هزینه کاشت ابرو با موی طبیعی برای زنان و مردان چقدر است؟

  1. کاشت ابرو
  2. /
  3. هزینه کاشت ابرو با موی طبیعی برای زنان و مردان چقدر است؟

کاشت ابرو استخراج مو از پوست سر یا جاهای دیگر بدن و سپس کاشت آن در ابرو برای جایگزینی موهای از دست رفته است. زمان و سطح تخصص لازم برای موفقیت‌آمیز بودن کاشت ابرو بر هزینه آن تأثیر می‌گذارد. این مورد حتی در کاشت ابرو نیز که تعداد پیوندهای استفاده شده در آن نسبت به کاشت موی معمولی بسیار کم‌تر است، صدق می‌کند. به طور معمول، تعداد گرافت‌های موی موردنیاز برای پیوند تعیین کننده اصلی هزینه عمل کاشت ابرو است. هزینه عمل ممکن است بسته به منطقه درمانگاه نیز متفاوت باشد.

علل ریزش ابرو


علل ریزش ابرو

شایع‌ترین علت ریزش ابرو، کندن بیش از حد است. این اتفاق زمانی می‌افتد که شما روش مناسبی را برای شکل دادن به ابروهای خود انتخاب نمی‌کنید. تمیز کردن ابرو از طریق چیدن موهای اضافی، روشی نسبتاً ایمن و متداول برای حفظ تقارن ابروها است. این روش مطلوب است زیرا نتایج آن طولانی‌تر از شیو کردن است. متأسفانه، کندن مکرر مو در یک ناحیه منجر به ضعیف شدن و آسیب دیدن فولیکول‌های مو می‌شود. این اتفاق می‌تواند به ریزش دائمی مو منجر شود.

آرایش مو 

ریختن موهای ابرو می‌تواند منجر به عفونت شود زیرا منافذی در پوست ایجاد می‌کند که در برابر عفونت باکتریایی آسیب‌پذیر است. متعاقباً عفونت می‌تواند باعث ریزش بیشتر مو شود. ضد عفونی کردن موچین قبل از استفاده برای کاهش خطر عفونت ضروری است. اگر موها در زیر پوست شکسته شوند، چیدن موهای ابرو نیز می‌تواند به مشکل بخورد. در چنین مواردی ممکن است پوست روی منافذ رشد کرده و از رشد قابل مشاهده مو جلوگیری کند. در عوض، موها در زیر پوست به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین قبل از چیدن ابروهای خود با موچین، باید بسیار مراقب باشید. اگر یک موی ابروی شما بریزد، 6 هفته طول می‌کشد تا دوباره رشد کند. هر اشتباهی که در طول اصلاح ابروهای خود با موچین مرتکب می‌شوید، اشتباهی است که باید مدت طولانی با آن زندگی کنید.

شیمی درمانی 

بسیاری از داروهای شیمی درمانی برای درمان سرطان باعث ریزش مو می‌شوند. این ریزش مو شامل موهای بدن، موی پوست سر، ابرو و مژه می‌شود. ریزش مو چند هفته پس از شروع شیمی درمانی شروع می‌شود. خوشبختانه ریزش مو موقتی است و رشد موها چند هفته تا چند ماه پس از قطع درمان شروع می‌شود.

آسیب‌دیدگی صورت

صدماتی که به صورت وارد می‌شود یکی دیگر از دلایل عمده ریزش ابرو است. سوختگی، آسیب شیمیایی یا صدمات جسمی می‌توانند منجر به ایجاد جای زخم روی ابرو شوند. این زخم‌ها از رشد هرگونه مو جلوگیری می‌کنند و باعث ریزش موهای ابرو می‌شوند.

سوء تغذیه 

موهای شما نیز دقیقاً مانند سایر اعضای بدن برای رشد و تغذیه به مواد مغذی نیاز دارند. بنابراین، کمبود مواد مغذی مورد نیاز منجر به ایجاد تغییرات نامطلوب در رشد و ظاهر مو می‌شود. این اثرات ممکن است باعث نازک شدن موها یا حتی ریزش کل موهای ابرو شود. در زیر به برخی از مواد مغذی که کمبود آن‌ها به طرز چشمگیری روی مو تأثیر می‌گذارد اشاره شده است:

بیوتین مهمترین ویتامین در رشد مو است که باعث تقویت مو، و بهبود حالت آن شده و از ریزش مو جلوگیری می‌کند. سایر ویتامین‌های پیچیده B مانند ویتامین B6 و B12 نیز باعث افزایش گردش خون و تشکیل گلبول‌های قرمز می‌شوند از این طریق رشد مو را تقویت می‌کنند. منابع ویتامین‌های پیچیده B شامل سبزیجات سبز، غلات سبوس‌دار و گوشت هستند.

  • آهن – این ماده معدنی در انتقال اکسیژن موجود در خون مؤثر است. اکسیژن به نوبه خود در بسیاری از فرآیندهای متابولیکی بدن از جمله رشد مو نقش دارد. بنابراین، آهن نقش اصلی را در رشد مو ایفا می‌کند. نمونه‌هایی از منابع غذایی غنی از آهن شامل اسفناج، جگر و گوشت قرمز است.
  • روی (زینک) – نقش مهمی در فرآیندهای اساسی مانند تقسیم سلولی، تنظیم سطح هورمون‌ها، جذب سایر مواد معدنی و سنتز پروتئین دارد. تقریباً تمام این فرایندها در طول رشد مو اتفاق می‌افتند. از این رو ریزش مو معمولاً یک علامت شایع کمبود روی است. روی را می‌توانید در مرغ، گوشت قرمز، جگر و تخم مرغ پیدا کنید.
  • اسیدهای چرب امگا 3 – در آبرسانی مو مفید هستند و از این طریق به سالم ماندن مو و جلوگیری از آسیب آن کمک می‌کنند. امگا 3 را می‌توانید در ماهی‌های چرب مانند سالمون پیدا کنید.
  کاشت ابرو برای زنان: مراحل و مزایای کاشت ابروی زنانه

تلوژن افلوویوم 

تلوژن افلوویوم یک نوع ریزش موقت مو است که به دلیل اختلال در چرخه رشد طبیعی مو رخ می‌دهد. یک اتفاق استرس‌زای جسمی یا عاطفی که بدن را از تعادل خارج می‌کند، چیزی است که به طور معمول باعث ایجاد این بیماری می‌شود. برخی از داروهای خاص یا بیماری‌ها نیز می‌توانند باعث ایجاد تلوژن افلوویوم شوند. ریزش مو نسبتاً سریع اتفاق می‌افتد و می‌تواند ابرو را در موارد جدی یا مزمن درگیر کند. هنگامی که محرک استرس‌زا متوقف شود، رشد مو بعد از چند ماه دوباره از سر گرفته می‌شود.

کم‌کاری تیروئید 

کمبود هورمون تیروئید نیز ممکن است دلیل ریزش موهای ابرو باشد. غده تیروئید میزان متابولیک، استفاده از منابع انرژی و سنتز پروتئین در بدن را کنترل می‌کند. کم‌کاری این غده باعث بروز علائم زیادی می‌شود که شامل خستگی مزمن، افزایش وزن و ریزش موی سر و همچنین موهای ابرو می‌شود.

آلوپسی آره‌آتا 

آلوپسی آره‌آتا یک بیماری خود ایمنی مزمن است که به موجب آن سیستم ایمنی بدن به فولیکول‌های مو حمله کرده و باعث ریزش مو همراه با التهاب می‌شود. آثار این بیماری معمولاً در ابتدا روی پوست سر ظاهر می‌شود اما می‌تواند بر روی هر ناحیه‌ای که مو در ان رشد می‌کند، از جمله ابروها تأثیر بگذارد. پزشکان معمولاً برای درمان آلوپسی آره‌آتا از داروهای کورتون استفاده می‌کنند.

آیا هزینه  کردن برای کاشت ابرو ارزش دارد؟


ابروها یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده ظاهر ما هستند. با اینکه می‌دانیم ابروهای ما چگونه حالت صورت ما را تعیین می‌کنند و چه تاثیری روی چهره ما دارند، اما فقط وقتی ابروهایمان را از دست می‌دهیم اهمیت واقعی آن‌ها برای ما مشخص می‌شود. افراد بدون ابرو قطعاً بیشتر از کسانی که دچار ریزش موی سر شده‌اند، زیبایی و جذابیت چهره خود را از دست می‌دهند.

آیا هزینه کردن برای کاشت ابرو ارزش دارد؟

استفاده از لوازم آرایش و سایر روش‌های درمانی زیبایی در کوتاه مدت ممکن است مفید باشد، اما در واقع این روش‌ها ریشه مشکل را برطرف نمی‌کنند. به عبارت دیگر، آنها به طور دائمی مشکل را حل نمی‌کنند. از سوی دیگر، کاشت ابرو یک راه حل دائمی است که برای ترمیم ابروها بسیار موثر است، بنابراین منطقی است که کاشت ابرو به یک روش درمانی رایج و محبوب تبدیل شود.

  کاشت ابرو به روش FIT: مزایا، مراحل، مراقبت ها و هزینه

کاشت ابرو بهترین راه حل است که می‌توانید برای ترمیم ابروهای از دست رفته خود انتخاب کنید. کاشت ابرو راه حلی است برای هر نوع ریزش موی ابرو بدون توجه به علت آن. حتی می‌تواند رشد مو روی ابروهای زخم شده را بازگرداند.

علاوه بر این، پیوند ابرو یک گزینه درمانی طولانی مدت است که بدون نیاز به اقدامات موقتی مانند استفاده از آرایش یا استفاده مداوم از دارو، مشکل شما را حل می‌کند. موهای کاشته شده به طور طبیعی رشد می‌کنند و در صورت دچار ریزش شدن، به همان شکلی که موهای طبیعی ابرو رشد می‌کنند، دوباره رشد می‌کنند. علاوه بر این، این روش ساده و کم تهاجم است و جراحان می‌توانند آن را به صورت سرپایی انجام دهند. همچنین، درد و ناراحتی قابل توجهی در طول این عمل وجود ندارد و دوره بهبودی آن کوتاه است.

عواملی که بر هزینه جراحی کاشت ابرو تأثیر می‌گذارد


عواملی که بر هزینه جراحی کاشت ابرو تأثیر می‌گذارددرجه طاسی

کل قیمت عمل جراحی کاشت ابرو مستقیماً تحت تأثیر میزان ریزش مویی است که رخ داده و میزان طاسی که ایجاد شده است.

تعداد پیوندهای مورد نیاز

سطح بالای طاسی باعث می‌شود که برای رسیدن به هدف دلخواه خود، به تعداد زیادی پیوند مو احتیاج داشته باشید. تعداد پیوندهایی که هر فرد به آن نیاز دارد بستگی به میزان طاسی، تراکم مورد نیاز مو برای پوشاندن آن طاسی و همچنین در دسترس بودن محل کاشت، و میزان تراکم موهای اهدا کننده دارد.

روش‌های کاشت مو

برای عمل جراحی کاشت مو به طور کلی دو روش اصلی به نام‌های FUE  و FUT وجود دارد. در روش FUE از فناوری‌های مدرن برای استخراج پیوندهای منفرد استفاده می‌شود. با این حال، روش FUT یک روش سازگار برای دستیابی به تعداد مورد نیاز پیوند در زمان کمتر است. از نظر هزینه، FUE مقرون به صرفه‌تر است.

تعداد جلسات مورد نیاز

اکثر جراحی‌های کاشت ابرو به طور کلی در یک جلسه انجام می‌شوند. در بعضی موارد که سطح طاسی بیماران زیاد است، به بیش از یک جلسه نیاز خواهند داشت.

طول مدت جراحی 

با توجه به اینکه پیوندهای مو به دقت در مناطق گیرنده قرار می‌گیرند، این عمل می‌تواند برای مدت زیادی طول بکشد. مدت زمان جراحی به تعداد پیوندهای مو بستگی دارد، اما تخصص و تعداد جراحان نیز می‌توانند نقش بسزایی در این مورد داشته باشد. پیوند ابرو برای اصلاح جزئی ریزش موهای ابرو ممکن است حداکثر به 3 ساعت زمان نیاز داشته باشد. برای یک روش دقیق مانند ترمیم کامل ابرو، این عمل ممکن است حدود 6 ساعت یا حتی بیشتر طول بکشد.

محل کلینیک

محل قرارگیری کلینیک نیز یکی دیگر از عواملی است که هزینه جراحی کاشت ابرو را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. کاملاً متداول است که کلینیک‌های کاشت موی مستقر در نقاط مختلف کشور هزینه‌های متفاوتی را از مشتریان خود دریافت کنند.

اعتبار كلينيك

جدای از محل کلینیک، اعتبار کلینیک نیز به هزینه جراحی اضافه می‌کند. کلینیک‌هایی که مشهورتر هستند هزینه بالاتری را برای عمل جراحی کاشت ابرو نسبت به کلینیک‌های متوسط ​​دریافت می‌کنند.

  کاشت ابرو برای زنان: مراحل و مزایای کاشت ابروی زنانه

تخصص جراح

جراحان کاشت ابرو که سال‌ها تجربه دارند، قطعاً مهارت‌های جراحی بیشتر و تخصص بهتری در انجام جراحی‌های پیوند مو دارند. به همبن دلیل، جراحان شناخته شده در زمینه کاشت ابرو، به طور کلی، هزینه جراحی بالا و همچنین هزینه مشاوره بالاتری نسبت به سایر همکاران خود دارند. بنابراین، برای اطمینان از نتایج جراحی و میزان موفقیت بالا، پزشکان و جراحان ممکن است برای تجربه و مهارت بالای خود مبلغ بیشتری را درخواست کنند.

صلاحیت جراح

متخصصان پوست و جراحان متخصص کاشت مو از قیمت‌های متفاوتی نسبت به جراحان مشابه برخوردار هستند.

در دسترس بودن پیوندهای اهدا کننده

اگر بیمار به اندازه کافی فولیکول‌های سالم مو در قسمت پشت سر خود نداشته باشد، باید فولیکول‌های مورد نیاز از سایر قسمت‌های بدن مانند ریش و سینه خارج شود. از آنجا که موهای بدن حساسیت بیشتری دارند و استخراج آن‌ها دشوار است، به مهارت بیشتری و دقت بالایی نیاز دارد. بنابراین، جراحی دشوارتر خواهد بود و به تناسب آن هزینه جراحی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

مشاوره

برخی از کلینیک‌های کاشت مو، مشاوره پزشکی را بدون هزینه برای بیماران ارائه می‌دهند در حالی که سایر کلینیک‌ها هزینه بالایی را برای مشاوره دریافت می‌کنند. در طول جلسه مشاوره با ویژگی‌ها و انواع مختلف جراحی کاشت مو آشنا می‌شوید.

اقداماتی برای کاهش هزینه‌های جانبی


پیوند ابرو یک عمل جراحی کم تهاجمی است و بنابراین دوره بهبودی کوتاهی دارد. اگر عمل کاشت مو از روش FUE انجام شود، می‌توانید فعالیت های عادی را پس از حداقل 48 ساعت از سر بگیرید. با این حال بهتر است یک هفته منتظر باشید تا علائم بارز این عمل از بین برود. بعد از گذشت حدود 3 هفته، موهای پیوند شده روی ابرو شروع به ریزش می‌کنند و بعد از گذشت 4 ماه دوباره رشد خواهند کرد. بعد از 6 ماه موهای ابروی شما به طور محسوسی متراکم می‌شوند. دلیلش این است که ابروهای پیوند شده به اندازه موی سر رشد می‌کنند. برای حفظ حالت ابروها نیاز است که هر 2 هفته یک بار ابروهای خود را مرتب کنید. نتایج نهایی پیوند ابرو بعد از 9-10 ماه مشهود خواهد بود. سپس می‌توانید میزان موفقیت‌آمیز بودن عمل کاشت ابروی خود را متوجه شوید.

اقداماتی برای کاهش هزینه‌های جانبی

خطرات یا عوارض جانبی 

عمل کاشت ابرو خطرات کمی دارد. خونریزی، زخم و عفونت در این عمل بسیار نادر است. در کاشت مو به روش FUE، واقعاً هیچ زخمی وجود نخواهد داشت. با مصرف آنتی‌بیوتیک‌ بعد از عمل، به راحتی از عفونت جلوگیری می‌شود. بیشترین خطر مربوط به عمل کاشت ابرو، موفقیت‌آمیز نبودن عمل یا نتایج پایین‌تر از سطح استاندارد است. زاویه نامناسب کاشت توسط جراح باعث می‌شود موهای ابرو در جهات غلط رشد کرده و ظاهر غیر طبیعی داشته باشند. پیوندهای مو نیز ممکن است در طول عمل آسیب دیده یا به علت کاشت نامناسب در محل گیرنده از بین بروند. همچنین ممکن است موها درشت‌تر یا از نظر رنگ و بافت ناهماهنگ با موهای طبیعی ابرو باشند. چنین خطراتی ممکن است نتیجه عمل را خراب کرده و نیاز به اقدامات اصلاحی باشد که می‌تواند هزینه بیشتری را در پی داشته باشد. یک روش مطمئن برای جلوگیری از چنین نتایجی، انتخاب یک جراح واجد شرایط برای انجام کاشت ابرو است.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان