هزینه کاشت موی سر طبیعی چقدر است؟ قیمت کاشت موی زنان و مردان

  1. کاشت مو
  2. /
  3. هزینه کاشت موی سر طبیعی چقدر است؟ قیمت کاشت موی زنان و مردان

آیا شما قصد دارید کاشت مو انجام دهید، اما مطمئن نیستید که ارزش پولی را که برای آن هزینه می‌کنید داشته باشد؟ تصمیم گیری دشوار است زیرا هزینه این عمل از شخصی به شخص دیگر به شدت متفاوت است.

این بدان معنی است که برای اینکه بفهمید هزینه عمل کاشت موی شما چقدر خواهد بود، باید مشاوره بگیرید.

به طور کلی، هزینه کاشت مو به مراتب ارزان‌تر از آن چیزی است که مردم انتظار دارند، زیرا ممکن است یک عمل جراحی کاشت مو توسط یک جراح ماهر در یک مرکز فوق‌العاده و با سرعت بسیار مناسب انجام شود. با توجه به این واقعیت که کاشت مو یک درمان دائمی و طبیعی برای ریزش مو است، ارزش کلی این روش از نظر ظاهری بیشتر از هزینه اولیه آن است. با اینکه هزینه کاشت مو ارزش نتیجه فوق‌العاده آن را دارد، تهیه یک برآورد دقیق بدون در نظر گرفتن عوامل زیادی که در ایجاد چنین برآوردی نقش دارند، دشوار است.

عوامل مؤثر بر هزینه کاشت مو


عوامل بسیاری بر هزینه کاشت مو موثر هستند که برخی از آن‌ها تأثیر قابل توجهی دارند و برخی دیگر فقط یک تغییر جزئی ایجاد می‌کنند. از بین این عوامل، موارد زیر مهم‌ترین مواردی هستند که باید در هنگام تعیین هزینه عمل در نظر بگیرید:

  • شدت ریزش مو
  • نوع روش انتخاب شده است
  • محل زندگی بیمار

اکنون شما می‌دانید که باید چه مبلغی را برای عمل کاشت مو بپردازید. اما قیمت کاشت مو ثابت نیست و برخی عوامل دیگر نیز در تعیین قیمت تاثیرگذار هستندبرخی از این عوامل شامل موارد زیر است:

سطح طاسی 

سطح طاسیمیزان طاسی سر شما چقدر است؟ هزینه درمان مستقیماً به اندازه طاسی شما بستگی دارد. در نتیجه، پزشک قبل از ارائه توصیه‌های لازم، سر شما را معاینه کرده و وضعیت ریزش موی شما را توضیح می‌دهد.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

تعداد گرافت‌های مورد نیاز کاشت مو

هزینه کاشت مو در اکثر کلینیک‌های سراسر جهان بسته به تعداد گرافت‌های (پیوندها) موردنیاز شما خواهد بود. هرچه تعداد گرافت‌ها برای پر کردن ناحیه طاس سر شما بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز خواهید پرداخت. از نظر فنی، تعیین تعداد پیوندها با ارزیابی درجه طاسی انجام می‌شود. بسته به تراکم مورد نیاز برای پوشاندن طاسی سر شما، هزینه عمل تغییر خواهد کرد. ویژگی‌ها یا در دسترس بودن ناحیه اهداکننده نیز در تعیین هزینه عمل بی‌تاثیر نیستند.

روش کاشت 

روش‌های اصلی که کلینیک‌ها برای انجام عمل جراحی کاشت مو استفاده می‌کنند عبارتند از: استخراج واحد فولیکولار (FUE) و پیوند واحد فولیکولار (FUT . (FUE مستلزم استفاده از فناوری مدرن برای استخراج جداگانه هر پیوند است. FUT یک تکنیک سازگار با ترمیم مو است که زمان کمتری می‌برد. با این حال ، FUT ارزان‌ترین روش است.

  مراقبتهای پس از کاشت موی سر (نحوه شست و شوی سر و خوابیدن)

تعداد جلسات مورد نیاز 

تعداد جلسات مورد نیاز کاشت مو

بیشتر عمل‌های کاشت مو در یک جلسه انجام می‌شوند که بین 5 تا 8 ساعت طول می‌کشد. اما بیمارانی که طاسی آن‌ها زیاد است و نیاز به پیوند بیشتری دارند، عمل آن‌ها زمان بیشتری طول خواهد کشید. تقریباً 3000-4000 پیوند در هر جلسه کاشته می‌شود. اگر تعداد پیوندهای مورد نیاز بیش از 5000 باشد، بیمار مجبور است روز بعد نیز به کلینیک مراجعه کند. برخی از کلینیک‌ها به چنین چنین بیمارانی اجازه می‌دهند تا روز بعد در کلینیک بمانند که این کار بر هزینه کل عمل تاثیر دارد.

محل زندگی 

هزینه استاندارد زندگی در کشورهای مختلف متفاوت است و در نتیجه کلینیک‌ها برای جراحی کاشت مو هزینه‌های متفاوتی از شما دریافت می‌کنند. بنابراین زمانی که بیمار به کلینیکی مراجعه می‌کند که باید هزینه بیشتری برای عمل خود بپردازد، نباید تعجب کند.

رتبه‌بندی کلینیک

کلینیک مورد نظر شما چقدر در کشورتان شناخته شده است؟ آیا بیمارانی که از خدمات این کلینیک استفاده کرده‌اند، راضی هستند؟ شما باید سؤالاتی از این دست را برای تعیین میانگین هزینه کاشت موی خود در نظر بگیرید. به همین دلیل هزینه کاشت مو در آلمان می‌تواند بیشتر از سایر کشورها باشد زیرا اکثر کلینیک‌ها از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

تجربه کار و صلاحیت جراح

تجربه کار و صلاحیت جراح

تجربه در زمینه پزشکی امر بسیار ضروری و مهمی است. این بدان معنی است که هرچه یک جراح مهارت بیشتری داشته باشد، هر عملی که انجام می‌دهد موفقیت‌آمیز خواهد بود. در نتیجه، معمولاً مشاهده می‌شود که جراحان مشهور کاشت مو دستمزد بالاتری نسبت به شروع کار خود دریافت می‌کنند. جراحان مجرب و دارای مجوز، با کسی که یک مدرک تحصیلی معمولی دارد متفاوت است.

مشاوره

هزینه مشاوره نیز ممکن است به کل هزینه عمل اضافه شود. با این حال، برخی از کلینیک‌ها مشاوره رایگان ارائه می‌دهند. شما باید کل هزینه را ارزیابی کرده و آن را با سایر کلینیک‌ها مقایسه کنید زیرا بیشتر کلینیک‌ها هزینه مشاوره را به عنوان هزینه پنهان از شما دریافت می‌کنند. همچنین در طول جلسه مشاوره می‌توانید قیمت بهتری را درخواست کنید.

هزینه ریکاوری


هزینه ریکاوری کاشت مو

زمانی که به دنبال بهترین قیمت برای کاشت مو هستید، باید به این نکته توجه کنید که هزینه‌های ریکاوری را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، هزینه‌های مربوط به داروهای مسکنی که باید در طول فرآیند بهبودی مصرف کنید، را در نظر بگیرید. همچنین، خرید داروهای ضد التهابی که به کاهش تورم در محل جراحی کمک می‌کنند، را در نظر داشته باشید. همچنین، با توجه به احتمال عفونت در محل جراحی، نیاز به خرید آنتی‌بیوتیک نیز وجود خواهد داشت.

  کاشت مو به روش DHI: مزایا، مراحل و مراقبت ها

همانند هر عمل جراحی دیگری، کاشت مو نیز عوارض خاص خود را دارد، به ویژه اگر جراح ماهر نباشد. یکی از شایع‌ترین عوارض کاشت مو عفونت است و در این صورت، بیماران ممکن است برای مراجعه بیشتر به پزشک، هزینه‌های اضافی را تحمل کنند.

همچنین، مهم است که بدانید برای کاشت مو، یک قیمت استاندارد وجود ندارد و هزینه عمل بسته به کشور، کلینیک و پیچیدگی عمل ممکن است متفاوت باشد. قبل از اقدام به این عمل، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و به او اجازه دهید سطح طاسی شما را ارزیابی کند. همچنین، پزشک باید در مورد بهترین روشی که با بودجه شما سازگار است، شما را راهنمایی کند.

آیا هزینه کردن برای کاشت مو ارزش دارد؟


آیا هزینه کردن برای کاشت مو ارزش دارد؟

ریزش مو در دوران جوانی می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. وقتی غمگین هستیم، سعی می‌کنیم پول‌هایی را که به سختی بدست آورده‌ایم خرج کنیم تا احساس بهتری داشته باشیم. بنابراین خوشحالی می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد.

مردان تمایل دارند چیزهایی بزرگ و گران قیمت بخرند تا دوباره احساس جوانی و قدرت کنند. این مردان حاضرند برای اسپرت کردن ماشین خود پول‌ زیادی خرج کنند، اما هرگز کاشت مو را که برای همیشه با آن‌ها می‌ماند، در نظر نمی‌گیرند.

فقط هزینه‌های محصولات مراقبت از مو، مراقبت از کلاه گیس، داروها و محصولات بهداشتی درمانی را برای 5 سال در نظر بگیرید. با احتساب این هزینه‌ها متوجه می‌شوید که کاشت مو در واقع ارزان قیمت‌تر از سایر گزینه‌ها است.

در پایان، باید خودتان تصمیم بگیرید که آیا کاشت مو ارزش هزینه کردن را دارد یا خیر.

هرچند چیزهای زیادی وجود دارند که به این تصمیم مربوط می‌شوند. تمام پولی را که در حال حاضر صرف تلاش برای معالجه یا پوشاندن خط موی فعلی خود می‌کنید به یاد بیاورید. همچنین به این فکر کنید که اعتماد به نفس و خوشبختی شما چقدر ارزش دارد.

محصولات مراقبت از موی شما گران هستند

اگر به کاشت مو فکر می‌کنید ، احتمالاً با ریزش موی قابل توجهی روبرو هستید. این بدان معنی است که حمام شما پر است از شامپو، نرم کننده و محصولاتی که ظاهراً به پرپشت شدن مو کمک می‌کند.

متأسفانه بسیاری از مواقع این ادعاها بی‌اساس است. این محصولات می‌توانند باعث شوند احساس کنید موهایتان ضخیم‌تر و پر رنگ‌تر شده‌اند، اما به هیچ وجه باعث رشد مو نمی‌شوند.

علاوه براین، هزینه محصولات مراقبت از مو بسیار زیاد است. و از آنجا که این محصولات راه حل دائمی برای ریزش موهای شما محسوب نمی‌شوند، هزینه کردن برای آن‌ها به صرفه نخواهد بود.

قیمت شامپوی خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که تا چه مدت به استفاده از این شامپو ادامه خواهید داد. پولی را که در درازمدت برای خرید شامپو می‌پردازید را با هزینه کاشت مو مقایسه کنید. خواهید دید که یک بار هزینه کردن برای کاشت مو بسیار به صرفه‌تر از خرید شامپو تا پایان عمر خواهد بود.

  سن مناسب برای کاشت موی سر زنان و مردان

داروها نمی‌توانند ریزش مو را متوقف کنند

داروهای زیادی برای ریزش مو وجود دارد. اما متأسفانه گران هستند و عوارض جانبی بسیار خطرناکی به همراه دارند. همچنین محصولاتی مانند محصولات “ضخیم کننده مو”، ریزش مو را درمان نمی‌کنند.

دو داروی پیشرو وجود دارند که در جلوگیری از ریزش مو موثر هستند، اما نمی‌توانند آسیب هایی را که با ضعیف شدن مو ایجاد می‌شوند، برطرف کنند و مو را به حالت اول برگردانند. کاشت مو به شما امکان می‌دهد خط موی خود را مجددا بازیابی کنید. این روش موهای شما را پرپشت می‌کند و به موهای شما ظاهری جوان و احیا شده می‌دهد، در صورتی که دارو نمی‌تواند این تاثیرات را داشته باشد.

کلاه گیس

اگر با ریزش گسترده مو روبرو هستید، احتمالاً قیمت کلاه گیس‌ها را بررسی کرده‌اید. به نظر می‌رسد گزینه‌ای ارزان و آسان باشد، اما کلاه گیس‌های خوبی که در واقع مانند موهای واقعی به نظر می‌رسند بسیار گران قیمت هستند و حتی هزینه نگهداری آن‌ها بسیار زیاد خواهد بود.

برای مراقبت و نگهداری از کلاه گیس با کیفیت باید به طور مداوم هزینه کنید. اما برای کاشت مو یک بار هزینه می‌کنید و از نتایج آن تا پایان عمر لذت می‌برید.

آیا کاشت موی ارزان خوب است؟


هزینه دقیق کاشت مو امکان‌پذیر نیست و برای هرکس به صورت خاص متفاوت خواهد بود. هزینه کاشت مو به تعداد پیوند مورد نیاز شما و تکنیکی که متخصص پوست شما از آن استفاده می‌کند بستگی دارد.

وقتی هزینه احتمالی عمل خود را تخمین بزنید، ممکن است متوجه شوید بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردید. اما بخاطر داشته باشید که ارزش آن را دارد که جوانتر به نظر برسید و احساس بهتری داشته باشید.

همچنین، به یاد داشته باشید که برخی از کلینیک‌ها ممکن است برای خانم‌ها و آقایان قیمت‌های پایین‌تری را پیشنهاد بدهند، اما قیمت نشان دهنده کیفیت خواهد بود. کاشت مو با قیمت پایین ممکن است عمل موفیت‌آمیزی نباشد و نتایج مورد نظر شما را در پی نداشته باشد و باعث بجا ماندن زخم‌های جراحی روی سر شما شود.

هیچ استاندارد جهانی برای هزینه جراحی کاشت مو وجود ندارد. بنابراین مهم است که با یک کلینیک که در نزدیکی محل زندگی شماست صحبت کنید تا یک برآورد دقیق از هزینه احتمالی عمل خود دریافت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان