کاندیدا و سن مناسب تزریق بوتاکس برای چروک صورت

  1. مقالات
  2. /
  3. کاندیدا و سن مناسب تزریق بوتاکس برای چروک صورت

استفاده از تزریقات بوتاکس در حال افزایش است و به مدت بیش از یک دهه به دلیل محبوبیت مداوم خود، به خوبی پذیرفته شده است. بوتاکس قادر به بهبود یک طیف وسیع از مشکلات است، از کاهش خطوط لبخند تا خطوط اخم.

تزریق بوتاکس تنها حدود 10 دقیقه یا کمتر زمان می‌برد و نتایج آن در 2 تا 10 روز قابل مشاهده هستند. با این حال، برخی افراد مناسب برای درمان بوتاکس نیستند و تعدادی عامل وجود دارد که تعیین می‌کند آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر.

کاندیدای ایده آل برای بوتاکس


افراد مسنی که دارای چین و چروک‌های کوچک و خفیفی در اطراف دهان هستند که در برخی از حالت‌های چهره بیشتر قابل مشاهده می‌شود، کاندیدای خوبی برای بوتاکس هستند. هنگامی که ما اخم می‌کنیم، چین و چروک‌ها و خط‌های پوستی افقی اغلب بر روی پیشانی شکل می‌گیرد. در این حالت عضلات منقبض می‌شوند و پوست را در جهت معینی می‌کشند و در مناطق دیگر شل می‌کنند. بیشتر اوقات این خطوط لبخند و اخم در نزدیکی چشم و سمت چپ و راست لب‌ها و در مرکز پیشانی سبب ایجاد چین و چروک می‌شود.

به یاد داشته باشید که بوتاکس یک روش درمانی شیمیایی نیست و باعث از بین رفتن رطوبت در ناحیه‌ای از صورت نمی‌شود. بلکه این روش یک درمان مؤثر برای صاف کردن پوست است که در آن انقباضات عضلانی باعث شل شدن و جمع شدن سطح می‌شود.

بهداشت عمومی

کاندیدای بوتاکس باید از نظر سلامتی کاملاً خوب باشند. این روش درمانی برای كسانی كه از آسیب‌های عصبی یا مشکلات عضلانی رنج می‌برند یا سابقه برخی بیماری‌ها را دارند، مانند اسكلروزیس آمیوتروفیك جانبی (ALS) یا مولتیپل اسكلروز (MS) مناسب نیست.

سن

سن-

متأسفانه، هر چه سن شما بالاتر باشد، بوتاکس احتمالاً نتایج قابل توجهی را به دنبال خواهد نداشت. بهترین کاندیدای بوتاکس کمتر از 50 سال سن دارند، زیرا تا این سن پوست شما بطور قابل توجهی نازک شده است. علاوه بر این، بوتاکس برای افراد بالای 65 سال توسط FDA تأیید نشده است.

وضعیت پوست

در صورت وجود اختلالات پوستی یا عفونت در منطقه‌ای که قرار است بوتاکس تزریق شود، این درمان نباید انجام شود. افرادی که پوست حساس دارند، قبل از اقدام به تزریق بوتاکس، باید آزمایش آلرژی انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که هیچ واکنش منفی به این مواد بوجود ندارد.

  مزونیدلینگ: جوان‌سازی و رفع لک و جای جوش صورت با مزونیدلینگ

بوتاکس برای افرادی که دارای پلک‌های سنگین هستند، مناسب نیست، زیرا ممکن است تزریق بوتاکس باعث بی‌حسی عضلات شده و باعث بسته شدن غیرارادی پلک‌ها شود. همچنین، بوتاکس قادر به بهبود ظاهر زخم‌ها نیست.

نوع چین و چروک

آیا چین و چروک پویا دارید یا چین و چروک استاتیک؟ چین و چروک‌های پویا از حالت‌های تکراری صورت یا حرکاتی که باعث حرکت پوست می‌شوند بوجود می‌آیند. چین و چروک‌های استاتیک با از بین رفتن خاصیت ارتجاعی، کلاژن و چربی ظاهر می‌شوند و صرف نظر از این که در همه زمان‌ها قابل مشاهده هستند.

بوتاکس بر روی چین و چروک‌های پویا نسبت به استاتیک بهتر عمل می‌کند، اما آنچه که مهمتر است شدت چین و چروک‌های شما است. هرچه چین و چروک‌های شما عمیق‌تر باشد، بوتاکس کمتر می‌تواند برای اصلاح آنها انجام دهد.

چرا 27 سالگی بهترین سن برای تزریق بوتاکس است؟


تزریق‌های ضد چروک اطمینان حاصل می‌کنند که هر خطی که ممکن است در چهره شما ظاهر شود را نرمتر کرده و در نهایت عمیق نخواهند شد. این به لطف پروتئینی است که در سم بوتولینوم یافت می‌شود که به گیرنده‌های پایانه عصبی متصل شده و آنها را از گرفتگی عضلات موجود در صورت شما متوقف می‌کند. اگر در اوایل دوره تشکیل چین و چروک تحت درمان قرار گیرید، این خطوط فرصتی برای تشدید ندارند، به همین دلیل پزشکان مردم را ترغیب می‌کنند تا درمان ضد چروک را در اواخر دهه 20 یا 30 سالگی خود شروع کنند به جای اینکه منتظر بمانند تا به 40 یا 50 سالگی خود برسند.

آیا الان خیلی دیر نشده که شروع به درمان کنم؟


نه، این بدان معنی نیست که سن خاصی وجود دارد که شما باید تحت درمان قرار بگیرید. همچنین سن قطعی برای شروع تزریق ضد چروک وجود ندارد چین و چروک‌های عمیق که در بیماران بالغ تشکیل می‌شوند به راحتی با تزریق دوز بیشتری از بوتاکس و همچنین برخی از پرکننده‌های پوستی قابل درمان هستند.

هیچ سن مشخصی برای شروع این درمان‌ها وجود ندارد حتی ممکن است متوجه شوید که لازم است در اوایل 20 سالگی از آنها بهره مند شوید! افرادی که دارای چهره‌هایی بیش از حد فعال هستند، یا افرادی که دارای فاکتورهای در سبک زندگی خود هستند که به پوست آنها آسیب می‌رساند، مانند سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض آفتاب، ممکن است دریابند که پوست آنها دچار پیری زودرس می‌شود. به همین دلیل پزشکان تأکید می‌کنند تا می‌توانید از پوست خود مراقبت کنید و نیز دلیلیست برای اینکه چرا محافظت از پوست در برابر آفتاب از اهمیت بالایی برخوردار است.

  پروتز چانه یا تزریق ژل؟ مزایا، مراحل و مراقبت‌های پروتز و ژل

چه انتظاری می‌توان از تزریق بوتاکس داشت


چه انتظاری می‌توان از تزریق بوتاکس داشت

بوتاکس یک راه حل موقت مناسب برای کسانی است که بدون انجام اقدامات تهاجمی، تغییرات چشمگیری را می‌طلبند. این گزینه برای کسانی که به دنبال نتایج طولانی مدت نیستند مناسب است.

پزشکان قبل از درمان با بیمار صحبت کرده و صورت را از نزدیک معاینه می‌کنند. آنها متوجه می‌شوند کدام عبارات باعث ایجاد خطوط لبخند، چین‌های پنجه کلاغی و چین و چروک‌های پیشانی می‌شوند و مکان دقیق آنها را مشخص می‌کنند.

در طی یک تزریق، مایعات حاوی بوتاکس دقیقاً زیر پوست تزریق می‌شوند. پس از گذشت چند هفته، عضلات آرام می‌شوند و در تزریق‌های بعدی از مایعات بوتاکس کمتر و کمتری استفاده می‌کنند.

سؤالات متداول


بوتاکس چگونه اثر می‌کند؟

لوازم آرایشی دارای بوتاکس خطوط اخم، چروک‌های پنجه کلاغی و خط پیشانی را هدف قرار می‌دهد انقباضات مکرر عضلات ناشی از اخم کردن، ریز کردن چشم، لبخند زدن و بالا بردن ابروها در طی سالها سبب ایجاد خط و چین و چروک می‌شود. متخصص شما برای کاهش موقت فعالیت عضلات، به این عضلات بوتاکس تزریق می‌کند. و شما متوجه خواهید شد که خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط پنجه کلاغی و خطوط پیشانی شما محو می‌شود.

آیا چهره من بیش از حد بی روح یا غیر طبیعی به نظر می‌رسد؟

بوتاکس یک روش درمانی حساس است و در صورتی که توسط فردی دارای مجوز، آموزش دیده و یک متخصص پزشکی در آناتومی صورت، تحت درمان قرار می‌گیرید، می‌توانید به نتایج مطلوب حاصل از تزریق بوتاکس اعتماد کنید. بنابراین شما چهره خودتان را حفظ خواهید کرد فقط خطوط صورت شما کمتر به چشم خواهند آمد. هیچ کس نمی‌تواند متوجه شود که بوتاکس انجام داده‌اید.

آیا بوتاکس فقط برای زنان قابل انجام است؟

آیا بوتاکس فقط برای زنان قابل انجام است

اصلا! بسیاری از مردان نیز تزریق بوتاکس را به عنوان بخشی از آنچه که برای مراقبت از ظاهر خود انجام می‌دهند، دریافت می‌کنند.

تعداد مردانی که روش‌های درمانی زیبایی مانند بوتاکس را انتخاب می‌کنند به سرعت افزایش یافته است و در سه سال گذشته، مردان بیش از یک میلیون درمان با سم بوتولینوم را دریافت کرده‌اند. وقتی این افراد مورد بررسی قرار می‌گیرند، اکثر آقایان می‌گویند که می‌خواهند خوب به نظر برسند و از تغییراتی که در آینه می‌بینند ناراحت هستند. 80٪ تصمیم می‌گیرند چین‌های پنجه کلاغی را رفع کنند، در حالی که 74٪ آنها خط‌های پیشانی را در اولویت قرار می‌دهند و 60٪ یا بیشتر دوست دارند خطوط اخم خود را درمان کنند.

  خشکی پوست دست نشانه چیست؟ راه های درمان خشکی پوست دست

تزریق بوتاکس چقدر طول می‌کشد؟ آیا صدمه‌ای ایجاد خواهد کرد؟

روند تزریق 10 دقیقه طول می‌کشد. متخصص شما در مورد اهداف درمانی شما صحبت خواهد کرد و تجزیه و تحلیل صورت را انجام می‌دهد تا زمینه‌های درمانی مناسب برای شما تعیین شود. بعضي از بيماران گزارش مي‌كنند كه تزريق با بوتاکس مانند يك نیشگون گرفتن است. متخصص شما ممکن است از یخ برای بی حس کردن محل درمان استفاده کند. یا اگر نگران درد هستید، ممکن است متخصص شما قبل از شروع درمان، از کرم بی حسی موضعی استفاده کند.

درمان نیاز به حداقل دوره نقاهت دارد. بنابراین می‌توانید بلافاصله پس از ترک دفتر تخصصی خود به کارهای روزمره خود بازگردید.

آیا نتایج سریع قابل مشاهده است؟ اثرات درمانی آن چه مدت طول می‌کشد؟

ممکن است در طی 24 تا 48 ساعت متوجه نتایج حاصل از تزریق شوید و نتایج آن تا مدت چهار ماه برای خطوط اخم متوسط ​​و شدید ادامه دارد. به یاد داشته باشید که نتایج در هر بیمار متفاوت است، بنابراین پزشک شما قرار ملاقات بعدی شما را بر اساس نتایج و اهداف زیبایی شناسی شما برنامه ریزی می‌کند.

مدت زمان بهبودی بعد از درمان چقدر است؟

درمان نیاز به حداقل دوره نقاهت دارد. بنابراین می‌توانید بلافاصله پس از ترک دفتر تخصصی خود به کارهای روزمره خود بازگردید.

چه تعداد تزریقات لازم دارم؟

درمان با بوتاکس بر اساس اهداف و نیازهای شما تنظیم می‌شود. هنگامی که با متخصص خود ملاقات کردید، او برای هر منطقه‌ای که مایلید به درمان آن بپردازید، از جمله خطوط اخم متوسط ​​تا شدید، خطوط پنجه کلاغی و خط پیشانی، درمان مناسب را تعیین می‌کند. به یاد داشته باشید، فقط بوتاکس برای معالجه هر سه این مناطق تأیید شده است.

  • در مورد ناحیه پنجه کلاغی، متخصص شما به 3 ناحیه از عضله که در کنار چشم قرار دارد تزریق می‌کند. این کار روی عضلات چشم دیگر نیز تکرار می‌شود.
  • برای ناحیه خطوط اخم، متخصص شما 5 تزریق را در عضلات بین ابرو و پیشانی شما انجام می‌دهد.
  • برای ناحیه خطوط پیشانی، متخصص شما 5 تزریق را به عضله پیشانی شما انجام می‌دهد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان