مراقبت بعد کاشت ابرو: بعد از کاشت ابرو چه باید کرد؟

  1. مقالات
  2. /
  3. مراقبت بعد کاشت ابرو: بعد از کاشت ابرو چه باید کرد؟

علیرغم اینکه غالباً از این موضوع غافل می‌مانیم، ابروهای ما نقش مهمی در زندگی روزمره ایفا می‌کنند. آنها به ما کمک می‌کنند تا با بیان احساسات از طریق چهره ارتباط برقرار کنیم و از چشمانمان در برابر آب، عرق و سایر بقایای بدن محافظت می‌کند و در سال‌های اخیر، آنها توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. به همین دلیل هم زنان و مردانی که از ریزش بیش از حد موی ابروی خود رنج می‌برند، می‌توانند دچار کمبود اعتماد به نفس و مشکل در عزت نفس شوند به همین دلیل است که کاشت ابرو روز به روز محبوب تر می‌شود.

کاشت ابرو با استفاده از روش استخراج فولیکولار( FUE ) به منظور برداشت مو از پوست سر و پیوند فولیکول‌های سالم بر روی ابروها به منظور بهبود تراکم آنها است. با قرار دادن دقیق آنها در جهت رشد طبیعی، بیماران می‌توانند بهبود تراکم در ناحیه ابروهای خود را با نتایج طبیعی به دست آورند. پیوند ابرو یک عمل پزشکی است. مراقبت‌های مناسب برای محافظت از پیوندهای جدید مو و سلامت عمومی شما لازم است و این شامل اطمینان از بازگشت شما به فعالیت‌های عادی می‌شود.

مزایای کاشت ابرو


این یک روند برای برداشتن ابروها است و باعث می‌شود افراد تراکم ابروهای خود را از دست بدهند و به فولیکول‌های موی خود آسیب وارد کنند. این به نوبه خود، مانع از رشد مجدد ابروها می‌شود. از آنجایی که این روند در حال تغییر است تا ابعاد طبیعی‌تری برای ابرو ایجاد کند، تقاضا هم از ناحیه زنان و هم مردان افزایش یافته است تا ظاهر خود را متناسب با آن تغییر دهند. در حالی که می‌توان از لوازم آرایشی برای پر کردن ابروهای کم پشت یا دچار ریزش استفاده کرد، پیوند ابرو راه حل ماندگارتری ارائه می‌دهد.

کاشت ابرو هم برای آقایان و هم خانم‌ها مناسب است.

با کاشت سریع ابرو، ابروهای نازک یا باریک خود را دوباره بسازید.

 

 

متناسب با نیاز شما

در کنار نیازهای شما، جراح ماهر از مهارت‌های زیبایی شناسی خود برای طراحی ابروهای مناسب برای شما استفاده می‌کند.

راه حل مناسب

منطقه اهدا کننده نیز توسط جراح ارزیابی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فقط مقدار مناسبی گرفت مو برای پیوند استخراج شود.

عمل بدون درد، بدون استفاده از بی حسی عمومی

به شما بی حسی موضعی در منطقه اهدا کننده تزریق می‌شود، بنابراین کاشت ابرو بدون درد خواهد بود. شما در طول کل عمل بیدار هستید.

جراحی دقیق

پزشکان از یک ابزار پانچ مانند برای استخراج دقیق واحدهای فولیکول استفاده می‌کنند. این فولیکول‌ها معمولاً از نظر قطر کمتر از 1 میلی متر هستند. در حین استخراج، پیوندها با دقت گرفته شده و پخش می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که وقتی مو در ناحیه اهدا کننده رشد می‌کند، کاملاً طبیعی به نظر برسد.

  کربوکسی تراپی برای تیرگی زیرچشم و رفع سلولیت و چربی

متناسب با چهره شما

به ناحیه مورد نظر ابرو بی حسی موضعی داده می‌شود. سپس با استفاده از یک ابزار عالی برای کاشت با کیفیت بالا، پیوندها با دقت در ناحیه گیرنده تزریق می‌شوند و کنترل زاویه و عمق مناسب در هر پیوند را نشان می‌دهند.

نتایج بلند مدت

سپس در طی مراحل بهبودی سریع، باید از مراقبت‌های بعدی ساده‌ای پیروی کنید. بعد از مدت زمانی که موهای تازه کاشته شده شروع به رشد می‌کنند، رشد آنها همیشگی خواهد بود.

 

 

آیا کاشت ابرو برای من مناسب است؟


برای افرادی که شک دارند کاشت ابرو راه حل مناسبی برای پر کردن جای خالی یا کمبود ابروها است، مهم است که علت ریزش مو را شناسایی کنند. در برخی موارد، ریزش مو ممکن است یک مشکل موقتی باشد یا ناشی از مشکلاتی باشد که با تنظیم رژیم غذایی یا درمان مشکل اساسی قابل حل هستند.

به عنوان مثال، کمبود تغذیه می‌تواند باعث رشد نامناسب مو شود که ممکن است در نازک شدن یا آسیب دیدگی ابروها مشاهده شود. ویتامین‌های A، B-12، C، D و آهن و بیوتین هر کدام نقش خاص خود را در رشد سالم مو ایفا می‌کنند و افرادی که نقص آنها را دارند، ممکن است با بهبود تراکم ابروها مواجه شوند. در این موارد، مشورت با یک پزشک مناسب است.

با این حال، عواملی نیز برای ریزش دائمی مو وجود دارد که در آن موارد کاشت ابرو می‌تواند راه حلی ایده آل باشد. این شامل بیماری آلوپسی آراتا، برداشت مداوم ابرو که به فولیکول‌ها آسیب می‌زند، و همچنین برخی مشکلات تیروئیدی و پیری است که می‌توانند منجر به ریزش ابرو شوند. آسیب دیدگی جسمی نیز مانند سوختگی، زخم یا تصادف می‌تواند عاملی برای ریزش مو باشد و در این حالت، کاشت ابرو ممکن است بهبودی در سطح اعتماد به نفس بیمار به همراه داشته باشد. هر نوع ریزش مویی در ناحیه ابرو به صورت جداگانه درمان می‌شود و روش درمانی بهتر بستگی به مورد شخصی شما دارد.

به طور معمول، بیمارانی که به دلیل مشکلات ژنتیکی، ریزش بیش از حد مو یا تصادف و تروما دچار ریزش مو شده‌اند، مناسب‌ترین کاندید کاشت ابرو هستند.

 

 

در حین کاشت ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟


با روشی مشابه کاشت سنتی مو، پیوند ابرو با استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه رشد یافته روی بخش‌های سالم پوست سر شروع می‌شود. این یا بصورت یک به یک یا از طریق روش “نواری” انجام می‌شود، که توسط جراح شما قبل از عمل مشخص می‌شود. به طور معمول، پزشکان به همین دلیل از روش FUE استفاده می‌کنند.

 

ماهیت غیر تهاجمی و عدم وجود زخم.

هنگام استفاده از روش FUE، موهای اهدا کننده را می‌توان جداگانه از ناحیه سالم در پوست سر استخراج کرد. در شروع عمل، به شما بیهوشی موضعی تزریق می‌شود تا از هرگونه ناراحتی در طول عمل جلوگیری کند. به دنبال این، قسمتی از موهای شما برای دسترسی بهتر به فولیکول‌ها تراشیده می‌شود، پس از آن جراح برای برداشت فولیکول‌ها روی پوست سر شما برش‌های کوچکی ایجاد می‌کند. این برش‌ها فقط 1 یا 2 میلی متر هستند، بنابراین نیازی به بخیه نخواهید داشت و منجر به زخم نمی‌شود و در بعضی موارد برداشت فولیکول بدون تراشیدن سر ممکن است.

  علت ایجاد ترک پوستی چیست و با چه روش هایی قابل درمان است؟

پس از برداشت فولیکول، “پیوند فولیکول” به اندازه مناسب برای ابروی بیمار کاهش می‌یابد. هر فولیکول با استفاده از برش‌هایی در اندازه مشابه با دقت و در زاویه مناسب با سایر موهای ابرو کاشته می‌شوند تا از رشد ابرو طبیعی تقلید کرده و در جهت پوست قرار گیرد.

اندکی استراحت برای بهبود پس از کاشت ابرو لازم است و بنابراین در بیشتر موارد، شما می‌توانید در طی 24 ساعت به فعالیت منظم خود بازگردید.

بازگشت به ورزش بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت مو تا چه مدت باید به دور از ورزش باشید؟

این مورد برای هر بیماری متفاوت است و پزشکان می‌توانند توصیه‌های مراقبت ویژه‌ای را با توجه به شرایط فردی شما را ارائه دهند، از جمله اینکه شما به زودی می‌توانید به ورزش خود برگردید. در روزها و هفته‌های پس از انجام این عمل، موی جدید بسیار شکننده است و محافظت از آنها تا بهبودی کامل مورد نیاز است.

ورزش شدید به دلایل مختلفی می‌تواند تهدیدی برای کاشت موهای جدید باشد:

  • فشار خون: افزایش ضربان قلب ناشی از ورزش باعث افزایش فشار خون می‌شود و احتمال خونریزی در نواحی گیرنده پوست سر، دررفتن گرافت‌ها یا در ناحیه اهدا کننده را افزایش می‌دهد.
  • عرق کردن: پوست سر می‌تواند بعد از پیوند بسیار حساس باشد و سونا، دویدن یا سایر تمرینات قلبی عروقی که باعث تعریق می‌شوند ممکن است پوست سر را تحریک کرده و به پیوندهای جدید مو آسیب برساند.
  • حرکات کششی: برخی از تمرینات که قسمت پشت گردن را می‌کشد (مانند نشستن) ممکن است نیروی کششی بر روی جای زخم FUT اعمال کند. به منظور ایجاد تسریع در بهبودی، بهتر است در 2 هفته اول بعد از جراحی FUT از ورزش کردن خودداری کنید و همچنین از انجام چنین فعالیت‌های کششی تا دو ماه اول خودداری کنید.

البته در طولانی مدت، ورزش برای سلامتی عمومی شما و همچنین برای سلامت فولیکول‌های موی پیوند شده بسیار مفید است. اما در کوتاه مدت ممکن است لازم باشد که تا مدتی از فعالیت سنگین خودداری کنید.

با این حال، به عنوان یک راهنمای کلی، یک برنامه توصیه شده معمولی برای بازگشت به فعالیت شدید بعد از کاشت ابرو وجود دارد:

1-3 روز بعد از کاشت مو: عدم ورزش

بلافاصله بعد از عمل باید از هرگونه فعالیت بدنی تا حد امکان خودداری کنید، از جمله کار کردن و راه رفتن غیر ضروری. این زمان طلایی برای پیوند موهای جدید شماست و شما قادر نخواهید بود آنها را لمس کنید. پزشکان پیشنهاد می‌کنند از خم شدن بیش از حد خودداری کنید و سعی کنید سر خود را بالاتر از سطح قلب خود نگه دارید تا تورم در این مرحله به حداقل برسد. (پزشکان دستورالعمل کاملی را برای مراقبت از ابرو و همچنین اسپری‌های مراقبت بعدی برای بهینه سازی بهبود و ترمیم گرافت‌ها را به شما ارائه می‌دهند.)

  درمان افتادگی پلک با تزریق بوتاکس و جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

روز4-9: شروع برخی از تمرینات بسیار سبک

در این دوره، فعالیت‌های سبک و غیر شدید مانند یوگا یا پیاده روی ملایم معمولاً مجاز است، اما باید از دویدن یا ورزش‌های قلبی عروقی که می‌تواند باعث تعریق یا افزایش قابل توجه فشار خون شود، خودداری کنید.

اگر در این مدت متوجه افزایش تورم یا سوزش شدید، باید تمرین خود را به مدت چند روز یا بیشتر کاهش دهید.

از 10 روز: تمرینات قلبی، بدنسازی و وزنه برداری

این زمانی است که پوست شما باید عاری از زخم و تورم باشد. در بیشتر موارد، انجام برخی از ورزش‌های قلبی، بدنسازی و وزنه برداری مجاز خواهد بود. با این وجود، اگر جراحی FUT داشته باشید، باید از تمریناتی که حرکات کششی دارد برای 6-8 هفته دیگر خودداری کنید.

بخیه‌های عمل FUT پس از 10-14 روز از منطقه اهدا کننده خارج می‌شوند.

ماه دوم: تمرین وزنه برداری

در بیشتر موارد، بازگشت به کلیه تمرینات شدید پس از گذشت چهار هفته از کاشت ابرو، از جمله بلند کردن وزنه، بی خطر خواهد بود.

این دستورالعمل کلی است، اما شما همیشه باید از جراح خود مشاوره بگیرید. پزشکان در مورد دستور العمل‌های لازم پس از کاشت ابرو در هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های آتی، اطلاعات و پشتیبانی کاملی را ارائه می‌دهند.

کاشت مو به روش FUT یا FUE چه مدت طول می‌کشد تا بهبود یابد؟


پوست سر شما باید تا 10 روز بعد از عمل جراحی FUT یا FUE اصلاح شود و عاری از زخم باشد. به طور معمول، موهای جدید بعد از چهار ماه در مناطق تحت درمان پوست سر رشد می‌کنند و همچنان در طی 10 تا 15 ماه اول ضخیم می‌شوند.

چه مدت پس از کاشت ابرو می‌توانم به سر کار خود برگردم؟


برای اکثر بیماران پزشکان توصیه می‌کنند که می‌توانید پس از ده روز به کار خود برگردید، در این مدت پوست شما بهبود یافته و بدون زخم است. برخی از بیماران تمایل دارند که زودتر به کار خود برگردند، اما تا زمانی که فکر نکنند پوستشان احتمالاً هنوز زخمی است و در نواحی تحت درمان قرمزی دارد، باید استراحت کنند.

کاشت ابرو چه مدت طول می‌کشد؟


کاشت ابرو چه مدت طول می_کشد؟نتایج کاشت ابرو را می‌توان از ماه چهارم مشاهده کرد اما به طور معمول حدود 10 ماه طول می‌کشد تا بیمار به ظاهر مطلوب خود برسد. پس از آن نتایج برای همیشه ادامه خواهد یافت. برای اطمینان از اینکه ابروهای شما طبیعی به نظر می‌رسند، باید نکاتی که گفته شد را انجام دهید.

هرچند وقت یک بار باید ابروهای کاشته شده‌ام را اصلاح کنم؟


موهای کاشته شده با سرعت حدود 1 سانتی متر در ماه به صورت طبیعی رشد می‌کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم هفته‌ای 2 بار ابروهای خود را کوتاه کنید تا نتیجه خوب و طبیعی داشته باشید.

آیا در صورت داشتن تاتو دائمی ابرو می‌توانم کاشت ابرو انجام دهم؟


بله می‌توانید اما به یاد داشته باشید که شکل تاتوی شما می‌تواند روی شکل ابروهای جدیدتان تاثیر بگذارد.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟


هزینه کاشت مو در درجه اول بستگی به میزان پیوند یک سطح دارد و چندین پیوند برای پر کردن آن سطح لازم است.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان