کاشت ابرو به روش FIT: مزایا، مراحل، مراقبت ها و هزینه

 1. کاشت ابرو
 2. /
 3. کاشت ابرو به روش FIT: مزایا، مراحل، مراقبت ها و هزینه

ابرو نقش مهمی در تقارن و زیبایی صورت و برداشت دیگران از ما دارد. از دست دادن ابروها یا کم‌پشت شدن آنها خجالت و نگرانی را به دنبال دارد و اعتماد به نفس را کاهش می‌دهد.

جراحی ترمیمی یا کاشت ابرو ابروها را به روشی طبیعی دوباره پرپشت می‌کند. کاشت ابرو درمانی ایده‌آل برای افرادی است که به دلیل وضعیت ابروهایشان دچار نگرانی هستند و اعتماد به نفسشان کم شده است.

پزشکان کاشت ابرو به روش FIT را بنا به دلایل درمانی و زیبایی بر روی بیماران بسیاری انجام می‌دهند.

ویژگیهای موی ابرو


 • موی ابرو، برخلاف موی دست با زاویه‌ای افقی رشد می‌کند. موهای ابرو باید با زاویه مناسب کاشته شود تا نتیجه نهایی طبیعی باشد.
 • ابروها به صورت یک مو از یک فولیکول رشد می‌کنند، حال آن که موهای سر ممکن است به صورت چهار تار از یک ریشه هم رشد کنند.
 • طول عمر تار موهای ابرو تقریباً چهار ماه است که بسیار کوتاه‌تر از طول عمر سه تا هفت ساله موهای سر است.

متخصصین هنگام کاشت ابرو باید به نکات مهم زیر توجه کنند تا نتیجه نهایی طبیعی و رضایتبخش باشد:

 • مهم‌ترین نکته در کاشت ابرو این است که جهت رشد طبیعی موهای ابرو حفظ شود. برای این منظور لازم است که جراح زاویه کاشت تک‌تک موهای ابرو را با دقت و مهارت تعیین کند تا در پایان شکل دقیق ابرو، همگرایی ابروهای بالا و پایین و جایگذاری رو به بالای موهای تاج ابرو به طور طبیعی بازیابی شود.
 • دومین نکته مهم این است که متخصص هنگام ایجاد کردن سوراخ‌هایی برای کاشت ابرو از سوزن‌های بسیار ظریف استفاده کند تا به این ترتیب ناحیه کاشت ابرو با زاویه‌ای بسیار کم روی سطح پوست آماده شود. اگر این نکته رعایت شود، موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی ابروها روی سطح پوست رشد می‌کند.

گرفت‌های موی لازم برای کاشت ابرو از سر جدا و در ابروها کاشته می‌شود. جراح و متخصص زیبایی زاویه و پرپشتی ابرو را با دقت طراحی می‌کند تا ابرو دقیقاً به شکل دلخواه و طبیعی ترمیم شود.

  منگوله پوستی یا زائده گوشتی (اسکین تگ): علت و درمان

دلیل انجام دادن عمل کاشت ابرو


دلیل انجام کاشت ابرو-compressedافراد بنا به دلایل مختلفی برای کاشت ابرو اقدام می‌کنند. اشخاصی که به دلیل ابتلا به بیماری‌های مختلف ابروهایشان را از دست داده‌اند یا می‌خواهند ابروهای زیباتری داشته باشند تا اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری پیدا کنند، می‌توانند متقاضی کاشت ابرو باشند.

دلایل زیر رایج‌ترین عللی هستند که افراد را به کاشت ابرو ترغیب می‌کند:

 • آسیب فیزیکی: آسیب دیدن صورت و باقی ماندن اسکار و جای زخم روی صورت پس از رخدادهایی مانند تصادفات رانندگی، سوانح صنعتی، سوختگی با حرارت و مواد شیمیایی موجب از بین رفتن ابروها می‌شود.
 • درمان‌های پزشکی و جراحی: در جراحی‌هایی که برای درمان آسیب‌دیدگی یا خارج کردن تومور انجام می‌شود، گاهی اوقات فولیکول‌های ابرو برداشته می‌شود و بافت همبند جای زخم ایجاد می‌شود. پرتودرمانی یا شیمی درمانی که برای درمان سرطان انجام می‌شود، منجر به ریزش ابرو می‌شود.
 • تریکوتیلومانیا یا اختلال موکنی به عارضه‌ای گفته می‌شود که فرد موهای ابرو و دیگر نقاط بدن را بی‌اختیار می‌کند.
 • بدون مو بودن تمام نقاط بدن عارضه‌ای مادرزادی است که بیماران را ترغیب به کاشت ابرو می‌کند.
 • اکثر متقاضیان کاشت ابرو افرادی هستند که ابروهایشان از بدو تولد کم‌پشت بوده یا به دلایلی مانند زیاده‌روی در کندن و پیرایش ابروها، آسیبی دائمی دیده و ریخته است.

کاشت ابرو به روش FIT


کاشت ابرو به روش fit مزایا، مراحل، مراقبت ها و هزینه-compressed

محبوبیت روش FIT یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای کاشت ابرو در حال افزایش است. FIT یک روش برای بازیابی و کاشت دائمی موهای ابرو است. در این روش، جراح باریکه‌ای حاوی موهای لازم برای کاشت ابرو را از ناحیه اهداکننده (معمولاً پشت سر) جدا می‌کند و آنها را در نقاط تعیین شده در ابرو قرار می‌دهد. این روش امکان پرپشت‌تر کردن ابروها را فراهم می‌کند و در مواردی که بیمار تمامی ابروهایش را از دست داده است، قادر است ابروها را به طور کامل جایگزین کند.

ابتدا، پشت سر بوسیله بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود. سپس باریکه‌ای از پشت سر جدا می‌شود و زخم با استفاده از بخیه‌ها مخصوص بسته می‌شود. باریکه جدا شده به تکنسین داده می‌شود تا فولیکول‌ها را یک به یک از بافت مو جدا کند. سپس فولیکول‌ها به تعدادی حدود 400 گرفت در هر ابرو (با مجموع 600-800 گرفت در کل) در نقاط مناسب در ناحیه ابروها کاشته می‌شود.

  درد دنبالچه(کوکسینی) در بارداری: ورزش و داروی کاهش درد نشیمنگاه

عمل کاشت ابرو معمولاً حدود 3-4 ساعت طول می‌کشد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بسیاری از بیماران در طول عمل آرام و راحت هستند و بعضی از آن‌ها به طوری که به خواب می‌روند، راحتی می‌یابند.

 

مراحل کاشت ابرو به روش FIT


 واحدهای فولیکولی کوچک یا فولیکول‌های مجزا در اولین مرحله از کاشت ابرو از ناحیه اهدا در پشت سر گرفته می‌شود. سپس متخصص تک‌تک فولیکول‌ها را با استفاده از میکروسکوپی با بزرگنمایی 15 برابر جدا می‌کند تا موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی ابروها به صورت تک تک رشد کند.

جراح فولیکول‌ها را با ابزار ظریف مخصوصی در عمق، زاویه و جهت مطلوب در نقاط تعیین شده قرار می‌دهد. دستورات لازم برای مراقبت بعد از عمل بلافاصله بعد از اتمام کاشت ابرو به بیمار داده می‌شود و بیمار مرخص می‌شود.

نگهداری از ابروهای کاشته شده


عمل کاشت ابرو به روش FIT مانند دیگر عمل‌های کاشت مو است. برای این که بیشترین تراکم و پرپشتی ممکن به دست بیاید، غالباً لازم است که عمل تکرار شود. چون موهای کاشته شده در ابروها از سر گرفته می‌شود، موهای کاشته شده را باید کوتاه کرد تا طولشان به اندازه بقیه موهای ابرو بشود. کاشت ابرو با هدف حفظ ظاهر طبیعی، پرپشت کردن و بازیابی خطوط طبیعی و جهت رشد مو انجام می‌شود.

موهای ابروها برخلاف موهای سر که عمدتاً در یک جهت می‌روید، در جهات مختلف رشد می‌کند. موی سر معمولاً در زاویه 45 درجه رشد می‌کند، حال آن که موهای ابرو روی سطح پوست می‌روید. موهای ابروها از فولیکول‌های مجزا رشد می‌کند، اما موهای سر در واحدهای فولیکولی حاوی یک تا چهار تار مو می‌روید. فاز آناژن (رشد) موهای سر بیش از هفت سال است، اما فاز رشد موهای ابرو فقط چهار ماه است.

  تقویت ریشه مو برای پرپشت کردن مو و پیشگیری از ریزش

کاشت ابرو غالباً بعد از یک سال تکرار می‌شود تا تراکمی نزدیک به حد طبیعی به دست بیاید. رشد موهای کاشته شده 3 تا 4 ماه بعد از عمل شروع می‌شود. اکثر موهای کاشته شده تا شش ماه بعد از عمل رشد می‌کنند و نتیجه نهایی پس از گذشت ده ماه قابل مشاهده است. نتیجه کاشت ابرو به روش FIT دائمی است.

مراقبت بعد از کاشت ابرو


ناحیه کاشت ابرو تا چند روز بعد از عمل کمی حساس است، اما به سرعت به حالت عادی برمی‌گردد. تقریباً شش ماه طول می‌کشد تا تارهای جدید کاملاً جا بیفتند و در بهترین حالت قرار بگیرند.

دوران بهبود پس از کاشت ابرو کمتر از 24 ساعت طول می‌کشد و بعد از این مدت می‌توانید اکثر فعالیت‌های روزمره را از سر بگیرید، هرچند بهتر است به مدت یک هفته از انجام دادن فعالیت‌های بدنی سنگین خودداری کنید تا از آسیب دیدگی تصادفی جلوگیری کنید و خطر خونریزی را کاهش دهید. یک روز بعد از جراحی می‌توانید در محل کار حاضر شوید، هرچند بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند که چند روز مرخصی بگیرند.

نتایج کاشت ابرو


دلیل ریزش ابروها هر چه که باشد، کاشت ابرو موثرترین روش برای بازیابی و ترمیم ابروها و خلق ابروهایی طبیعی و زیبا محسوب می‌شود. موهای کاشته شده در ابتدا با سرعت موهای سر رشد می‌کند، اما سرعت رشد موهای کاشته شده به مرور زمان، به خصوص پس از گذشت یک تا دو سال، کم می‌شود و به سرعت رشد موهای طبیعی ابرو نزدیک‌ می‌شود. این تغییر در رشد مو پی‌آمد تاثیر پوست ناحیه ابرو و اثر آن بر رشد موهای کاشته شده است، این اثر اصطلاحاً غلبه ناحیه گیرنده گفته می‌شود.

قیمت کاشت ابرو به روش fit چقدر است؟


هزینه جراحی کاشت ابرو به نیازها و اهداف خاص هر بیمار بستگی دارد؛ از جمله عامل‌هایی که بر هزینه کاشت ابرو اثر می‌گذارد، می‌توان به بزرگی ناحیه در نظر گرفته شده برای کاشت ابرو، پرپشتی و تراکم مطلوب ابروها و تعداد گرفت‌های لازم برای ایجاد طبیعی‌ترین و زیباترین ابروهای ممکن اشاره کرد. جراح هزینه کاشت ابرو را در جلسه مشاوره اولیه تعیین می‌کند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان