لیفت بینی: بهترین راه بالا بردن نوک بینی بدون جراحی چیست؟

 1. مقالات
 2. /
 3. لیفت بینی: بهترین راه بالا بردن نوک بینی بدون جراحی چیست؟

فرم بینی از در افراد مختلف، متفاوت است و در طول زندگی‌تان نیز تغییر می‌کند: ممکن است یک شیب و افتادگی در نوک بینی باعث شود که قوز بینی برجسته‌تر به نظر بیاید. ممکن است کوتاه شدن قسمت تیغه و پل بینی، باعث شود که بینی پهن و تخت به نظر بیاید. اصلاح یا لیفت کردن نوک بینی، اصلاح یک قوز ناخوشایند یا یک فرم بینی عقابی – این موارد را می‌توان تنها در چند دقیقه و بدون جراحی، با استفاده از تزریق ژل  و یا از طریق لیفت نخ انجام داد.

مزایای لیفت بینی بدون جراحی


درمان اصلاحی بینی

لیفت بینی بدون نیاز به جراحی، یک تکنیک پزشکی زیبایی است که نیازی به عمل جراحی، بی‌هوشی یا اثرات بعد از جراحی بر روی بیمار ندارد. این روش لیفت بینی یک راه کار موثر است که می‌تواند ناهمواری‌های بینی را صاف کند، برآمدگی و قوز بینی را کاهش دهد، افتادگی نوک بینی را اصلاح کند، انحراف بینی را تصحیح کند، بینی پهن را باریک‌تر کند و مشکل کوتاهی تیغه یا پل بینی را رفع کند.

نتایج طبیعی بدون مداخله جراحی

بیشترین درخواست برای جراحی پلاستیک، نئوپلاستی یا عمل بینی است. اگرچه این عمل جراحی همیشه موفقیت آمیز نیست و نتایج اغلب غیرطبیعی هستند. این ناهنجاری‌های به وجود دائمی بوده و ترمیم‌های جراحی ثانویه نیز اغلب نتایج را بدتر می‌کنند؛ بنابراین، چرا درمان اصلاح بینی بدون جراحی یعنی همان لیفت بینی بدون جراحی را انتخاب نمی‌کنید.

تزریق ژل برای لیفت بینی


تزریق ژل برای لیفت بینی

عمل زیبایی اصلاح بینی بدون جراحی، لیفت بینی، شامل یک تزریق اسید هیالورونیک یا همان تزریق ژل می‌باشد که در طی آن از یک محصولی با قوام و انسجام خوبی که متناسب با نیازهای بیمار است، برای صاف کردن بی‌نظمی‌های موجود در بینی، کاهش قوز یا افتادگی بینی، اصلاح انحراف بینی، اصلاح بینی خیلی پهن و تخت، تیغه یا پل بینی کوتاه استفاده می‌شود.

مزایا
مزایا

رفع نواقص بینی

در طول روش اصلاح بینی، پزشک از اسید هیالورونیک استفاده می‌کند که یک ماده‌ی ژلی زیست سازگار، آب‌رسان و کاملاً قابل جذب است و از آن به عنوان یک درمان زیبایی استفاده می‌شود.

نتایج طبیعی

استفاده‌ی ظریف و دقیق از تزریق‌های اسید هیالورونیک در درمان اصلاح بینی، باعث می‌شود تا عمل لیفت بینی به روش غیر جراحی، نتایج طبیعی را برای ظاهری صاف‌تر و خوش فرمتر حاصل کند حالات چهرتان را به خوبی نشان می‌دهد.

جلسه‌ی عمل اصلاح و لیفت بینی با روش غیر جراحی چگونه انجام می‌شود؟

جلسه‌ی عمل اصلاح و لیفت بینی با روش غیر جراحی با تزریق ژل (اسید هیالورونیک) حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. هر جلسه از عمل اصلاح و لیفت بینی با تزریق ژل، با معاینه‌ی تشخیصی دقیق از نواحی که قرار است ترمیم شوند، توسط پزشک انجام می‌شود. پس از بررسی و تشخیص ناهنجاری‌ها، تصمیماتی در مورد درمان گرفته شده و رضایت نامه‌ای از بیمار گرفته می‌شود، قبل از هر کاری، دستیار پزشک صورت بیمار را با مایع ضدعفونی کننده می‌شوید و سپس پماد بی‌حسی را بر روی محل تزریق استعمال می‌کند تا عمل لیفت بینی با تزریق ژل، با کمترین احساس دردی انجام بگیرد.

  سوالات رایج کاشت مو: روش ها، ماندگاری و هزینه کاشت مو

تزریق برای عمل اصلاح بینی یا لیفت بینی با روش غیر جراحی، با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز و بدون دردی در چند مکان دقیق انجام می‌شود. انتخاب اینکه چه غلظت و چه میزان اسید هیالورونیک برای این عمل باید تزریق شود، بر اساس نتایج مورد نظر و معیارهای هر بیمار و از جانب پزشک متخصص تصمیم‌گیری می‌شود.

در پایان این درمان، دستیار یک ماسک اسید هیالورونیک احیا کننده و مرطوب کننده را به طور مرتب برای آرام کردن پوست تزریق شده استعمال می‌کند. بعد از آن بیمار می‌تواند بلافاصله به کارهای روزمره‌ی خود بازگردد، زیرا این روش اصلاح و لیفت بینی با تزریق ژل، هیچ عارضه جانبی نامطلوب عمده‌ای ایجاد نمی‌کند و بنابراین هیچ دوره‌ی نقاهتی را در پی نخواهد داشت.

چه انتظاری باید بعد از این درمان داشت؟

بعد از عمل بینی (رینوپلاستی) با تزریق ژل، ممکن است در جایی که تزریق شما انجام شده است، درد، تورم و قرمزی مشاهده کنید. طی یک یا دو ساعت، تزریق باید شروع به جای گرفتن کند. قرمزی شروع به فروکش کردن می‌کند و شما می‌توانید نتایج مطلوب خود را بهتر ببینید.

، یک کیسه یخ با خود به همراه داشته باشید تا بعد از جلسه‌ی درمان بر روی ناحیه‌ی تزریق شده قرار دهید. البته قبل از آن از پزشک خود بپرسید که درست است که برای به حداقل رساندن قرمزی و التهاب، از این کیسه یخ استفاده کنید یا خیر. نتایج باید طی یک یا دو هفته کاملاً قابل مشاهده باشد. قرمزی یا کبودی باید تا آن زمان کاملاً فروکش کند.

در مورد دوره نقاهت بعد از این عمل، افرادی که از عمل زیبایی بینی با تزریق ژل استفاده کرده‌اند، به این خاطر به این روش علاقه‌مند هستند که این عمل نیازی به زمانی بر ای بهبودی و دوره نقاهت ندارد. شما می‌توانید در همان روز تزریق، به کار و فعالیت‌های عادی خود برگردید.

نتایج

نتایج

اثرات درمان اصلاح و لیفت بینی با تزریق ژل اسید هیالورونیک، فوری است. درمان اصلاح و لیفت بینی با تزریق ژل، کاملاً سازگار، غیر حساسیت‌زا بوده و معمولاً مطابق با میزان انسجام و قوام ژل اسید هیالورونیک تزریق شده، نتایج لیفت بینی در طی شش تا دوازده ماه جذب می‌شود.

  میکرودرم ابریژن برای جوانسازی پوست و رفع جای آکنه و جوش

لیفت بینی با نخ


لیفت بینی با نخ

استفاده از نخ‌های PDO یا PCL، یک روش ظریف با حداقل تهاجمی است که می‌تواند پوستی نرم و صاف‌تر و با یک پل بینی برجسته و فرم گرفته‌ای را ایجاد کند. نخ‌های PDO جایگزینی با تهاجم کمتری برای عمل‌های جراحی زیبایی بینی برای جوان‌سازی بینی هستند که خطرات و دوره‌ی نقاهت ناشی از جراحی را نیز ندارند. عمل لیفت بینی با نخ، شامل نخ‌های بسیار ریز و ظریفی است که در داخل بینی قرار می‌گیرند اما در بالای یکدیگر قرار می‌گیرند تا یک فرم هرمی تشکیل شود که پوست بینی را نگه داشته و فرم آن را تغییر دهند. نتیجه‌ی این عمل، همانند نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی بینی نخواهد بود اما گزینه خوبی برای جوان‌سازی و فرم دهی ظریف‌تر به بینی می‌باشد. مزایای عمل لیفت بینی با نخ، به شرح زیر است:

 • روشی غیر جراحی است
 • درمانی سریع
 • نسبتاً بدون درد
 • تأثیر آن برای نخ PDO (بین 6 تا 12 ماه) و برای نخ PCL(بین 18 تا 24 ماه) می‌باشد
 • نتایج فوری که جای آن با گذشت زمان بهبود می‌یابد

 

روش انجام این عمل چگونه است؟

روش انجام این عمل چگونه است؟

برای این روش، یک عملکرد دوگانه مورد نیاز است: 1. لیفت کردن و 2. بازسازی

اثر لیفتینگ، فوری و متمایز است زیرا این اثر در نتیجه‌ی فشرده‌سازی و بالا کشیدن بافت در زمان تنظیم کردن محل بخیه‌ها می‌باشد.

بعد از قرار دادن بخیه، پزشک فشار ناچیزی را بر روی ناحیه تحت درمان اعمال می‌کند. به این ترتیب، پزشک تغییری در سطح پوست ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تا پوست، صاف‌تر دیده شود.

اثر ترمیم کنندگی آن، به تدریج و طبیعی است: پلی دیوکزانون (Polydioxanone)، مؤلفه اصلی نخ‌های PDO، پلیمری است که سال‌ها در زمینه پزشکی شناخته شده است. پس از آنکه بخیه زده شده، پلی دیوکزانون بر روی لایه‌های عمیق‌تر پوست عمل کرده و به افزایش حجم نواحی افتاده کمک می‌کند و به‌صورت تدریجی و کاملاً طبیعی، خوش فرمی و زیبایی صورت را باز می‌گرداند.

این روش برای چه کسانی انجام می‌شود؟

روش لیفت با نخ، برای آقایان و خانم‌های 30 سال و بالاتر که نمی‌خواهند هیچ‌گونه عمل جراحی روی صورت خود انجام دهند اما به دنبال یک نتیجه طبیعی هستند، توصیه می‌شود.

این درمان برای کلیه انواع پوستی مناسب است و نتایج ازمایشاتی که برای واکنش‌های آلرژیک در مطالعات بالینی برای این روش انجام شده است، منفی بوده است. با این وجود، اگر به زیست ماده‌ها آلرژی دارید، استفاده از نخ PDO / PCL برای شما توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی احتمالی ناشی از لیفت بیتی با نخ چیست؟

در هر نوعی از درمان‌های پزشکی، همیشه احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد و توصیه می‌شود این موضوع را در نظر بگیرید. البته پزشک پس از مشاوره با شما، می‌تواند بیشتر در مورد این عوارض احتمالی با شما صحبت کند. بسیاری از خطرات و عوارض جانبی ناشی از این عمل اغلب نادر هستند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  مراقبت های بعد از کاشت ریش: (نحوه شستشو و کوتاه کردن ریش)

– تورم، کبودی، ناراحتی، درد یا احساس کشش یا سفتی.

– چروک شدن یا برآمده شدن پوست برای

– جای زخم، خونریزی، عفونت، بی‌حسی (در صورت بروز، معمولاً موقتی می‌باشد).

– عدم تقارن، در یک موارد نادر ممکن است بیمار دچار آسیب عصبی شود.

نحوه‌ی آماده‌سازی قبل از این عمل چگونه است؟

به مدت 2 هفته قبل از عمل، هیچ داروی آسپرینی مصرف نکنید. 30 روز قبل از عمل از مصرف مکمل‌های ویتامین E خودداری کنید

انجام این روش چقدر طول می‌کشد؟

انجام این روش چقدر طول می‌کشد؟

عمل لیفت بینی با نخ حدود 30 الی 45 دقیقه طول می‌کشد. بعد از یک بی‌حسی موضعی جزئی، پزشک بخیه را در زیر پوست در عمق حدود سه تا پنج میلی‌متر قرار می‌دهد. برای این عمل، هیچ برشی لازم نیست، زیرا بخیه با استفاده از یک سوزن ریز ایجاد می‌شود.

پس از آنکه بخیه زده شد، پزشک فشاری جزئی را بر روی بافت اعمال می‌کند تا با دست آن را تغییر شکل دهد و اثرات لیفتینگ مورد نظری را به دست آورد.

لیفت بینی با نخ ممکن است به‌صورت یک درمان واحد یا در ترکیب با تزریق ژل انجام شود.

آیا پس از این عمل، هیچ مراقبت و احتیاطی نیاز است؟

بعد از درمان، مانند هر روش درمانی دیگر، گاهی یک تورم، قرمزی یا کبودی جزئی مشاهده می‌شود، اما با گذشت چند روز این موارد برطرف می‌شوند. ممکن است چین و چروک‌هایی وجود داشته باشد که خیلی سریع از بین می‌روند.

آیا بعد از انجام این عمل ممکن است صورتم متورم شود؟

بعد از عمل ممکن است کمی کبودی و تورم را تجربه کنید که معمولاً طی چند روز برطرف می‌شود. به‌طورکلی بهبودی سریع حاصل می‌شود، درحالی‌که بیشتر بیماران روز بعد یا بعد از چند روز استراحت می‌توانند به سر کار خود برگردند.

بعد از درمان چه کارهایی را باید انجام داد؟

 • به مدت 2 هفته بعد از درمان، هیچگونه جراحی دندانپزشکی انجام ندهید و از انجام هر گونه درمان صورت و زیبایی خودداری کنید.
 • برای چند هفته اول از تمام ورزش‌های تماسی خودداری کنید.
 • روی پشت خود بخوابید.
 • در صورت ناراحتی و درد، می‌توانید داروهای مسکن مصرف کنید.

آیا نخ‌ها ماندگار هستند؟

خیر، آن‌ها زیست‌تخریب‌پذیر (تجزیه‌پذیر) هستند و به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که با گذشت زمان جذب بدن می‌شوند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان