افزایش قطر آلت تناسلی مردان با تزریق چربی، ژل و جراحی

 1. تزریق چربی
 2. /
 3. افزایش قطر آلت تناسلی مردان با تزریق چربی، ژل و جراحی

قطر آلت تناسلی مردان بعد از بیست سالگی دیگر افزایش نمی‌یابد. هر مردی که بیشتر از 20 سال داشته باشد و از نظر جسمی و روحی سالم در نظر گرفته شود، کاندیدای خوبی برای انجام عمل افزایش قطر آلت تناسلی خواهد بود. با تزریق چربی در بافت شل زیر پوست یا قرار دادن نوارها یا ورقه‌هایی از پوست و چربی (پیوند چربی پوستی) زیر پوست، قطر آلت تناسلی افزایش می‌یابد. این روش‌ها دارای مزایای مختلف و عوارض احتمالی هستند. نتایج ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

تزریق چربی برای افزایش قطر آلت تناسلی


تزریق چربی برای افزایش قطر آلت تناسلی

جراحی افزایش قطر آلت تناسلی بیشترین درخواست جراحی برای بزرگ شدن آلت تناسلی مردان است. اگرچه روش‌های جراحی مختلفی برای این کار پیشنهاد شده است، اما روشی که بیش از همه ترجیح داده می‌شود تزریق چربی اتولوگ است که شامل استفاده از چربی‌های دیگر اعضای بدن برای افزایش قطر آلت تناسلی مردان است.

تزریق چربی اتولوگ (یعنی از بیمار برداشت شده) برای افزایش قطر آلت تناسلی مردان پرکاربردترین روش و روش ارجح از نظر ایمنی و دستیابی به نتایج مورد نیاز است. این روش می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود (اگرچه بیهوشی عمومی یا استفاده از آرام بخش ترجیح داده می‌شود) و از سه مرحله ساده تشکیل شده است:

 

 

مکش چربی شکم / ران (برداشت چربی اتولوگ) 

این اولین مرحله است که در آن سلول‌های چربی از یک منطقه از بدن فرد (پزشک به درستی تشخیص داده که برای این کار مناسب است) از طریق برش‌های بسیار کوچک با استفاده از یک کانول مخصوص از بدن شما برداشت می‌شوند.

آماده‌سازی چربی 

چربی پس از برداشت، به طور خاصی پردازش می‌شود تا هرگونه بافت غیر چربی از بین برود. این کار اطمینان می‌دهد که بقای چربی پس از جراحی در داخل آلت تناسلی به حداکثر می‌رسد و افزایش قطر آن حفظ می‌شود.

تزریق چربی در آلت تناسلی مرد 

تزریق چربی در آلت تناسلی مرد

چربی از طریق یک برش کوچک روی آلت تناسلی تزریق می‌شود. این مرحله‌ای است که تخصص و تجربیات پزشک باعث ایجاد تفاوت در نتیجه کار می‌شود. نحوه تزریق چربی نتیجه زیبایی‌شناسی عمل را تعیین می‌کند. هدف این است که آلت تناسلی شما ظاهری طبیعی داشته باشد و چربی در قطر آن به طور مساوی توزیع شود. متأسفانه، بیشتر پزشکان هنوز تکنیک اولیه را که 20 سال پیش برای اولین بار معرفی شده بود، انجام می‌دهند و به همین دلیل اغلب آن‌ها نتایج نابرابری را گزارش می‌کنند و از این رو تزریق چربی اتولوگ را رد می‌کنند. پزشکان دو مرحله بسیار ساده برای حل این مشکل معرفی کرده‌اند:

 • چربی از طریق یک انژکتور بسیار نازک تزریق می‌شود. به این ترتیب، پزشکان سلول‌های چربی بزرگتری را که مسئول به اصطلاح گرانولوم (توده‌های چربی) هستند و از نظر زیبایی ناخوشایند هستند، فیلتر می‌کنند.
 • پزشکان نعوظ مصنوعی ایجاد می‌کنند و سپس چربی را تزریق می‌کنند. این کار تضمین می‌کند که چربی در هر دو حالت راست و شل آلت تناسلی طور مساوی توزیع شود.
  لیپوماتیک صورت: لاغر کردن غبعب، گردن و گونه با لیپوماتیک

به طور متوسط، با این روش افزایش حدود 30٪ در قطر آلت تناسلی مردان حاصل می‌شود. با این وجود در بعضی از بیماران، نتایج چشمگیر اولیه ممکن است با گذشت زمان فروکش کند. اینکه آیا این اتفاق می‌افتد یا خیر و همچنین میزان آن متاسفانه غیرقابل پیش‌بینی است اما با مراقبت خوب بعد از عمل می‌توان آن را به حداقل رساند.

مزایای انتقال چربی اتولوگ به شرح زیر است:

 • جراحی سرپایی (عدم بستری شدن شبانه در بیمارستان)
 • زمان عمل 1 ساعت و 2-3 ساعت بهبود در کلینیک است
 • حداقل اسکار و ناراحتی بعد از عمل
 • نتایج دائمی – 30-50٪ افزایش در حالت شل و نعوظ آلت تناسلی
 • می‌تواند همزمان با جراحی افزایش طول آلت تناسلی مردان و ختنه برای بهبود نتایج همراه باشد
 • این تکنیکی است که به طور گسترده انجام می‌شود و پزشکان باتجربه می‌توانند همراه با حصول بهترین نتایج زیبایی‌شناسی، قطر آلت تناسلی را تا 30 درصد افزایش دهند
 • این روش کم تهاجمی است، می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود و هیچ عارضه قابل توجهی ندارد
 • از سلول‌های خود بیمار استفاده می‌شود و به همین ترتیب خطر پس زدن مواد وجود ندارد
 • دوره بهبودی معمولاً بسیار کوتاه است و فعالیت‌های طبیعی جنسی می‌تواند حدود 4-6 هفته پس از عمل از سر گرفته شود.

تنها گزینه جایگزین برای تزریق چربی اتولوگ که پزشکان توصیه می‌کنند، تزریق فیلر در آلت تناسلی مردان است. در ادامه می‌توانید اطلاعات مربوط به سایر روش‌های جراحی را بخوانید. اگرچه پزشکان آن‌ها را توصیه نمی‌کنند، اما در صورت آگاهی کامل از جوانب مثبت و منفی هر نوع درمان، می‌توانند آن‌ها را به بیماران ارائه دهند.

 

 

قرار دادن گرفت چربی در قطر آلت تناسلی مردان 


یک روش جایگزین برای تزریق چربی در آلت تناسلی، قرار دادن گرفت چربی از طریق عمل جراحی است (گرفت چربی لایه چربی است که پوست به آن متصل است). گرفت چربی در ابتدا از باسن بیمار برداشت می‌شود ، سپس پوست آلت تناسلی به طور کامل جدا می‌شود و گرفت در دور تا دور آلت تناسلی بخیه می‌خورد و باعث افزایش قطر آن می‌شود.

مزیت این روش این است که توزیع چربی نسبت به تزریق چربی اتولوگ به طور یکنواخت‌تری انجام می‌شود. با این حال، معایب قابل توجهی نیز وجود دارد:

 • این یک عمل طولانی مدت است که حدود 3 ساعت طول می‌کشد. زیرا نه تنها نیاز به برداشت گرفت وجود دارد (معمولاً از ناحیه باسن بیمار) بلکه جدا شدن آلت تناسلی و احیای مجدد آن نیز ضروری است.
 • این عمل منجر به ایجاد زخم قابل توجهی در محل اهدا کننده می‌شود
 • احتمال آلوده شدن گرفت از تزریق چربی بیشتر است
 • گرفت ممکن است بعد از عمل کوچک شود و منجر به جمع شدن آلت تناسلی مرد و از بین رفتن طول آن شود
 • قابل تکرار نیست و در صورت وجود هرگونه عارضه، از بین بردن آن دشوار است.
  آبرسانی پوست برای داشتن پوست شفاف و رفع خشکی پوست صورت و بدن

اگرچه عوارض ناشی از این عمل نادر است، اما به عقیده ما مزیت بالقوه این نوع تکنیک‌ها (در مقایسه با تزریق چربی) به اندازه کافی قابل توجه نیست تا خطرات و هزینه‌های اضافی آن‌ها را توجیه کند.

قرار دادن سیلیکون اسلیو در قطر آلت تناسلی مردان 


قرار دادن سیلیکون اسلیو در قطر آلت تناسلی مردان

یک روش مشابه و جایگزین گرفت چربی، قرار دادن سیلیکون اسلیو به روش جراحی در قطر آلت تناسلی مردان است.

از مزایای سیلیکون اسلیو این است که خطر جذب چربی وجود ندارد و افزایش قطر به طور مساوی در سراسر آلت تناسلی ایجاد می‌شود. با این حال، معایب قابل توجهی نیز وجود دارد:

 • سیلیکون اسلیو گران است
 • خطر عفونت زیاد است
 • احساس آلت تناسلی مرد در حالت شل به اندازه طبیعی نیست
 • فیبروز بیش از حد در اطراف اسلیو می‌تواند منجر به جمع شدن آلت تناسلی، ایجاد انحنا و از بین رفتن طول آلت تناسلی در حالت نعوظ شود
 • خطر سوراخ شدن پوست آلت تناسلی توسط سیلیکون اسلیو در حین رابطه وجود دارد
 • دوره نقاهت به طور قابل توجهی طولانی‌تر است

افزایش قطر آلت تناسلی مردان از طریق مهندسی بافت با داربست‌های زیست تجزیه‌پذیر


در این روش به جای کاشت بافت در زیر پوست آلت تناسلی، از مواد اسفنجی قابل تجزیه (PLGA) به شکل لوله (شبیه سیلیکون اسلیو) استفاده می‌شود. این مواد اسفنجی به مدت 24 ساعت در مایع حاوی سلول‌های خود بیمار خیس می‌شوند.

سپس، لوله‌ها زیر پوست آلت تناسلی قرار می‌گیرند. اما این لوله‌ها باعث افزایش قطر آلت تناسلی نمی‌شوند. آن‌ها فقط به عنوان پایه‌ای برای حفظ سلول‌های بیمار درمان شده عمل می‌کنند و در طول زمان، بافت آلت تناسلی دائمی را تشکیل می‌دهند. این لوله‌ها به طور کامل جذب می‌شوند (مواد استفاده شده در آن‌ها همان موادی هستند که برای بخیه‌های جذبی استفاده می‌شود).

افزایش قطر آلت تناسلی از طریق روش داربست یک روش جراحی بسیار مؤثر است، به ویژه برای بیمارانی که مناسبیت برای تزریق چربی اتولوگ را ندارند و می‌خواهند یک راه حل دائمی داشته باشند.

با توجه به تجهیزات ویژه‌ای که برای تهیه داربست قبل از جراحی لازم است، این روش فقط در کلینیک‌های مجهز ارائه می‌شود. اگر به این تکنیک علاقه‌مند هستید، می‌توانید در هنگام مشاوره با یکی از پزشکان در میان این موضوع را مطرح کنید.

  مراحل کاشت مو در زنان و مردان: از مشاوره تا مراقبت بعد کاشت

روش‌های غیرجراحی افزایش قطر آلت تناسلی مردان


روش های غیرجراحی افزایش قطر آلت تناسلی مردان

تعدادی از روش‌های کم خطر برای افزایش قطر آلت تناسلی مردان، بدون نیاز به جراحی وجود دارد.

 • تزریق فیلرهای پوستی به آلت تناسلی می‌تواند ضخامت آلت تناسلی را در حالت نعوظ و شل به صورت امن افزایش دهد. تزریق فیلرهای پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک بیش از 20 سال است که در جراحی‌های زیبایی و به طور خاص در آلت تناسلی مردان از سال 2002 مورد استفاده قرار گرفته است. فیلرهای پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک یک جایگزین ایمن و برگشت‌پذیر برای جراحی انتقال چربی است که نتایج سازگارتر و مطلوبی را ارائه می‌دهد. میزان بالاتر رضایت بیماران از فیلرهای پوستی مبتنی بر هیالورونیک اسید و PCL نسبت به چربی منتقل شده از شکم به دلیل بافت فیلرهاست که سفتی آن‌ها از سفتی طبیعی نعوظ تا سفت‌تر از حالت نرمال متغیر است.
 • اکستندرهای آلت تناسلی مردان دستگاه‌هایی هستند که در طول روز برای کشش آلت تناسلی پوشیده می‌شوند. برخی شواهد نشان می‌دهد که استفاده از آن‌ها می‌تواند ضخامت آلت تناسلی را کمی افزایش دهد.
 • برای غلبه بر مسائل مربوط به اندازه آلت تناسلی می‌توان از مشاوره روانشناسی جنسی و سایر روش‌های روانشناختی استفاده کرد.

سوالات متداول 


سوالات متداول افزایش قطر آلت تناسلی مردان

پس از تزریق چربی آلت تناسلی مرد چه حسی خواهد داشت؟ 

پس از اولین تزریق، بیمار متوجه افزایش قابل توجهی در ناحیه آلت تناسلی خود می‌شود زیرا بیشتر سلول‌های چربی همچنان سالم هستند.

اندازه اولیه تا حدودی با تورم، معمولاً خفیف، افزایش می‌یابد. نتیجه نهایی به مقدار چربی منتقل شده که زنده مانده‌اند و مقدار کلی چربی و توزیع نکروز چربی (سلول‌هایی که زنده نمی‌مانند) همراه با میزان فیبروز و زخمی که معمولاً کم است، بستگی خواهد داشت.

چربی معمولاً به صورت احساس چربی، یا کمی نرم‌تر از آن، با قوام مانند مارش مالو توصیف می‌شود. به طور كلی بافتی مشابه چربی در شکم دارد. بافت در حالت نعوظ تا حدی بهبود می‌یابد، زیرا چربی کمی بین بافت آلت تناسلی و پوست فشرده می‌شود.

سلول‌های چربی که دچار نکروز شده‌اند (سلول‌های چربی که زنده نمانده‌اند) می‌توانند کنار هم جمع شوند و در آلت تناسلی گره ایجاد کنند. این مسئله معمولاً با تزریق استروئیدها (Kenalog 10) در کلینیک پس از چندین ماه تلاش برای از بین بردن توده‌های سخت رفع می‌شود.

آیا نتایج تزریق چربی دائمی هستند؟ 

روش‌های بهتر تصفیه و تزریق چربی به طور قابل توجهی به پزشکان امکان می‌دهد تا بالاترین میزان بقای چربی را داشته باشند.

میزان بالاتر بقای چربی به این معنی است که شما ممکن است در آینده به جلسات تزریق کمتری نیاز داشته باشید (احتمالاً به 5 یا 6 عمل جراحی انتقال چربی در طول زندگی خود نیاز خواهید داشت).

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان