انواع پروتز لب: روش های بزرگ کردن و حجم دهی به لب ها

 1. پروتز
 2. /
 3. انواع پروتز لب: روش های بزرگ کردن و حجم دهی به لب ها

داشتن لب های کامل و گوشتی غالباً نشانه سلامتی ، زیبایی و جوانی محسوب می شود. این که آیا شما با لب های نازک به دنیا آمده اید یا به دلیل روند طبیعی پیری ، لبه هایتان نازک است ، روش های بسیاری برای تقویت آنها یا ترمیم بافت نرم آن وجود دارد. تزریق لب با استفاده از پرکننده های طبیعی یا مصنوعی می تواند لب های شما را به مدت یک ماه به حالت گوشتی تبدیل کند. پروتز لب و سایر روش های جراحی نیز می توانند برای راه حل دائمی تر انجام شوند. گزینه های دیگر شامل لیفت لب ، پیشرفت لب و آرایش دائمی است. هر ساله ، هزاران نفر تحت لیفت موفقیت آمیز لب قرار می گیرند و از نتایج راضی هستند.

کی باید پروتز لب را در نظر بگیریم؟


 • لب های شما همیشه نازک بوده و هنگام لبخند زدن ناپدید می شوند.
 • با بالا رفتن سن ، لبهای شما نازک تر و کم ضخامت می شوند.
 • شما ازینکه چگونه لبهایتان به نظر می رسد،راضی نیستید.
 • داشتن لبهای کامل تر به متعادل کردن صورت شما کمک می کند.
 • اگر چنین روندی باعث بالا رفتن اعتناد به نفس تان می شود.

آیا پروتز لب برای شما مناسب است؟ 


موارد زیر دلایل متداولی است که ممکن است بخواهید پروتز لب را در نظر بگیرید:

 • کسانی که پروتز لب را برای گوشتی کردن لب های نازک خود یا پر کردن آن انجام می دهند. اگر لبخند می زنید و هنگام لبخند زدن لب بالا یا هر دو لب دیده نمی شوند، ممکن است بخواهید از پروتز لب بهره مند شوید.
 • بعضی از تکنیک ها می توانند لب های ناهموار ، شکل دهان و لثه را هنگام لبخند بهبود بخشند.
 • از طرف دیگر ، اگر لب های شما خیلی بزرگ است و صورت شما را تحت الشعاع خود قرار می دهد، در مورد جراحی کاهش لب با جراح پلاستیک خود صحبت کنید.

اگر از سلامت عمومی خوبی بهره می برید و، دارای نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه هستید، به احتمال زیاد شما کاندید خوبی برای پروتز لب هستید.

انواع روش های پروتز لب 


انواع روش های پروتز لب-minروش های زیادی برای پروتز لب وجود دارد. جراح شما بسته به اهداف زیبایی شناسی و مدت زمان بهبودی گزینه هایی را به شما پیشنهاد می دهد.

 تزریقات – انتقال چربی 

در انتقال چربی ، چربی اتولوگ (چربی بدن شما) می تواند مناسب باشد. از طریق لیپوساکشن چربی از ناحیه دیگری از بدن شما گرفته شده و به لب شما تزریق می شود. تزریقات ممکن است تکرار شود تا زمانی که نتیجه مطلوب را بدست آورید.

تزریقات – پرکننده ها

پرکننده ها (اتصال به مقاله ژل) ساخته شده از مواد زیست سازگاری طبیعی یا مصنوعی مانند کلاژن یا اسید هیالورونیک، به عنوان جایگزین چربی برای پر کردن لب می باشند. یک جلسه درمانی با این روش معمولاً برای تولید نتیجه مطلوب کافی است. نتایج ممکن است موقت بوده و نیاز به تزریق مکرر باشد.

جراحی – پیوند پوستی 

یک روش دائمی پروتز لب با جراحی پیوند پوستی انجام شده که در آن برش هایی در داخل دهان ایجاد می شود . پیوند پوستی، که از لایه های عمیق تر پوست گرفته شده است ، ممکن است در زیر مخاط (لبه لب) قرار گیرد تا باعث پرشدن بیشتر لب گردد.

جراحی – پیشرفت لب 

این عمل شامل ایجاد برش در امتداد مرز قسمت رنگی لب ها ، از بین بردن نوار پوست در خارج از مرز و سپس کشیدن قسمت رنگی برای افزایش ناحیه لب ها است.

  بوتاکس مصپورت برای رفع چروک صورت چگونه عمل می کند؟

جراحی کاشت (پروتز) لب 

کاشت لب را می توان از طریق برشهای ریز داخل گوشه های دهان انجام داد. بسیاری از گزینه های کاشت طبیعی یا مصنوعی وجود دارد. جراح شما تعیین خواهد کرد که کدام گزینه برای شما مناسب تر است.

جراحی – لیفت لب 

با استفاده از جراحی زیبایی، می‌توان به رفع مشکلات پوست شل و لب های پایین برخی افراد کمک کرد. برای افزایش حجم لب بالا، یک برش زیر بینی ایجاد می‌شود و پوست کوتاه می‌شود تا لب بالا برآمده شود. فنون دیگری نیز وجود دارد که ممکن است لب بالایی را کوتاه کنند تا دندان‌های بیشتری ظاهر شوند. برای جلوگیری از ظاهر دهان به سمت پایین، برش‌های کوچک در اطراف دهان ایجاد می‌شود و پوست اضافی برداشته می‌شود. در این روش، بخیه‌های بسیار کوچکی استفاده می‌شود و پس از چهار تا پنج روز، این بخیه‌ها برداشته می‌شوند.

گزینه های پیش روی من چیست؟ 


گزینه های مختلف زیادی برای بزرگ کردن یا افزایش اندازه و شکل لب های شما وجود دارد: چربی تزریق، تزریق پرکننده، پیوند پوستی، پیشرفت لب، کاشت لب و لیفت لب. تزریقات ، پیوند زدن و کاشت ایمپلنت ها می توانند از لحاظ ظاهری حجم لب شما را تغییر دهند ، در حالی که لیفت لب و پیشرفت لب می تواند شکل را تغییر داده و میزان ناحیه رنگی لب شما را افزایش دهد.

قرار ملاقات اولیه  برای مشاوره 


در طول مشاوره اولیه خود ، شما می توانید در مورد نتیجه مد نظر خود صحبت کنید. جراح شما را برای تقویت لب ارزیابی می کند. هنگامی که جراح اهداف شما را درک می کند ، ممکن است روشهای اضافی یا مرتبطی را پیشنهاد کند. مهم است که در طول مشاوره کاملاً صادق باشید. ایده خوبی است که برای پاسخ به این سؤالات کاملاً آماده باشید:

 • آیا شرایط پزشکی یا حساسیت به دارو دارید؟

قرار ملاقات اولیه مشاوره (ساعت دوم)

در طول مشاوره اولیه ، شما این فرصت را خواهید داشت تا در مورد اهداف مورد نظر خود صحبت کنید. جراح شما شما را برای تقویت و پروتز لب ارزیابی می کند. هنگامی که جراح اهداف شما را بررسی کرد، ممکن است روشهای اضافی یا مرتبطی را پیشنهاد کند. مهم است که در طول مشاوره کاملاً صادق باشید. این ایده خوبی است که برای پاسخ به این سؤالات کاملاً آماده باشید:

 • آیا شرایط پزشکی یا حساسیت به دارو دارید؟ آیا شما در حال حاضر تحت درمان پزشکی قرار دارید؟
 • آیا قبلا جراحی های انجام داده اید؟
 • داروهای فعلی و مکمل های ویتامین و گیاهانی که اکنون استفاده می کنید چیست؟
 • مصرف فعلی الکل تان چگونه است؟ دخانیات و داروهایی که گه گاه مصرف می کنید چه چیزهایی هستند؟
 • آیا شما قبلا عمل زیبایی غیر تهاجمی داشته اید؟
 • انتظار شما از نتیجه عمل جراحی چیست؟ انگیزه اصلی شما از انجام آن چیست؟

جراح شما همچنین ممکن است:

 • از شما بخواهد که در آینه نگاه کرده و دقیقاً آنچه را که می خواهید برای بهبود یافتن ظاهر شما نیاز باشد را نشان داده و بیان کنید.
 • از شما برای سوابق پزشکی تان، اندازه گیری صورت خود و استفاده از تصویربرداری رایانه برای نشان دادن پیشرفت هایی که می توانید انتظار داشته باشید و ارزیابی آن عکس بگیرد.
 • وضعیت سلامتی شما را ارزیابی کند، از جمله شرایط بهداشتی موجود یا عوامل خطرپذیر قبل عمل جراحی.
 • ارتجاعی بودن پوست شما را ارزیابی کند.
 • در مورد گزینه های پیش رویتان بحث کند و یک دوره درمانی را توصیه کند.
 • درمورد نتایج احتمالی ، از جمله خطرات یا عوارض احتمالی صحبت کند.
 • درمورد نوع بیهوشی که استفاده خواهد شد ، با شما بحث کند.

برنامه درمانی 


براساس اهداف شما، خصوصیات فیزیکی و سالها تمرین و تجربه جراح تان، جراح شما توصیه ها و اطلاعاتی را با شما به اشتراک می گذارد، از جمله:

 • رویکردی به رویه عمل جراحی شما از جمله نوع روش یا روش های ترکیبی
 • نتیجه هایی که می توانید پیش بینی کنید
 • سرمایه گذاری مالی شما برای این روش
 • خطرات و عوارض مرتبط با آن
 • گزینه هایی برای بیهوشی و محل جراحی
 • برای آمادگی برای جراحی چه نکاتی ضروری است؟
 • انتظار دارید بعد از عمل چه شرایطی را تجربه کنید.
 • پزشک همچنین عکس هایی از قبل و بعد افراد مشابه مورد شما به اشتراک می گذارد تا به هر سؤال احتمالی شما پاسخ دهد، بنابراین شما می توانید آگاه ترین و هوشمندانه ترین تصمیم را بگیرید.
  شوره سر کودکان و بزرگسالان با چه روش هایی درمان میشود؟

چگونه می توانم برای عمل تقویت و پروتز لب آماده شوم؟ 


آمادگی لازم برای تقویت لب به این بستگی دارد که شما و جراح پلاستیک زیبایی شما با چه روشی توافق کرده اید. جراح شما دستورالعمل های دقیق قبل از عمل را ارائه می دهد ، به هرگونه سؤالی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد، سابقه پزشکی تان را دقیق مورد بررسی قرار داده و معاینه جسمی را انجام می دهد تا تناسب اندام تان را برای جراحی مشخص کند.

قبل از عمل ، جراح شما از شما می خواهد:

 • حداقل شش هفته قبل از عمل جراحی سیگار را متوقف کنید تا بهبودی بهتری برای بعد از عمل را تجربه کنید.
 • از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضد التهابی و برخی داروهای گیاهی که می توانند باعث افزایش خونریزی شوند خودداری کنید.
 • صرف نظر از نوع روش انجام عمل جراحی، هیدراته کردن قبل و بعد از عمل جراحی برای بهبودی ایمن بسیار مهم است.

تقویت و پروتز لب معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. اگر در حال انجام یک عمل جراحی هستید، حتماً اطمینان حاصل کنید که شخصی بعد از عمل، شما را به خانه برساند و حداقل شب اول بعد از عمل جراحی تان در کنار شما بماند.

در روز جراحی تقویت لب چه چیزی را می توان انتظار داشت؟ 


درمان به روش غیر جراحی 

تزریق با پرکننده ها و آرایش دائمی را می توان در مطب با حداقل دوره نقاهت و حداقل آماده سازی انجام داد. جراح یا متخصص قسمت مورد نظر را برای معالجه آماده می کند و ممکن است حتی از کرم بی حسی استفاده کند. این روش در بیشتر موارد باید کمتر از یک ساعت طول بکشد، و به محض اتمام عمل و خروج شما از مطب،دستور عمل هایی برای مراقبت های بعدی به شما داده خواهد شد.

ممکن است چربی، کلاژن و سایر مواد طبیعی یا مصنوعی به راحتی به لبهای شما تزریق شده تا به حجم آن اضافه شود.

درمان به روش جراحی 

روش تقویت لب شما ممکن است در بیمارستان، مراکز عمل سرپایی یا مطب های جراحی انجام شود. اکثر روشها حداقل 30 دقیقه تا دو ساعت طول خواهد کشید.

 • داروهایی برای راحتی شما در طی عمل جراحی استفاده می شوند.
 • معمولاً در طی مراحل تقویت لب شما از بیهوشی عمومی استفاده می شود، اگرچه بی حسی موضعی یا داخل وریدی ممكن است در برخي موارد مطلوب باشد.
 • جراح شما قبل از انجام عمل جراحي، برنامه ای را كه با شما قبل از عمل توافق کرده بود، پيگيري خواهد كرد.
 • پس از اتمام عمل، شما را به یک منطقه ریکاوری منتقل می کنند که در آن همچنان از نزدیک تحت نظارت قرار خواهید گرفت. بعد از عمل ممکن است بخیه مورد نیاز باشد.

احتمالاً بعد از یک دوره کوتاه مراقبت شما می توانید به خانه بروید، مگر اینکه شما و جراح پلاستیک خود برنامه های دیگری را برای بهبودی فوری بعد از عمل خود داشته باشید.

مراقبت های بعدی و بهبودی بعد از عمل 


دوره نقاهت بعد از روش غیر جراحی (تزریق پرکننده و آرایش دائمی) در حداقل حالت ممکن خود قرار دارد. ممکن است دچار کبودی یا تورمی خفیف در ناحیه عمل شوید که با گذشت زمان کمتر خواهد شد.

جراح شما در مورد مدت زمانی که طول می کشد تا شرایط فعالیت های تان به حالت قبل و سطح عادی برگردد با شما صحبت خواهد کرد. بعد از عمل، شما و پرستار دستورالعمل های دقیقی در مورد مراقبت های بعد از جراحی تان دریافت خواهید کرد، از جمله اطلاعاتی در مورد:

 • تخلیه مایعات یا ترشحات از زخم، در صورت وجود
 • علائم عادی ای که شما تجربه خواهید کرد.
 • علائم بالقوه عارضه.
  زاویه سازی فک با تزریق فیلر،بوتاکس، چربی و جراحی: مزایا و معایب

بلافاصله بعد از تقویت لب (در روش جراحی) 


شما با ناراحتی خفیف تا متوسط برای یک یا دو روز، کبودی و تورم بعد از عمل را تجربه خواهید کرد. برای کاهش تورم، کبودی و درد می توان در محل عمل از کمپرس سرد استفاده کرد. ممکن است شما برای یک یا دو روز فقط به یک رژیم غذایی مایع محدود شوید. شما به احتمال زیاد روز عمل جراحی خود فعالیت داشته باشید، اما فعالیتهای شما محدود خواهد بود.

بازه زمانی بهبودی 


رعایت تمامی دستورالعمل‌های مراقبت پس از جراحی که توسط جراح شما ارائه می‌شود، از نظر حیاتی و بسیار مهم است. این شامل راهنمایی‌های مربوط به استفاده از لباس‌های فشرده‌سازی، مراقبت از زخم‌ها و ترشحات، مصرف آنتی‌بیوتیک در صورت تجویز و نوع و میزان فعالیت‌های بدون خطر می‌شود. جراح شما همچنین درباره علائم طبیعی که ممکن است تجربه کنید و هرگونه نشانه‌های ممکن از عوارض، دستورالعمل‌های دقیقی را ارائه خواهد کرد. باید توجه داشت که زمان لازم برای بهبودی در هر فرد بسیار متفاوت است و درک این نکته بسیار اهمیت دارد.

دو هفته اول 

 • شما باید در طی یک هفته بتوانید به کار و فعالیتهای عادی خود برگردید.
 • بخیه ها در چهار تا شش روز برداشته می شوند. بخیه های قرار داده شده در داخل دهان در یک دوره مشابه (چهار تا شش روز ) حل می شوند.
 • ممکن است شما تا مدت ده روز به یک رژیم غذایی ساده محدود باشید.

هفته دوم تا هشت ام 

 • بعد از چهار تا شش هفته ، فعالیت های عادی بدنی می تواند از سر گرفته شود.

چه مدت نتایج به طول خواهد انجامید؟ 


نتایج حاصل از عمل تقویت لب شما به درمان انتخاب شده و واکنش شما به درمان بستگی دارد.

 • تزریق چربی ممکن است نیاز به تزریقات متعدد بعدی داشته باشد اما درعوض می تواند منجر شود به تقویت دائمی لب گردد.
 • نتایج تزریق پرکننده، به نوع پرکننده مورد استفاده بستگی دارد. نتایج برخی از پرکننده های پوستی از سه تا شش ماه به طول می انجامند، و برخی دیگر تقریباً یک سال طول می کشد.
 • پیوند پوستی، پروتز لب، لیفت لب و پیشرفت لب اساساً نتایج دائمی را ارائه می دهد.

با جراح پلاستیک زیبایی خود در ارتباط باشید 


برای ایمنی و همچنین برخوردار شدن از زیباترین و سالم ترین نتیجه ممکن، مهم است که برای ارزیابی پیگیری در مواقع معین و هر زمان که متوجه تغییر در پروتز صورت خود شدید، به مطب جراح پلاستیک خود مراجعه کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی، از تماس با جراح خود دریغ نکنید.

هزینه پروتز لب چقدر است؟


هزینه تقویت لب بسته به تکنیک های مورد استفاده، از پزشک تا پزشک دیگر و از یک منطقه جغرافیایی به منطقه دیگر متفاوت است.

این اعداد و ارقام فقط هزینه های پزشک/جراح را منعکس می کنند و هزینه های مربوط به مراکز جراحی، بیهوشی، آزمایش های پزشکی، نسخه ها، پوشاک جراحی یا سایر هزینه های دیگر مربوط به جراحی را شامل نمی شوند.

محدودیت ها و خطرات


خوشبختانه، عوارض قابل توجه عمل جراحی تقویت لب نادر است. این روش معمولاً بدون ایجاد هیچ مشکل اساسی انجام می شود.

خطرات و عوارض احتمالی جراحی موضوعی است که باید در طول مشاوره خود در مورد آن صحبت کنید. خطرات در بیشتر جراحی ها مشابه است. برخی از عوارض احتمالی همه جراحی ها عبارتند از:

 • واکنش منفی به بیهوشی
 • هماتوم (تجمع خون یا مایعات زیر پوست که ممکن است نیاز به برداشتن داشته باشد) یا سروما (لایه سروزی یا لایه خارجی هر یک از اعضای داخلی بدن انسان و حیوانات که مایعی لیزکننده برای ممانعت از چسبندگی عضو به اعضای دیگر ترشح میکند)
 • عفونت
 • تغییر در حساسیت (حس های لامسه)
 • زخم
 • واکنشهای آلرژیک
 • آسیب به ساختارهای زیرین
 • نتایج نارضایت بخش که ممکن است به روشهای اضافی احتیاج داشته باشد.

شما می توانید چه قبل و چه بعد از عمل تقویت لب، در به حداقل رساندن برخی ریسک های عمل جراحی خود با پیروی از توصیه ها و دستورالعمل های جراح پلاستیک دارای مجوز کمک رسان باشید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان