چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند؟ کاندید نامناسب

  1. مقالات
  2. /
  3. چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند؟ کاندید نامناسب

در ارتباط با جوان‌سازی و افزایش زیبایی ظاهری صورت، افراد توجه چندانی به ابروهای خود ندارند؛ در حالی که ابروها می‌توانند نشان‌دهنده سن واقعی افراد باشند. اگرچه ابروها با افزایش سن نازک و کم‌پشت می‌شوند، عوامل دیگری مانند ایجاد جای زخم و یا برخی از بیماری‌ها نیز در کاهش حجم ابروها مؤثر هستند. بنابراین حتی اگر چین و چروک در پوست صورت وجود نداشته باشد، کم‌پشت شدن ابروها هم در زنان و هم در مردان می‌تواند شخص را سالخورده‌تر از حالت طبیعی نشان دهد.

کاشت ابرو مشکل کم‌پشت شدن ابروها را رفع می‌کند و باعث جوان‌سازی صورت می‌شود. فرد می‌تواند پیش از کاشت، میزان پرپشتی ابروهای خود را تعیین کند. روند کاشت ابرو ساده می‌باشد و نتیجه کاشت از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است.

برای مشخص شدن کاندید مناسب و نامناسب کاشت ابرو باید با متخصص کاشت مشورت شود.

چه کسانی نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟ 


بعضی عوامل باعث می‌شوند که افراد نتوانند از روش کاشت ابرو استفاده کنند. یکی از شایع‌ترین عوامل انتظارات غیر منطقی متقاضی کاشت ابرو در صورتی است که ناحیه دهنده (Donor) بسیار کوچک باشد و قابلیت برداشت مو را نداشته باشد.

علاوه بر این، برخی بیماری‌های پوستی مانند لوپوس دیسکوئید، لیکن پلان، پسوریازیس و طاسی منطقه‌ای می‌توانند باعث شوند فرد کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو نباشد.

همچنین، برخی عوارض سیستمیک نیز مانع استفاده از کاشت ابرو می‌شوند. این عوارض شامل دیابت، اختلالات انعقاد خون، بهبود ضعیف زخم و امکان ایجاد گوشت اضافی می‌باشند.

جلسه مشاوره برای مشخص کردن کاندید مناسب و نامناسب 


جلسه مشاوره برای مشخص کردن کاندید مناسب و نامناسب-compressedبهترین راه برای تشخیص اینکه چه کسانی نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند، شرکت در جلسه مشاوره با دکتر متخصص کاشت مو است. دکتر در این جلسه با بررسی سوابق پزشکی بیمار و میزان ریزش ابروها تصمیم خواهد گرفت که آیا این روش برای بیمار مؤثر خواهد بود یا خیر. نکاتی که در جلسه مشاوره قبل از کاشت ابرو اهمیت دارند عبارت‌اند از:

سابقه پزشکی متقاضی 

بررسی سابقه پزشکی جهت تعیین روش مناسب کاشت ابرو ضرورت دارد. بیشتر مردان و زنان که دچار ریزش و طاسی مو هستند کاندید مناسب برای کاشت ابرو هستند؛ البته مواردی مانند داروهای مصرفی؛ نوع پوست و یا جراحی‌هایی که قبلاً انجام شده‌اند نیز بایستی ارزیابی شوند. متقاضی باید سابقه پزشکی خود را به طور دقیق و کامل برای پزشک شرح دهد.

  چگونه می توانم مشکل افتادگی و شل شدن پوست صورتم را حل کنم؟

بررسی پوست سر 

جهت ارزیابی میزان ریزش مو و تعیین تعداد گرافت مورد نیاز جهت کاشت مو یا ابرو، پوست ناحیه مورد نظر باید بررسی شود. در این مرحله تراکم مو به طور کامل ارزیابی شده و پزشک مقدار موهای نازک را با مقدار موهای ضخیم مقایسه می‌کند. پزشک همچنین میزان نازکی تارهای مو را که در اثر تحلیل فولیکول‌های مو و کاهش ضخامت و طول موها ایجاد می‌شود، بررسی می‌کند.

در صورتی که عارضه‌ای در پوست ناحیه مورد نظر وجود نداشته باشد، روند ارزیابی پوست بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود. در این مرحله پزشک تصویری از خط رویش مو و ابرو جهت کاشت در قسمت‌های بدون مو را به متقاضی نشان خواهد داد. با مشاهده این تصویر متقاضی می‌تواند نکات مورد نظر خود را برای پزشک بیان کند.

نکات اساسی در ارتباط با کاشت ابرو 

توضیحات ارائه شده از جانب پزشک در جلسه مشاوره، باعث رفع ابهام و نگرانی‌های متقاضی می‌شود. پزشک متخصص کاشت مو  به طور کامل و دقیق مراحل کاشت ابرو را در هر مرحله توضیح می‌دهد و همچنین مدت زمان مورد نیاز جهت کاشت ابرو را تعیین می‌کند. پزشک اقدامات مورد نیاز پیش از انجام کاشت ابرو را برای متقاضی شرح می‌دهد.

اقدامات مورد نیاز پس از کاشت ابرو 

پس از ارائه توضیحات در مورد کاشت ابرو از جانب پزشک، در صورتی که فرد تمایل به کاشت ابرو داشته باشد، پزشک توضیحاتی در ارتباط با اقدامات مورد نیاز پس از کاشت ابرو ارائه می‌دهد. در این مرحله پزشک در مورد اقدامات مراقبتی پس از کاشت و همچنین زمان بهبودی اطلاعاتی را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. سپس پزشک به تمام سؤالات متقاضی پاسخ داده و همچنین از چهره او عکس‌برداری می‌کند. عکس‌برداری جنبه‌های مختلف زیبایی و ایرادات موجود در ابرو را به خوبی نشان می‌دهد.

به همراه داشتن یک دوست یا یکی از افراد خانواده در جلسه مشاوره 

بهتر است متقاضی همراه با یک دوست یا یکی از افراد خانواده جهت شرکت در جلسه مشاوره به پزشک مراجعه کند. تجربه نشان می‌دهد که به همراه داشتن فردی که با خصوصیات و روحیات متقاضی آشنا است در دستیابی به نتیجه مناسب در جلسه مشاوره تأثیر بسیار مثبتی دارد. همچنین فرد همراه می‌تواند در برنامه‌ریزی و تعیین زمان مناسب جهت انجام کاشت ابرو به متقاضی یاری رساند.

  بهترین دکتر تزریق چربی برای بزرگ کردن گونه، سینه و باسن

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟ 


کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است-compressed

امکان دارد موی ابرو همانند موی سر با گذشت زمان نازک‌تر شود. بنابراین هم مردان و هم زنان در هر سنی با مشکل نازک شدن موی ابرو مواجه هستند. این مساله بر زیبایی صورت تأثیر منفی می‌گذارد و منجر به کاهش اعتماد به نفس در افراد می‌شود.

در ارتباط با میزان پرپشتی ابرو پس از کاشت، تصمیم‌گیری بر عهده متقاضی است. برخی از افراد تصور می‌کنند که کاشت ابرو باعث می‌شود تا ابروها بیش از حد نیاز پرپشت شوند. فرد می‌تواند میزان پرپشتی و نتیجه دلخواه خود را پیش از کاشت تعیین کند. کاشت ابرو بایستی به صورت یکنواخت انجام شود و باعث جوان‌سازی و افزایش زیبایی صورت بشود.

ابروی برخی از افراد در حالت طبیعی نازک می‌باشد. کاشت ابرو راه بسیار مناسبی جهت پرپشت کردن ابرو در این افراد است. به غیر از مواردی مانند افزایش سن و شکل طبیعی ابرو، دلایل استفاده از کاشت ابرو عبارتند از:

  • تریکوتیلومانیا (اختلال کندن مو). این اختلال شامل کشیدن یا کندن موهای ابرو نیز می‌شود.
  • بیماری‌های سیستمیک
  • برداشتن بیش از حد ابروها
  • شیمی‌درمانی یا رادیوتراپی
  • جای زخم ناشی از سوراخ کردن، سوختگی یا تتو

نحوه انجام کاشت ابرو 


کاشت ابرو با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. جهت دستیابی به بهترین نتیجه، جراح با دقت و ظرافت زیادی عمل کاشت را انجام می‌دهد.

برای این که نتیجه کاشت طبیعی به نظر برسد، به طور متوسط بین 250 تا 400 تار مو برای هر ابرو نیاز است. این تعداد تار مو با توجه به اندازه و ظاهر ابروی متقاضی و همچنین نتیجه مورد نظر در هر شخصی متفاوت می‌باشد. کاشت هر تار مو بایستی با توجه به جهت رویش دیگر موهای ابرو انجام شود. برای اینکه ابروها پرپشت و یکنواخت به نظر برسند، موها باید بسیار نزدیک به هم قرار داده شوند.

جهت جلوگیری از ایجاد جای زخم، از سوزن بسیار ظریفی جهت استخراج فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. معمولاً فولیکول‌های مو از ناحیه پشت گوش استخراج می‌شوند. سپس از سوزن‌های کوچکی جهت کاشت موهای ابرو استفاده می‌شود. روند کاشت ابرو بسیار دقیق و ظریف است.

  ریزش موی سکه‌ای (آلوپسی آره آتا): انواع روش درمان کچلی سکه‌ای

پیش از کاشت ابرو، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا از ایجاد درد جلوگیری شود. پس از اتمام کاشت نیازی نیست که فرد در کلینیک بماند و می‌تواند به منزل بازگردد.

آیا پس از کاشت ابرو به مرخصی از کار و استراحت نیازی می‌باشد؟ 


برخی از افراد پس از کاشت ابرو به استراحت چندانی نیاز ندارند. امکان دارد بعضی دیگر از افراد به یک یا دو روز استراحت پس از کاشت نیاز داشته باشند. مدت زمان مورد نیاز جهت مرخصی یا استراحت به نحوه کاشت ابرو و مقدار مورد نیاز موی ابرو جهت پنهان کردن جای زخم بستگی دارد. امکان دارد ناحیه کاشت ابرو برای چند روز قرمز باشد. در این صورت بهتر است کاشت ابرو پیش از یک دوره تعطیلات یا مرخصی انجام شود.

نتیجه کاشت ابرو 


جهت کاشت ابرو با تراکم متوسط به 100 تا 200 گرافت و برای کاشت ابرو با تراکم زیاد به 200 تا 400 گرافت نیاز است.

در بعضی از افراد مقداری کبودی یا ورم برای مدت زمان کوتاهی ایجاد می‌شود. دوره بهبودی پس از کاشت ابرو کوتاه می‌باشد و در این دوره دردی ایجاد نخواهد شد.

مشاهده نتیجه کاشت به صورت کامل، به زمان نیاز دارد ولی نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی می‌باشند. کاشت ابرو باعث بهبود ظاهر و ضخامت ابروها می‌شود. پس از چند هفته مقداری از موهای کاشته شده می‌ریزند. ریزش ابرو مرحله‌ای طبیعی از روند بهبود محسوب می‌شود و موهای جدیدی دوباره رشد خواهند کرد. مشاهده کامل نتیجه کاشت ابرو به یک سال زمان نیاز دارد.

موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می‌دهند؛ بنابراین جهت حفظ ظاهر بایستی به طور منظم (حدوداً هر چهار هفته یک‌بار) ابروها کوتاه شوند. چنانچه ابروها به طور منظم کوتاه و مرتب نشوند، موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین بایستی یک دوره زمانی معین جهت کوتاه کردن ابروها در نظر گرفته شود.

هزینه مورد نیاز جهت کاشت ابرو چقدر می‌باشد؟ 


هزینه مورد نیاز جهت کاشت ابرو به مواردی از جمله متخصص کاشت مو، کلینیک مورد نظر و مقدار موی مورد نیاز جهت کاشت ابرو بستگی دارد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان