انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو برای زنان و مردان

  1. کاشت مو
  2. /
  3. انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو برای زنان و مردان

تصمیم گیری برای پیوند مو  یک تصمیم مهم است و چیزی است که هرگز نباید از آن بی‌اهمیت گذشت. یک جراحی خوب ترمیم مو می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس طولانی مدت شود و به شما کمک می‌کند تا در ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، در حالی که انجام آن توسط یک جراح با تجربه کمتر یا واجد شرایط می‌تواند احساس بدتری را در شما ایجاد کند.

در حالی که می‌توان از روش‌های مختلفی در کاشت مو استفاده کرد، باید در نظر داشت که این برنامه یک مداخله جراحی جدی است. بنابراین خدمات باید از پزشکان متخصص و یک تیم حرفه‌ای دریافت شود. در چنین مواردی که بهداشت بسیار مهم است، یک دیدگاه حرفه‌ای و درک کار مورد نیاز است.

کاشت مو چیست؟


کاشت مو به عنوان بهترین گزینه برای درمان ریزش موی طولانی مدت شناخته شده است. این روش عملیاتی باعث بهبود قابل توجهی در ظاهر و رضایت بخشی افرادی می‌شود که از روند طاسی مردانه، یا به عبارتی آلوپسی آندروژنتیک رنج می‌برند.

به عنوان درمانی برای طاسی در نظر گرفته شده است، هدف آن بازگرداندن موهای نازک و تحریک رشد مو است. این همچنین به مردان کمک می‌کند تا خط موهای عقب رفته خود را دوباره رشد دهند. این روش را می‌توان با درمان PRP ترکیب کرد تا از ریزش مو جلوگیری کرده و از علل ریزش مو جلوگیری کند.

جراحی مو با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و حدود 5 تا 8 ساعت طول می‌کشد بنابراین نیازی به ماندن در بیمارستان نیست.

کاشت مو یک جراحی زیبایی بدون درد است که موهای نازک را با پیوند فولیکول های مو از مناطق با تراکم بالا به ناحیه گیرنده که در آن نازک شدن یا طاسی رخ داده است باز می گرداند. فولیکول های مو اهدا کننده بیشتر از پشت یا کناره های سر و در برخی موارد از قسمت های دیگر بدن خارج می شوند. کاشت مو توسط یک تیم پزشکی مجرب در کلینیک مجهز پیوند مو انجام می شود. بنابراین ، در حالی که مطالعات پیوند مو از طریق کلینیک های مختلف در سراسر جهان انجام می شود ، برخی از این موسسات بهداشتی با عملیات موفقیت آمیز خود برجسته می شوند.

تکنیک‌های ترمیم مو


با توجه به اینکه مردان زیادی در جستجوی راهی برای رشد موهای جدید هستند ، فناوری پزشکی تکنیک های زیادی برای کاشت مو ارائه کرده است. بهترین کلینیک های کاشت مو کارآمدترین تکنیک ها را ارائه می دهد که نتایج رضایت بخشی را در درمان کم پشت شدن مو یا ریزش مو ارائه می دهد ، که عبارتند از ؛

  • تکنیک FUT (پیوند واحد فولیکولار)
  • تکنیک FUE (استخراج واحد فولیکولی)
  • تکنیک DHI (کاشت مستقیم مو)
  • تکنیک Sapphire FUE

تکنیک FUT (پیوند واحد فولیکولار)

به احتمال زیاد مردانی که به دنبال گزینه‌های جراحی مو هستند با مطالب زیادی در مورد FUT (پیوند واحد فولیکولار) روبرو می‌شوند اما تکنیک کاشت مو FUT چیست؟ این روش که Strip Harvesting نیز نامیده می‌شود ، یکی از روش‌های رایج کاشت مو است که به عنوان یک راه حل دایمی برای ریزش مو در مردان عمل می کند. این روش برای موارد طاسی شدید توصیه می‌شود، این تکنیک برای کسانی که مایل به نتیجه سریع در یک جلسه هستند، امکان پذیر است.

  لکه ماه گرفتگی: نوع، علت و روش های درمان و یا حذف آن

تکنیک FUT در کاشت مو شامل برداشت یک نوار از پوست سر به طول تقریبی 20 تا 30 سانتیمتر و عرض 1 تا 2 سانتیمتر است. پس از برداشت نوار از منطقه اهدا کننده، واحدهای فولیکولی با استفاده از میکروسکوپ‌های ویژه جدا می‌شوند. سپس این واحدها به صورت جداگانه به ناحیه پذیرفته شده پیوند داده می‌شوند، جایی که فرد با کمبود مو روبرو است.

بیمارانی که دوست دارند موهای خود را کوتاه نگه دارند و از زخم نامحسوس ناشی از تکنیک FUT آزاردهنده هستند ، می توانند احتمال انتخاب روش FUE را بررسی کنند زیرا این روش درمان کم تهاجمی ریزش مو است و اسکار خطی بر جای نمی گذارد.

پیوند واحد فولیکولار

FUE کلاسیک (از طریق موتورهای کوچک)

در مورد درمان ریزش مو و درمان خط مو، صرف نظر از علت ریزش مو یا نوع ریزش آن، تکنیک FUE (استخراج واحد فولیکولی) تکنیکی است که بالاترین سطح موفقیت را به دست می‌آورد. با استفاده از ابزارهای میکروسکوپی (حداکثر 0.55 تا 0.70 میلی متر قطر)، فولیکول‌های مو یکی یکی از ناحیه اهداکننده خارج شده و در ناحیه طاس پیوند زده می‌شوند. این روش تحت بی‌حسی موضعی و با کمک سوزن‌های کوچک انجام می‌شود تا سطح درد کاهش یابد. نیازی به برش ندارد و هیچ گونه زخمی باقی نمی‌گذارد. احساس می‌شود این یک درمان است نه یک عمل جراحی. برخی از موهای کاشته شده میریزند. با این حال موهای جدید در عرض چند ماه شروع به رشد می‌کنند. نتیجه نهایی پس از 12 ماه تا 14 ماه به دست می‌آید.

با توجه به همه مزایای FUE ، سالانه هزاران مرد پیوند مو را برای دستیابی به نتایج رضایت بخش از طریق این تکنیک انتخاب می کنند.

FUE کلاسیک در کاشت مو

ایا روش (DHI (FUE با کاشتن Choi انجام می‌شود

کاشت مو DHI روشی است که در آن ریشه‌های مو با کیفیت بالا و جمع‌آوری شده از ناحیه اهدا کننده با کمک کاشتن به ناحیه گیرنده پیوند داده می‌شود. از آنجا که ایجاد محل و کاشت پیوند می‌تواند به طور همزمان از طریق این کاشت انجام شود، کل این روش به طور قابل توجهی کوتاه‌تر طول می‌کشد. پس از جمع‌آوری ریشه‌های مو در داخل این قلم، آن‌ها مستقیماً روی ناحیه گیرنده کاشته می‌شوند که با باز شدن کانال‌ها دقیقاً به اندازه پیوند باعث ایجاد علائم کمتر و خونریزی می‌شود.

روش کاشت مو DHI با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و با جمع‌آوری فولیکول‌ها شروع می‌شود. از آنجا که این روش نیازی به تراشیدن ناحیه گیرنده ندارد، افرادی که به دنبال روش کمتری برای کاشت مو هستند ترجیح می‌دهند.

کاشت مو DHI

ایا روش Sapphire FUE با تیغه یاقوت کبود اجرا می‌شود؟

بهترین و مطلوب‌ترین کلینیک کاشت مو بودن کار ساده‌ای نیست. این امر مستلزم به روز بودن در مورد همه چیز مربوط به این زمینه است. بهترین کلینیک‌های کاشت مو قادرند آخرین و جدیدترین روش‌های کاشت مو مانند تکنیک Sapphire را به بیماران ارائه دهند.

این روش به عنوان یک درمان دایمی برای ریزش مو، بسیار منحصر به فرد است و در تعداد بسیار محدودی از کلینیک‌های سراسر جهان استفاده می‌شود. به جای ایجاد شکاف برای پیوند فولیکول‌های مو با چاقوی فولادی، تکنیک Sapphire از ابزارهایی استفاده می‌کند که تیغه های آن‌ها از یاقوت کبود ساخته شده است تا باز شدن میکروکانال‌ها در ناحیه دریافت کننده را تسهیل کند.

  بوتاکس مصپورت برای رفع چروک صورت چگونه عمل می کند؟

به لطف این تیغه‌های جدید، پوسته‌های کمتری در دوره بعد از عمل ایجاد می‌شود، زیرا کانال‌های منطقه دریافت کننده کوچک‌تر از حد معمول هستند. علاوه بر این خطر آسیب کمتری به ناحیه پیوند وجود دارد زیرا کانال‌هایی که باز می‌شوند به عرض فولیکول‌های مو هستند و روند بهبود را تا 2 برابر بیشتر سرعت می‌بخشد.

بهترین کلینیک کاشت

چگونه می‌توان از مشاوره خود بیشترین بهره را برد؟


پس از انجام اقدامات لازم و تعیین لیست کوتاه جراحانی که به نظر می‌رسد نامزدهای خوبی برای انجام عمل شما هستند، گام بعدی شما این است که برای تعیین وقت مشاوره با آن‌ها تماس بگیرید. هدف اصلی این ملاقات تک نفره این است که آیا دانش، تجربه، شخصیت و فلسفه جراح با انتظارات شما مطابقت دارد یا خیر. شما می‌خواهید کسی را پیدا کنید که به شما احساس راحتی می‌دهد و خیال شما را راحت می‌کند.

همچنین ممکن است فرصتی برای بازدید از مرکز جراحی و ملاقات با سایر اعضای تیم پزشکی در روز مشاوره خود به دست آورید. با این حال اگر هیچ یک از کلینیک‌هایی که با آن‌ها تماس می‌گیرید فرصت ملاقات با جراح واقعی ترمیم مو را به شما ارائه نمی‌دهند، این معمولاً نشانه این است که باید آن کلینیک را از لیست خود حذف کنید.

در حالی که هیچ قانون مشخصی برای مدت زمان مشاوره شما وجود ندارد، می‌خواهید زمان کافی را در نظر بگیرید تا بتوانید بدون هیچ گونه عجله در طول مکالمه، به تمام سوالات خود پاسخ دهید. این جلسه را مانند یک مصاحبه در نظر بگیرید: این نه تنها فرصتی برای ارزیابی دانش جراح است، بلکه فرصتی است که پزشک به شما کمک کند تا واقع بینانه‌ترین انتظارات را در مورد آنچه که عمل شما در دستیابی به آن کمک می‌کند به شما ارائه دهد.

از جراحان بالقوه ترمیم مو چه بخواهیم؟


اگرچه قابل درک است احساسات زیادی بر تصمیم شما برای کاشت مو تأثیر می‌گذارد اما در هیچ کاری عجله نکنید. در عوض گزینه‌های خود را با دقت بسنجید و به خاطر داشته باشید که هرگز نمی‌توانید سوالات زیادی بپرسید. مراجعه به مشاوره کاشت مو با تحقیقات و برنامه ریزی فراوان شما را به بیمار مطمئن‌تری تبدیل می‌کند.

آمادگی برای اطمینان از داشتن مشاوره مفید اساسی است. با لیستی از سوالات دست نویس یا ذخیره شده در برنامه یادداشت برداری در تلفن، به جلسه بیایید تا مطمئن شوید که هیچ سوالی را فراموش نکنید. شما هرگز نباید از پرداختن به هر گونه نگرانی خجالت بکشید، مهم نیست که آن‌ها چقدر “احمقانه” یا “بی‌پروا” به نظر می‌رسند. به هر حال هر چیزی که به آن برسید احتمالاً چیزی است که یک جراح با تجربه قبلاً چندین بار شنیده است.

برای کمک به شروع در اینجا لیستی از 10 سوال وجود دارد که باید در طول مشاوره خود بپرسید.

جراحان بالقوه ترمیم مو

چند سال است که در تمرین هستید؟

به طور کلی شما باید به دنبال فردی باشید که تجربه زیادی در روش ترمیم موی مورد نظر شما دارد.

  درمان پای پرانتزی کودکان ناشی از بدشکلی و زاویه نامناسب زانوها

چه کسانی روش من را انجام می‌دهد؟

برخی از کلینیک‌های کاشت مو دارای تنظیماتی هستند که در آن یک تیم پزشکی تحت نظر پزشک عمل جراحی را انجام می‌دهند. در موارد دیگر، جراح که در طول مشاوره خود ملاقات می‌کنید، شخصاً عمل جراحی شما را تکمیل می‌کند.

کلینیکهای کاشت مو

چند درصد از تمرینات شما به ترمیم مو اختصاص دارد؟

این معیار حوزه دیگری است که در آن همه جراحان کاشت مو یکسان نیستند. برخی از پزشکان در ترمیم مو به صورت تمام وقت تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر آن را تنها به عنوان یک تمرکز کوچک در عمل خود ارائه می‌دهند.

آیا می‌توانید عکس‌های قبل و بعد را به من نشان دهید؟

جراحان باتجربه باید از ارائه نمونه‌هایی از نتایج بیماران قبلی بیش از پیش خوشحال شوند یا شما را با مراجعه کنندگان راضی که می‌توانند توصیه نامه ارائه دهند، در تماس قرار دهند. اگر پزشک هنگام درخواست این موارد اجتناب ناپذیر به نظر برسد احتمالاً یک علامت هشدار است.

چه زمانی نتایج را مشاهده می‌کنم؟

ضروری است قبل از انجام عمل بدانید که ترمیم مو یک شبه موهای پر و پرپشت را برای شما فراهم نمی‌کند. زمان بندی کامل کاشت مو تا یک سال به طول می‌انجامد. پزشک شما باید پیش از این انتظارات واقع بینانه‌‌‌ای را برای شما ارائه دهد.

به چند پیوند نیاز دارم تا پوشش موردنظر خود را بدست آورم؟

از آنجا که قیمت هر پیوند یک مدل استاندارد در بین بسیاری از جراحان ترمیم مو متفاوت است، پرسیدن این سوال برای بدست آوردن ایده‌ای از میزان هزینه شما برای جراحی ضروری است. تعداد پیوندهای مورد نیاز شما نیز بر مدت زمان انجام عمل شما تأثیر می گذارد.

پیوند مو

چقدر باید به بهبودی خود نیاز داشته باشم؟

از آن‌جا که تکنیک‌های مدرن ترمیم مو حداقل تهاجمی هستند، از نظر فنی می‌توانید انتظار داشته باشید که یک یا دو روز پس از عمل به سر کار خود بازگردید. با این حال این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه مدت برای از سرگیری کار و فعالیت‌های اجتماعی منتظر بمانید. خارش، قرمزی، خونریزی و تورم همه در هفته اول پس از ترمیم مو شایع هستند، بنابراین اگر می‌خواهید دوران نقاهت خود را خصوصی نگه دارید ممکن است زمان بیشتری را برای استراحت اختصاص دهید.

آیا می‌توانید لیستی جامع از تمام هزینه‌های مربوط به جراحی من ارائه دهید؟

هزینه کاشت مو بستگی به متغیرهای مختلف مانند تمرین تیم پزشکی، فناوری مورد استفاده، مشوق‌های ارائه شده توسط وزارتخانه‌های دولت، تعداد جلسات، مزایای اضافی موجود در کاشت مو دارد. هر بیمار بسته به سن، ساختار مو، مقیاس ریزش مو، در دسترس بودن منطقه اهداکننده، نوع بافت پوست سر و ترجیحات خط مو یک برنامه درمانی شخصی دارد.

هزینه کل پیوندها لزوماً تنها هزینه‌ای نیست که بر برچسب قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد. غالباً هزینه‌ای برای زمان جراحی و استفاده از یک مرکز جراحی و همچنین هرگونه تجهیزات پزشکی یا داروهای تجویزی که ممکن است پس از عمل نیاز داشته باشید، وجود دارد. ایده خوبی است که قبل از موعد لیست مفصلی از تمام این هزینه‌ها را درخواست کنید، بنابراین وقتی زمان پرداخت هزینه ترمیم مو فرا می‌رسد هیچ جای تعجبی وجود ندارد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان