8 نکته مهم که قبل از لیزر موهای زائد بدن و صورت باید بدانید

  1. لیزرموهای زائد
  2. /
  3. 8 نکته مهم که قبل از لیزر موهای زائد بدن و صورت باید بدانید

لیزر موهای زائد

آیا به انجام لیزر موهای زائد  فکر می‌کنید؟ در این مقاله می‌توانید تمام چیزهایی را که لازم است قبل از صرف هزینه برای حذف موهای زائد خود بدانید، مطالعه کنید.

لیزر یکی از بهترین روش­ها برای از بین بردن و حذف موهای زائد است. یک روش دائمی و کم خطر است و نسبت به دیگر روشهایحذف موهای زائد زمانبر نیست و در مدت بسیار کوتاهی انجام می­شود.

8 نکته در مورد لیزر موهای زائد 


ماندگاری اثر لیزر موهای زائد چقدر است؟ 

سال‌ها پیش افراد برای مقابله با رشد موهای زائد خود نیاز به 10 جلسه درمانی یا بیشتر، به علاوه درمان‌های نگهدارنده داشتند، اما لیزرها راه طولانی را طی کرده‌اند. اکنون به لطف پیشرفت‌های فناوری، اکثر افراد پس از یک دور اولیه درمان لیزر موهای زائد و با حداقل پیگیری‌ها می‌توانند به راحتی از شر موهای زائد خود خلاص شوند.

بنابراین ماندگاری اثر لیزر موهای زائد چقدر است؟ 

عوامل مختلفی برای تعیین نتایج دائمی لیزر وجود دارد  و بسیاری از افراد به جلسات درمانی کم‌تری نیاز خواهند داشت. لیزردرمانی در کلینیک تنها درمانی است که تقریباً به حذف کامل و طولانی مدت موهای زائد منجر می‌شود، زیرا به عمق موها در فولیکول نفوذ می‌کند، در حالی که سایر درمان‌ها تنها ساقه مو را کوتاه می‌کنند.

آیا نتایج این درمان برای همیشه ماندگار است؟ 

تغییرات هورمونی مانند مواردی که شما در دوران بارداری تجربه می‌کنید می‌تواند باعث رشد موهای جدید و ناخواسته شود. بنابراین اگر بعد از تولد فرزندتان تعدادی موی زائد در صورت و بدن خود مشاهده کردید تعجب نکنید، حتی اگر در اوایل دهه 20 سالگی زندگی خود لیزردرمانی را انجم داده باشید.

  چگونه می توانم مشکل افتادگی و شل شدن پوست صورتم را حل کنم؟

لیزردرمانی به چند جلسه درمان نیاز دارد؟ 

فناوری جدید بازی را تغییر داده است. 100 درصد از بیماران پس از 8 جلسه به طور کامل درمان می‌شوند، در حالی که 50 درصد بیماران تنها به 4 جلسه برای درمان کامل نیاز دارند. بیماران نتایج درمان را به طور قابل توجهی سریع‌تر از گذشته مشاهده می‌کنند. لطفاً 4 هفته را بین جلسات درمانی خود فاصله بگذارید. زمانی بیشتر از این ممکن است منجر به تأخیر در نتایج شود.

آیا من کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستم؟ 

هنگامی که لیزر موهای زائد برای اولین بار معرفی شد، تاثیر آن روی پوست‌های روشن بهتر بود. اما اکنون این درمان بر روی انواع پوست‌ها موثر است. در گذشته لیزرهای موهای زائد برای افرادی که دارای پوست متوسط ​​تا تیره بودند، چندان موثر نبود. اما اکنون آگاهی در مورد دخالت و پیشرفت فناوری در این زمینه باعث شده است که برخی از همین زنان بتوانند موهای زائد را از طریق لیزر درمان کنند.

این روش درمانی در حال حاضر برای تمام انواع پوست موثر است و اطمینان از ایمنی و تاثیربخشی آن حاکم است. در سال‌های اولیه، لیزر قادر به درمان پوست‌های تیره‌تر نبود زیرا خطر سوختگی وجود داشت، اما با فناوری جدید، ما قادر به انجام درمان بر روی تمام انواع پوست هستیم.

با این حال، این روش درمانی هنوز برای همه افراد مناسب نیست و کاربردهای محدودی دارد. اگر موهای شما بلوند است، بهترین راهکار این است که از لیزر خودداری کنید. در طی بیش از 20 تا 30 سال گذشته، تحقیقات زیادی برای درمان موهای بلوند، سفید و خاکستری انجام شده است، اما تاکنون هیچ یک از این تلاش‌ها به موفقیت نرسیده‌اند.

  مزایای مزوتراپی مو برای رشد مو و پیشگیری ریزش موهای سر

آیا می توانم این درمان را در هر قسمت از بدنم انجام دهم؟ 

موهای درشت بهترین نتیجه را کسب می‌کنند. خط بیکینی، بالای لب، چانه و خط ریش نتایج خوبی را از این درمان می‌گیرند، اما برخی از نقاط بدن به درمان‌های نگهداری نیاز دارند. به این دلیل که لیزر روی موهای نازک خیلی اثر ندارد.

آیا این درمان نیاز به استراحت دارد؟ 

بلافاصله پس از درمان متوجه قرمزی خفیف و تورم درست در اطراف فولیکول مو می‌شوید که در واقع نقطه پایانی مورد نظر است و یک پاسخ عالی به درمان را پیش‌بینی می‌کند. با این حال برخی از بیماران در طول جلسه احساس ناراحتی می‌کنند و احساس خود در طی درمان را به ضربه با یک نوار پلاستیکی تشبیه می‌کنند اما سرعت درمان قطعاً هرگونه ناراحتی را به حداقل می‌رساند. تفاوت عمده این فناوری جدید این است که بسیار سریع‌تر است، بنابراین بیماران دیگر نیازی به تحمل ناراحتی ندارند. در واقع می‌توانید طی پنج دقیقه کلیه موهای کمر خود را حذف کنید.

چگونه باید برای درمان آماده شوم؟ 

پس از تعیین تاریخ جلسه درمان، اگر همیشه موهای زائد خود را از ریشه می‌کنید، دیگر این کار را نکنید.  لیزر به رنگدانه فولیکول جذب می‌شود، بنابراین نباید از وکس یا سایر روش‌هایی که مو را از ریشه می‌کند استفاده کنید. شما باید شب قبل از جلسه درمان موهای خود را اصلاح (شیو) کنید. به این ترتیب لیزر می‌تواند فقط روی ریشه موهای شما متمرکز شود، بدون اینکه انرژی خود را صرف اثر بر ساقه مو کند.

  پروتز لب: حجیم، بزرگ و برجسته سازی لب ها با تزریق ژل و چربی

آیا باید محصولات مصرفی خود را تغییر دهم؟ 

آماده سازی شما می‌تواند تا یک هفته قبل شروع شود و ممکن است مستلزم عدم استفاده از برخی محصولات موردعلاقه شما باشد. پس از برنامه‌ریزی درمانی به موادی که روی پوست خود می‌گذارید توجه کنید. به مدت حداقل 5 روز استفاده از محصولاتی را که حاوی ترکیبات فعال هستند مثل اسیدهای گلیکولیک و سالیسیلیک، بنزوئیل پراکسید و رتینوئیدها مانند ترتینوئین و آداپلن  قطع کنید.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب به طور کامل خودداری کنید و یا حداقل از محافظ مناسب در برابر آفتاب استفاده کنید. محافظت مناسب به معنای استفاده از کرم‌های ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر است. مرطوب کننده یا کرم پودر با SPF کافی نیست.

 

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان