لاغری موضعی با کویتیشن: لاغر کردن شکم، ران و پهلو با کویتیشن

  1. مقالات
  2. /
  3. لاغری موضعی با کویتیشن: لاغر کردن شکم، ران و پهلو با کویتیشن

کویتیشن اولتراسوند روشی است که برای اصلاح چربی‌های موضعی بیش از حد از امواج فراصوت روی بافت چربی استفاده می‌کند. روش کویتیشن اساساً برای اصلاح سلولیت و از بین بردن ذخایر چربی اضافه با استفاده از امواج التراسونیک با فرکانس پایین به کار می‌رود. یکی از مهم‌ترین شروط  انجام متد کویتیشن، تخلیه اجباری مایع لنف از طریق روش‌هایی مانند فشار درمانی، ماساژ با خلا یا ماساژ سنتی تخلیه مایع لنفاوی است.

کویتیشن چگونه عمل می‌کند؟


کویتیشن چگونه عمل می‌کند

تحقیقات نشان داده‌اند که روش کویتیشن با استفاده از امواج اولتراسوند با فرکانس پایین (بین ۳۷ تا ۴۲ کیلوهرتز) تأثیرات قابل ملاحظه‌ای روی سلول‌های چربی دارد. در این روش، با ایجاد حباب‌های ترکیده در بافت چربی، بخش قابل توجهی از انرژی آزاد می‌شود. هنگام فروپاشی حباب‌ها در بافت چربی، یک فشار هیدرودینامیکی (نوعی از میکروانفجار) به وجود می‌آید.

این میکروانفجارها به دلیل شدت بالای خود، منجر به آسیب دیدگی غشای سلولی سلول‌های چربی می‌شوند. به این ترتیب، تری‌گلیسریدهای موجود در سلول‌های چربی از طریق فرآیند متابولیک طبیعی از داخل سلول خارج می‌شوند؛ در حالی که سایر سلول‌ها و بافت‌ها مانند فیبرهای عضلانی، سلول‌های اپیدرمی و اندوتلیوم ماهیچه‌ها بدون هیچ گونه آسیب دیدگی باقی می‌مانند.

مزایای لاغر کردن شکم با کویتیشن 


مزایای لاغر کردن شکم با کویتیشن

کویتیشن با امواج اولتراسوند را می‌توان در هر ناحیه‌ای از بدن که دارای چربی و اضافه وزن است، استفاده کرد. این روش درمانی را می‌توان تقریباً در هر نقطه از بدن، از نواحی کوچکتر (مانند چانه و غبغب) گرفته تا نواحی بزرگتر (مانند ران شکم کمر یا باسن) استفاده نمود. همچنین این روش تهاجمی نیست؛ به این معنا که یک روش غیر جراحی است و فقط توسط امواج قدرتمند و در عین حال بی‌خطر، ایمن و موثر روی سطح پوست انجام می‌شود که باعث چربی سوزی شده و لاغرتر به نظر رسیدن بیماران را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این، بافت‌های اطراف بدون آسیب دیدگی باقی خواهند ماند و درد آن بسیار اندک است. روش کویتیشن عملاً هیچ گونه خطری ندارد زیرا استفاده از آن در بسیاری از عمل‌های جراحی پزشکی، به خصوص عمل‌های زیبایی مورد تایید قرار گرفته است و به طور متوسط تنها یک ساعت طول می‌کشد. نتایج این عمل درست چند روز پس از  یک جلسه درمانی قابل مشاهده خواهد بود و می‌تواند در چند جلسه به دستیابی به نتایج شگفت انگیز کمک کند.

مراقبت‌های پس از درمان‌های غیر جراحی 


مراقبت‌های پس از درمان برای دستیابی به بهترین نتایج حاصل از درمان کویتیشن سلول‌های چربی از طریق امواج سونوگرافی، بسیار مهم است. در اینجا مراقبت‌های بعدی برای کویتیشن اولتراسوند سلول‌های چربی به طور مفصل ذکر شده است و ارزش آن را دارد که به دقت آنها را دنبال کنید. در صورت دنبال کردن دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت‌های پس از درمان، نتایج شما  ضمانت و بهینه می‌شوند.

  انواع پروتز لب: روش های بزرگ کردن و حجم دهی به لب ها

 اهمیت نوشیدن آب پس از درمان  کویتیشن چربی 

 برای اطمینان از اینکه بدن شما به خوبی به کویتیشن چربی با التراسوند پاسخ می‌دهد، قبل و بعد از درمان یک و نیم لیتر آب بنوشید. به مدت سه روز پس از درمان، در طول ۲۴ ساعت  به طور مداوم ۲ لیتر آب بنوشید.  همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید تا به نوشیدن آب ترغیب شوید .

روش کویتیشن چربی چگونه برای از بین بردن چربی‌های بدن شما عمل می‌کند؟ 

 درمان کویتیشن چربی اولتراسوند، با دفع چربی و سموم از طریق سیستم لنفاوی و ادراری شما عمل می‌کند. بدن برای از بین بردن چربی و سموم، پس از درمان به سه روز زمان نیاز دارد. فواصل زمانی بین درمان نیز باید با توجه به این نکته تنظیم شوند. پزشکان برای به دست آوردن بهترین نتایج، برای اکثر مراجعان حداقل بین ۸ تا ۱۰  جلسه درمانی کویتیشن چربی را توصیه می‌کنند.

چگونه می‌توان پس از جلسه درمانی کویتیشن چربی ناحیه تحت درمان را تحریک کرد؟

 تحریک موضعی ناحیه تحت درمان قرار گرفته، پس از جلسه درمانی اهمیت بسیاری دارد. برای کمک به گردش مایعات در اطراف ناحیه تحت درمان می‌توانید از یک برس بدن مخصوص حمام استفاده کنید. همچنین می‌توانید از مرطوب کننده و ماساژ با روغن روی ناحیه درمان شده استفاده کنید. این کار را باید روزانه انجام دهید تا از راکد شدن سموم و چربی و دشوار شدن دفع آنها جلوگیری کنید.

 برای بهینه سازی نتایج درمان کویتیشن چربی باید چه رژیم غذایی را دنبال کرد؟

برای بهینه سازی نتایج درمان کویتیشن چربی باید چه رژیم غذایی را دنبال کرد؟

 با انتخاب غذاهای کامل و به حداقل رساندن مصرف غذاهای بسته بندی شده و فراوری شده، اطمینان حاصل کنید که غذاهای سالمی مصرف می‌کنید. مصرف قندها و کربوهیدرات‌های تصفیه شده (مانند نان سفید، ماکارونی سفید، کیک و غیره) را به حداقل برسانید و روی مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه و غلات سبوس دار (مانند برنج قهوه‌ای، دانه کینوا و نان کامل) تمرکز کنید. داشتن چنین رژیم غذایی برای اطمینان از این است که بدن شما گلیسریدهایی  (نوعی چربی بدن) که توسط فرآیند کویتیشن چربی آزاد شده است را مصرف میکند.

دنبال کردن این رژیم غذایی، نقطه شروع خوبی برای حفظ سبک زندگی سالم در آینده است.

ورزش کردن یا سونای اینفرارد پس از درمان کویتیشن چربی

ورزش کردن یا سونای اینفرارد پس از درمان کویتیشن چربی

حداقل ۲۰ دقیقه ورزش‌های بالا برنده ضربان قلب (ورزش‌های کاردیو) پس از انجام درمان لازم است. بهتر است این ورزش بلافاصله پس از درمان و برای دو تا سه روز پس از درمان انجام شود. ورزش کردن برای اطمینان از این است که انرژی ذخیره شده‌ای که توسط درمان کویتیشن چربی آزاد شده است، سوزانده می‌شود. اگر ورزش کاردیو، سبک ورزشی شما نیست؛ می توان به جای آن از سونای اینفرارد استفاده کرد زیرا اثر مشابهی روی بدن دارد .

  زگیل: علت و درمان

برای دستیابی به بهترین نتایج می‌توان گام‌های دیگری برداشت. شما می‌توانید با دنبال کردن درمان با استفاده از سونای اینفرارد به بدن خود کمک کنید تا سموم را شستشو دهد. تخلیه لنفاوی می‌تواند به از بین بردن سموم آزاد شده در بدن کمک کند. این کار را می‌توان پس از درمان انجام داد.

با دنبال کردن مراقبت‌های بعدی پس از درمان کویتیشن چربی با اولتراسوند، نتایج قابل مشاهده خواهند بود. کویتیشن چربی با اولتراسوند یک درمان غیر تهاجمی است که هیچ دوره نقاهت پس از عملی ندارد و نتایجی قابل مقایسه با لیپوساکشن ارائه می‌کند.

سوالات رایج


 محدودیت‌های همراه با درمان کویتیشن چربی با اولتراسوند چیست؟ 

درمان کویتیشن چربی با اولتراسوند برای همه افراد مناسب نیست. اگرچه این یک روش بی‌خطر و بدون درد است؛ با این حال موارد منع استفاده از دستگاه‌های کویتیشن برای درمان چربی موضعی وجود دارد. موارد منع انجام این درمان به سابقه پزشکی فرد بستگی دارد. بنابراین افراد مبتلا به نارسایی کلیه، نارسایی کبدی، بیماری‌های قلبی، افرادی که در بدن خود دارای ضربان ساز قلبی هستند، زنان باردار و شیرده و غیره، قادر به انجام این درمان نیستند.

آیا نتایج کویتیشن چربی با اولتراسوند مشابه عمل لیپوساکشن است؟ 

 روش کویتیشن چربی با اولتراسوند می‌تواند به عنوان جایگزینی برای جراحی لیپوساکشن در نظر گرفته شود. هر دو روش درمانی برای کاهش بافت‌های چربی طراحی شده‌اند. با این حال لیپوساکشن یک عمل تهاجمی است در حالی که کویتیشن چربی با اولتراسوند یک درمان غیر تهاجمی می‌باشد.

 هر جلسه درمانی چقدر طول می‌کشد؟

 مدت زمان درمان ممکن است بسته به ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد، متفاوت باشد. با این حال یک جلسه درمان معمولی بین ۴۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. هر جلسه درمانی شامل آماده سازی، درمان و مراحل پس از آن است.

 آیا کویتیشن چربی با اولتراسوند برای درمان سلولیت موثر است؟ 

 بله؛ به طور کلی امواج اولتراسوند با  فرکانس پایین (۴۰ کیلو هرتز) می‌تواند با تمرکز بر اثر کاویتاسیون روی بافت چربی سطحی، سلولیت را درمان کند. بهترین نتیجه زمانی حاصل می‌شود که امواج اولتراسوند همراه با درمان فرکانس رادیویی (RF) انجام شود که به سفت شدن و  محکم کردن پوست کمک می‌کند و از این طریق سلولیت و ظاهر پوست پرتقالی پوست را کاهش پیدا می‌دهد.

سلول‌های چربی در کجا ذخیره می‌شوند؟ 

 چربی در درجه اول به عنوان تری گلیسرید در سلول‌های چربی واقع بین ماهیچه‌ها و پوست ذخیره می‌شود. تعداد سلول‌های چربی فارغ از وزن بدن افراد، یکسان است اما اندازه سلول‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

می‌توانم انتظار چه نتایج فوری را داشته باشم ؟

درمان کویتیشن چربی با اولتراسوند اغلب نتایج فوری حاصل می‌کند که می‌توانید به خوبی آن را احساس کرده، لمس کنید و ببینید و همچنین ماندگاری بسیار بالایی دارد. برخی از مراجعان تنها پس از یک جلسه درمانی، کاهش دور بدن بین ۱ تا ۵ سانتیمتر را تجربه می‌کنند و پس از چند جلسه درمانی، نتایج بیشتری را مشاهده می‌کنند. با این حال پس از جلسات درمانی دوم و سوم، نتایج  به شکل قابل توجهی قابل مشاهده خواهند بود.

  علائم عفونت ژل لب: راه‌های پیشگیری از عفونت لب بعد تزریق فیلر

با استفاده از کویتیشن چربی با اولتراسوند چه نتایج دراز مدتی را می‌توانم انتظار داشته باشم؟

شما می توانید پس از درمان، به کاهش حجم بافت‌های چربی و شکل گرفتن بدن دست پیدا کنید. این نتایج طی چند هفته به تدریج مشاهده می‌شوند زیرا بدن شما به تدریج و با گذشت زمان چربی‌های شکسته شده را پاکسازی می‌کند. معمولاً تا پایان دوره درمان، تا ۱۰ سانتی متر کاهش سایز  غیر معمول نیست. این نتایج می‌توانند ماندگار باشند به شرطی که شما رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی مشخصی را دنبال نمایید. با این حال اگر بیش از حد غذا بخورید، مصرف الکل بیش از حد داشته باشید یا ورزش نکنید، بافت‌ها مجدداً چربی می‌گیرند. در نهایت، نتیجه ممکن است بسته به ساختار بافت افراد مختلف، ناحیه تحت درمان، سن، متابولیسم بدن، مصرف دارو و تغییرات هورمونی متفاوت باشد.

آیا می‌توانم با روش کویتیشن چربی با اولتراسوند، وزن کم کنم؟ 

آیا می‌توانم با روش کویتیشن چربی با اولتراسوند، وزن کم کنم؟

 کویتیشن چربی با اولتراسوند، درمانی برای چاقی یا یک روش کاهش وزن نیست. اما یک روش برای شکل دادن مجدد و تقویت ظاهر بدن است. این روش خصوصاً برای کاهش بافت‌های چربی موضعی مقاوم به ورزش در اطراف شکم، باسن و ران استفاده می‌شود که با رژیم‌های غذایی ساده و ورزش کردن به راحتی از بین نمی‌روند .

عوارض لاغری موضعی با کویتیشن چیست؟

روش کویتیشن تقریباً عوارض جانبی ندارد اما در موارد نادر ممکن است عوارض جانبی خفیف مانند قرمزی موقتی، تشنگی بیش از حد یا حالت تهوع فوری پس از درمان که با نوشیدن آب برطرف می‌شود، وجود داشته باشد. تمام این عوارض و تاثیرات، کوتاه مدت درمان هستند که طی چند ساعت از بین می‌روند.

 آیا کویتیشن چربی با اولتراسوند یک روش بی‌خطر است؟ 

 بله؛ این عمل یک روش کاملا بی‌خطر، راحت و غیر تهاجمی است و تقریباً هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. هیچ گونه نیازی به بیهوشی نیست و هیچ گونه جای زخمی پس از عمل باقی نمی‌ماند. همچنین به درمان‌های  پس از عمل نیز نیازی نیست. انرژی التراسوند به منظور هدف قرار دادن بافت‌های چربی که در زیر پوست قرار دارند، طراحی شده است و بر رگ‌های خونی، اعصاب و بافت‌های همبند تاثیری نمی‌گذارد.

 آیا این روش دردناک است؟ 

 خیر درمان کویتیشن به هیچ وجه دردناک نیست؛ گاهی ممکن است در حین درمان احساس سوزن سوزن شدن یا وزوز گوش داشته باشید. همچنین ممکن است در طول درمان احساس گرما نیز بکنید؛ اما هیچ گونه دردی وجود ندارد. هر گونه قرمزی جزئی پوست که در حین درمان ایجاد می‌شود نیز بلافاصله پس از آن از بین می‌رود.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان