ژل لب مدل روسی: مزایا و نحوه تزریق ژل لب با متد روسی

  1. تزریق ژل
  2. /
  3. ژل لب مدل روسی: مزایا و نحوه تزریق ژل لب با متد روسی

 امروزه از یک روش خاص برای افزایش حجم و ساختار لب استفاده می‌شود و ظاهر کاملا طبیعی را به وجود خواهد آورد و دیگر از ظاهر متورم و غیر عادی لب خبری نیست. این روش که تحت عنوان ژل لب روسی شناخته می‌شود بر پایه این عقیده قرار دارد که کیفیت همیشه بهتر از کمیت است. در این روش ژل لب به درون ناحیه ۷ مانند تزریق می‌شود و هدف از درمان با این نوع ژل افزایش حجم لب و بهبود ظاهر آن است. در این روش پزشک به جای افزایش غیر عادی لب بر بهبود شکل آن تمرکز می‌کند. چنانچه شما قصد دارید اطلاعات بیشتری را در این رابطه به دست بیاورید و با نکات مرتبط با آن مراقبت‌های قبل و بعد از درمان و مواردی دیگر آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 مزایای ژل لب روسی


مزایای ژل لب روسی

ژل لب روسی به افزایش حجم و ظاهر لب کمک می‌کند و به طور مشابه با سایر انواع ژل‌ها، ظاهر لب اردکی را به وجود نخواهد آورد. این ژل از نظر کاربردی بسیار مفید است، زیرا به ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا می‌پردازد و با توجه به نیازهای بیمار، نتایج مطلوب را به ارمغان می‌آورد و نیاز به تزریق مقدار بسیار زیادی از ژل نیست.

 چه افرادی متقاضی مناسبی برای تزریق ژل لب روسی هستند؟


 بهترین متقاضیان برای تزریق ژل لب روسی افرادی هستند که قبلاً به تزریق ژل نپرداخته اند اما اگر در لب شما ژل به کار رفته باید قبل از تزریق به تخلیه ژل قبلی بپردازید.

 اقدامات قبل از تزریق ژل لب


 پزشک قبل از شروع تزریق ژل با شما در خصوص هدف از درمان، نتایجی که به دست می‌آید، نکات حائز اهمیت و مراقبت‌های قبل از درمان صحبت می‌‌کند سپس سابقه پزشکی شما و داروهایی که مصرف می‌‌کنید را ارزیابی خواهد کرد تا بتواند عوارض احتمالی آنها را بررسی کند. پزشک باید به بیمار خود بگوید که تزریق ژل لب در همه افراد نتایج یکسان را به وجود نمی‌‌آورد و از آنجایی که هر فرد شرایط جسمانی متفاوتی دارد ممکن است تزریق ژل لب روسی در یکی از بیماران نتایج حیرت انگیزی را ایجاد کند و در یک بیمار دیگر فاجعه به بار بیاورد. مشاوره قبل از تزریق ژل به طور کامل ضروری است تا پزشک بتواند اطلاعات لازم را درباره شرایط بیمار خود به دست آورده و بیمار بداند که پس از درمان چه چیزی در انتظار او است و انتظارات واقعی داشته باشد.

  عوارض هایفوتراپی صورت، غبغب و گردن چیست؟

نحوه تزریق ژل لب روسی


نحوه تزریق ژل لب روسی

 در برخی از افراد خطوط بالا و پایین لب مشخص نیست و این مسئله در افراد مسن که به علت روند پیری و بالا رفتن سن حجم و شکل طبیعی لب خود را از دست داده اند بیشتر به چشم می‌آید. جالب است بدانید برخی از بیماران اصلاً چنین خطوطی را ندارند و به پزشک مراجعه می‌‌کنند تا اقدامات لازم را برای بهبود ظاهر لب آنها انجام دهد. معمولاً تزریق ژل لب روسی در گروه اول از بیماران نسبتاً ساده است و تنها کاری که پزشک باید انجام دهد تزریق مقداری از ژل هیالورونیک اسید به‌درون لب با مدل روسی است که فوراً منجر به افزایش حجم لب و بهبود ظاهر آن خواهد شد. روند تزریق ژل در افرادی که اصلاً خط لب ندارند کمی دشوارتر است و ممکن است چند هفته روند تزریق ژل در افرادی که اصلاً خط لب ندارند کمی دشوارتر است و ممکن است چند جلسه طول بکشد تا نتایج مورد انتظار آن ها به وجود بیاید.

 هریک از پزشکان از یک روش مختلف برای به وجود آوردن خط لب و بهبود ظاهر آن استفاده می‌‌کنند و باید قبل از شروع فرآیند درمان همه مراحل را برای بیمار توضیح بدهند. با این حال یکی از محبوبترین و استاندارد ترین روش‌های که توسط پزشک برای افزایش حجم و خط لب استفاده می‌شود تزریق ژل به درون حاشیه‌های لب و ایجاد ظاهر متناسب است تا نتیجه مطلوب به وجود بیاید. پس از آنکه خط لب مشخص شد و بیمار از ظاهر به وجود آمده رضایت داشت پزشک از یک مقدار دیگر ژل برای افزایش حجم لب و بهبود ظاهر آن استفاده می‌‌کند. برای به وجود آوردن خط لب باید پزشک و لب بالا و پایین به طور همزمان تمرکز داشته باشد در غیر این صورت لب بالا و پایین تقارن طبیعی و مطلوب را نخواهند داشت.

 

 

گودی بالای لب

 گودی بالای لب یکی دیگر از نقاطی است که پزشک برای بهبود ظاهر لب و به وجود آوردن نتایج مطلوب بر آن تمرکز می‌کند. پس از آنکه ظاهر این ناحیه توسط ژل هیالورونیک اسید بهبود پیدا کرد به افزایش زیبایی لب و برجسته شدن طبیعی آن کمک می‌کند. تزریق ژل در این ناحیه علاوه بر زیباتر کردن لب به برجسته شدن و لیفت لب نیز کمک خواهد کرد و خطوط لب را طبیعی تر نشان خواهد داد.

  باید و نبایدهای مراقبت از پوست چرب و روش های درمان چربی پوست

بعد از تزریق ژل لب روسی

بعد از تزریق ژل لب روسی

 معمولا ماندگاری ژل لب روسی حدود ۱۲ ماه است اما در صورتی که بیمار احساس کرد ژل لب کاهش پیدا کرده است می‌‌تواند برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کند. به طور کلی در صورتی که بیمار از نتیجه به دست آمده رضایت نداشته باشد پزشک به تخلیه ژل خواهد پرداخت. در این حالت لب بیمار کمی متورم می‌شود و معمولاً پس از ۷۲ ساعت بهبود پیدا می‌کند.

 

 

سوالات متداول درباره ژل لب روسی


سوالات متداول درباره ژل لب روسی

معمولاً از چه نوع ژلی استفاده می‌شود؟

 در هر یک از بیماران با توجه به شکل لب و ساختار آن و نتایج مورد انتظار بیمار و ارزیابی‌های انجام شده در جلسه مشاوره از یک ژل مخصوص استفاده خواهد شد. همه محصولاتی که توسط پزشک برای بهبود ظاهر لب مورد استفاده قرار می‌‌گیرند توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده اند و ترکیب اصلی آنها هیالورونیک اسید می‌باشد. هیالورونیک اسید یک نوع ژل موقت است که برای بهبود ظاهر لب مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به جذب آب می‌پردازد تا پوست همیشه مرطوب بماند و از خشکی آن جلوگیری گردد. هنگامی‌ که پزشک به تزریق ژل هیالورونیک اسید به درون لب می‌‌پردازد به بهبود ظاهر و حجم آن کمک خواهد کرد.

 آیا امکان از بین بردن ژل تزریق شده وجود دارد؟

 پاسخ این سوال مثبت از زیرا هیالورونیک اسید یک محصول موقت است و در صورتی که شما به هر دلیلی از نتیجه به دست آمده رضایت نداشته باشید می‌توانید از تزریق مجدد ژل و تمدید نتایج به دست آمده اجتناب کنید. در برخی موارد نیز پزشک از آنزیم هیالورونیداز برای از بین بردن اثر ژل استفاده خواهد کرد.

 آیا تزریق ژل درد دارد؟ 

 از آنجایی که در این روش از یک سوزن بسیار نازک برای تزریق استفاده می‌شود علیرغم حساس بودن پوست لب شما دچار درد بسیار کمی خواهید شد. معمولا برای تزریق ژل لب از داروی بی حسی استفاده نمی‌شود و در صورتی که شما خودتان را به دسته یک متخصص با تجربه و کاربلد بسپارید دچار هیچ گونه دری نخواهید شد و نتایج مطلوبی را نیز به دست می‌آورید. معمولاً پزشکان از داروی بی حس کننده استفاده نمی‌کنند زیرا باعث تورم لب می‌‌شود و نامتقارن بودن ظاهر لب پس از تزریق را به دنبال خواهد داشت. به طور کلی محصول مورد نظر حاوی لیدوکائین است و شما دچار هیچ گونه دردی نخواهید شد.

  بوتاکس دیسپورت (Dysport) چگونه به کاهش چین و چروک کمک می کند؟

تزریق ژل روسی چقدر طول می‌کشد؟

 معمولاً تزریق ژل روسی برای افزایش حجم لب در مطب پزشک انجام می‌‌شود و حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید که این زمان شامل مشاوره کوتاه قبل از تزریق و انجام فرآیند تزریق است.

چه مدت پس از تزریق کبودی لب از بین می‌رود؟

 پس از تزریق ژل لب روسی معمولاً شما به مدت ۴ تا ۷ روز دچار کبودی لب خواهید شد و تورم آن نیز حدود ۳ روز طول می‌کشد. پیروی کردن از همه نکاتی که پزشک در خصوص مراقبت‌های پس از درمان به شما توصیه کرده است به تسریع فرآیند بهبود کمک خواهد کرد.

آیا تزریق ژل لب به بهبود ظاهر لب و کسب نتایج دلخواه کمک می‌کند؟

 پاسخ این سوال مثبت است و تزریق ژل با توجه به شکل و ساختار طبیعی لب به کسب نتایج مورد انتظار شما کمک خواهد کرد. گاهی اوقات بهترین راه حل برای بهبود ظاهر لب از بین بردن ژل قبلی و تزریق ژل جدید است.

 آیا پس از تزریق ژل به استراحت در منزل نیاز دارید؟   

 تزریق ژل روسی در مقایسه با ژل معمولی دوران بهبود طولانی تری دارد و این امر به بروز تورم و کبودی پس از تزریق مرتبط است. با این حال جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا این عوارض جانبی به سرعت از بین می‌روند.

 چرا تزریق ژل روسی زمان بیشتری طول می‌کشد؟ 

 تزریق ژل روسی و به وجود آوردن ظاهر مطلوب در کنار توجه کردن به ظواهر مدت بیشتری طول می‌کشد زیرا نتایجی که به دست می‌‌آید بی‌ نظیر است به همین دلیل در مقایسه با ژل معمولی تزریق ژل روسی مدت بیشتری طول خواهد کشید.

 چرا باید به تخلیه ژل قبلی پرداخت؟

 برای تزریق ژل لب روسی باید هیچ گونه ژلی در اطراف خطوط لب وجود نداشته باشد تا نتایج مورد انتظار به دست بیاید در غیر این صورت تخلیه ژل قبلی کاملاً ضروری خواهد بود.

 بهترین روش برای افزایش حجم لب کدام است؟

 همه افرادی که قبلاً به تزریق ژل نپرداخته اند می‌توانند از ژل روسی برای ایجاد ظاهر طبیعی و برجسته کردن لب خود استفاده نمایند. افرادی که قبلا به تزریق ژل پرداخته ‌اند باید تحت نظر یک پزشک متخصص دو هفته قبل از تزریق ژل روسی به تخلیه ژله قبلی خود بپردازد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان