لاغری موضعی با RF (آر اف): مزایای لاغری موضعی با رادیوفرکانسی

 1. مقالات
 2. /
 3. لاغری موضعی با RF (آر اف): مزایای لاغری موضعی با رادیوفرکانسی

رادیوفرکانسی برای لاغری بدن (که به آن همچنین سفت کردن پوست می‌گویند) یکی از روش‌های محبوب برای کاهش چربی، بهبود سفتی پوست و بهبود رنگ پوست است که بدون درد و نیاز به بستری شدن انجام می‌شود. این روش درمانی از فناوری نسل سوم رادیوفرکانسی استفاده می‌کند تا به طور غیرتهاجمی و بدون درد، درمانی ارائه دهد که عمدتاً برای کاهش ظاهر سلولیت، سفت کردن پوست، افزایش تولید کلاژن و از بین بردن چربی‌های اضافی بدون نیاز به ورزش استفاده می‌شود.

مزایا


اگر شما زن یا مردی با چربی‌های مقاوم و شکم بیرون زده هستید که چاقی شما با پیروی از رژیم‌های غذایی و انجام تمرینات ورزشی از بین نمی‌رود و تمایل ندارید تحت عملهای تامی تاک یا لیپوساکشن قرار گیرید می‌توانید از این روش برای از بین بردن چربی‌های زائد بدن خود استفاده کنید.
کاهش ناگهانی وزن، افزایش سن، بارداری و ورزش نکردن باعث چاق شدن شکم شما می‌شوند.
این یک روش درمانی عالی است که به کاهش شل شدگی پوست، سفت کردن پوست پهلوها، سفت کردن پوست شکم پس از زایمان، کاهش خطوط و چین و چروک‌ها (در صورت و بدن) و حتی سفت کردن و لیفت دادن پوست کمک می‌کند.
لاغری موضعی با رادیوفرکانسی از این جهت یک روش مناسب قلمداد می‌شود که نیازی به استراحت و بستری شدن ندارد و مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز هست.
از تکنولوژی رادیوفرکانسی برای کاهش وزن و لاغری قسمت‌های زیر در بدن خود می‌توانید استفاده کنید:

 • شکم
 • غبغب
 •  بازوها
 • سینه مردان
 • ران‌ها
 • لگن
 • دست‌ها
 • باسن‌ها
 • پهلوها
 •  زیر بازوها

رادیوفرکانسی چگونه انجام می‌شود؟


لاغری موضعی با RF

رادیو فرکانسی یک تکنولوژی غیرتهاجمی است که در آن از یک اپلیکاتور برای تولید گرما در بافت زیر پوست استفاده می‌شود. گرما باعث افزایش جریان‌های کوچک یا میکروسیرکولاسیون و تخلیه مایع اضافی می‌شود بنابراین چربی زیرجلدی اضافی کاهش می‌یابد. در این تکنولوژی نوآورانه از امواج رادیوفرکانسی برای گرم کردن لایه‌های عمقی پوست استفاده می‌شود و در نتیجه خاصیت ارتجاعی و سختی پوست اطراف شکم، صورت، پاها و… افزایش می‌یابد.
زمانی که ناحیه تحت درمان توسط رادیوفرکانسی گرم می‌شود (حدود 45 تا 55 درجه سانتیگراد)، فیبرهای کلاژن کوتاه و منقبض می‌شوند، فیبربلاست ها به منظور تولید فیبرهای کلاژن و الاستین تحریک می‌شوند و در نتیجه پوشت سفت‌تر و خوش رنگ‌تر می‌شود. امواج رادیوفرکانسی در لایه عمقی پوست نفوذ می‌کند و باعث ضخیم شده لایه پوست، کاهش عمق چین و چروک‌ها، رفع خطوط ریز و سفت شدن و لیفت پوست می‌شود. غالباً محیط کمر بیماران کاهش می‌یابد و نسبت لگن – کمر آنها بهتر شده و پوست آنها نیز سفت‌تر می‌شود.
ترکیب کاویتاسیون اولتراسوند و رادیوفرکانسی باعث تحریک ادیپوسایت برای ترشح چربی در جریان خون و در نتیجه کاهش چربی می‌شود. این کار به متابولیسم گرانولهای بزرگ چربی که قبلاً به روش کاویتاسیون شکسته شده‌اند کمک می‌کند و چربی مایع را از طریق سیستم لنفاوی دفع می‌کنند.
ترکیب اولتراسوند و رادیوفرکانسی به شکسته شدن غشای سلول‌های چربی باقیمانده و دفع تری گلیسیریدها و سفت شدن پوست کمک می‌کند.

  درمان شکستگی مچ دست و کاهش درد و ورم با فیزیوتراپی، ورزش و جراحی

کاهش غبغب

رفع غبغب

رادیو فرکانسی بدون این که به بافت‌ها یا ارگان‌های اطراف آسیبی وارد کند، سلول‌های مقاوم چربی را از بین می‌برد. اگر شما به دنبال از بین بردن سریع غبغب خود هستید می‌توانید از روش رادیوفرکانسی کمک بگیرید زیرا سریع‌تر از روش‌های دیگر لاغری موضعی جواب می‌دهد. وقتی که این درمان را انجام دادید بین 2 تا 4 سال جوان‌تر به نظر می‌رسید و پوست شما شاداب‌تر و لطیف‌تر به نظر می‌رسد و سلولیت های آن نیز کاهش می‌یابند. هر فردی که پوست شل و آویزان داشته باشد می‌تواند تحت این روش درمانی قرار گیرد. البته لطفاً توجه داشته باشید که روش‌های درمانی دیگر مانند کرایوپولیسیز در رفع غبغب مؤثرتر از این روش هستند.

سفت کردن شکم

متقاضیان می‌توانند با استفاده از تکنولوژی پیشرفته رادیوفرکانسی، سلولیت های ناخواسته خود را از بین ببرند. متخصصان زیبایی با تجربه ما به شما برای داشتن پوستی سفت، اندامی لاغرتر و افزایش تولید کلاژن کمک می‌کنند.
پزشکان از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند تا مزایای کاویتاسیون و رادیوفرکانسی را برای سفت کردن شکم و قسمت‌های دیگر بدن که پوست اضافی دارد را افزایش دهند. به هر حال، لطفاً به یاد داشته باشید که این روش برای کاهش وزن به کار برده نمی‌شود و به سفت شدن پوست و درمان چربی‌های انباشته شده که با پیروی از رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی از بین نمی‌روند کمک می‌کند.

درمان علائم کشیدگی پوست روی شکم

پزشکان روشی غیر جراحی و غیرتهاجمی را به منظور به حداقل رساندن علائم کشیدگی پوست بدن به کار می‌گیرند تا به بازیابی اعتماد به نفس شما برای پوشیدن بیکینی در کنار ساحل کمک نماید. انرژی رادیوفرکانسی به بازسازی کلاژن جدید، بهبود پوست اطراف و روشن‌تر کردن رنگدانه ها کمک می‌کند. پزشکان رادیوفرکانسی را با روغن ترکیب می‌کنند تا ظاهر علائم کشیدگی پوست کاهش یافته و اطراف آن سفت‌تر شود. شما دیگر نیازی نخواهید داشت تا نسبت به بدن خود توجه مضاعف داشته باشید و نگران دیده شدن پوست اضافی آن باشید.

  کرم سیکالفیت: کرم ترمیم کننده خشکی پوست، جای زخم و درمان سوختگی

روز درمان


نخست پزشک محل درمان را علامتگذاری می‌کند و ژل اولتراسوند را با حرکات دوار اپلیکاتور روی بدن شما می‌مالد تا انتقال با فرکانس پایین روی ناحیه تحت درمان انجام شود.
زمانی که اپیلکاتور رادیوفرکانسی روی پوست شما حرکت داده می‌شود احساس گرما می‌کنید که بسیاری از بیماران آن را آرامش‌دهنده توصیف کرده‌اند. این روش بسیار آرامش‌بخش است و واقعاً ممکن است در هنگام انجام آن شما به خواب بروید – این همیشه نشانه خوب بودن روند درمان است. پزشکان از رادیوفرکانسی برای هدف قرار دادن چربی‌های انباشته شده در شکم، باسن، بازوها، زانوها، ساق‌های پا، کمر و ران‌ها استفاده می‌کنند. اگر شما در مورد اثربخشی هر کدام از روش‌های درمانی نامطمئن هستید یا هر گونه نگرانی دارید لطفاً یک وقت مشاوره رزرو کنید.

نتایج


کاویتاسیون و رادیوفرکانسی یک روش غیر جراحی و غیرتهاجمی است که نیازی به بستری شدن هم ندارد. بی‌خطر بودن و اثربخشی این روش‌ها در از بین بردن چربیهای اضافی بدن و سفت کردن پوست به طور مکرر مورد آزمون قرار گرفته است و همه مطالعات نیز آن را تأیید کرده‌اند.
بیشتر بیماران می‌توانند نتایج سفت شدن پوست را بلافاصله پس از درمان مشاهده کنند اما بهبود نتایج در روزهای پس از درمان نیز ادامه می‌یابد.
پوست به میزان چشمگیری شاداب‌تر شده و حجم عضلات نیز قابل دیدن می‌شود.
دور کمر بیشتر متقاضیان پس از یک جلسه درمان بین 2 تا 5 سانتی‌متر کاهش می‌یابد که با تکرار برنامه‌ریزی شده درمان افزایش نیز می‌یابد. به هر حال، یک دوره کاویتاسیون و رادیوفرکانسی برای کمک به متقاضیان در لاغری و تغییر شکل بدن کمک می‌کند. توصیه مشود که هر 72 ساعت یک مرتبه یک جلسه درمان داشته باشید تا از عدم بازجذب دوباره چربی‌ها اطمینان حاصل کنید و به حداکثر نتایج دست‌یابید. البته این بدان معنی نیست که شما پس از اتمام دوره درمان دوباره چاق می‌شوید.
پشکان برنامه درمانی را بر اساس اهداف و انتظارات شما برنامه‌ریزی کرده و نتایج و میزان دست‌یابی به اهداف را مورد بررسی قرار می‌دهند.
پزشکان در هر جلسه بدن شما را ارزیابی کرده و از آن عکس می‌گیرند تا تحولات بدن شما را ثبت کرده و در نهایت عکسی شگفت‌انگیز از بدنتان به شما ارائه دهند!
پزشکان از تکنولوژی جدید کاویتاسیون و رادیوفرکانسی استفاده می‌کنند که ترکیبی از امواج صوتی کاویتاسیون و رادیوفرکانسی است. آنها تلاش می‌کنند که بهترین روش‌ها را برای لاغری موضعی و سفت کردن پوست شکم به بیماران ارائه دهند.

  مراقبت‌های ضروری قبل و بعد از میکرونیدلینگ

تعداد جلسات لاغری موضعی با آر اف


پزشکان 6 تا 12 جلسه با فواصل هفتگی را برای دست‌یابی به بهترین نتایج پیشنهاد می‌دهند ولی شما می‌توانید در صورت نیاز و به منظور حفظ نتایج بین جلسات درمانی، 72 ساعت فاصله قرار دهید که به نتایج مورد انتظار و توصیه‌های پزشک زیبایی شما بستگی دارد.

آیا این کار عوارض جانبی هم دارد؟


معمولاً این روش درمانی، عوارض جانبی به دنبال ندارد اما پوست برخی افراد ممکن است پس از درمان کمی قرمز شود که به طور معمول تا 30 دقیقه پس از درمان برطرف می‌شود.

هزینه انجام رادیوفرکانسی


هزینه درمان به اندازه ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان