هایفوتراپی و کشیدن پوست: روش آسان و مطمئن برای داشتن پوستی شاداب

 1. دسته‌بندی نشده
 2. /
 3. هایفوتراپی و کشیدن پوست: روش آسان و مطمئن برای داشتن پوستی شاداب

هایفوتراپی و کشیدن پوست

در حال حاضر، نگرانی عمومی مربوط به چین و چروک صورت و از دست دادن الاستیسیته به علت پیری افزایش یافته است. برای مقابله با این مشکل، روش‌های مختلفی مانند لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن، لیزر فرکشنال و آر اف به عنوان درمان‌های پیشنهادی برای رفع چین و چروک صورت و افزایش الاستیسیته پوست معرفی شده‌اند. با این حال، هنوز روش درمانی ایده‌آل مشخص نشده است. اخیراً، اولتراسوند به عنوان یک روش جدید برای درمان و بهبود ظاهر پوست معرفی شده است. استفاده از اولتراسوند با شدت تمرکز بالا (هایفو) می‌تواند بهترین نمونه از این تکنیک باشد. اصل هایفو با استفاده از تحریک آسیب سلولی و کاهش حجم منطقه هدف به طور انتخابی از طریق انعقاد با ایجاد ضایعات میکروترمال فوری از طریق استفاده از امواج اولتراسوند با فرکانس بالا در منطقه مورد نظر عمل می‌کند، بدون ایجاد آسیب برای بافت‌های اطراف و سطح پوست.

چه چیزی در مورد این روش منحصر به فرد است؟

‌‌هایفو تنها درمان غيرتهاجمی است که به‌طور خاص ‌می‌تواند بنیاد عمیق زیر پوستی را که در جراحی زیبایی در نظر گرفته ‌می‌شود، بدون برش یا خراب شدن سطح پوست هدف قرار دهد. همچنین هایفو تنها روش برای استفاده از تصویربرداری اولتراسوند است که به پزشکان اجازه ‌می‌دهد تا به‌طور واقعی لایه‌های بافتی را که در حین درمان هدف قرار ‌می‌گیرند، مشاهده کرده و اطمینان حاصل کنند که انرژی دقیقا به جایی که بیشترین اثر را دارد، واگذار ‌می‌شود.

علل شل شدن پوست


یکی از رایج‌ترین علل شل شدن و افتادگی پوست، افزایش سن (پیری) است. با گذشت زمان، کلاژن و الاستین، بافت‌های پیوندی پشتیبان را که چهره را جوان و تپل نگه ‌می‌دارند، به طور طبیعی از بین ‌می‌روند. همچنین قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کلاژن و الاستین را کاهش ‌می‌دهد. گذشته از پیری، افتادگی پوست پس از کاهش وزن، مخصوصا کاهش وزن ناگهانی و سریع نیز اتفاق ‌می‌افتد.

شل شدن پوست می‌تواند در هر جایی از بدن اتفاق بیفتد، اما رایج‌ترین مکان‌ها عبارتند از: صورت، گردن، آرنج، معده، ران و باسن.

‌‌هایفو چیست؟


‌‌هایفو چیست

هایفو (High-Intensity Focused Ultrasound) یک روش درمانی غیرجراحی برای بهبود ظاهر صورت است که با استفاده از امواج اولتراسوند، عضلات را تنش داده و پوست شل یا افتاده را بدون نیاز به جراحی تقویت می‌کند. در این روش، انرژی غیر تهاجمی اولتراسوند با گرمای پایین در منطقه هدف پوست تولید می‌شود. این فرایند سلول‌ها را تحریک می‌کند تا کلاژن تولید کرده و بافت را جوان‌سازی کنند. اگر شما فکر می‌کنید به جراحی نیاز ندارید یا واقعاً از فکر کردن به جراحی متنفرید، هایفوتراپی می‌تواند یک گزینه طبیعی برای تنش دادن پوست صورت یا گردن شما باشد.

  15 روش موثر در پیشگیری از قارچ ناخن ناشی از عدم رعایت بهداشت

‌‌هایفوتراپی برای افتادگی جدی است. مناطق رایج درمان عبارتند از:

 • خط ابرو و پیشانی
 • چانه
 • گردن (گردن بوقلمون)
 • شکم
 • علائم کشش

چه کسانی کاندیدای خوبی برای ‌‌هایفو هستند؟

یک کاندید خوب برای ‌‌هایفو

یک کاندید خوب برای ‌‌هایفو کسی است که پوستی دارد که شل به نظر ‌می‌رسد، و اغلب احساس ‌می‌شود که خیلی سفت و قرص نیست. به عنوان مثال، خط ابروی پایین آمده یا پوست شل و افتاده در ناحیه پلک، اغلب اولین نشانه پوست “بالغ” است. به طور معمول، افرادی که در سن سی سالگی و یا بالاتر بوده و دارای شلی پوست خفیف تا متوسط ​​هستند، کاندید هایفوتراپی هستند. هرچند ‌‌هایفوتراپی جایگزین جراحی کشیدن صورت نیست، اما بسیاری از افراد هستند که ‌می‌خواهند تا حدی پوست خود را بکشند، ولی هنوز برای جراحی، از لحاظ ذهنی، مالی یا لجستیکی آماده نیستند. افراد جوان‌تری نیز هستند که ‌می‌خواهند “جلوتر از بازی باقی بمانند” و همچنین افرادی که به دنبال تمدید کردن تأثیرات جراحی زیبایی هستند.

مزایا


مزایا

فقط با یک درمان، شما ‌می‌توانید اثرات قابل توجهی از ‌‌هایفو را ببینید. اثراتی مانند:

 • ‌‌ هایفو بر پوست بالغ فشار ‌می‌آورد تا دوباره سخت کار کند.
 • پوست نرم‌تر، قوی تر و روشن‌تری در ماه‌های پس از درمان خواهید داشت.
 • چشمان شما بازتر و خط ابرو کشیده‌تر به نظر رسیده، خطوط ظریف کم شده و منافذ کاهش ‌می‌یابند.
 • به دلیل الاستیسیته بازسازی شده، پوست شما ملایم‌تر و نرم‌تر ‌می‌شود.

قبل از درمان


به‌منظور آماده شدن برای درمان، باید این دستورالعمل‌ها را رعایت کنید:

 • داروها (عمدتا رقیق‌کننده خون) و داروهای تجویزی نباید در روز درمان مصرف شوند.
 • مهم است که با پزشک خود در مورد داروهای خود صحبت کرده و صادق باشید. اگر بوتاکس یا پرکننده داشته‌اید، باید 2 هفته قبل از این درمان آنها را بردارید.
 • در روز درمان هیچ درمان گرمایی مانند لیزر یا درمان‌های نور پالسی نباید انجام شود.
 • در طول زمانی که درمان ‌می‌شوید، درمان‌گر خود را از هر گونه تغییرات سلامتی، داروها یا واکنش‌های جدید مطلع کنید.
 • در صورت داشتن ‌‌هایفو در ناحیه صورت، هیچ‌گونه آرایش صورت نباید داشته باشید.
 • اگر درمان در ناحیه صورت مردان انجام می‌شود، باید تمیز اصلاح شده باشد.
  انواع میکرونیدلینگ صورت برای جوانسازی و رفع چروک پوست

در طول درمان


در طول درمان

گاهی اوقات ممکن است مشتریان تهوع، ناراحتی یا درد خفیفی را تجربه کنند. این شرایط معمولا زمانی رخ ‌می‌دهند که درمان در حال انجام است و تنها به‌طور موقت ادامه ‌می‌یابد. اگر درمان در پیشانی یا فک است، ممکن است احساس سوزش یا سردرد خفیف داشته باشید. شما ‌می‌توانید قبل یا بعد از درمان ایبوپروفن مصرف کنید.

 

پس از درمان


اثرات کامل ‌‌هایفو تقریبا 12 تا 24 هفته طول ‌می‌کشد. اثرات 2-3 سال با پیری طبیعی پوست شما ادامه خواهد داشت. برخی از نکات قابل توجه مراقبت پس از هایفوتراپی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، مانند:

 • از قرار دادن پوست خود در معرض شدید گرما و سرما خودداری کرده و پوست خود را با کرم ضد آفتاب محافظت کنید.
 • آرایش معمول خود را ‌می‌توانید بلافاصله دنبال کنید، اما از استفاده از محصولات مراقبت از پوست که ممکن است پوست شما را تحریک کنند، به مدت 24 ساعت اجتناب کنید.
 • کبودی، تورم و حساسیت به لمس (هرچند به ندرت) ممکن است در ناحیه تحت درمان اتفاق بیفتد. ممکن است کبودی تا چند روز پس از درمان آشکار نشود و اغلب سبز رنگ است. رایج‌ترین مناطق کبودی در حوالی فک و استخوان گونه است.
 • حتی بدون کبودی، حساسیت به لمس امکان‌پذیر است. این حالت معمولا در ناحیه فک و استخوان گونه دیده ‌می‌شود و اغلب هنگام لمس صورت، شستشو و یا استفاده از لوازم آرایشی، احساس ‌می‌شود. این امر با خوردن، صحبت کردن یا حرکت عضلات صورت شما تداخلی نخواهد شد و تنها موقتی است.

نتیجه


بیماران ممکن است از تاثیر ابتدایی لذت ببرند، اما سفت شدن و کشیده شدن نهایی 2-3 ماه طول ‌می‌کشد، زیرا کلاژن قدیمی با کلاژن جدید و با انعطاف‌پذیری بیشتر جایگزین ‌می‌شود. همان‌طور که فرایند ساخت کلاژن ادامه ‌می‌یابد، بهبود بیشتری ‌می‌تواند تا 6 ماه پس از انجام این روش ظاهر شود. بیمارانی که با ‌‌هایفو درمان می‌شوند، پس از گذشت یک سال از انجام فرآیند، هنوز کلاژن جوان و تازه دارند و بر اساس شرایط پوست، این حالت ‌می‌تواند تا یک سال دیگر نیز ادامه داشته باشد. درمان‌های مکمل بعدی، که برای هر فردی متفاوت است، ‌می‌تواند به تطبیق با فرایند پیری کمک کند.

  مزوتراپی جوانسازی و زیبایی پوست: آبرسانی و حفظ تعادل طبیعی پوست

عوارض جانبی ‌‌هایفو


•  ممکن است بعد از درمان تا یک ساعت یا بیشتر قرمزی جزئی ایجاد شود

•  درصد کمی از مشتریان ممکن است تورم، سوزش یا حساسیت به لمس خفیف داشته باشند، اما این‌ها ملایم و موقت هستند.

•  احساس درد در عضله رایج است، اما به‌سرعت برطرف ‌می‌شود.

سوالات متداول


در اینجا شما ‌می‌توانید پرسش‌های متداول را در مورد ‌‌هایفو پیدا کنید:

آیا ازکارافتادگی وجود دارد؟

‌‌هایفو یک روش کاملا غیرتهاجمی است و به همین دلیل هیچ زمان ازکارافتادگی وجود ندارد. شما بلافاصله پس از هایفوتراپی ‌می‌توانید به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردید و اقدامات خاصی را که نیاز دارید انجام دهید.

درمان اولتراسوند چه مدت طول ‌می‌کشد؟

درمان کامل صورت 45-60 دقیقه طول ‌می‌کشد، و درمان بخشی از صورت یا کشیدن خط ابرو ‌می‌تواند حدود 30 دقیقه – بدون هیچ ازکارافتادگی، به طول بینجامد.

‌‌هایفو چگونه از لیزر متفاوت است؟

لیزرها معمولا مسائل مربوط به لایه‌های سطحی پوست (مانند خطوط ریز، چین و چروک‌ها، تغییر در رنگ) را مورد هدف قرار ‌می‌دهند. هایفو لایه عمیق پوست و لایه بنیادینی که هدف جراحی زیبایی است، را هدف گرفته و پوست را کشیده و به حمایت از آن کمک ‌می‌کند. بنابراین، این دو تکنولوژی کاملا مکمل یکدیگر هستند!

آیا ‌‌هایفو جراحی است؟

خیر. برخلاف کشیدن صورت، ‌‌هایفو یک روش غیر تهاجمی است که پوست را هدف قرار داده و از لایه‌های زیرین آن پشتیبانی ‌می‌کند، اما شامل خراش یا برش سطح پوست نمی‌شود.

‌‌هایفو از چه نوع فن آوری استفاده ‌می‌کند؟

‌‌هایفو از تکنولوژی اولتراسوند تاییدشده استفاده ‌می‌کند، که تایید FDA و Health Canada را برای استفاده در این روش پزشکی جدید دریافت کرده است.

هایفوتراپی چه کار ‌می‌کند؟

‌‌هایفو انرژی متمرکز اولتراسوند را به زیر سطح پوست ارسال ‌می‌کند تا لایه‌های صورت را منقبض کند، و سبب تحریک بدن برای تولید کلاژن جدید ‌می‌شود. در نتیجه، پوست با گذشت زمان شروع به کشیده‌شدن و سفت‌شدن ‌می‌کند.

آیا ‌‌هایفو جایگزین کشیدن صورت ‌می‌شود؟

‌‌هایفو روشی برای “نشاط بخشیدن” است و نه “کشیدن صورت”. اگرچه هایفو جایگزینی برای جراحی نیست، اما یک گزینه بادوام برای کسانی است که آمادگی کشیدن صورت را ندارند و یا کسانی که به دنبال طولانی کردن اثرات جراحی زیبایی هستند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان