سوالات متداول درباره کاشت ابرو: کاندیدای مناسب، پروسه و نتیجه

  1. مقالات
  2. /
  3. سوالات متداول درباره کاشت ابرو: کاندیدای مناسب، پروسه و نتیجه

کاشت ابرو یک عمل دائمی است که به همراه تکنیکی به نام FUT انجام می‌شود. در صورتی که از تراکم و ضخامت ابروهای خود راضی نیستید، عمل کاشت ابرو می‌تواند راه حلی برای شما باشد. اکثر افراد با افزایش سن دچار کاهش تعداد فولیکول‌های مو در محل ابرو می‌شوند. کاشت ابرو می‌تواند تراکم و ضخامت ابروها را افزایش داده و ظاهری طبیعی برای فرد ایجاد کند. ما گزینه‌های پیش رو را برای شما تشریح می‌کنیم تا بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید. کلینیک‌های متعددی برای انجام این کار وجود دارند و بهتر است قبل از مراجعه به متخصص اطلاعات کافی را به دست آورید.

چرا ابروی پرپشت مطلوب است؟


ابروها نشان دهنده‌ی حالت و چارچوب چهره‌ی شما هستند. در دهه‌های 70 و 80 ابروهای باریک مد بوده ولی امروزه ابروهای پرپشت خواستنی‌ترند. ابروها چارچوب صورت را مشخص کرده و ظاهری جوان به شما می‌دهند. ابروها باعث جلوه‌ی بیشتر و چشم‌ها و قدرتمند به نظر رسیدن آن‌ها شده و ظاهری جذاب به شما می‌دهند.

چه عواملی باعث کم پشتی ابرو می‌شوند؟


کم پشتی بیش از حد ابروها ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد.

  • کم پشتی ابرو ممکن است به دلیل کندن بیش از حد، بند انداختن و موم انداختن ابروها باشد. برداشتن مکرر ابروها باعث عدم رشد مجدد آن‌ها شده که با گذر زمان موجب کم پشت شدن ابروها خواهد شد. این امر به دلیل ضعیف شدن مو در اثر کندن بیش از حد می‌باشد.
  • سن فرد عامل مهمی بوده و می‌توان دید که زنان مسن ابروهای کم پشت‌تری دارند که آن‌ها را پیر نشان می‌دهد. ابروهای پرپشت طبیعی مسلماً به جلوه‌ی صورت شما کمک کرده و ظاهری جوان‌تر به شما خواهد داد.

چگونه می‌توانم ابروهای خود را پرپشت کنم؟


بسیاری از افراد ابروهای خود را با استفاده از مداد ابرو، ژل و یا تاتو پر می‌کنند. با این حال این روش‌ها نیاز به انجام مجدد برای حفظ نتایج داشته و در بسیاری از موارد ظاهری طبیعی نخواهند داشت.

  لیزر IPL برای رفع موهای زائد، جای جوش و قرمزی پوست

بهترین راه برای داشتن ابروهایی پرپشت بدون اینکه غیرطبیعی به نظر برسند، انجام عمل کاشت ابرو با استفاده از موهای خود فرد است.

سؤالات رایج در مورد کاشت ابرو


چه افرادی می‌توانند از این عمل استفاده کنند؟

عمل کاشت ابرو برای تمام کسانی که ابروهای کم پشتی دارند مناسب است البته بهتر است افرادی که به دنبال این روش می‌روند از نظر سلامتی مشکلی نداشته باشند (مثل مشکلات انعقادی).

آیا باید مشاوره‌ی قبل از عمل کاشت ابرو را با جراح انجام دهم یا با مشاور فروش؟

مشاوران فروش که صلاحیت علمی لازم برای ارائه توصیه‌های مربوط به عمل جراحی را ندارند، نمی‌توانند به طور کامل در مورد جزئیات فنی عملیات جراحی شما توضیح دهند. به عنوان مثال، عمل کاشت ابرو نسبت به عمل کاشت موی سر از نظر تکنیکی دشوارتر است. این عمل با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و موها از نواحی پشت گردن برداشت می‌شوند. جزئیات این فرایند و تکنیک‌های استفاده شده در جلسه مشاوره مورد بحث قرار می‌گیرند. با این حال، مشاوران فروش قادر نیستند تکنیک‌های جراحی را به دقت یک جراح توضیح دهند.

در طی جلسه‌ی مشاوره چه اتفاقی می افتد؟

در طی جلسه‌ی مشاوره چه اتفاقی می افتد

در صورت استفاده از تکنیک FUE نوار کوچکی از پشت سر شما برداشته می‌شود. این روش نسبت به تکنیک FUE ارجح بوده چراکه در طی آن باید برای برداشتن فولیکول‌ها، موی سر تراشیده شود و اکثر خانم‌ها برای داشتن ابروهای پرپشت‌تر حاضر به انجام چنین کاری نخواهند بود.

از آن جایی که بحث چهره‌ی شماست، مهم است که حالت مطلوب و موردنظر ابروهای خود را با یک جراح شایسته در میان بگذارید. در این فرصت شما می‌توانید در مورد میزان تراکم و طول ابروها بحث کرده و سؤالات خود را بپرسید. جراح ناحیه‌ی برداشت مو را مورد بررسی قرار خواهد داد. جراح به عنوان یک متخصص، عملی که قرار است انجام دهد را برای شما توضیح خواهد داد.

  راههای درمان گودی زیر چشم: درمان خانگی، تزریق فیلر و جراحی

عمل کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

تکنیک مورد استفاده به نام FUT یا تکنیک نواری شناخته می‌شود. با استفاده از بی حسی موضعی، نوار باریکی از پوست دارای مو از پشت سر شما برداشته می‌شود. این کار ممکن است باعث ناراحتی شده ولی دردناک نخواهد بود.

سپس موها از یکدیگر جدا خواهند شد. به این عمل جداسازی گفته می‌شود که توسط تکنسین مو انجام خواهد شد. شکاف‌های کوچکی با زاویه‌ی دقیق برای فرم جدید ابروی شما ایجاد می‌شوند.

سپس موها درون بریدگی‌های ایجاد شده توسط جراح قرار خواهند گرفت. در صورت استفاده از تکنیک FUE، موها به صورت جداگانه توسط جراح از پوست سر خارج خواهند شد. هر یک از موها به درون یک شکاف با زاویه‌ی دقیقی قرار داده می‌شود. این کار با استفاده از پنس‌های بسیار ظریف انجام خواهد شد.

آیا این روش راه حلی دائمی است؟

بله. این روش بهترین گزینه برای رهایی دائمی از کم پشتی ابروهاست. این روش دائمی است چراکه پس از آن موها تا مدت‌های طولانی به صورت طبیعی رشد خواهند کرد. این به معنی ادامه‌ی رشد ابروها حتی پس از ریزش مقدار کمی از موها خواهد بود.

موها دقیقاً از کجا برداشته می‌شوند؟

در این روش قبل از کاشت باید موها را از قسمت دیگری از بدن برداشت. برای تصمیم گیری در مورد محل برداشت موها، باید به دو عامل میزان ریزش و جنسیت فرد توجه کرد.

زمانی که ریزش مو تنها در بخشی از ابرو اتفاق افتاده باشد می‌توان برای برداشت مو از ابروی دیگر استفاده کرد. در خانم‌ها می‌توان موها را از بالای ران و یا پشت گوش برداشت.

در مردان نیز بسته به ضخامت مو ممکن است موها از مناطق مختلفی از بدن برداشته شوند. در نظر گرفتن جنسیت فرد برای تصمیم گیری در مورد محل برداشت مو اهمیت فراوانی دارد چراکه به دلیل ضخیم بودن ابروی مردان و نازک‌تر بودن ابروی زنان، این کار در ایجاد نتایج طبیعی مؤثر خواهد بود.

  نکات قبل از کاشت مو، چه کارهایی قبل کاشت مو انجام دهیم؟

برای کاشت یک ابرو از چند پیوند مو استفاده خواهد شد؟

تعداد پیوندها در افراد مختلف متفاوت بوده ولی در اکثر عمل‌های انجام شده از 50 پیوند و یا بیشتر استفاده خواهد شد.

انجام عمل کاشت ابرو چقدر زمان می‌برد؟

این عمل ممکن است به 5 تا 6 ساعت زمان احتیاج داشته باشد. البته به یاد داشته باشید که این مقدار بسته به کارهای انجام شده ممکن است متفاوت باشد.

پس از عمل چه اتفاقی می افتد؟

پس از عمل چه اتفاقی می افتد؟

در صورت مشاهده‌ی تورم نگران نباشید این امری طبیعی و موقتی است. حدود دو هفته پس از انجام عمل ابروهای شما پوسته پوسته شده و موهای تازه کاشته شده می‌ریزند. در صورتی که موهای کاشته شده را نمی‌بینید نگران نباشید. به این زمان دوره‌ی تردید گفته می‌شود که رشد ابروها پس از آن آغاز خواهد شد. مهم است که در این دوره نگران نباشید چراکه موها پس از این دوره رشد خواهند کرد.

با گذر زمان شما شروع رشد موها را خواهید دید. با گذشت 4 تا 6 ماه شما می‌توانید پرپشت شدن ابروهای خود را احساس کنید. در ماه ششم شما می‌توانید 70 درصد رشد موهای کاشته شده را ببینید. این موها دائمی بوده و نیازی به انجام مجدد این عمل نخواهد بود.

آیا فرد متقاضی انجام عمل کاشت ابرو در معرض خطرات و عوارض جانبی قرار دارد؟

تا به حال عوارض جانبی برای این عمل گزارش نشده‌اند. تنها خطر شناخته شده در این زمینه، عدم رشد موها در زاویه‌ی مورد نظر است. خوشبختانه می‌توان موها را وادار به رشد هم جهت با موهای اطراف خود کرد.

چه زمانی نتایج نهایی مشخص می‌شوند؟

در حدود 3 تا 5 هفته پس از انجام عمل جراحی موهای کاشته شده شروع به ریزش خواهند کرد. این بد نیست چراکه باعث می‌شود نتایج نهایی دیده شوند. در اکثر موارد فرد با گذشت 4 تا 6 ماه متوجه رشد موهای کاشته شده خواهد شد. 10 ماه پس از انجام عمل شما باید بتوانید نتایج نهایی عمل کاشت ابرو را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان