رفع و از بین بردن، آب کردن و برداشتن غبغب: روش ها و مزایا

 1. مقالات
 2. /
 3. رفع و از بین بردن، آب کردن و برداشتن غبغب: روش ها و مزایا

رفع غبغب

آيا شما از مشكلي به نام غبغب رنج می‌برید ؟ اگر این‌طور است شما تنها نيستيد . درواقع چربي اضافه‌ای كه در زير چانه و در قسمت بالاي گردن جمع می‌شود عارضه بسيار متداولي است كه افراد را با هر نوع از تيپ بدني – از جمله كساني كه داراي اندام متناسبي هستند را تحت تأثیر قرار می‌دهد . اين مسئله اثبات شده است كه روش‌های مختلف معمولاً بهترين راه درماني براي رفع و از بين بردن چربی‌های مقاوم در زير چانه و همچنين سفت كردن پوست هستند .

علل


غبغب یا چانه چربی به علت تجمع لایه‌ای از چربی در اطراف منطقه گردنی به وجود می‌آید و باعث شل شدن و افتادگی پوست می‌شود. برخی از خانواده‌ها بر اثر عوامل ژنتیکی به احتمال ابتلا به غبغب افزایش دارند. ژنتیک می‌تواند تأثیری بر ذخیره چربی در بدن و یا ساختار استخوانی چانه فرد داشته باشد، در حالی که در افراد دیگر، غبغب به علت اضافه وزن به وجود می‌آید. در برخی از افراد، حتی پس از کاهش وزن، غبغب به طور کامل برطرف نمی‌شود.

گزينه رفع غبغب و سخت كردن پوست


 مهم نيست كه چه چیزی موجب بروز غبغب می‌شود راه‌های بسياري براي خلاص شدن از شر غبغب وجود دارد . ما اين درمان‌های زيبايي را براي رفع غبغب به شما توصيه می‌کنیم . هزینه درمان غبغب بسته به روش انتخابی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

ليپوساكشن

لیپوساکشن یکی از راههای از بین بردن غبغب است. ليپوساكشن فرآيند برداشتن  سلول‌های چربي از بخش‌هایی از بدن است كه در برابر رژيم غذايي و ورزش هيچ واكنشی نشان نمی‌دهند . پزشك جراح برش‌های كوچكي را در زير چانه ايجاد می‌کند و سپس از لوله‌ای به نام كانولا براي مكش توده‌های چربي استفاده می‌نماید . عمل ليپوساكشن تحت بيهوشي موضعي انجام می‌گیرد . بيمار در حين انجام عمل کاملاً هوشيار است . به علت اينكه ليپوساكشن يك روش جراحي است مدت ‌زمان بهبودي اين عمل به وضعيت سلامت كلي شما بستگي دارد ممكن است اين دوره بيش از دو هفته زمان ببرد . شما طي يك هفته پس از انجام عمل تامي سنت ليپوساكشن می‌توانید فعالیت‌های عادي و روزانه خود را انجام دهيد .

مزایای رفع غبغب

 

جراحی رفع غبغب مزایای بسیاری دارد از جمله:

 • غبغب را از بین می‌برد: جراحی رفع غبغب یک روش درمانی مطمئن و اثبات شده برای از بین بردن غبغب است.
 • خط فک را مشخص می‌کند: به لطف جراحی رفع غبغب، افراد می‌توانند از مزایای یک فک مشخص‌تر و واضح‌تر استفاده کنند.
 • باعث کاهش چربی در گردن می‌شود: لیپوساکشن غبغب باعث می‌شود که فرد بتواند چربی‌های موجود در گردن را به حداقل برساند، و یک تمابز طبیعی‌تر بین گردن و فک ایجاد می‌کند.

جراح پلاستیک و ترمیم صورت، مزایای لیپوساکشن غبغب را قبل از درمان برای بیمار توضیح می‌دهد.

آیا من کاندید جراحی رفع غبغب هستم؟

افرادی که نگران پوست و چربی اضافی در ناحیه زیر چانه خود هستند، ممکن است برای جراحی غبغب به عنوان کاندیدای ایده‌آل در نظر گرفته شوند. برای تشخیص اینکه آیا بیمار مناسب برای لیپوساکشن غبغب است یا خیر، ابتدا پزشک یک جلسه مشاوره با بیمار برگزار می‌کند. در این جلسه، پزشک ویژگی‌های صورت و تاریخچه بیمار را بررسی می‌کند و تعیین می‌کند که چرا بیمار برای جراحی غبغب مناسب است.

اگر پزشک تشخیص دهد که عمل جراحی غبغب بهترین گزینه برای جوان‌سازی صورت شما است، یک برنامه درمانی ویژه برای شما تدوین می‌شود. پزشک همچنین به نگرانی‌ها و سؤالات مربوط به جراحی غبغب بیمار پاسخ می‌دهد تا به او در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کند.

  افتادگی پا (مچ پا ) : درمان با فیزیوتراپی، ورزش و بریس و جراحی

دوره نقاهت بعد از لیپوساکشن غبغب چگونه است؟

کبودی و تورم بعد از جراحی غبغب از عوارض رایج این عمل است. اما با این حال، بیشتر بیماران قادر خواهند بود یک هفته پس از درمان به کار خود برگردند.

بیماران تقریبا تا یک هفته بعد از عمل لیپوساکشن غبغب باید سر و محل جراحی را باندپیچی کنند تا فشار زیر چانه را حفظ کند. باندپیچی سر به کاهش ورم چانه کمک می‌کند و باعث می‌شود پوست به درستی با خط گردن مطابقت داشته باشد. بیمار باید در روزهای بعد از عمل نیز سعی کند که سر خود را بالا بگیرد تا دوره نقاهت بیمار به سرعت طی شود.

پزشک به بیمار در آماده شدن برای دوره نقاهت بعد از عمل کمک می‌کند. جراح قبل از عمل، در طول عمل و بعد از آن برای کمک به بیمار در دستیابی به اهداف درمانی خود، از متخصصین دیگر نیز کمک می‌گیرد.

ليپوساكشن

تزريق مواد حل‌کننده چربي ( لیپودیسالو )

اگر شما كانديداي مناسبي براي انجام ليپوساكشن نيستند و يا روش‌های بدون جراحي را ترجيح مي هد احتمالاً روش تزريق می‌تواند انتخاب موردنظر شما برای درمان غبغب باشد . تزريق مواد حل‌کننده چربي روش بدون جراحي برطرف‌کننده غبغب و مورد تائید سازمان غذا و داروی آمريكا (FDA) است و به‌گونه‌ای طراحی‌شده كه می‌تواند به‌طور طبيعي سلوليت های چربي را بشكند . سپس اين سلوليت هاي چربي از طريق دستگاه لنفاوي از بدن دفع می‌شوند . اين روش عبارت است از تزريق دئوكسي كوليك اسيد يعني همان ماده اي كه بدن ما در هنگام جذب چربي از آن براي شكستن سلول‌های چربي استفاده می‌کنند. رفع غبغب از طريق تزريق حدود 20 تا 30 دقيقه طول می‌کشد . در طي انجام عمل جراح زيبايي پوست ، از يك گيج نازك سوزن براي تزريق مواد به لايه چربي استفاده می‌کند . براي اطمينان از نفوذ كامل ماده به همه بخش‌ها ، بسته به‌اندازه قسمت مورد درمان ، 5 – ا و شايد هم تعداد بيشتري تزريق بدون درد در هر قسمت انجام ‌شود همچنين براي انجام اين كار ممكن است به 3 تا 6 جلسه نياز داشته باشيد . احتمالاً بيمار در محل تزريق تورم جزئي  و در هنگام لمس كمي درد را تجربه خواهد كرد كه البته اين درد با مصرف مسکن‌هایی كه بدون تجويز پزشك هم فروخته می‌شوند كنترل می‌شود .

سفت كردن پوست با امواج راديويي

ترماژ يك روش زيبايي بسيار مؤثر براي درمان پوست است كه از فناوري امواج راديويي براي ارسال حرارت به لایه‌هایی عمیق‌تر پوست استفاده می‌کند . زماني كه سلول‌های پوست حرارت را حس می‌کنند سيستم ايمني بدن به علت اينكه احساس می‌کند خطري آن را مورد تهديد قرار داده است و نياز به تسكين سريع دارد در آن هنگام اين سيستم شروع به فعاليت می‌کند .

در اثر حرارت امواج راديويي ، تحريك پوست براي كلاژن سازي بيشتر می‌شود و ظرف چند هفته با توليد پروتئین‌های كلاژن و الستین جديد و تازه ، پوشش محافظتي و جوانسازي كه پوست براي راههای از بین بردن غبغب و پوست و  فك شل شده و بدشکل به آن نياز دارد فراهم می‌شود .

سفت كردن پوست با امواج راديويي

مزايا

 • بدون ايجاد درد و بدون نياز به دوره استراحت نتايج آن با نتایج حاصل از انجام جراحي برابري می‌کند .
 • پوست گردن و چانه را سفت می‌کند .
 • روش كم تهاجم
 • نتايج پايدار و بادوام
 • نتايج كاهش چربي را بهبود می‌بخشد .

گاهي روند پيري عامل ايجاد غبغب است . زمانی که پير می‌شویم توليد كلاژن نيز كم می‌شود و فك و خط فك خاصيت ارتجاعي و الاستيسيته خود را از دست می‌دهد . همه اين عوامل سبب می‌شود تا پوست شل شده و روند افتادگي آن آغاز شود . روش سفت كردن پوست با انرژي فراصوت كه بيشتر با نام التراپي شناخته می‌شود ، درمان بدون جراحي ما براي ليفت صورت است اين روش براي ليفت و سفت كردن پوست‌های شل شده و افتاده بسيار مؤثر است با استفاده از انرژي فراصوت ما می‌توانیم به شما در ليفت و سفت كردن پوست خط فك و ترميم پوست از لایه‌های زيرين كمك كنيم .

  ژل لب مدل روسی: مزایا و نحوه تزریق ژل لب با متد روسی

چربي زدايي فراصوتي ( كويتيشن فراصوتي )

در روش كويتیشن امواج فراصوتي متمركز قادرند تا لایه‌های عميق و ساختاري پوست را مورد هدف قرار دهند و با اين كار به تحريك توانايي طبيعي بدن براي توليد كلاژن كمك  می‌شود . مناسب‌ترین اشخاص براي ليفت و سفت كردن پوست با اين روش افراد داراي گردن بوقلموني و يا داراي افتادگي پوست فك هستند . اين روش به برجسته‌تر كردن خط فك كمك می‌کند . به علت اينكه در اين روش براي توليد كلاژن – ماده تأثیرگذار در ليفت و سفت كردن پوست قسمت‌های پايين صورت و فك بدن تحريك می‌شود ، طبیعتاً تنها انجام يك روش درماني را به شما توصيه می‌کنیم كه نتايج آن طي چند ماه نمايان می‌شود . نتايج اين روش ممكن است بين 12 – 18 ماه دوام داشته باشد .

وكيوم تراپي + امواج راديويي

اين روش کاملاً غیرتهاجمی و بدون نياز به جراحي است كه در آن براي شکل‌دهی ( كانتورينگ ) و سفت كردن پوست شل شده و افتاده گردن و صورت ، مكانيزم هاي پيشرفته امواج راديويي با وكيوم تراپي تركيب می‌شود . بلافاصله پس از درمان اوليه بهبود كلي در بافت‌ها و شلي پوست مشاهده خواهيد كرد .

ليفت با نخ برای رفع غبغب

ليفت با نخ به علت تأثیر بسزايي كه در رفع افتادگي پوست دارد طي سال‌ها محبوبيت زيادي به دست آورده است. براي داشتن ظاهري جوان‌تر و پوستي سفت‌تر می‌توان از ليفت با نخ براي جمع كردن قسمت‌های شل شده مختلف در صورت ، گردن و يا چربی‌های مقاوم غبغب استفاده نمود . نخ‌ها درست در زير پوست منطقه موردنظر نصب می‌شوند تا با كمك به توليد كلاژن ، پوست سفت شود و نتايج آن دوام طولانی‌مدت تري داشته باشند .

حسي كه فرد در هنگام کار گذاشتن نخ در زير پوست دارد بسيار شبيه درمان طب سوزني است كه در هنگام انجام نیش خفيفي در پوست ايجاد می‌گردد.

از نخ پلي دي اكسانون (PDO ) بيش از 40 سال در جراحي قلب بدون داشتن هرگونه عوارضي استفاده شده است . اين نخ‌ها پس از 8 ماه جذب می‌شوند اما تأثیر آن بيش از 2 سال دوام دارد . پس از 6 تا 8 هفته زمانی که تحرك كلاژن آغاز شد تأثیر اوليه آن نيز بلافاصله قابل‌مشاهده می‌گردد. اما تأثیر كامل آن پس از 4 ماه به‌طور كامل ديده می‌شود .

ليفت با نخ

سوالات متداول


وقتی صحبت از پیری پوست می‌شود، گردن از اولین نقاط بدن برای نشان دادن سن است و از نظر برخی افراد، چربی بیشتری در زیر چانه جمع می‌شود. این چربی و پوست شل اضافی می‌تواند بر روی فک و صورت آن‌ها تأثیر بگذارد.

یک جراح پلاستیک می‌تواند با استفاده از هر یک از روش‌های زیر غبغب را اصلاح کند:

 • لیپوساکشن غبغب. این روش چربی اضافی را از زیر چانه جدا می‌کند.
 • ساب منتوپلاستی. این عمل جراحی لیپوساکشن غبغب و برش‌های کوچکتر زیر چانه را برای سفت کردن عضلات با هم ترکیب می‌کند.
 • لیفت گردن. این عمل جراحی که به آن ریتیدکتومی تحتانی گفته می‌شود، شامل از بین بردن پوست اضافی یا سفت شدن عضلات پوست گردن است تا چهره‌ فرد زاویه‌دارتر دیده شود.
  درمان افتادگی پلک با تزریق بوتاکس و جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

تمام این روش‌ها می‌تواند غبغب را کاهش داده و ظاهر فرد را بهبو دهد. با این وجود، اگر پوست شما خیلی الاستیک نیست و ظاهری شل و نامشخص دارد، ممکن است کاندیدای خوبی برای لیپوساکشن یا ساب منتوپلاستی نباشید. در صورت بروز این مشکل، پزشک معمولاً لیفت گردن را توصیه می‌کند.

هزینه رفع غبغب با لیپوساکشن چقدر است؟

هزینه عمل جراحی غبغب به روش جراحی بستگی دارد. لیپوساکشن غبغب نسبت به لیفت گردن تهاجمی‌تر و زمان‌بر است. هزینه‌های این روش شامل:

 • زمان جراح
 • هزینه و تسهیلات و کارمندان
 • هزینه دارو و ابزار
 • هزینه بیهوشی

آیا جراحی رفع غبغب نتایج طولانی مدت را به همراه دارد؟

لیپوساکشن غبغب برای ارائه نتایج طولانی مدت طراحی شده است، اما مدت زمان ماندگاری نتایج آن ممکن است بر اساس ویژگی‌های هر فرد متفاوت باشد. در بسیاری از موارد، نتایج یک جراحی لیپوساکشن غبغب ممکن است هفت تا 10 سال طول بکشد. با این حال، روند پیری برای هر شخص تاثیر متفاوتی دارد و هرچه فرد پیرتر شود، ممکن است نتایج لیپوساکشن غبغب به تدریج از بین برود.

آیا جراحی لیپوساکشن غبغب ایمن است؟

جراحی لیپوساکشن غبغب نیز مانند هر جراحی دیگری خطرات خاص خود را دارد. این خطرات شامل موارد زیر است:

 • عفونت
 • ورم
 • درد
 • تب

عوارض جانبی لیپوساکشن غبغب به دلیل برش‌های کوچک مورد استفاده در طول درمان، معمولاً بسیار کم است. این عوارض جانبی ممکن است تا چند روز بعد از درمان نیز ادامه داشته باشد و سپس خود به خود ناپدید شوند.

پزشک زمان و منابع قابل توجهی را برای محدود کردن خطر در طول عمل جراحی لیپوساکشن غبغب اختصاص می‌دهد. او با جدیت کار می‌کند تا با خیال راحت و با امنیت بیشتری عمل را انجام دهد. پزشک همچنین یک برنامه درمانی اختصاصی تهیه می‌کند که به منظور کمک به هر بیمار می‌تواند بهترین نتایج ممکن را کسب کند، بدون اینکه سلامتی بیمار را در معرض خطر قرار دهد.

آیا لیپوساکشن غبغب درد دارد؟

لیپوساکشن چانه یک عمل سرپایی است و به طور معمول نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. بیماران اغلب در طول عمل جراحی رفع غبغب نسبت به سایر مراحل عمل درد کمتری را تجربه می‌کنند. دوره نقاهت لیپوساکشن غبغب معمولاً کوتاه‌تر از دوره نقاهت سایر جراحی‌های مرتبط با لیپوساکشن است.

پزشک برای کاهش درد در هنگام عمل لیپوساکشن، اقدامات احتیاطی را انجام می‌دهد. وی ممکن است قبل از انجام عمل لیپوساکشن غبغب از لیدوکائین برای بی‌حس کردن محل درمان استفاده کند. پزشک همچنین برای محدود کردن درد و خونریزی، یک وازوکانسترونکتور را در چربی بیمار تزریق می‌کند.

در طی عمل لیپوساکشن غبغب، پزشک برش‌های کوچکی را در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند. وی سپس یک کانول را درون برش‌ها قرار می‌دهد تا چربی و مایعات را با مکش خود بیرون بکشد.

درد بعد از عمل لیپوساکشن غبغب عموماً طی چند روز بعد از عمل جراحی فروکش می‌کند و روند کلی بهبودی حدود یک هفته طول می‌کشد. پزشک بعد از عمل جراحی روند پیشرفت بیمار را نظارت می‌کند. او می‌خواهد مطمئن شود كه بیمار می‌تواند درد پس از عمل را به طور كامل بهبود دهد و به حداقل برساند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان مشاوره رایگان