راه های افزایش ماندگاری تاثیر بوتاکس برای رفع چروک پوست

  1. مقالات
  2. /
  3. راه های افزایش ماندگاری تاثیر بوتاکس برای رفع چروک پوست

مهم نیست که چقدر از پوست خود مراقبت می‌کنید، در نهایت برای همه افراد چین و چروک صورت ایجاد می‌شود. خوشبختانه، بسیاری از خطوط و چین و چروک‌هایی که ناشی از پیری است با روش‌های درمانی مانند بوتاکس و فیلر پوستی کاهش یافته یا رفع می‌شوند.

بوتاکس و فیلرهای پوست می‌توانند در حفظ ظاهر جوان شما کمک کنند، اما این روش‌های درمانی فقط نتایج موقتی را ارائه می‌دهند. قبل از تصمیم گیری برای انجام هر یک از این روش‌ها (یا هر دو!)، اطمینان حاصل کنید که چگونه می‌توانید از پوست خود مراقبت کنید تا بتوانید نتایج درمانی خود را تا حد امکان طولانی کنید.

نتایج تزریق بوتاکس چه مدت طول می‌کشد؟


نتایج بوتاکس به طور معمول بین سه تا شش ماه ادامه پیدا می‌کند. بوتاکس با مسدود کردن مسیر ارسال سیگنال‌ها از اعصاب به عضلات، عمل می‌کند تا عضلات منقبض نشوند. به دنبال تزریق بوتاکس، به تدریج عمل عضلات برمی‌گردد که باعث می‌شود دوباره خطوط و چین و چروک‌ها قابل مشاهده شوند.

آیا اگر بیشتر بوتاکس تزریق کنید، اثرات آن بیشتر می‌شود؟


وقتی شما برای اولین بار درمان با بوتاکس را آغاز می‌کنید، عضلات صورت در حالتی قوی قرار دارند و ممکن است به درمان با مقدار استاندارد بوتاکس پاسخ ندهند. با ادامه‌ی درمان‌های مکرر با بوتاکس، ممکن است عضلات صورت در طول زمان ضعیف‌تر شوند و این امر ممکن است منجر به تشدید خطوط و چین و چروک‌ها شود.

تجربه‌ی بسیاری از بیماران نشان داده است که نتایج درمان اولیه با بوتاکس معمولاً حدود 3 تا 4 ماه طول می‌کشد، اما با تزریق منظم بوتاکس، ممکن است نتایج تا 6 ماه برای شما مداوم باشد. همچنین، هر فردی متفاوت است و بنابراین برای تعیین برنامه‌ای که برای شما مناسب است، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

کدام دوام بیشتری دارد، بوتاکس یا فیلرهای پوستی؟


نتایج بوتاکس می‌تواند تا شش ماه به طول انجامد، در حالی که ژل‌های پوستی نتیجه‌هایی را ارائه می‌کنند که می‌توانند تا دو سال ادامه داشته باشند. با این وجود، توجه به این نکته ضروری است که بوتاکس و فیلر پوستی  متفاوت عمل می‌کنند و نتایج متفاوتی را نیز ارائه می‌دهند.

  مزوتراپی غبغب: مزایا و معایب برداشتن غبغب با مزوتراپی چیست؟

ماده فعال بوتاکس باعث شل شدن برخی عضلات صورت می‌شود، در حالی که ژل، پوست شما را در مناطقی که چین و چروک دارد، پر می‌کند تا ظاهر آنها بهتر شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه می‌توانید بوتاکس را با فیلرهای پوستی ترکیب کنید. از متخصص حرفه‌ای خود در مورد امکان استفاده از این روش‌های درمانی در کنار هم سوال کنید تا بتوانید ظاهر جوان خود را تا حد ممکن حفظ کنید.

آیا مصرف قرص روی باعث می‌شود اثرات بوتاکس طولانی‌تر شود؟


تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های روی ممکن است به گسترش نتایج بوتاکس کمک کند. در یک مطالعه در سال 2012، بیمارانی که مکمل 50 میلی گرم روی و آنزیمی به نام فیتاز را مصرف کرده اند، 30 درصد افزایش طول اثر بوتاکس را تجربه کردند. این ممکن است به این دلیل باشد که سم بوتولینوم متعلق به گروهی از آنزیم‌های وابسته به روی است. فیتاز به بدن کمک می‌کند تا روی را جذب کند، بنابراین به دنبال یک مکمل باشید که شامل هر دوی این مواد باشد. برای کسب بهترین نتیجه، حداقل چهار روز قبل از درمان با بوتاکس مصرف مکمل روی را شروع کنید.

چگونه می‌توانید نتایج تزریق بوتاکس را طولانی تر کنید؟


چندین تغییر جزئی در شیوه زندگی می‌تواند به شما در طولانی تر کردن مدت تأثیر این درمان‌های جوان سازی کمک کند. برای افزایش کسب نتیجه از ژل و بوتاکس، این نکات را دنبال کنید:

شروع زودهنگام تزریق

بوتاکس هنگامی که در مراحل اولیه پیری استفاده می‌شود، می‌تواند به جلوگیری از شکل گیری چین و چروک‌های جدید کمک کند. بوتاکس روی چین و چروک‌هایی که عمیق نیستند موثر است، بنابراین صبر نکنید تا چروک‌ها شدید شوند تا شروع به درمان آن‌ها کنید! برای جلوگیری از عمیق شدن چین و چروک، درمان‌های بوتاکس را با مشاهده اولین علائم پیری شروع کنید.

از محصولات مراقبت از پوست درجه یک پزشکی استفاده کنید

محصولات بدون نسخه مراقبت از پوست اغلب حاوی بسیاری از ژل‌ها و رایحه‌های غیر ضروری هستند که می‌توانند سلامت پوست شما را تحریک و وخیم تر کنند. فرآورده‌های OTC معمولاً نسبت به سایر محصولات بهداشتی ارزان تر هستند زیرا مواد فعال آنها رقیق شده و قدرت کمتری دارند. روی استفاده از محصولات مراقبت از پوست درجه یک پزشکی که حاوی مواد فعال و رقیق نشده قوی هستند، تمرکز کنید.

  نقاط تزریق ژل پروفایلو: استخوان گونه، خط فک، چانه، کنار بینی و گوش

 

قرار گرفتن در معرض آفتاب را محدود کنید 

گذراندن زمان در زیر نور مستقیم آفتاب می‌تواند خطوط و چین و چروک‌های صورت شما را برجسته تر کرده و نتایج درمان‌های بوتاکس و ژل‌های شما را به خطر بیاندازد. هنگام سپری کردن وقت در بیرون از منزل، از یک کلاه پشمی، عینک آفتابی و ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

آب کافی بنوشید

در طول روز به مقدار زیادی آب بنوشید تا به طور طبیعی پوست خود را آبرسانی کرده و ظاهر خطوط ریز و چین و چروک‌ها را کاهش دهید. نوشیدنی‌هایی که به کم آبی بدن کمک می‌کنند- مانند قهوه و الکل را کاهش دهید و منبع کافئین خود را با چای سبز جایگزین کنید، زیرا حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که به داشتن پوستی جوان تر و چروک کمتر کمک می‌کند.

یک رژیم غذایی سالم بخورید

قند به الیاف کلاژن و الاستین موجود در پوست متصل می‌شود، وزن آنها را افزایش داده و باعث ایجاد چین و چروک می‌شود. غذاهای حاوی لبنیات، کافئین و نمک نیز می‌توانند در بروز مشکلات پوستی و پیری زودرس نقش داشته باشند. رژیم غذایی خود را روی غذاهای گیاهی غنی از آنتی اکسیدان متمرکز کنید و تا حد امکان از مصرف غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.

سیگار نکشید

نیکوتین با تنگ کردن رگ‌های خونی، جریان خون به پوست شما را مختل می‌کند. این باعث می‌شود پوست شما از اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای جوان ماندن و جلوگیری کننده از چین و چروک محروم شود. اگر سیگار می‌کشید، در اسرع وقت آن را متوقف کنید و با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید. اگر به ترک نیاز دارید از درمان ترک سیگار استفاده کنید.

مدیریت استرس

هورمون استرس مانند کورتیزول تولید کلاژن و الاستین را مهار می‌کند، که منجر به ایجاد خطوط و چین و چروک‌های ظریف می‌شود. روش‌های سالمی برای مدیریت استرس پیدا کنید تا بتوانید از افزایش کورتیزول که باعث پیری زودرس می‌شود، اجتناب کنید. نمونه‌هایی از تکنیک‌های مدیریت سالم استرس شامل ورزش، تنفس عمیق و ماساژ است.

  تشخیص زگیل تناسلی در خانم‌ها یا آقایان : پاپ اسمیر، بیوپسی و ...

از چین و چروک صورت خودداری کنید

عادت‌هایی مانند جمع کردن پیشانی یا اخم کردن که می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک‌های جدید شود خودداری کنید. اگر عادت دارید این حرکات صورت را انجام دهید، سعی کنید آنها را متوقف کنید. ممکن است مدتی طول بکشد، اما سعی کنید وقتی متوجه می‌شوید که آنها را تکرار می‌کنید، صورت خود را آرام کنید.

 

نوبت تزریق منظم

تزریق بوتاکس و پرکننده پوستی را به طور منظم طبق توصیه توسط متخصص حرفه‌ای خود دریافت کنید. پیروی از یک برنامه منظم با کمک به پوست شما برای حفظ تولید کلاژن، نتایج تزریق شما را طولانی تر می‌کند. از تزریق بوتاکس بیشتر از حد لازم خودداری کنید، زیرا این می‌تواند باعث شود عضلات پوست شما در مقابل درمان مقاوم شوند.

خیلی زیاد بوتاکس تزریق نکن

باید اطمینان حاصل کنید که درمان‌های خود را خیلی با فواصل نزدیک انجام ندهید! هرگز بیش از حد بوتاکس تزریق نکنید، اگر احساس می‌کنید که نتایج بوتاکس دوام نخواهد داشت. در صورت استفاده بیش از حد، عضلات در برابر بوتاکس مقاوم خواهند شد.

از بررسی زیاد خودداری کنید

بسیاری از افراد وسوسه می‌شوند بعد از انجام تزریق بوتاکس یا ژل، دائماً خود را در آینه نگاه کنند، اما اینکار توصیه نمی‌شود. زیرا آنچه که اتفاق می‌افتد این است که بیماران وقتی می‌روند خود را در آینه بررسی کنند، اخم ، تعجب و خندیدن را برای امتحان صورت خود انجام می‌دهند- این باعث تقویت عضلاتی می‌شود که به آنها بوتاکس تزریق شده است و باعث می‌شود سریعتر اثر خود را از دست بدهند!

دستورالعمل مراقبت بعد از تزریق را دنبال کنید

تا چند ساعت بعد از بوتاکس از دراز کشیدن و ورزش کردن، قرار گرفتن در معرض آفتاب، لیفت سنگین و مصرف الکل یا نمک در طی چند ساعت پس از درمان با بوتاکس و فیلر پوست خودداری کنید. تمام دستورالعمل‌های مراقبت بعد از تزریق را که توسط دکتر متخصص شما ارائه شده است دنبال کنید تا خطر ابتلا به مشکلاتی که ممکن است نتایج شما را به خطر بیاندازند را کاهش دهید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان