هزینه بوتاکس رفع چروک پیشانی، خط اخم و دور چشم چقدر است؟

 1. بوتاکس
 2. /
 3. هزینه بوتاکس رفع چروک پیشانی، خط اخم و دور چشم چقدر است؟

شکی نیست که پیری باعث ایجاد تغییراتی در چهره افراد می‌شود. این تغییرات یک فرایند طبیعی است که به آرامی پیشرفت می‌کند. هیچ چیز واقعاً نمی‌تواند روند پیری را معکوس کند و بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که چهره‌ای که در آینه به آن نگاه می‌کنند، پیرتر از آن چیزی است که واقعاً احساس می‌کنند. خوشبختانه، درمان‌های کم‌تهاجمی بسیار عالی برای کمک به معکوس کردن برخی از علائم پیری و احیای ظاهری جوان‌تر اما طبیعی وجود دارد. بوتاکس چین و چروک‌هایی را که در اثر فعالیت عضلات ایجاد می‌شود، کاهش می دهد. چندین عامل در هزینه بوتاکس تأثیر می‌گذارد:

 • منطقه جغرافیایی
 • ساختار قیمت‌گذاری در هر مرکز زیبایی شناسی
 • سطح تجربه شخصی که درمان را انجام می‌دهد
 • تعداد مناطق درمانی
 • تعداد واحدهای مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه مطلوب برای هر فرد

بوتاکس چیست؟


بوتاکس یک روش غیر جراحی با حداقل تهاجمی است که باعث کاهش ظاهر چین و چروک صورت شده که با عمل مکرر عضله زیرین ایجاد می‌شود. حرکات طبیعی مکرر ماهیچه‌ها در صورت باعث ایجاد چین‌هایی در پوست می‌شود. با گذشت زمان، این چین‌ها می‌توانند حتی در هنگام استراحت عضلات عمیق‌تر و قابل مشاهده باقی بمانند. نمونه‌هایی از این موارد شامل خطوط افقی در پیشانی، خطوط عمودی بین ابروها، و چین و چروک‌های ریز اطراف چشم و دهان است. بوتاکس با ضعیف کردن عضله زیرین ظاهر چین و چروک را کاهش می‌دهد، بنابراین حرکت کمتری در عضله وجود دارد که باعث ایجاد چین و چروک شود. هدف ایجاد بی‌تحرکی کامل یا ظاهری یخ زده نیست بلکه حفظ یک ظاهر طبیعی با حرکات حفظ شده است.

بوتاکس چگونه کار می‌کند؟


بوتاکس از سم بوتولینوم خالص تهیه می‌شود که به طور طبیعی توسط یک نوع خاص از باکتری‌ها تولید می‌شود و سپس در یک محلول استریل برای تزریق تهیه می‌شود. بوتاکس تنها یک نوع از سم بوتولینوم است و فرم‌های دیگر آن شامل Dysport®، Xeomin® و Myobloc® است. بوتاکس توسط FDA برای درمان خطوط عمودی بین ابرو و چروک‌های اطراف چشم تأیید شده است. علاوه بر این، بوتاکس سال‌هاست که به طور امن در مناطق مختلفی از صورت استفاده می‌شود. بوتاکس با مسدود کردن موقت انتقال پیام از عصب به ماهیچه‌ها، عمل می‌کند و باعث ضعف موقت ماهیچه‌ها می‌شود. در نتیجه، علائم پیری مرتبط با استفاده مکرر از ماهیچه‌ها کاهش می‌یابد.

چه مناطقی بوسیله بوتاکس قابل درمان است؟


 • خطوط عمودی بین ابروها “خطوط اخم”
 • خطوط افقی روی پیشانی
 • خطوط ریز اطراف چشم بر روی استخوان گونه “چروک دور چشم”
 • خطوط مورب در هر دو طرف بینی
 • خطوطی که از اطراف لب “خط لب” خارج می‌شوند
 • خطوط اتصال به گردن
 • گوشه دهان (لیفت)
 • قسمت بیرونی ابرو (لیفت)
  پلاسما جت برای لیفت پوست و رفع چین و چروک صورت

هزینه بوتاکس چقدر است؟


هزینه بوتاکس چقدر است؟

برخی از عواملی که بر هزینه بوتاکس تأثیر می‌گذارد عبارتند از تعداد واحدهای مورد نیاز، عمق چین و چروک مورد نظر برای پر کردن، و فردی که تزریق را انجام می‌دهد. همچنین موقعیت جغرافیایی نیز ممکن است هزینه بوتاکس را تحت تأثیر قرار دهد زیرا هزینه این عمل در بعضی مناطق ارزان‌تر از سایر مناطق است. همچنین ممکن است برخی از پزشکان یا جراحان تخفیف‌های مربوط به بوتاکس را برای بیماران جدید و برای تزریق‌های متعدد ارائه دهند. بعلاوه تزریق بوتاكس برای كسانی كه به دلایل پزشکی مانند سردردهای میگرنی نیاز به این درمان دارند ارزان‌تر است اما برای اهداف آرایشی اینطور نیست. شخصی که می‌خواهد کمترین قیمت ممکن را برای تزریق بوتاکس بپردازد، باید قبل از تعیین اینکه کدام یک را استفاده کند، با پزشکان مختلف در محل زندگی خود صحبت کند.

 

 

به چه تعداد واحد بوتاکس نیاز دارید؟

میزان واحدهای بوتاکس معمولاً به تعداد و عمق چین و چروک های مورد نظر بستگی دارد. برای چین و چروک‌های بیشتر، تعداد واحدهای بوتاکس بیشتری لازم است و چروک‌های عمیق نیز معمولاً بیش از یک واحد نیاز دارند. برخی پزشکان از استفاده از تعداد زیادی واحد بوتاکس بر روی بیماران خود خودداری می‌کنند، مستقل از تعداد و شدت چین و چروک، زیرا باور دارند که تزریق بیش از حد بوتاکس ظاهری غیرطبیعی به وجود می‌آورد. پزشکانی که از مقدار کمتری بوتاکس استفاده می‌کنند، ممکن است هزینه کمتری داشته باشند نسبت به پزشکانی که در استفاده از بوتاکس بیشتر آزادانه عمل می‌کنند. همچنین، افرادی که به میگرن رنج می‌برند و نیاز به درمان با بوتاکس دارند، ممکن است در این روش هزینه کمتری پرداخت کنند، زیرا ممکن است به مقدار کمتری بوتاکس نیاز داشته باشند.

یک درمان واحد ممکن است چندین منطقه را شامل شود، به همین دلیل تعداد واحدها می‌تواند از 10 تا 100 متغیر باشد.

بنابراین وقتی مردم می‌پرسند “هزینه بوتاکس چقدر است؟” باید بگوییم، ” می‌خواهید با تزریق بوتاکس چه اتفاقی بیفتد؟ اهداف شما برای انجام این کار چیست؟ “

پزشکان با این سوالات می‌توانند هزینه تقریبی تزریق بوتاکس را تخمین بزنند:

 • گلابلا (برآمدگی پیشانی میان دو ابرو) به طور متوسط حدود 20 واحد نیاز دارد.
 • پیشانی از 8 تا 20 واحد نیاز دارد.
 • تعداد واحدهای موردنظر برای چین و چروک دور چشم معمولاً بین ۲۴ تا ۲۶ واحد متغیر است  اما باز هم تعداد دقیق واحدها همیشه به فرد بستگی دارد.

مجموع واحدهای گفته شده به طور متوسط 40-60 واحد است و شما می‌توانید بگویید من مشتریانی داشتم که (تقریباً) از شنیدن تعداد زیاد واحدها ناراحت می‌شوند در صورتی که حتی هیچ مرجع خاصی نداشته‌اند.

ساده است. یک زن حدودا پنجاه ساله به دلیل داشتن خط و چین و چروک بیشتر به واحد بیشتری نسبت به یک زن که سی ساله نیاز خواهد داشت.

برای اینکه مشتری‌ها کاملاً طبیعی به نظر برسند به طور متوسط ​​40-60 واحد معمولاً موثر خواهد بود.

  پیشگیری از پیری پوست: جلوگیری از پیرشدن پوست دست و صورت

تجربه دکتر 

عامل دیگری که می‌تواند بر هزینه بوتاکس تأثیر بگذارد، شخصی است که این تزریق را انجام می‌دهد. بعضی اوقات ممکن است یک پرستار بوتاکس را به جای پزشک تزریق کند که ممکن است هزینه تزریق را کاهش دهد.

بوتاکس درمانی نیست که برای همه افراد به صورت یکسان استفاده شود. میزان تزریق در هر شخص متفاوت است. درمان بوتاکس برای هر فرد باید مختص او باشد.

شایان ذکر است که برخی از مراکز زیبایی براساس مساحت ناحیه تحت درمان قیمت را محاسبه می‌کنند و نه قیمت هر واحد، و بعضی از مراکز نیز تخصص کسی که تزریق انجام می‌دهد را در تعیین قیمت دخیل می‌کنند. بنابراین اگر با یک فرد جدیدتر و با تجربه کمتر تزریق را برای شما انجام دهد، به طور معمول هزینه تزریق شما کم‌تر خواهد بود.

هر یک از این ساختارهای قیمت‌گذاری و هم برای مشتری و هم برای پزشک دارای جوانب مثبت و منفی هستند.

به عنوان مثال، بعضی از چروک‌های دور چشم به 12 تا 14 واحد بوتاکس نیاز دارند. همچنین ممکن است برخی دیگر به دوبرابر این مقدار نیاز داشته باشند. اگر چروک دور چشم شما به تعداد زیادی واحد بوتاکس احتیاج نداشته باشد، بنابراین درصورت محاسبه قیمت بر اساس مساحت باید هزینه بیشتری پرداخت کنید و برعکس، در صورت محاسبه قیمت بر اساس واحد بوتاکس هزینه شما کاهش می‌یابد. با این حال، کسی که تزریق را برای شما انجام می‌دهد در کار خود ماهر است. او باید در مورد تعداد واحدهای مورد نیاز مشتری خاص خو نظر بدهد.

بوتاکس ارزان


یک نگرانی در مورد تعیین قیمت بر اساس واحد این است که ممکن است تخصص درمانگر توسط مشتریانی که محدودیت بودجه دارند، جدی گرفته نشود. اگر پزشک تشخیص دهد که چروک دور چشم مشتری به 20 واحد بوتاکس احتیاج دارد اما مشتری می‌خواهد فقط 15 دلار بپردازد، احتمالاً نتیجه ایده‌آل را نخواهد گرفت.

این شرایط برای پزشکانی که وجدان کاری دارند دشوار است. در برخی شرایط، انتظار برای رسیدن به نتایج عالی بهتر از پرداخت فوری مبلغ برای نتایج ضعیف است. در شرایط دیگر، پزشکان می‌توانند نیازهای مشتری را از منظر بودجه و از منظر نتیجه تأمین کنند.

آیا می‌توانید تصور کنید که می‌خواهید برای بزرگ کردن سینه به پزشک مراجعه کنید و به جراح بگویید برای اینکه بودجه کافی ندارید ابتدا می‌خواهید یک سینه را جراحی کنید؟ در این صورت قطعا جراح از برنامه‌ریزی جراحی خود امتناع خواهد کرد!

وقتی از یک پزشک بخواهید درمان را بر اساس بودجه شما تنظیم کند، او را در یک وضعیت مشابه قرار می‌دهید. شما از یک فرد حرفه‌ای می‌خواهید که نتیجه را به خطر بیاندازد و این یک وضعیت باخت-باخت خواهد بود.

بررسی هزینه بوتاکس


افرادی که علاقه‌مند به تزریق بوتاکس هستند، می‌توانند از قبل تحقیقات زیادی راجع به این موضوع انجام دهند. معمولاً ایده خوبی است که علاوه بر پرسیدن قیمت از پزشکان، درباره کارهای قبلی او نیز پرس‌وجو بکنید. اگر در منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید هزینه بوتاکس گران باشد ممکن است برای رسیدن به یک معامله بهتر، بررسی قیمت‌ها را دورتر از محل زندگی خود در نظر بگیرد.

  علائم و علل بیماری زگیل تناسلی و روش های پیشگیری و درمان

بوتاکس چقدر سریع کار می‌کند و دوام آن چقدر طول می‌کشد؟


بوتاکس پس از 24 تا 48 ساعت شروع به کار می‌کند و فواید کامل تزریق در یک یا دو هفته آشکار می‌شود. اثرات تزریق بوتاکس حدوداً بین سه تا چهار ماه طول می‌کشد.

تزریق چگونه انجام می‌شود؟


تزریق چگونه انجام می_شود؟

تزریق بوتاکس با تزریق در داخل محل مورد نظر با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف در مطب انجام می‌شود. چندین محل تزریق برای پخش دارو در سراسر عضله هدف استفاده می‌شود. ناراحتی خفیف در ارتباط با تزریق سوزن وجود دارد  اما می توان با پیش درمانی با یخ یا عوامل بی‌حسی موضعی این امر را کاهش داد. مکان‌های خاصی مانند لب ممکن است از دیگر نقاط صورت حساس‌تر باشند و در صورت تمایل می‌توان از مسدودکننده‌های عصبی استفاده کرد تا درد با تزریق به حداقل برسد. مقدار واقعی داروهایی که در هر مکان تزریق می‌شود بسیار اندک است. پس از تزریق ممکن است به طور موقت ناحیه تزریق پوسته پوسته شود که به سرعت از بین می‌رود. خطری از نظر ایجاد کبودی در محل تزریق وجود دارد اما می‌توان با استفاده از تکنیک تزریق و بستن ناحیه بعد از تزریق آن را محدود کرد. بیشتر افراد تصمیم می‌گیرند همان روز تزریق به کار یا فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.

 

 

خطرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس چیست؟


خطرات اصلی تزریق بوتاکس درد یا کبودی در محل تزریق است. واکنش آلرژیک موضعی ممکن است ایجاد شود اما بسیار نادر است. هدف از این درمان هدف قرار دادن تزریق به عضله مورد نظر است اما احتمال گسترش دارو به ماهیچه‌های اطراف نیز وجود دارد. برای تزریق در اطراف چشم، این امر به طور بالقوه می‌تواند به افتادگی موقت پلک بالا یا ضعف عضلات منجر شود و به طور موقت باعث ایجاد دوبینی شود. تزریق در گردن ممکن است به ندرت به عضلات درگیر بلع و صحبت گسترش یابد.

چه کسی نباید بوتاکس را دریافت کند؟


در صورتی که باردار هستید، قصد بارداری دارید، در دوران شیردهی هستید، در منطقه مورد نظر برای تزریق عفونت وجود دارد، آنتی‌بیوتیک‌های خاص مصرف می‌کنید، سابقه بیماری عصبی و عضلانی یا ضعف دارید، یا به هر یک از مواد تشکیل دهنده بوتاکس یا سایر داروهای دارای سم بوتولینوم حساسیت داشته باشید نباید از بوتاکس استفاده کنید.

کاربردهای دیگر بوتاکس چیست؟


علاوه بر درمان چین و چروک صورت، از بوتاکس برای درمان مشکلات مختلفی استفاده می‌شود. بوتاکس می‌تواند برای برخی از بیماران در درمان سردردهای میگرنی یا سردردهای تنشی موثر باشد. درمان اسپاسم صورت، بلفارواسپاسم یا سینکینزیس ناشی از فلج صورت یا فلج بل نیز با بوتاکس بهبود می‌یابد. علاوه بر این، بوتاکس برای کاهش ترشحات از غدد خاصی مانند غدد اشکی تولید کننده اشک و غدد بزاقی (پاروتید و زیر مندی) که بزاق تولید می‌کنند، مفید است.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان