لیزر موهای زائد یک روش قطعی برای خلاص شدن از شر موهای زائد است. لیزر شما را برای همیشه از التهاب پوست ناشی از شیو کردن مکرر، موم انداختن و اپیلاسیون خلاص می‌کند. لیزر موهای زائد بیکینی طرفداران بسیار زیادی دارد چرا که هم یک روش بدون درد است و هم نتایج حاصل از آن دائمی است. اگر دوست دارید که با شیو کردن بی ‌پایان، رشد موهای جدید و خارش آور و رشد موهای زیر پوست خداحافظی کنید وقت آن رسیده که به سراغ لیزر بروید.

چگونه برای لیزر موهای زائد بیکینی آماده شویم؟ 


برای این که نتایج خوبی را از درمان با لیزر به دست بیاورید باید حدود ۴ تا ۶ هفته قبل از درمان فقط از تیغ یا ژیلت برای شیو کردن موهای زائد خود استفاده کنید. در طول درمان نیز فقط مجاز هستید که از شیو کردن برای برطرف کردن موهای زائد خود استفاده کنید. یک روز قبل از شروع جلسات درمانی موهای زائد ناحیه تناسلی خود را شیو کنید و چند روز قبل از آن به طور خفیف به لایه برداری پوست قسمتی که قرار است لیزر شود بپردازید. اگرچه اکثر افراد می‌گویند که درمان با لیزر درد ندارد شما می‌توانید قبل از مراجعه به کلینیک لیزر قرص مسکن بخورید تا درد و ناراحتی شما برطرف گردد. بهتر است قبل از شروع درمان از مصرف کافئین خودداری کنید. شیو کردن تنها روش قابل قبول برای برطرف کردن موهای زائد در طول جلسات لیزر است. به هیچ عنوان از موم، بند انداختن یا اپی لیدی برای برطرف کردن موهای زائد خود استفاده نکنید.

شما می‌توانید با رعایت نکات زیر نتیجه خوبی را از درمان با لیزر به دست بیاورید:

 • قبل از شروع اولین جلسه درمان خود به مدت ۴ تا ۶ هفته فقط موهای زائد تان را توسط تیغ یا ژیلت شیو کنید.
 • ۳ تا ۴ روز قبل از شروع درمان به آرامی لایه برداری کنید.
 • یک روز قبل از مراجعه به مرکز لیزر شیو کنید اما روزی که وقت لیزر دارید به هیچ عنوان شیو نکنید.
 • از محصولات مخصوص شیو کردن و تمیز کننده بدون بو استفاده کنید.
 • از محصول مخصوص شیو کردن استفاده کنید که رنگ آن روشن است مانند روغن مخصوص شیو کردن
 • پس از شیو کردن از فوم شستشوی مخصوص بانوان با PH متعادل استفاده کنید تا اطمینان حاصل نمایید که همه مواد زائد حاصل از روغن مخصوص شیو کردن برطرف شده است.
 • هر بار برای شیو کردن از یک تیغ تمیز و ژیلت استفاده کنید.
  تخلیه ژل لب چه زمانی لازم است و چگونه انجام میشود؟

۱۲ ساعت قبل از مراجعه به مرکز لیزر شیو کنید 

برای این که نتیجه خوبی را از درمان با لیزر به دست بیاورید باید ریشه موها در فولیکول وجود داشته باشد اما هیچ گونه مویی روی سطح پوست دیده نشود. این امر بدین معنا است که شما باید قبل از مراجعه به مرکز لیزر شیو کنید ولی از موم انداختن، بند انداختن، اپیلاسیون و استفاده از کرم موبر به مدت حداقل دو هفته خودداری کنید.

قبل از مراجعه به مرکز لیزر دوش بگیرید 

منظور از لیزر موهای زائد بیکینی این است که اپراتور لیزر بدن شما را مشاهده می‌کند به همین دلیل رعایت بهداشت یک اصل ضروری است. به این ترتیب شما می‌توانید قبل از مراجعه به مرکز لیزر یک دوش فوری بگیرید تا برای درمان با لیزر آماده شوید و کاملاً تمیز باشید.

از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید و برنزه کردن پوست خود اجتناب کنید 

اگر شما دچار آفتاب سوختگی شده‌اید یا آن که برنزه کرده‌اید به احتمال خیلی زیاد باید وقت ملاقات خود را تغییر دهید این امر بدین معنا است که شما باید حدود ۲ هفته دیرتر به مرکز لیزر مراجعه نمایید. اگر قصد دارید به کنار ساحل بروید حتماً تمامی نواحی بدن خود را بپوشانید تا در طول درمان و پس از آن دچار هیچ‌گونه مشکلی نشوید.

لباس راحت بپوشید 

ما به همه افرادی که قصد دارند موهای زائد ناحیه تناسلی خود را شیو کنند توصیه می‌‌کنیم که از شلوار نخی و لباس زیر راحت استفاده کنند. از پوشیدن شلوار جین خودداری کنید زیرا میزان التهاب موضعی که تحت درمان قرار گرفته است را افزایش می‌دهد به ویژه اگر قصد دارید پس از اتمام لیزر کمی بدوید یا مسافتی طولانی را پیاده روی کنید.

  انواع آرتروز : بهترین درمان ساییدگی مفاصل با فیزیوتراپی و دارو

سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد بیکینی 


لیزر موهای زائد بیکینی چه مزایایی دارد؟

لیزر موهای زائد بیکینی چه مزایایی دارد؟

زنان و مردان به دلایل مختلفی به سراغ لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و بیکینی می‌‌روند اگر چه مهمترین دلیل آنها زیبایی است و برخی دیگر به دلایل متعددی تصمیم می‌گیرند که از لیزر برای برطرف کردن موهای زائد خود استفاده کنند. در بخش زیر به برخی از مزایای لیزر موهای زائد بیکینی اشاره می‌کنیم:

 • زمان کمتری را برای شیو کردن صرف خواهید کرد.
 • می‌توانید هر نوع لباسی که دوست دارید را بپوشید.
 • ریسک رشد موهای زائد زیر سطح پوست به صفر می‌رسد.
 • دیگر دچار بریدگی و سوختگی پوست ناشی از شیو کردن نخواهید شد.
 • دیگر نیازی به موم انداختن و تحمل درد حاصل از آن نخواهید داشت.
 • پوستی تمیز و بدون مو خواهید داشت.

قیمت لیزر موهای زائد بیکینی چقدر است؟

اگر شما هم از شیو کردن مکرر خسته شده‌اید و دوست دارید پوستی تمیز و بدون مو داشته باشید می‌توانید از خدمات پکیج لیزر بدن استفاده کنید و طی مدت کوتاهی از شر موهای زائد صورت، گردن و چانه، زیر بغل و دست و پا نیز خلاص شوید. مهمترین مسئله در خصوص این خدمات ویژه این است که بر خلاف شیو کردن هیچ گونه مویی روی سطح پوست شما باقی نمی‌ماند به شرط آنکه شما دوره درمان خود را کامل کنید. تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بیکینی همانند لیزر موهای زائد در سایر نقاط بدن در همه افراد متغیر است اما به طور متوسط شما به ۶ تا ۸ جلسه درمان نیاز دارید تا نتیجه مطلوب را به دست بیاورید. پس از تکمیل دوره درمان با لیزر نیز شما به سالی یک یا دو بار شارژ لیزر نیاز دارید تا نتایج به دست آمده حفظ شود. لیزر موهای زائد یک روش مقرون به صرفه، راحت و موثر برای خلاص شدن از شر موهای زائد ناحیه تناسلی است.

  درمان درد آرنج بعلت استفاده بیش ‌ازحد از این مفصل هنگام کار و ورزش

به چند جلسه لیزر برای برطرف کردن موهای زائد ناحیه تناسلی نیاز دارم؟ 

بدن همه افراد یکسان نیست و تعداد جلسات مورد نیاز آنها نیز کاملاً متغیر است. عوامل مختلفی در تعیین جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بدن نقش دارند که برخی از آنها عبارت هستند از موضعی که قرار است لیزر شود، تراکم موها، رنگ موها و رنگ پوست زیر موها. ممکن است شما به ۳ تا ۱۲ جلسه درمان برای رفع کامل موهای زائد نیاز داشته باشید که حدود ۴ تا ۶ هفته بین جلسات درمان شما فاصله زمانی وجود دارد.

در طول درمان با لیزر چه احساسی خواهیم داشت؟ 

معمولاً اکثر افرادی که برای اولین بار لیزر می‌کنند از این که قرار است فرایند لیزر چگونه انجام شود و چه نتیجه ای از لیزر به دست می‌آورند بسیار کنجکاو هستند. اکثر افراد می‌‌گویند که لیزر موهای زائد یک روش بدون درد است و حداکثر دردی که احساس می‌کنند شبیه فرو رفتن سوزن زیر پوست است. در برخی مراکز لیزر از ژل خنک کننده و بی حس کننده استفاده می‌شود تا شما در طول درمان احساس خوبی داشته باشید. در برخی مراکز نیز دستگاه لیزر مجهز به سیستم خنک کننده است و حس خوبی را برای شما به وجود می‌آورد. لیزر یک روش ساده، ایمن و موثر است که به سرعت موهای زائد شما را برطرف می‌کند و به شما پوستی تمیز و لطیف و بدون مو هدیه می‌‌دهد. به طور کلی پس از اتمام جلسات لیزر شما هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که پوست بسیار حساسی دارند پزشک استفاده از پماد بی حس کننده پس از لیزر را تجویز خواهد کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان