کاشت ابرو برای مردان: کاندیدای مناسب و روش کاشت ابرو در آقایان

  1. مقالات
  2. /
  3. کاشت ابرو برای مردان: کاندیدای مناسب و روش کاشت ابرو در آقایان

کاشت ابرو یا پیوند ابرو یکی از عمل‌های زیبایی چالش برانگیز است، اما هنگامی که توسط متخصص انجام شود، می‌تواند نتیجه چشمگیری را ایجاد کند. این عمل هم با روش FUE و هم با تکنیک FUG به صورت نواری قابل انجام است، اما از همه مهمتر نیاز به تعیین دقیق محل گیرنده دارد که جهت و زاویه رشد را تعیین می‌کند و همچنین به لحاظ طراحی زیبایی شناختی باید طبیعی باشد تا ابروهای کاشته شده مکمل بقیه ویژگی‌های صورت بیمار باشد.

بسیاری از آقایان با مشکل ریزش موهای ابرو مبارزه می‌کنند. علت این ریزش مو ممکن است بدون هیچ دلیل مشخصی رخ دهد و باعث می‌شود که فرد متوجه نشود چگونه باید با این مشکل روبرو شود. راه‌حل‌های آرایشی اغلب به منظور تکمیل خط ابرو انجام می‌شوند، مانند استفاده از میکاپ، خالکوبی دائمی ابرو یا میکروبلیدینگ. اما روشی قوی‌تر و مشخص‌تر می‌تواند برای آقایان مفید باشد و آن کاشت ابرو است.

بیشتر مردانی که با ریزش مو در ناحیه ابرو مواجه هستند و مشکلات بهداشتی خاصی ندارند، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای عمل کاشت ابرو باشند. افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی، برداشت ابرو بیش از حد یا آسیب دیدگی با ریزش مو مواجه می‌شوند، می‌توانند از این روش بهره‌وری بیشتری داشته باشند.

کاشت ابرو در مردان


ابرو به صورت قاب می‌دهد و می‌تواند جلوه‌ای ماندگار در فرد ایجاد کند. در حقیقت، مطالعه‌ای نشان داده است كه ابروها در تشخیص چهره نسبت به چشم تاثیر بیشتری دارند و بر اساس نحوه عملکرد مغز ما، بیشتر قابل تشخیص هستند. بنابراین، نداشتن ابروهای مناسب می‌تواند باعث شود که افراد نسبت به چهره خود احساس ناخوشایندی کنند.

چرا کاشت ابرو انجام می‌شود؟


چرا کاشت ابرو انجام می‌شود-

روش‌های دیگری نیز وجود دارند که باعث می‌شوند ابروها به شکل پرتر به نظر بیایند، مانند استفاده از تاتو یا آرایش روزانه. اما در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و یکی از آنها این است که این روش‌ها راه حل طبیعی برای مشکل شما نیستند. زیرا این روش‌ها معمولاً موقت هستند و به طور مداوم نیاز به تکرار دارند.

  تزریق بوتاکس: موارد استفاده و مزایا و پروسه تزریق

از آنجایی که کاشت ابرو موها را مستقیماً از سر انجام می‌دهد، موهای کاشته شده دائمی هستند و می‌توان با استفاده از این روش، به طور حداکثری به ظاهری نزدیک به آرزوهای شما برسید.

یکی دیگر از مزایای این روش این است که عملا بدون درد است و تقریباً 5 تا 7 روز طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود یابد. این امر بدون توجه به ترمیم کلی ابرو یا بخش‌های جزئی ابرو صحیح است. میزان رشد مجدد موهای پیوند زده شده زیاد است، اگرچه بیماران گاه به گاه برای دستیابی به پرپشتی بیشتر ابروها یکمرتبه دیگر نیز این عمل را تکرار می‌کنند.

عمل کاشت ابرو 


یکی از بهترین جنبه‌های کاشت ابرو این است که انجام آن کاملاً ساده است. بسته به میزان کاری که می‌خواهید انجام دهید، اندکی ترمیم به منظور پوشاندن جای زخم و یا ترمیم کامل ابروهای پرپشت با این روش امکان پذیر است و می‌تواند شامل کاشت 50 تا 400 گرافت در هر ابرو باشد. هر پیوند حاوی یک یا دو تار مو است. اولین قدم برای کاشت ابروها، طراحی است که بر مبنای بازخورد شما انجام می‌شود. بیشتر بیماران مقداری آرام بخش خوراکی مصرف می‌کنند و به محض تزریق بی حسی از Wand® (یک وسیله کامپیوتری که هر حسی را به حداقل می‌رساند) استفاده می‌شود، در نتیجه هیچگونه ناراحتی مشاهده نمی‌شود.

موهای اهدا کننده معمولاً با استفاده از روش نواری/ FUG یا تکنیک FUE از قسمت پشت سر برداشته می‌شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک کاشت ابرو، بسته به نحوه پوشش مو، قومیت، اهداف و نگرانی های شما توسط خودتان و پزشک تعیین خواهد شد. برای دستیابی به موهای ظریف گاهی موها از پایین و پشت سر گرفته می‌شوند. در حالی که گرافت‌ها توسط میکروسکوپ های تیم تخصصی ابرو (که بطور متوسط ​​در بیش از 500 عمل کاشت ابرو مشارکت کرده‌اند) تهیه می‌شوند، پزشک همه محل‍های گیرنده را تهیه می‌کند و جهت و زاویه رشد را تعیین می‌کند.

  خال‌های بدخیم سرطانی پوست (ملانوما): علائم و درمان آن

سپس پیوندها بطور جداگانه در محل گیرنده قرار می‌گیرند، این فرایند که توسط دستیاران متخصص انجام می‌گیرد، از طریق جراح نیز تحت نظارت قرار می‌گیرد. چند ساعت بعد، هنگامی که بیشتر موها کاشته شد، ابروها بررسی می‌شوند (و هر چند بار که لازم باشد دوباره بررسی می‌شوند) تا هم بیمار و هم پزشک از شکل و تراکم آن راضی باشند. این عمل تا زمانی که بهترین شکل ممکن ابروها ایجاد نشود، تمام نمی‌شود. بسته به تعداد موهای شما که پیوند زده می‌شود، این عمل به طور معمول چهار ساعت طول می‌کشد. پس از آن بیماران می‌توانند مرخص شوند و باید انتظار کمی درد در منطقه اهدا کننده را داشته باشند. تا 5 روز اول قرمزی و پوسته‌های ریزی در اطراف هر موی پیوند شده انتظار می‌رود، پس از آن به طور معمول به رنگ صورتی در می‌آید که می‌توان با آرایش آن را پنهان کرد. گاهی بیمار تا سه روز اول دچار کبودی و تورم قابل توجهی خواهد شد، اما در اغلب موارد این علایم خفیف هستند. در صورت استفاده از بخیه، طی چند هفته حل می‌شوند و جای زخم ریزی باقی می‌ماند یا اگر عمل FUE انجام شود، جای هیچ خط زخمی وجود ندارد و نیازی به بخیه نیست.

موهای کاشته شده دو تا سه هفته بعد می‌ریزد و سپس این موها باید در طول چهار ماه بعد دوباره رشد کنند. در طول هفته دوم و سوم، با توجه به اینکه موها هنوز نریخته‌اند، ابروها کاملاً زیبا به نظر می‌رسند. طی شش ماه آینده، معمولاً ابروها بیشتر و متراکم‌تر می‌شوند. از آنجا که موهای اهدا کننده معمولاً از پوست سر گرفته می‌شوند، هر 10 تا 14 روز نیاز به پیرایش و اصلاح دارند.

سؤالات متداول در مورد کاشت ابرو


آیا کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستید؟

به طور کلی، بیشتر بیماران کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند. برخورداری از سطح سلامتی مناسب برای به حداقل رساندن عوارض مهم است. بیمارانی که به دلیل ژنتیک، ریزش بیش از حد یا آسیب دیدگی، موهای ابروی خود را از دست داده اند، بهترین کاندید کاشت ابرو هستند. افرادی که آئوپسی آرئاتا، آلوپسی فرونتال یا چنین بیماری‌هایی دارند که منجر به ریزش ابرو می‌شود، به دلیل خطر عدم رشد مجدد موها ممکن است کاندید خوبی نباشند. مناسب بودن این عمل برای شما توسط پزشک مشخص خواهد شد که ممکن است بر اساس بیوپسی یا داده‌های درماتولوژی نظر خود را بیان کند. داشتن انتظارات واقع گرایانه بسیار مهم است و اگرچه هدف از کاشت ابرو بهبودی چشمگیر ابروها و ایجاد بهترین نتیجه ممکن است، اما واقع گرا بودن بهتر از کمال گرایی است.

  درمان و رفع لاغری صورت و گونه ها و علت لاغر شدن صورت

عمل کاشت ابرو چه مدت طول خواهد کشید؟ 

طول این عمل تا حدودی بستگی به تعداد موهای کاشته شده شما دارد. اگر در بخش پایینی باشد، پیوند باید دو تا سه ساعت طول بکشد. اگر در انتهای بالاتر باشد، احتمالاً سه تا پنج ساعت طول می‌کشد. دلیل این امر این است که هر تار مو باید دقیقاً روی ابرو قرار گیرد.

پس از عمل چه انتظاری می‌توان داشت؟

پس از عمل کاشت ابرو چه انتظاری می‌توان داشت

طول ریکاوری بعد از این عمل معمولاً بین پنج تا هفت روز است. در حالی که پوسته‌های کوچکی در هفته اول در اطراف هر تار مو ظاهر می‌شوند که پس از ریختن موها به رنگ لکه‌های صورتی در می‌آیند، به طور معمول طی چند هفته محو می‌شود و در پایان ناحیه‌ای که کاشت ابرو در آن انجام شده است طبیعی به نظر می‌رسد.

چه زمانی می‌توانم به سر کار برگردم؟

به طور کلی، شما می‌توانید سه روز پس از عمل کاشت ابرو به سرکار خود برگردید. با این وجود، ممکن است شما بخواهید پنج تا هفت روز صبر کنید تا تمام علائمی که نشان می‌دهد کاشت ابرو انجام دادید از بین بروند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان