ریزش مو می‌تواند باعث مشکلات زیبایی، ناراحتی و از دست دادن اعتماد به نفس شود. با این حال؛ امروزه با استفاده از بسیاری از روش‌های کاشت مو می‌توان این مشکلات را به راحتی از بین برد. با روش‌های موجود، فرایندهای درمانی و زمان مورد نیاز برای بازگشت به زندگی اجتماعی کوتاه‌تر شده است. امروزه روش‌های کاشت مو DHI ، FUE ، FUT و روش‌های پوستی است.

اگرچه این روش اساساً بر اساس روش FUE است اما کاشت مو DHI تا حدی به عنوان یک روش جدید کاشت مو در نظر گرفته می‌شود. بزرگ‌ترین تفاوت با FUE این است که در کاشت مو DHI لازم نیست قبل از پیوند فولیکول‌های مو کانال را باز کنید. در کاشت مو که با تکنیک قلم DHI Choi انجام می‌شود، پیوندهای استخراج شده از ناحیه اهدا کننده مستقیماً به ناحیه گیرنده پیوند می‌شود.

مزایای کاشت مو DHI


تکنیک کاشت مو DHI نیازی به تراشیدن در ناحیه‌ای که کاشت مو انجام می‌شود ندارد تا بیماران بتوانند به سرعت به زندگی اجتماعی خود بازگردند. در حین کاشت مو، فولیکول‌های مو به صورت جداگانه کاشته می‌شوند و جهت موها با توجه به ساختار مو انتخاب می‌شود. بنابراین نتیجه طبیعی خواهد بود.

 • قلم مورد استفاده در هنگام کاشت مو. نوک بسیار خوبی دارد ودر نتیجه کاشت فشرده‌تری می‌دهد.
 • قلم چوی ابزار جراحی است که آسیب به بافت را در کاشت مو به حداقل می‌رساند، بنابراین روند ترمیم زخم در DHI هنری به سرعت سپری می‌شود.
 • امکان پیوند بیشتر با تکنیک قلم DHI وجود دارد.
 • از آنجایی که زمان فولیکول‌های مو در خارج کوتاه است، میزان مرگ پیوند در تکنیک کاشت مو DHI پایین است.
 • برش‌های کوچک مزیت مهمی است که خطر خونریزی را کم می‌کند.
 • کاشت مو بدون تراشیدن یکی دیگر از مزایای بسیار مهم تکنیک DHI است.

تکنیک کاشت مو DHI چیست؟


DHI با بیان واضح خود و کاشت مو مستقیم روشی برای کاشت مو است که در آن فولیکول‌های مقاوم مو در برابر جدا شدن از ناحیه زیر بغل با قلم کاشتن یکی یکی گرفته می‌شوند و مستقیماً توسط مو به ناحیه گیرنده منتقل می‌شوند.

به لطف روش‌های جدیدی که برای برآوردن نیازهای مختلف زیبایی شناختی و فنی در کاشت مو ایجاد شده است، جایگزین‌های درمانی در حال افزایش است. تکنیک DHI بهترین نمونه از این نوآوری و تکنیک‌های فعلی در کاشت مو است. علاوه بر این، پیشرفت‌های تکنیکی کاشت مو را برای همه امکان پذیر می‌کند و همچنین روند کاشت مو را نیز به تصویر می‌کشد.

کاشت مو Dhi، تکنیک کاشت مو با حداقل تهاجم با موهای اهدا کننده در ناحیه است که حتی در افرادی که کاشت ضعیفی دارند قابل انجام است. تکنیک‌های مدرن کاشت مو امکان استفاده بیشتر از ناحیه اهدا کننده را فراهم می‌کند.

این تحولات نقش مهم و چشمگیری در طبیعی بودن کاشت مو در سال‌های اخیر به دست آورده است. روش‌هایی مانند تکنیک قلم DHI choi pen که در حین پیگیری رویای پیوند مکرر مو توسعه یافت و در کاشت مو معجزه می‌کند. نتایج موفقیت آمیز کاشت مو باعث می‌شود علاقه به کاشت مو روز به روز افزایش یابد.

  پانچ پوست: درمان جای جوش و آکنه با روش پانچ پوستی صورت

تکنیک کاشت مو DHI

کاشت مو با تکنیک کاشت مو DHI چگونه انجام می‌شود؟


کاشت مو با تکنیک DHI را می‌توان با بی‌حسی موضعی و بدون تراشیدن انجام داد. فولیکول‌های مو که از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌شوند، مستقیماً با قلم DHI به ناحیه گیرنده پیوند زده می‌شوند.

واحد فولیکولار گرفته شده از ناحیه اهدا کننده در داخل سوزن چوی قرار می‌گیرد. فولیکول‌های مو با ضخامت مناسب که بر روی سوزن‌هایی با قطرهای مختلف با زاویه 40-45 درجه قرار می‌گیرند، طبق برنامه ریزی قبلی ایجاد شده و یک به یک در منطقه کاشته می‌شوند تا شانه شوند. سوزن چوی در حالی که فولیکول مو را هل می‌دهد، فولیکول مو را به طور همزمان در مجرایی که در پوست سر باز شده است قرار می‌دهد.

در عمل کاشت مو DHI، حداقل از 2 قلم چوی و به طور متوسط ​​10-12 نوک مختلف چوی استفاده می‌شود. نکات و قلم‌هایی با قطرهای مختلف با توجه به ضخامت موها قبل از عمل به صورت جداگانه انتخاب می‌شوند.

با تکنیک DHI می‌توان ریزش موی قابل توجهی را درمان کرد و همچنین عملیات مختلف کاشت مو مانند ریزش موی ناحیه‌ای، تنگ شدن پیشانی، ضخیم شدن موها را می‌توان انجام داد. روش کاشت مو روش DHI شانس راه حل در کاشت مو را به دلیل این ویژگی‌ها افزایش می دهد. روش چوی در برنامه ریزی عملیات محافظتی کاشت مو در دوره‌های اولیه ریزش مو ترجیح داده می‌شود.

کاشت مو با تکنیک کاشت مو DHI

مشاوره شخصی قبل از کاشت مو DHI


قبل از عمل کاشت مو، یک فرآیند بسیار ارزشمند است که در آن بیمار از کاشت مو و ریزش مو آگاه می‌شود. نادیده گرفتن فرآیند قبل از کاشت مو باعث کمبود اطلاعات و ناتوانی در درک انتظارات بیمار می‌شود.

برآورده ساختن انتظارات واقع بینانه در کاشت مو، جز مهمی برای مرکز کاشت مو و بیمار است. پزشکان نمی‌خواهند مشکلاتی که باعث می‌شود بیمار در پیوند مو احساس ناراحتی کند به دلیل عدم ارتباط، تحت الشعاع موفقیت آمیز عمل کاشت مو قرار گیرد.

با تکنیک DHI Choi Pen، قبل از عمل کاشت مو یک معاینه دقیق انجام می‌دهید. در این مرحله پروتکل جراحی عمومی اعمال می‌شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ مشکل سلامتی برای جلوگیری از جراحی وجود ندارد. در حالی که آزمایشات و آزمایشات خون لازم انجام می شود ، محل اهدا کننده مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

مشاوره شخصی دقیق با توجه به سن بیمار و نوع ریزش مو برای ریزش احتمالی مو و رضایت بیمار در کاشت مو بسیار مهم است.

مشاوره قبل از کاشت مو

آمادگی برای کاشت مو DHI


 • لازم است قبل از عمل کاشت مو ، از داروهای ضد انعقاد خون استفاده کنید.
 • سیگار را ترک کنید: چند روز قبل از عمل باید سیگار را ترک کنید.
 • از شما خواسته می شود کلینیک را در مورد آلرژی ، بیماریهای مزمن و داروهایی که به طور منظم استفاده می کنید ، مطلع کنید.
 • برای زنان مهم است که قبل از کاشت مو از رنگ مو یا حنا خودداری کنند.
 • در صورت وجود اگزما یا بیماری پوستی مشابه روی پوست سر ، قبل از عمل پوست سر باید توسط متخصص پوست درمان شود.

برنامه ریزی کاشت مو DHI


تکنیک های کاشت مو تنها چیزی نیست که باعث زیبایی کاشت مو می شود ، در واقع برنامه ریزی است که به ما امکان می دهد از تکنیک های کاشت مو در کمال استفاده کنیم.

  تزریق بوتاکس: موارد استفاده و مزایا و پروسه تزریق

محتوای برنامه ریزی عملیات کاشت مو با تکنیک DHI تقریباً به شرح زیر است:

 • تعیین تعداد گرافت هایی که باید از ناحیه اهدا کننده جمع آوری شود با توجه به مناطق مورد پیوند.
 • فولیکول های مو را در نواحی گیرنده جهت پیوند قرار دهید.
 • محاسبه جهت های رشد طبیعی و زوایای فولیکول مو.
 • خط مو را بکشید.

عمل کاشت مو DHI


قبل از عمل پیوند مو DHI ، مناطق مورد استفاده با بی حسی موضعی بیهوش می شوند. بعد از اینکه فولیکول های مو یکی یکی از ناحیه اهداکننده بر اساس ضخامت آنها در سوزن انتخابی مناسب قرار گرفتند ، طبق برنامه ریزی کاشت مو ، یک به یک مستقیماً در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.

عمل پیوند مو DHI بطور متوسط ​​6-8 ساعت به طول می انجامد. این دوره ممکن است در عملیات کاهش پیشانی کوتاه تر باشد. مدت زمان دقیق عملیات مانند کاشت مو ، رشد مو و کاشت موی تراشیده نشده در زنان در حین برنامه ریزی قبل از کاشت مو آشکار می شود. تمام جزئیات عمل قبل از عمل جراحی کاشت مو با DHI با بیمار به اشتراک گذاشته می شود. اطلاعات مربوط به دوره بعد از عمل ارائه می شود.

عمل کاشت مو

بعد از کاشت مو DHI


مراقبت از زخم و اولین شستشو یک یا دو روز پس از عمل جراحی کاشت مو با DHI انجام می شود. وضعیت فولیکول های مو بررسی می شود. پس از این مرحله ، به تدریج آرام می شوید. اولین روزها حساس ترین دوره در کاشت مو با DHI است. پس از روز دوم ، بیمار می تواند به کشور خود بازگردد.

نتایج کاشت مو DHI


به طور متوسط ​​یک سال طول می کشد تا نتیجه کاشت مو را ببینید. کاشت مو DHI قبل و بعد از عکسها حداقل 1-2 سال پس از کاشت مو گرفته می شود.

نتایج کاشت مو

10 – 15 روز پس از کاشت مو DHI

در دو هفته ، زخم ها بهبود می یابند و پوسته ها شروع به ریزش می کنند. حساس ترین دوره فرآیند بهبود به پایان رسیده است.

۱ تا ۳ ماه بعد از کاشت مو DHI

موهای ضعیفی که از فولیکول های موی پیوند شده خارج می شوند در این دوره رشد می کنند و با افتادن ضربه کاملاً می ریزند. اگرچه مشکلات خاصی از نظر زیبایی وجود دارد ، از بین رفتن برجستگی ها نشان دهنده این واقعیت است که برای بازگرداندن موهای جدید شما هنوز زود است.

۳ تا ۶ ماه بعد از کاشت مو DHI

فولیکول های مو پیوندی در مکان های جدید خود قوی تر می شوند و موهای دایمی شما شروع به رشد کرده است.

 ۱ ماه تا ۸ سال بعد از کاشت مو DHI

اکنون موهای خود را عقب کشیده اید. می توانید از بازی با موهای خود ، فرم دادن به آنها ، بلند کردن آنها یا کوتاه کردن آنها لذت ببرید.

معایب تکنیک کاشت مو DHI


 • Dhi در مقایسه با روشهای دیگر گران است.
 • عملیات انجام شده توسط افرادی که مهارت کافی ندارند می تواند عوارض ناخواسته یا نتایج ناموفق کاشت مو را ایجاد کند.
 • Dhi یک روش کاشت مو است که نیاز به تجربه زیادی دارد و از نظر زیبایی دارای ریسک بالایی است.
  جراحی زیبایی چانه: انواع عمل و تزریق برای بزرگ و کوچک کردن چانه

قیمت کاشت مو DHI


قیمت کاشت مو DHI در افراد مختلف متفاوت است. عواملی مانند تعداد فولیکول های مو و عرض ناحیه مورد استفاده باعث تغییر قیمت می شود.

DHI یکی از گران ترین روش ها در بین تکنیک های کاشت مو است. نتایج پیوند مو DHI طبیعی تر است و باعث آسیب کمتر مو در حین عمل می شود و استفاده از آن به تلاش بیشتری نیاز دارد. این امر قیمت آنها را نسبت به روش های دیگر گران می کند. در مقایسه با FUE ، قیمت کاشت مو DHI گران تر است.

قلم های چوی و نکات چوی ، که به طور خاص برای برنامه کاربردی تولید می شوند ، به هزینه روش DHI می افزایند. علاوه بر این ، چوی قلم نیاز به تجربه جراحی دارد که در هزینه کار منعکس می شود. مانند تمام عمل های زیبایی ، نهایی و دقیق ترین قیمت پس از مشورت با پزشک تعیین می شود.

سوال


کدام بهتر است ، FUE یا DHI؟

FUE و DHI برای مراحل مختلف روش استفاده می شوند. FUE تکنیکی است که در آن فولیکول های مو استخراج می شود ، در حالی که برعکس ، DHI تکنیکی برای کاشت پیوند است. هر دو تکنیک برای مرحله خاص خود در جراحی مهم هستند.

آیا اصلاح مو برای روش کاشت مو با DHI ضروری است؟

خیر ، نیازی نیست که قبلاً ناحیه اهدا کننده یا ناحیه گیرنده را اصلاح کنید. دلیل این امر این است که پوست سر و فولیکول های اطراف ناحیه ای که کاشته می شوند تحت تأثیر روش کاشت مو DHI قرار نمی گیرند.

آیا پیوند مو DHI جای زخم می گذارد؟

خیر ، پیوند مو DHI باعث ایجاد زخم هایی نمی شود که صدماتی را که فولیکول در حین کشیدن متحمل می شود به حداقل برساند.

آیا می توان پیوند مو DHI برای بار دوم انجام داد؟

کاشت مو DHI یک روش یکبار مصرف نیست. کاشت مو DHI نیز می تواند برای دومین بار انجام شود. هنگام ایجاد درخواست دوم ، باید حداقل 6 ماه بین اولین درخواست فاصله داشته باشد. اگر قبلا با این تکنیک کاشت مو انجام داده اید و نتایج موثرتری می خواهید ، می توانید دوباره آن را انجام دهید.

چه موقع نتایج کاشت مو DHI مشاهده می شود؟

کاشت مو DHI روشی نیست که نتایج فوری را نشان دهد. طول می کشد تا جلوه ای در این برنامه دیده شود. پس از حداقل 4-6 ماه ، نیمی از نتایج مشاهده می شود. بیمار باید 12-18 ماه منتظر بماند تا نتایج کامل را مشاهده کند.

آیا کاشت مو DHI طولانی مدت است؟

بله ، روش کاشت مو DHI طولانی مدت است. با توجه به تکنیک موثر آن ، نتایج طبیعی به ارمغان می آورد. اجرای بین استخراج و کاشت به سرعت انجام می شود. بنابراین ، پیوند نسبت به سایر روشهای کاشت مو شانس بیشتری برای زنده ماندن دارد.

آیا پزشک بعد از جراحی به من دارو می دهد؟

بله ، بعد از جراحی یک بسته مخصوص بعد از عمل دریافت خواهید کرد. بسته بعد از عمل شامل شامپو مهم یا داروهای خاص است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان