انواع عمل جراحی زیبایی سینه: رفع افتادگی، بزرگ و کوچک کردن سینه

 1. مقالات
 2. /
 3. انواع عمل جراحی زیبایی سینه: رفع افتادگی، بزرگ و کوچک کردن سینه

در حوزه جراحی سینه، یک طیف گسترده از عمل‌های جراحی وجود دارد که با استفاده از جدیدترین روش‌های جراحی انجام می‌شود. سن، بارداری، شیردهی، افزایش و کاهش وزن، همگی می‌توانند بر اندازه و شکل سینه‌ها تأثیر بگذارند. جراحان تخصصی در زمینه جراحی پلاستیک سینه، عمل‌های جراحی مختلفی را ارائه می‌دهند تا به شما در دستیابی به شکل و اندازه مناسب سینه و ایجاد یک ظاهر طبیعی کمک کنند. بدون در نظر گرفتن هر نیازی که دارید، این متخصصان به شما کمک می‌کنند تا به شکل ایده‌آل سینه‌های خود برسید.

انواع عمل زیبایی سینه


متخصصان جراحی پلاستیک باتجربه و حرفه‌ای، طیف کاملی از عمل‌های جراحی سینه را ارائه می‌دهند. متخصصان خبره نیازها و اهداف شما را ارزیابی کرده و قبل از تهیه برنامه جراحی مخصوص شما با دقت در نظر می‌گیرند که کدام روش جراحی سینه بیشترین سود را برای شما خواهد داشت.

عمل‌های جراحی سینه عبارتند از:

بزرگ کردن سینه (ماموپلاستی افزایشی)

بسیاری از خانم‌ها برای افزایش اندازه و شکل سینه خود تحت عمل بزرگ کردن سینه قرار می‌گیرند. صرف نظر از این که به دنبال هم اندازه کردن سایز سینه‌های خود هستید یا می‌خواهید کاهش حجم سینه خود را بعد از بارداری یا جراحی جبران کنید، عمل بزرگ کردن سینه می‌تواند ظاهری سفت‌تر، کامل‌تر و جوان‌تر به سینه‌های شما بدهد. جراح شما ممکن است پیشنهاد کند که عمل بزرگ کردن سینه را با لیفت سینه ترکیب کنید تا استحکام بیشتری حاصل شود.

برای بسیاری از خانم‌ها، اندازه و شکل سینه می‌تواند باعث نارضایتی و عدم اعتماد به نفس شود.

با اینکه ژنتیک بیشترین نقش را در مورد شکل و اندازه سینه بازی می‌کند، اما سینه‌ها به محض شروع رشد می‌توانند در پاسخ به تغییرات وزن، هورمون، بارداری و شیردهی از نظر شکل و اندازه در نوسان باشند که این اتفاق معمولا به صورت عدم تقارن در سینه‌ها آشکار می‌شود.

بزرگ کردن سینه موثرترین و سریع‌ترین عمل اصلاحی در چنین مواردی است. ارائه یک راه حل ایمن و راحت باعث بازگرداندن اعتماد به نفس به هزاران زن در هر سال می‌شود. عمل جراحی بزرگ کردن سینه معمولاً بوسیله بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و در همان روز عمل مرخص می‌شود.

چه کسی برای این عمل مناسب است

اگر تمام موارد زیر در مورد شخصی صادق باشد، پزشکان او را برای این عمل مناسب می‌دانند:

 • یک بزرگسال که سینه او اصلا رشد نکرده است
 • از نظر جسمی و روانشناختی متناسب و سالم است
 • از اندازه یا شکل سینه خود، یا به دلایل ژنتیکی یا به دلیل عوامل بیرونی مانند پیری، حاملگی یا افزایش وزن یا کاهش وزن، ناراضی است
 • نسبت به آنچه می‌توان با عمل جراحی به دست آورد، انتظارات واقع بینانه دارد

محل برش

مکان‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان برش (اسکار) را در آن ایجاد کرد. رایج‌ترین و امن‌ترین محل، قسمت پایین تای سینه یا IMF است. جایی که فنر سوتین روی آن قرار می‌گیرد. برش‌های دیگر عبارتند از پری آرئولار (اطراف نوک پستان) یا اگزیلاری (زیر بغل). اندازه برش بسته به اندازه ایمپلنت بین 5-6 سانتی‌متر متغیر خواهد بود.

انواع بخیه

تمام بخیه‌ها در زیر پوست قرار می‌گیرند و بعد از چند هفته توسط بدن جذب می‌شوند. نیازی به برداشتن بخیه‌ها نیست. غالباً جراحان زخم را با چسب بافت می‌بندند تا خطر عفونت زخم سطحی را محدود کنند. این چسب بعد از 1-2 هفته برداشته می‌شود.

  درمان ریزش مو بعد از کرونا با چه روش هایی انجام میشود؟

اشکال ایمپلنت

ایمپلنت در 3 شکل وجود دارد: گرد، آناتومیک (قطره اشکی) و مخروطی. اندازه هر سه مورد از قطر پایه ایمپلنت افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر سایز ایمپلنت از پهنا تغییر می‌کند.

مقدار پروفایل (برجستگی) ایمپلنت

مقدار پروفایل (برجستگی) ایمپلنت

برای هر پایه ایمپلنت 4 پروفایل مختلف وجود دارد. برجستگی کم، متوسط، زیاد، و فوق العاده زیاد است. این یک اصطلاح ساده است که برای توصیف حجم یا “برآمدگی” ایمپلنت استفاده می‌شود. ایمپلنت با برجستگی کم صاف‌تر است و برآمدگی کم‌تری دارد (ظاهر آن طبیعی‌تر است). از طرف دیگر، در انتهای دیگر این طیف یک ایمپلنت با حجم فوق‌العاده زیاد وجود دارد که دارای برآمدگی بیشتری است و در نتیجه به برش‌های بیشتری احتیاج دارد (“ظاهر مصنوعی”). .

حجم ایمپلنت در مقابل اندازه کاپ سینه

شما همراه با جراح خود یک حجم را برای ایمپلنت سینه خود انتخاب می‌کنید. اما اندازه کاپ سینه را انتخاب نمی ‌نید. دلیل این امر این است که اندازه استانداردی برای کاپ وجود ندارد.

عدم تقارن

بیشتر زنان نوعی عدم تقارن جزئی در سینه‌های خود دارند. یک طرف ممکن است از نظر حجم، موقعیت نوک سینه یا شکل دیواره سینه با طرف دیگر متفاوت باشد. این کاملاً طبیعی است. جراح شما سعی خواهد کرد که این کار را به بهترین شکل ممکن در طول عمل تنظیم کند، اما اگر بعد از عمل اختلافات جزئی باقی مانده باشد، می‌پذیریم که این عدم تقارن در حد طبیعی است.

محل قرارگیری ایمپلنت

محل قرارگیری ایمپلنت

دو ناحیه اصلی برای قرارگیری ایمپلنت‌ها وجود دارد: در بالا یا زیر عضله اصلی پکتوریس. محل قرارگیری ایمپلنت‌ به ترجیح شما و آناتومی شما بستگی دارد، و همپنین به آنچه جراح احساس می‌کند برای شما مناسب است.

لیفت سینه (ماستوپکسی)

جراحی لیفت سینه، سینه را بالا می‌برد و با از بین بردن پوست اضافی و سفت کردن بافت سینه، ظاهر جوانتری ایجاد می‌کند. همچنین ممکن است از لیفت سینه برای کاهش اندازه آئرولا استفاده شود. جراح شما ممکن است پیشنهاد کند که جراحی لیفت سینه را با یک عمل بزرگ کردن سینه ترکیب کنید تا نتیجه کامل شود.

لیفت سینه شامل چه چیزی می‌شود؟

عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی یک عمل جراحی تهاجمی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بین 5 تا 2 ساعت طول می‌کشد.

تأثیر کلی این عمل بالا بردن موقعیت سینه به منظور ایجاد یک ظاهر جدید در سینه است. چندین تکنیک وجود دارد که عموماً در این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند و نوع تکنیک انتخابی برای هر فرد عمدتاً مربوط به محل برش است. هر تکنیک شامل ایجاد برش در داخل یا اطراف سینه، برداشتن بافت و پوست اضافی، تغییر شکل مجدد سینه و لیفت آن است. و در آخر در صورت لزوم، تغییر موقعیت مجدد نوک پستان انجام می‌گیرد.

این عمل معمولاً با یک عمل بزرگ کردن سینه ترکیب می‌شود تا زیبایی و موقعیت بهینه سینه شما بازیابی شود.

خونرسانی حفظ می‌شود تا یک سینه کاملاً متناسب و کاربردی بعد از عمل جراحی که در منظم‌ترین خود حالت قرار دارد، باقی بماند.

زمان ریکاوری بین 2 تا 3 هفته است که در این مدت ما توصیه می‌کنیم از محل کار خود مرخصی بگیرید و حرکات بدنی را کاهش دهید تا تورم فروکش کند. فعالیت بدنی و ورزش منظم تقریباً بعد از 6 هفته از سر گرفته می‌شود.

  درمان میخچه پا و روش های جلوگیری از رویش آن

چرا مردم این عمل را انجام می‌دهند

جراحی لیفت سینه می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس كسانی كه سینه آن‌ها افتاده است و بیشترین حجم را در پایه سینه خود دارند، كمك كند.

لیفت سینه مؤثرترین و سریع‌ترین روش برای اصلاح این علائم است و ظاهری جوان‌تر و سفت‌تر به سینه می‌دهد.

جراحی لیفت سینه برای چه کسی مناسب است

اگر تمام موارد زیر در مورد کسی صادق باشد، پزشکان او را برای این عمل مناسب می‌دانند:

 • از نظر جسمی و روانشناختی متناسب و سالم هستند و سینه آن‌ها کاملا رشد کرده است
 • درباره اندازه، شکل یا موقعیت حداقل یکی از سینه‌های خود نگران است
 • نسبت به آنچه می‌توان با عمل جراحی به دست آورد، انتظارات واقع بینانه دارد

بازسازی سینه

 جراحی بازسازی سینه شامل ساخت مجدد است که در آن اندازه و شکل اصلی سینه را شبیه‌سازی می‌کنند. زنانی که تحت معالجه سرطان مانند ماستکتومی یا لامپکتومی قرار گرفته‌اند یا افرادی که شکلی دیگر از تروما را تجربه کرده‌اند، می‌توانند عمل جراحی بازسازی پستان را انجام دهند تا دوباره احساس راحتی کنند و اعتماد به نفس خود را بدست بیاورند. جراحان سه نوع عمل جراحی بازسازی سینه را ارائه می‌دهند که عبارتند از: بازسازی سینه بعد از عمل ماستكتومی به علت سرطان سینه، ریداکشن سینه به علت سرطان در عمل اونکوپلاستیک و بازسازی نوك پستان، تتوی نوک سینه و روش‌های ثانویه پیوند چربی. جراح شما به عنوان بخشی از برنامه درمانی شخصی شما در مورد اینکه کدام گزینه برای اهداف و شرایط ظاهری شما مناسب است، صحبت خواهد کرد.

انواع تکنیک‌ها

بازسازی پستان می‌تواند بلافاصله بعد از ماستکتومی یا با تاخیر پس از اتمام مراحل درمانی انجام شود.

این تصمیم معمولاً بر اساس چندین عامل انجام می‌شود. برخی مربوط به خود سرطان و برخی دیگر در رابطه با ماهیت و سرعت پیشرفت درمان‌های مرتبط با آن است. عمل‌هایی که به موقع انجام می‌شوند می‌توانند نتایج بسیار تأثیرگذاری داشته باشند.

چندین روش مختلف برای بازسازی سینه وجود دارد:

 • بازسازی سینه با کاشت ایمپلنت – این روش تنها در صورتی امکان‌پذیر است که ماستکتومی یا پرتودرمانی بافت کافی را در دیواره قفسه سینه برای پوشاندن و حمایت از کاشت پستان باقی گذاشته باشد. بنابراین برای بیمارانی که بافت کافی در دیواره سینه ندارند، مناسب نیست.
 • بازسازی سینه با فلپ – این روش برای كسانی كه مایل به کاشت ایمپلنت نیستند یا بافت سینه کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت ندارند، ترجیح داده می‌شود. این روش به بافت اهدا کننده طبیعی (“اتولوگ”) متکی است که از طریق روش فلپ به محل درمان منتقل می‌شود. در متداول‌ترین روش بازسازی بافت، از پوست و چربی پایین شکم برای ایجاد شکل پستان استفاده می‌شود که معمولاً از ناحیه شلی که بین ناف و استخوان شرمگاهی قرار دارد و در صورت نیشگون گرفتن بین دو انگشت جمع می‌شود، برداشته می‌شود. مناطق ران و باسن نیز معمولاً به عنوان مکان‌های اهدا کننده در نظر گرفته می‌شوند که بستگی به مناسب بودن وضعیت بیمار دارد.

چرا مردم بازسازی پستان را انجام می‌دهند؟

چرا مردم بازسازی پستان را انجام می‌دهند؟

بازسازی پستان یک روش جراحی ایمن و بسیار مؤثر است که برای تقویت خطوط و شکل پستان پس از ماستکتومی یا لامپکتومی، یا در صورت وجود ناهنجاری مادرزادی در شکل پستان انجام می‌شود.

شکل و حجم پستان به ظاهر و نسبت طبیعی‌تری ترمیم می‌شود و پیشرفت‌های زیبایی شناختی و روانشناختی قابل توجهی را به بیمار منتقل می‌کند

  پروتز چانه یا تزریق ژل؟ مزایا، مراحل و مراقبت‌های پروتز و ژل

چه کسی برای عمل بازسازی سینه مناسب است؟

اگر شما ویژگی‌های زیر را داشته باشید، برای عمل بازسازی سینه مناسب هستید:

 • شما از نظر روانی و جسمی سلامت خوبی دارید
 • شما می‌توانید با تشخیص و درمان خود به خوبی کنار بیایید
 • شما برای بازگرداندن تصویر پستان و بدن خود، یک چشم‌انداز مثبت و اهداف واقع بینانه دارید
 • شما مشکلات پزشکی یا بیماری‌های دیگری ندارید که ممکن است بهبودی را مختل کند
 • شما می‌دانید که نتایج بسیار متغیر است و ممکن است سینه بازسازی شده دقیقا همان احساس سینه طبیعی شما را نداشته باشد
 • خطوط برش قابل مشاهده بر روی پستان خواهد بود که یا در نتیجه عمل بازسازی یا ماستکتومی ایجاد می‌شوند

کوچک کردن سینه زنان (ماموپلاستی ریداکشن)

  کوچک کردن سینه زنان (ماموپلاستی ریداکشن)

زنانی که سینه‌های بزرگ و نامتناسبی دارند (ماکروماستیک) ممکن است مشکلات جسمی و عاطفی ناراحت کننده‌ای را تجربه کنند. کوچک کردن سینه زنان باعث می‌شود بافت اضافی پستان به سینه‌های کوچک‌تر و متناسب‌تر برسد. برای داشتن ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر، جراح شما ممکن است پیشنهاد دهد که این عمل را با لیفت سینه ترکیب کنید. کوچک کردن سینه زنان نیز می‌تواند به عنوان یک روش کاملاً زیبایی شناختی انجام شود.

کوچ کردن سینه مردان (جراحی ژنیکوماستی) 

کوچک کردن سینه مردان (جراحی ژنیکوماستی)

دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد بافت اضافی سینه در مردان (ژنیکوماستی) می‌شود. برای کاهش سایز سینه و ایجاد سینه صاف‌تر و مردانه‌تر، می توان از عمل کوچک کردن سینه مردان استفاده کرد. این عمل می‌تواند سایز و موقعیت نوک سینه را نیز تغییر دهد.

آیا جراحی پلاستیک پستان برای من مناسب است؟


آیا جراحی پلاستیک پستان برای من مناسب است

قبل از هر عمل جراحی پلاستیک، جراح شما ارزیابی کاملی از وضعیت خاص شما انجام می‌دهد تا مشخص کند که آیا جراحی پلاستیک می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف ظاهری شخصی شما کمک کند یا خیر.

جراح شما در مورد تاریخچه سلامت، فعالیت‌ها و نتایج مورد نظرتان از شما سؤال خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که همه افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی پلاستیک پستان نیستند. اگر کاندید عمل جراحی پلاستیک باشید، جراح شما یک برنامه درمانی شخصی برای شما در نظر می‌گیرد.

جراح شما همچنین در مورد خطرات و مزایای عمل شما صحبت خواهد کرد و به شما می‌گوید قبل از عمل، حین و بعد از جراحی چه انتظاراتی باید داشته باشید. اگر سوالی داشته باشید، جراح شما برای آموزش، دادن اطلاعات و اطمینان خاطر به شما وقت می‌گذارد و با شما صحبت می‌کند.

ریکاوری


ریکاوری

بهبودی پس از جراحی سینه معمولاً روندی بسیار سریع است. با این حال، مواردی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید:

 • سعی کنید فشار خون خود را بالا نبرید، از داشتن رابطه جنسی در 2 هفته اول بعد از عمل خودداری کنید.
 • از کارهای خانه یا هر نوع ورزش بدنی (یعنی سالن ورزشی) نیز باید به مدت 2 هفته اول به طور کامل اجتناب شود.
 • از کشیدن، هل دادن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • بالا بردن دستان روی سر برای مدت طولانی نیز می‌تواند باعث بروز عوارض بعد از عمل شود و باید از آن جلوگیری کرد. به عنوان مثال بالا بردن دست‌ها برای شستن موهای خود.

عوارض و خطرات جراحی پلاستیک سینه چیست؟


جراحی‌های سینه ایمن و بی‌خطر هستند، اما تجربه موارد زیر بعد از انجام جراحی شایع است:

 • کبودی و تورم
 • بی‌حسی موقت
 • مقدار کمی زخم

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان