند یا ظاهر بینی را تغییر دهند.
 • ممکن است کبودی و تورم ایجاد شود که به سرعت برطرف می‌شود. اگر در محل تزریق دچار تورم شدید، به راحتی از کیسه یخ استفاده کنید.

کدام نوع از فیلر برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود؟ 


متداول ترین فیلر مورد استفاده در ناحیه بینی، فیلر میکروسفر اسید هیالورونیک و کلسیم است  (Radiesse)

  تفاوت هایفو و ژل پروفایلو چیست؟ کلاژن سازی و سفت کننده پوست

اسید هیالورونیک 

اسید هیالورونیک یکی از متنوع ترین و جذاب ترین مواد طبیعی است. این ماده در بدن و همچنین در سایر موجودات زنده یافت می‌شود که عملکردهای زیادی از کشش پوست و تأمین حجم پوست تا جوانسازی دارد. فیلرها از ژل‌های استریل متشکل از اسید هیالورونیک (HA) غیر حیوانی، پیوندی  تشکیل شده و در آزمایشگاه ساخته می‌شوند. آنها حاوی DNA انسان و حیوان نیستند و از بهترین مشخصات ایمنی از تمام فیلرهای موجود در بازار برخوردار هستند زیرا تنها نوع فیلری است که برگشت پذیر است. این محصولات برای استفاده در خطوط لب و بینی مورد تایید FDA هستند.

RADIESSE

RADIESSE یک ایمپلنت تزریقی است که از میکروکرات نرم کلسیم هیدروکسیلاپاتیت (CaHA) و معلق در حامل ژل مانند سدیم کربوکسی متیل سلولز تشکیل شده است. این فیلر توسط FDA تایید شده است که در یک روش کم تهاجمی ‌به پوست تزریق می‌شود. تزریق محصول اصلاح فوری بینی را ایجاد می‌کند. هیچ آزمایش حساسیت پوستی لازم نیست. Radiesse  به عنوان چهارچوب در زیر پوست عمل می‌کند، و ساختاری را فراهم می‌کند تا کلاژن طبیعی خود شما را برای رشد تحریک کند. نتایج از نظر بالینی ثابت شده است که در بسیاری از بیماران یک سال یا بیشتر طول می‌کشد.

تزریق ژل بینی چقدر طول می‌کشد؟


این درمان حدود 15 دقیقه یا کمتر به طول می‌انجامد. اولین قسمت این درمان مشاوره است. در آن، پزشک مشکلات بینی را ارزیابی می‌کند و تعیین می‌کند که آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر. در صورت تمایل می‌توانید در مورد این اصلاحات در طول این مشاوره بحث کنید.

اگر تصمیم دارید تحت این روش قرار بگیرید، این کار می‌تواند بلافاصله پس از مشاوره یا در هنگام مراجعه بعدی انجام شود. معمولاً تزریق کمتر از 15 دقیقه طول می‌کشد. نکته مهم در مورد فیلر و تزریق ژل بینی این است که شما قادر خواهید بود تفاوت را فوراً مشاهده کنید. بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را پس از عمل بدون ایجاد اختلال در برنامه معمول خود از سر بگیرند. این روند سریع و نسبتاً بدون درد، عمل بینی بدون جراحی را برای بسیاری از بیماران به گزینه ای محبوب تبدیل می‌کند.

  علائم و علل بیماری زگیل تناسلی و روش های پیشگیری و درمان

ماندگاری اصلاح فرم بینی با تزریق ژل 


مواد فیلر مختلفی وجود دارد که براساس عوامل مختلفی مانند نوع پوست، مشکلات بینی و موارد دیگر استفاده می‌شوند. بسته به نوع فیلر استفاده شده، نتایج می‌توانند از 6 ماه تا نزدیک به دو سال دوام داشته باشند. از آنجا که این یک روش جراحی نیست، درمان باید تکرار شود. پزشکان توصیه می‌کنند برای حفظ فرم بینی و خطوط بینی مشخص شده توسط فیلر، قبل از یک سال برای ترمیم مراجعه کنید.

برای انجام فیلر و تزریق ژل بینی باید چند سال داشته باشید؟


برای انجام فیلر و تزریق ژل بینی باید چند سال داشته باشید

اکثر فیلرها برای بزرگسالان حداقل 18 تا 21 سال تأیید شده اند. با این حال، از فیلر بینی می‌توان به عنوان درمانی برای نوجوانان با رضایت والدین و پزشک استفاده کرد. رشد بینی تا اواسط یا اواخر نوجوانی متوقف نمی‌شود و انجام تزریق فیلر بینی گاهی می‌تواند جایگزین مناسبی برای بیمارانی باشد که هنوز در حال رشد هستند اما ظاهر بینی آنها به طور قابل توجهی آزارشان می‌دهد.

آیا بعد از فیلر بینی و تزریق ژل می‌توانم جراحی زیبایی بینی انجام دهم؟ 


بله، پس از جذب کامل مواد فیلر، بیماران می‌توانند تحت عمل جراحی دائمی ‌بینی قرار گیرند. فیلر بینی اغلب یک روش عالی برای “تست” ظاهر جدید و اطمینان از رضایت بیماران از بینی جدید و بهبود یافته قبل از ایجاد تغییر دائمی ‌است.

آیا ممکن است به فیلرها واکنش آلرژیک نشان دهم؟


در حالی که این مسئله نادر است، برخی از بیماران ممکن است به برخی از فیلرها واکنش آلرژیک نشان دهند. در صورت لزوم، ممکن است برای اطمینان از ایمنی، آزمایش پوستی قبل از عمل انجام شود

فرم اصلاح فرم بینی با تزریق ژل 


اگر به فکر انجام فیلر بینی و تزریق ژل هستید، یکی از بزرگترین مزایای آن نسبت به جراحی زیبایی بینی هزینه آن است. قیمت‌های انجام تزریق فیلر و ژل برای بینی، بسته به میزان عمل و تعداد واحدهای فیلر مورد نیاز برای دستیابی به تغییرات زیبایی متفاوت است. فیلر بینی یک روش کاملاً سفارشی است که بر اساس آنچه برای ایجاد یک ظاهر جذاب تر نیاز است، انجام می‌شود. مقدار مورد نیاز معمولاً یک ویال است، اما نوع فیلر مورد استفاده در قیمت و مدت دوام آنها موثر است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان